Stranica 8 od 12 PrvaPrva ... 678910 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 211 do 240 od 360

Tema: Kuciste za ~6k kn

  1. #211
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Fixed that gpu sag


  2. #212
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ofarbaj grudnjak u crno plavo, ovako ti kvari dojam.

  3. #213
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar2 Pregledaj post
    jel se to fakat događa il se moze svrstat pod paranoju?
    Uzmi dva ona drvena štapića koja dobiješ uz McDonald's kavu i izmjeri ih, poveži (i omotaj) crnom izolirkom da sve bude lijepo crno i stavi ih ispod grafe da ju pridrzavaju. Kao donji mount da štapić ne bi bježao uzmi jednu prožvakanu žvaku, ali pripazi da bude crne boje.

  4. #214
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Ofarbaj grudnjak u crno plavo, ovako ti kvari dojam.
    Slika je s neta.

    = Citat = Izvorno postao 3.14colovac Pregledaj post
    Kao donji mount da štapić ne bi bježao uzmi jednu prožvakanu žvaku, ali pripazi da bude crne boje.
    Funkcionira i s bombonima tipa Negro ili Bronhi. lol
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  5. #215
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Jesu "Negro" oni bomboni s dimnjačarom na omotu?

  6. #216
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao 3.14colovac Pregledaj post
    Jesu "Negro" oni bomboni s dimnjačarom na omotu?
    Da
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  7. #217
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao 3.14colovac Pregledaj post
    Jesu "Negro" oni bomboni s dimnjačarom na omotu?
    Nije nego je odžačar

    Živi bili pa umrli

  8. #218
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Kuciste za ~6k kn

    GPU sag, ahahahahahahahahahaha, Marijanović je nadmašio sam sebe... jebemu mater, ovo više nisu istine...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  9. #219
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Akšuli ne sere ga toliko ...

    Ali nije tak cesti iz mog iskustva, jedina dva slucajeva koja sam ja videl je bila jedna Gtx 570 koja se nakon 2 i nes godine toliko ispigala da joj mema vise nije radil (ono od pocetka do kraja skoro 1 cm razmak) und jedna Asusova 290x (ono 3 slot tesko govno od grafe) koja je unutar 6 meseci uspjela svojom tezinom ujebati pcx slot na ploci (ali ajde ploca je bila govno od Asrocka) i naravno zivitoperila se ko mdf na kisi

    Ali inace nije tak cest slucaj koliko ja videl i cul, osim a extermno velikim i teskim grafa koje su kod nas retke jer su jebeno preskupe
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  10. #220
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Ofarbaj grudnjak u crno plavo, ovako ti kvari dojam.
    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Slika je s neta.

    Ne, to mi je od cure komp i njen grudnjak.

  11. #221

    Re: Kuciste za ~6k kn





    Ja sam ju za svaki slučaj nategnu prema gore, sigurno je sigurno Zezam se, inače stoji ravno, to sam napravio samo u čast ove teme.
    Slike u privitku Slike u privitku


  12. #222
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Zar to kućište ne dopušta cable management?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  13. #223

    Re: Kuciste za ~6k kn

    To je za djecu.


  14. #224
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Maknuo sam lampe na bočnu stranicu pored stakla. Predobro sada izgleda. Trebao sam to odmah napravit da sam znao.
    U planu mi je neki brutalan fotoaparat kupit.


  15. #225

    Re: Kuciste za ~6k kn

    koji je to cooler gore?
    zanima me jer vidim da ti ne blokira std profile rame
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  16. #226

    Re: Kuciste za ~6k kn

    dugi, treba poslat explorere da mapiraju tu neistraženu džunglu
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  17. #227
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar2 Pregledaj post
    koji je to cooler gore?
    zanima me jer vidim da ti ne blokira std profile rame
    Xigmatek Gaia. Morao sam otkačit vent sa donje strane (dvije gumice) bez da skidam komplet hladnjak, ninja potezima kako bih gurnuo RAM u ležište. Ima par milimetara lufta.

  18. #228
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Vedro, meni se sviđa kako ti to sada izgleda.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  19. #229
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Koji kurac je ovaj ventilator u sredini kućišta? Kao da ih nema dovoljno hahaha.

  20. #230

    Re: Kuciste za ~6k kn

    vjerojatno se igrao s voltažama NBa dok je OCao FX AMDa, a airflow u kucistu mu je ono...
    = Citat = Izvorno postao Systematic Reverse Pregledaj post
    ja bih uživao u slatkoj parici.

  21. #231
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Koji kurac je ovaj ventilator u sredini kućišta? Kao da ih nema dovoljno hahaha.
    Biti će da je low end ploča kojoj mora dodatno hladiti naponsku regulaciju da ne prodimi IAKO ima kakav-takav protok zraka u tom dijelu i iako postoji nekakav pasivac.
    Ono što ja mislim je da su ikakve zujalice (ventilatori od 80mm i manji) u kompu i nepotrebne i iritantne. Komp mora biti tih.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #232

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Previše brijete na to slaganje kablova, nema vam to praktički nikakav utjecaj osim na nekakvu ljepotu unutrašnjosti što po meni graniči sa glupošću ali svatko ima svoje veselje, tko sam ja da sudim. Ostalom trend vam je slaganje mini kućišta koja ni ne znaju za protok zraka ali sve se riješi sa dobrim hladnjakom na procesoru i sa dobrim odabirom grafičke kartice. Ako odabereš krivu grafu nikakvo slaganje kablova neće pomoći ni pola posto osi čiste setetike. Stavi jednu referntbu r9 290X koja se kuri na 100+ i imaš kućište vruče na dodir ma kakvu ti ventilaciju složio.

    Što se mog kompa tiče radi bez ikakvih problema usred ljeta a ovo mi je prvo kućište sa predinstaliranim ventovima, ni u ludilu ih ne bi stavljao sam toliko. Pa prošla šlapa od kućišta je imala jedan 12 cm naprijed i jedan 8 cm otraga i sve drugo isto uz gtx 770 koja je bila 15-20 stupnjeva toplija i nikakvih problema, protok zraka je bio sasvim dovoljan. Ovo sad je ko na vjetroelektrani sa 4X12 cm ventova LOL.

    Stavio sam ovaj mali direkt na chipset jer je to jedini dio na kompu koji se zbilja grije, toliko da ne možeš držati prst duže od 3-4 sekunde. Znači li išta? Vjerojatno minimalno ali meni je lakše.

    I za kraj kablove koji vidite ne ometaju protok zraka ni najmanje. Prednji vent ne služi praktički ničemu, svrha mu je hladiti diskove i nešto malo upuhuje. Ono što nešto znači su zadnja četiri venta koji izvlače topli zrak direkt tamo gdje trebaju. Sve skupa sam zadovoljan jer vrlo malo prašine ulazi u kućište. Par puta godišnje otvorim bočnu stranici i ispuhnem prašinu i pređem malo kistom. Paste i slične gluposti ne mijenjam nikada, znači kako montiram tako i na kraju nakon 4-5 godina prodam.

    Tak da ono, kanta nije oltar za klanjanje nego alat za igranje i zajebavanje . Staviš pod stol i zaboraviš.

    I nije low end ploča, prije je neki početak gornjeg razreda, definitivno mašina za visoke klokeve sa 8+2 faznom regulacijom i tri grafe ako poželiš.


  23. #233

    Re: Kuciste za ~6k kn

    edit: Marijanović brijem da mi je kompletni komp u 2D aplikacijam tiši nego tvoj monitor, LOL. 8 cm vent na 800 okretaja ne čuješ.


  24. #234
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Taj mali fan ti je beskoristan jer tome što hladiš manje škode visoke temperature nego tri stvari koje taj vent uzrokuje - promjenjiv zračni tlak, varijacije u temperaturi i dodatno elektromagnetsko polje. Ono što dobiješ je buka, jer ti mali ventilatorti moraju zujati.

    I da, uređenje kabela je puko estetski. No to je nešto što entuzijasti rade. Čitava jedna subkultura postoji oko toga. Moderna kućišta uglavnom imaju dobro rješenu cirkulaciju da kabeli skoro pa i ne utječu na protok. Ali ESTETIKA je bitna. Neuredan komp unutra je kao i neuredan automobil unutra.

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    edit: Marijanović brijem da mi je kompletni komp u 2D aplikacijam tiši nego tvoj monitor, LOL. 8 cm vent na 800 okretaja ne čuješ.
    Komp mi je u 2D apliakcijama nečujan. I monitori isto. Monitor čujem samo kada mu smanjim brightness, ali tada ni ne vidim ništ na njemu pa to ni ne držim smanjeno.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #235
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Edit: 8cm vent na 800 ni ne piri. Ne može postiči ni neki znatan protok ni neki znatan tlak. Samo može izazivati vibracije, ružn izgledati i iz aviona vikati "ja ovdje ne pripadam".
    I da, mislio sam da je to 60mm vent.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #236

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Vent na 800 okretaja ne čuješ i ne utječe na nikakav protok zraka. Nekada su svi chipseti bili hlađeni aktivno, danas to imaju samo skupe ploče. Meni je definitivno draže da raspiruje tamo topli zrak, kome nije ne mora me kopirati.


  27. #237

    Re: Kuciste za ~6k kn

    I da marijanović prouči koliku razliku na temperature chipseta utječu CPU hladnjaci sa ventovima okrenutim prema dolje, negdje sam čitao, neda mi se sada tražiti, da skidaju temperaturu na faznoj regulaciji i chipsetu i do deset stupnjeva. Uostalo poznata je asrockova preporuka da se montiraju samo takvi cpu hladnjaci jer su napravili usran posao na svojim pločama, nestabilnost pri zagrijavanju, rikavanje i sl. I nisam jedini koji na am3+ stavlja tako vent, rade to mnogi.


  28. #238
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Čemu ga stavljaš ako ne utječe na protok zraka? Ventilator, kakav god, utječe na protok zraka, pa čak i kada je ugašen jer tada predstavlja prepreku.

    Nekada su svi čipseti bili hlađeni aktivno (nije potpuno točno, ali ajd recimo da je tako) jer si se nakada čipseti pregrijavali ako nisu tako bili hlađeni.
    Danas su proizvođači pametniji, tehnologija modernija, pa se to više ni ne grije toliko. Godinama nisam susreo ploču na čijem čipsetu bi se mogao opeći, a kamo li da ti čipset ode od pregrijavanja.

    I da, to što "hladiš" tim ventilatorićem, nije ti to čipset. Nitko pametan ne bi čipset nagurao tako blizu naponske regulacije. To ti je jednostavno pasivno hlađenje dodano na dio naponske regulacije, čak ne pokriva ni mosfete kak spada - toliko o tome da treba dodatno hladiti.

    Zapravo ti taj vent, koliko god se brzo vrtio, čak i dodatno zagrijava naponsku regulaciju. Prvo - ne da dobro odvod topline s "pasivnjaka" i mosfeta i drugo - dio toplog zraka kojeg izbaci hladnjak procesora taj mali vent "gura" na regulaciju. Vrlo mudro.

    Edit: AsRockove ploče su uglavnom 4+1 naponska regulacija i to očajno hlađena. To je propust proizvođača, a ne namjera. Za potrošača rizik.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  29. #239
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Dodatno hlađenje dobro hlađene dobro odrađene naponske regulacije donijet će ti možda pola godine do godinu dulji teoretski rad, isti onaj koji je procijenjen na cirka 10 godina po ko zna kojoj šemi. U stvarnosti ti to znači možda koji mjesec ako ploča izdrži više od jamstvenog roka. lol
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  30. #240

    Re: Kuciste za ~6k kn

    Ne utječe na protok zraka ostalih ventilatora , to sam mislio ali utječe na raspršivanje topline sa pasivnog hladnjak. Leži direkt na njemu ispod ostalih ventova koji su nekoliko centimetara iznad i imaju vlastiti zračni tunel koji je kudikamo jači. Filozofiram previše, sam sebi sam glup, neda mi se više .


Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •