Stranica 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 349

Tema: Imigranti

  1. #91
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Imigranti

    Ne znam zasto ih se pusta u Hrvatsku kada ih nitko ne zeli primiti iz Hrvatske? Jedino ok ako hoce zatraziti azil u Hrvatskoj ili susjednoj zemlji koja ce ih pustiti.
    Ali zasto bi mi morali trositi nase pare? Neka ostale zemlje naprave isto kampove. Ja nisam protiv njih, i meni ih je zao samo mi ova logika nema smisla

  2. #92
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Imigranti

    Neke rade, neke ne, ali ne mogu svi proći kroz Hrvatsku bez da se zadrže. Ljudi su, moraju jesti, moraju piti. Na ulasku dobiju hrane i vode, tko želi prespavati ima prilike, kome treba lječnička pomoć dobije ju. Ne vidim što je tu strano i čudno, meni je to samo ljudski.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  3. #93
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Izbjeglički kampovi koštaju, dragi moji. Netko ih mora platiti. To je zato što za zbrinjavanje nekoga treba hrane, vode, higijenskih i drugih potrepština i rada. Kažem to zbog toga jer me silno iritiraju europski aktivisti koji se okupljaju po trgovima i pale svijećice držeći transparente. To mi je krajnje bezobrazno, neodgovorno, lijeno i privilegirano. Izvolite volontirati u prihvatnim centrima, transportirati namirnice ili čak primati ljude u vlastitu kuću. Sve ostalo je moljakanje da netko drugi obavi humanitarni posao ili plati za njega a da aktivistička gospoda mogu bez potrošene lipe ili minute posla spavati mirno i pokazivati svoju distanciranu tolerantnost na fejsbuku.
    Većinu, ako ne i sve će pokriti međunarodni Crveni križ i EU fondovi.

  4. #94
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Imigranti

    Još samo da se ovaj majmun izdrka i to bi trebalo biti to što se ratova tiče. http://www.theladbible.com/articles/...sence-in-syria
    Nisam pročitao tekst, naslov jedino.

  5. #95
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao vedro Pregledaj post
    nisam pročitao tekst, naslov jedino.
    hah

  6. #96
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Imigranti

    "Daj Bože da ne bude rata"

  7. #97
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Većinu, ako ne i sve će pokriti međunarodni Crveni križ i EU fondovi.
    Pa ok, super. Ali onda neka gospoda izvole uplatiti lijepo crvenom križu i sabirati pomoć, a ne paradirati po gradu i držat se pametno.

  8. #98

    Re: Imigranti

    Vidim stižu nove kolone, do sada ih je navodno ušlo oko milion. Navodno ih još ima u Grčkoj 650 tisuća i opet navodno u Turskoj 2.5 miliona. Ako ima istine u ovim brojkama i ako Njemačka zatvori granice...ajme.


  9. #99
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Imigranti

    Migracija manje-više teče glatko i nitko se više njima ne opterećuje. Osim tebe Hitleru.

  10. #100
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Imigranti

    Taman vratimo onih 700k ljudi koji su otišli.

  11. #101
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Imigranti

    Neka mi neko obijasni nakoju foru oni uspjevaju saćuvati ajfone, galaksije i hatecejove od rikavele povodom vlaženja? Gdje ih to držiju na suvom dok ih bogek tušira s obazirom da večina fura neke stare torbe raspale i klošarske prnje?

  12. #102
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Imigranti

    neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  13. #103
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Imigranti

    #edesi

  14. #104
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Imigranti

    Meanwhile in Brežice...


  15. #105
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Paran0a Pregledaj post
    neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    Vratio se. Izgleda da je prešao na telefone sad.

  16. #106

    Re: Imigranti

    Došlo iz guzice u glavu ali sad je kasno.


    http://izbjeglice.hrt.hr/305883/njem...dnicke-granice


  17. #107

    Re: Imigranti

    I sad su kao Austrijanci zločinci jer ih šalju Njemačkoj. A zapravo sve zemlje to rade. Nama ih Srbi šalju, mi Mađarima i Slovencima, oni Austriji i ona Njemačkoj. Svi zapravo imamo istu politiku, tako da ne vidim razloga za kritiziranje/hvaljenje jedne.
    Plus Nijemci ih bar zadrže. Da ih šalju nama za ostanak, isti sekund bi ogradili granice i slali nazad. Samo igramo hot potato s njima. Šalji dalje do budale.

  18. #108
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Imigranti

    Ja ne znam kako će svi stat u Njemačku, koliko ih navire.

  19. #109
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Imigranti

    Ma stavit ih po nekim selima i manjim gradovima, a maknut ih od vecih gradova

  20. #110
    Junior Member Plants Vs Zombies Babitz0r's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    28

    Re: Imigranti

    Trebalo ih je sve provesti kroz bosanska i hrvatska minska polja. Mi konačno razminiramo sav taj silan prostor, oni se raznesu u zemlji kaffira i odu u raj. Svi dobivaju.

  21. #111

    Re: Imigranti

    A kada ovi krenu za EU





    onda smo najebali ! ! !





  22. #112
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Imigranti

    Ej ovo ti je obiteljski forum.

  23. #113

    Re: Imigranti


  24. #114
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Imigranti

    Napoleon Bonaparte.

  25. #115
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Rad R4C3R Pregledaj post
    Ovakve stvari treba riješiti atomskim oružjem. Počistiti te luđake, pa nek si plešu s djevicama u tom svom paklu. Samo ih prvo dobro ugrijati.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #116

    Re: Imigranti

    Mislim da ona nebu još dugo ostala na vlasti

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...om/855799.aspx


  27. #117
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Imigranti

    = Citat = Izvorno postao Rad R4C3R Pregledaj post
    Krenuo sam ti pisati opširan post ali sam u međuvremenu na fejsu vidio odličan tekst tako da ću samo njega citirati.

    Gledam inače neke statuse povodom ovog događanja u Parizu... Mnogi se busaju u prsa kako su "oni odmah upozoravali da će doći do ovoga"... Samo par stvari za razmišljanje:
    -izbjeglice, ekonomski migranti, nazovimo ih kako god hoćemo, uglavnom su usmjereni u Njemačku i Švedsku, te ih naravno još ima i u zemljama na putu dotamo, uključivo Hrvatsku
    -napad se dogodio u Francuskoj, zemlji koja s ovim izbjegličkim valom nema puno veze
    -s druge strane, Francuska ima poprilično veliku autohtonu muslimansku populaciju, koja je tamo već dvije ili tri generacije
    -Francuska također ima i tragičnu praksu terorističkih napada islamskih ekstremista - Charlie Hébdo se dogodio dok su mnogi od ovih izbjeglica još bili u Turskoj ili još dalje. A da ne govorim o ranijim napadima manjeg intenziteta.
    Jedina poveznica između izbjeglica koje prolaze kroz Hrvatsku i ovih koji su sinoć počinili masakr u Parizu jest islam. Nominalno pripadaju istoj vjeri. Jednako kao što istoj vjeri pripadaju Westboro Baptist Church i papa Franjo.
    Oni koji "su odavno upozoravali da će se ovo dogoditi" zaključuju logikom "svi su oni isti" - onom istom logikom zbog koje je američka vojska pobila 600 vijetnamskih civila u My Laiju, jer "to su ionako sve komunjare". Istom logikom zbog koje se urbani sarajevski musliman izjednačuje s vehabijom. Istom logikom zbog koje je svaki katolik odgovoran za Bartolomejsku noć ili inkviziciju. Istom logikom zbog koje je svaki Hrvat odgovoran za sve žrtve Jasenovca. Istom logikom zbog koje je svaki bijelac odgovoran za siromaštvo u Sowetu.
    Ili možda ne? Možda su oni svi isti, ali to ne vrijedi i za nas? Možda za sebe imamo jaki alibi, tvrdimo da ne znamo tko su uopće bili hugenoti, da su nam preci 1941. otišli u partizane, da i mi živimo u jadnoj i eksploatiranoj zemljici iako smo bijeli...? Ali, ako si pripadnik srednje klase iz Sirije, Libije, Pakistana...ma od bilo gdje s tog nesretnog Bliskog i Srednjeg istoka, možeš biti i 3 države dalje, ti nemaš pravo na alibi. Njega su te lišili oni koji su odmah znali. Vješto si se zakamuflirao, vukao se kroz grmlje, plutao na luftiću, provlačio se ispod ograde, spavao u kukuruzištu...ali znali su da imaš moć i preko triju granica detonirati bombu i pokazati tim kurvinim sinovima kako su slabi, glupi i naivni. Jer oni nisu znali. Nisu u jadnom odrpancu prepoznali guju koja će te ugristi čim trepneš. Srećom da ima onih koji ne trepću, koji su uvijek široko otvorenoh očiju i paze na nas.
    A znamo da dugotrajno gledanje širom otvorenih očiju uzrokuje mućenje vida.
    Ali naravno, multikulturalizam je kriv i svi su oni isti.

