Velik dio njih su izbjeglice, ljudi koji su propatili zbog rata u siriji, afganistanu, iraku, normalno ima i ekonomskih migranata, uvik ima oportunista koji ce iskoristit situaciju, tipa naši taksisti koji debelo naplacuju, trgovci ljudima itd. ili neki drugi koji su vidili šansu za bolji život/kriminal u ovom kaosu.
Ne možeš ih prisilit da ostanu kod nas ako ne žele. Zanimljivo je da nisam cuja niti jedno pitanje od novinara zašto ne žele ostat u hrvatskoj, a i zašto bi kad njemci nude 500 eura socijale.