= Citat = Izvorno postao whiskey Pregledaj post
Velik dio njih su izbjeglice, ljudi koji su propatili zbog rata u siriji, afganistanu, iraku, normalno ima i ekonomskih migranata, uvik ima oportunista koji ce iskoristit situaciju, tipa naši taksisti koji debelo naplacuju, trgovci ljudima itd. ili neki drugi koji su vidili šansu za bolji život/kriminal u ovom kaosu.
Ne možeš ih prisilit da ostanu kod nas ako ne žele. Zanimljivo je da nisam cuja niti jedno pitanje od novinara zašto ne žele ostat u hrvatskoj, a i zašto bi kad njemci nude 500 eura socijale.
Iz Sirije ih čak ni nema toliko, mislim da ih je čak negdje tek 50%, možda više ili manje nisam sad siguran. No ima hrpetina ljudi iz Bangladeša i sličnih pripizdina.

I nije izbjeglica ako nije pobjegao u prvu susjednu mirnu državu, koji je to kurac nego ekonomski imigrant? Ne možeš sad ti birat gdje ćeš. Tu je Turska ali ne, momci nisu zadovoljni pa bi radili magične poslove s magičnom socijalom i plaćama u Đrmani.
Da sad opet izbije rat sa Srbijom i moraš pobjeći na neko vrijeme, pa ne bi išao u Njemačku, zar ne? Nego u Sloveniju, Mađarsku, štaveć nije ratna zona. A ne se prešetavat po tuđim granicama. Čisti ekonomski migranti, izbjeglice su negdje drugdje.

Nema veze ionako, sad će se oni zaposliti gore pa će shvatiti da nije baš da se "u Njemačkoj radi 5 ili 6 sati" (izjava nekog random imigranta) za masnu lovu ili će se "integrirati" ko i u Švedskoj i sl.