  28. #118
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Imigranti

    #FuckAllMuslims

  29. #119

    Re: Imigranti

    U potpunosti si krivo interpretirao moju rečenicu.

    Mutlikulturalizam je svakako potreban za napredak čovječanstva, to je uostalom nešto što bi trebalo biti prirodno svakom čovjeku, prihvaćanje svih ostalih bez obzira na vjeru, rodnost, rasu itd. Međutim on mora biti dvosmjeran, a trenutno je jednosmjeran. Asimiliranje muslimana u Europsko stanovništvo je težak i zahtjevan proces, te je lako moguće da se oni neće moći asimilirati već će tvoriti neke svoje krugove/geta, odvojeni od ostatka populacije, kao što već vidimo u Europskim državama gdje su muslimani u većem broju.

    Upravo to što si spomenuo u postu i što misliš da ja želim reći, da su svi oni isti, to je generalizacija koju moramo izbjeći! Jer upravo to je u glavi ovim radikalnim luđacima - ''svi su oni isti''. Mi smo svi prema njihovom Alahu bezbožnici i krivovjernici i treba nas pobit.

    Izbjeglički val nema direktne veze s ovim događajem, ali ovi događaj izrazito negativno djeluje na izbjeglice i na čitavu situaciju. Prvo, u stanovništvu će se stvoriti sumnjičavost prema muslimanima (koja uostalom već i postoji) ali će biti izraženija kao što je bila u Americi neposredno nakon napada na Blizance. Ljudi će ih gledati s mržnjom i nelagodom, te će se jako teško zapošljavati, što znači da ove ljude dovodiš isključivo na grbaču države. Nadalje, Njemačka i Švedska će u jednom trenutku prestati primati ljude. Što sa svima što ostanu van granica? Gdje da oni idu?

    Ti jednostavno nemoš znati više tko je normalan a tko nije, i iz toga proizlazi ta generalizacija ''svi su oni isti''. Čak ni obrazovanost nije faktor, pa oni Jihadi John što je obavljao javna smaknuća je završio fakultet u Engleskoj jebote. Ti možeš jedino svakoj osobi pojedinačno pristupiti otvorenog uma i dat im šansu što je najpravednije i najmoralnije... ali riskiraš da ti sutra digne obitelj u zrak. Je li to rizik koji si spreman preuzet?

    Nemoj misliti da će ovo biti jedini slučaj. Početi će se događati ove stvari i u drugim državama. Ovaj izbjeglički val je idealna prilika za Islamsku Državu da u Europu ''prokrijumčari'' tko zna koliko svojih boraca i zato cijeli događaj dobija na težini i dobija negativno svjetlo u javnosti, te ljudi koji su zapravo i istinski izbjeglice zbog toga pate... jer skupa s njima putuju drugi ljudi zbog kojih su oni i postali izbjeglice. Ili ne misliš tako?

    Rezultat ovih događaja i sličnih će biti veća vjerska netrpeljivost i potencijalno jačanje radikalne desnice jer ljudi su ovce i masa će se ljudi prikloniti ideologiji da ''treba to sve pobit''.

    A pravo pitanje je kako se zapravo boriti protiv ovoga? Njih 8 je uspilo pobit 120 neduznih ljudi i raniti neznam koliko. Ako ih dolje u islamskoj drzavi pustiš na miru onda će to shvatiti kao slabost nevjernika i napasti još jače. Ako ih napadneš onda će tražiti osvetu i napasti još jače. Ako ih ideš u potpunosti skršiti onda ćeš trebati bombardirati i civile iza kojih se skrivaju, što te čini ništa boljim od njih. Dakle, kako uopće riješiti ovu situaciju?

    Eto pa molim te odgovori mi oko čega se ne slažeš kod mojeg mišljenja, jer smatram da je ovo stvarno tema o kojoj vrijedi raspravljati.

  30. #120

    Re: Imigranti

    Samo jedan komentar na ove prosvjetiteljske fejs komentare

    Jedan od napadača je ušao sa Sirijskom putovnicom kroz Grčku. Inače kolale su mejlovima fotografije "izbjeglica" koji su u se u svojim zemljama naslikavali naoružani do zuba. Sigurno su išli lovit vjeverice ili nekaj slično.


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •