Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 91 do 105 od 105

Tema: Budget komfa

  1. #91
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Budget komfa

    Mislim da će ostati pri Ryzen 5, nekako mi se čini kao best buy od svega predloženoga. Hvala na pomoći...

    Vedro i ja danas bili u Vidiu, dobili nagradne coolere, popričali malo sa ljudima, sve u svemu hvala Vidiu Držim fige da im uspije reanimacija PCP-a općenito, što foruma, što web stranice.

  2. #92
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Budget komfa

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Na kutiji od matične bi trebalo pisati da podržava seriju 9 tj. da ima novi bios. Ako matična duže stoji na skladištu trgovina bi trebala napraviti nadogradnju biosa ako drži do sebe...futura, protis, adm i sl. i ne bi trebalo biti problema. Serija 9 je par mjeseci vani...nije to jučer izašlo. Preporučam B360 chipset.
    da da,b360 bi trebal bit ok za taj i5 9400f,to se slažem...gledal sam ja neke b360,na njima tek najnoviji biosi podržavaju nove proceve...a to su ti biosi od 3. mjeseca....
    primjer:
    https://www.gigabyte.com/Motherboard...upport-dl-bios
    ...a jel se tim trgovinama da jebat sa tim nemam pojma...mislim da ti webšopovi ni nemaju servis,to oni samo prosljeđuju dalje kad se nešto pokvari i reklamira...

  3. #93

    Re: Budget komfa

    Ryzen 5 teško može biti best buy pored i5 9400 f. Da bi dostigao i5 koji radi na jeftinijoj memoriji ryzen treba klokati na 4.2 a to je lutrija, mnogi zapnu i na 3.9 ghza, treba mu dobra memorija koja radi na 3000+ mhza sad utegnutim tajminzima jer je ryzen athitektura koja sa sporom memorijom gubi puno performansi. I uz sve to opet ryzen ispadne nešto sporiji u igrama.
    Nemam niš protiv AMD_a, dapače trebao bi Intel crknuti ali eto uvijek uspiju izbaciti neki cpu koji gamerima radi razliku. Oni koji žele još viši viši fps tu je i5 K koje klokaš na 5.0 i više.
    S druge strane još mjesec dana do Ryzena 2. Koji bi najavama trebao donijeti 8/16 cpu koji će boostati do 5.0 uz povoljne cijene pa je trenutna kupovina prilično glupa stvar ako nije neka preša.


  4. #94
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Budget komfa

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Mislim da će ostati pri Ryzen 5, nekako mi se čini kao best buy od svega predloženoga. Hvala na pomoći...

    Vedro i ja danas bili u Vidiu, dobili nagradne coolere, popričali malo sa ljudima, sve u svemu hvala Vidiu Držim fige da im uspije reanimacija PCP-a općenito, što foruma, što web stranice.
    ak postane pcplay forum popularan onda letim...ali nema šanse da se ovdje tko vrati na ovaj forum ili da novi dođu...ide ti bug,pa pce pa tek onda možda vidi(kao web stranica) ako gledamo ove pc teme...bug forum je najveći i tamo ih ima puno bez obzira na godine,od neznam 8 godina do 88 godina,pce je privatni komšiluk sa jedno te istim likovima godinama i ne primaju nove i to ti je sve uglavnom...

  5. #95
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Budget komfa

    Kupili komp, na kraju je ovo niže išlo... Radi kao zmaj, nadam se da će ga dobro služiti. Nego, uopće mi se ne sviđaju ove današnje matične ploče, prije su ovom cjenovnom razredu imao konkretnu ploču, ovo su igračke... I kućište, očekivao sam više od Zalmana, kurac od ovce prema mom HAF-u...

    MBO: GIGABYTE GA-AB350M-DS3H
    CPU: Ryzen 5 1600x + LC CC hladnjak
    RAM: Adata DDR4 8GB 2400MHz Bulk
    GPU: XFX Radeon RX 570 8GB
    HDD: Toshiba P300 1TB
    SSD: Kingston 240GB
    CD: Asus
    PSU: GIGABYTE PB500 Power Supply 500W, 80+ Bronze
    Kućište: Zalman Z1 Neo


    Hvala svima na pomoći...

  6. #96

    Re: Budget komfa

    Šteta za tu memoriju, dosta koči ryzena, spora i jednokanalna. Za nekih 95% potencijala tok procesora trebalo bi 2X8 GB 3000 mhz ram.


  7. #97
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Budget komfa

    To bude nadogradjivao po potrebi, za sada je dovoljno.

  8. #98

    Re: Budget komfa

    https://www.youtube.com/watch?v=-k5wA7EFwpo

    ok ali razlika u nekim naslovima je nebo i zemlja


  9. #99
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Budget komfa

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    Kupili komp, na kraju je ovo niže išlo... Radi kao zmaj, nadam se da će ga dobro služiti. Nego, uopće mi se ne sviđaju ove današnje matične ploče, prije su ovom cjenovnom razredu imao konkretnu ploču, ovo su igračke... I kućište, očekivao sam više od Zalmana, kurac od ovce prema mom HAF-u...

    MBO: GIGABYTE GA-AB350M-DS3H
    CPU: Ryzen 5 1600x + LC CC hladnjak
    RAM: Adata DDR4 8GB 2400MHz Bulk
    GPU: XFX Radeon RX 570 8GB
    HDD: Toshiba P300 1TB
    SSD: Kingston 240GB
    CD: Asus
    PSU: GIGABYTE PB500 Power Supply 500W, 80+ Bronze
    Kućište: Zalman Z1 Neo


    Hvala svima na pomoći...
    Normalno da je zalman kurac, to je sad gore nego ms... A btw nije ni haf nešto posebno i dobro....
    .... Bolje da ste upiknuli i5 9400f....
    ....matična je microatx ali da, ispod 1000kn nemožeš više kupit kvalitetnu gejmerski matičnu...

  10. #100
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Budget komfa

    O kojem kucistu danas svi rejvaju? U doba kad sam kupovao svi su ludili za HAFom i fakat je fenomenalno kuciste, ali vjerujem da danas ima boljih u rangu do 100€?

  11. #101
    Banner Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    1.891

    Re: Budget komfa

    = Citat = Izvorno postao Bartuc Pregledaj post
    O kojem kucistu danas svi rejvaju? U doba kad sam kupovao svi su ludili za HAFom i fakat je fenomenalno kuciste, ali vjerujem da danas ima boljih u rangu do 100€?
    A valjda FD, nzxt...

  12. #102
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Budget komfa

    Nisam tolko u toku sa kištrama zadnjih par godina, ali pod zadnje su mi Fractal Define serije bile jebene za 100tinjak evra range

    Živi bili pa umrli

  13. #103
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Budget komfa

    Par godina već imam Fractalov Define R4. Odlično je.

  14. #104

    Re: Budget komfa

    MS Winston, 200 kn. Ko bombon.


  15. #105
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Budget komfa

    Imam Define R5, točno znam kako se osjećaš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •