Ako je grijanje jedini problem Obicna bakrena zica za zavojnicu i sto duza to ce se manje grijati.
"vjerovatno bi bio isti problem pregrijavanja i u zavojnici koja bi cinila elektromagnet"
Nece biti ista stvar u zavojnici ako ce biti dovoljno dugacka. Zari se zbog amperaze, kratka zica znaci mali otpor. Voltaza ti je fiksna znaci mozes povecat samo otpor. Otpor zice ovisi o duljini, presjeku i naravno matrijalu. Opet najlakse je manipulirati s duljinom zice.