Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 75

Tema: DX 10, here it comes

  1. #1

    DX 10, here it comes

    Sources in Taiwan again confirmed that Nvidia's upcoming GPU (graphics processing unit) GeForce 8800 (formerly codenamed G80) is designed to fully support Microsoft's DirectX 10 Shader Model 4.0 technology. Nvidia is scheduled to officially launch the new GPU on November 8, the sources said.

    The sources also revealed that two expected versions of the GeForce 8800, the GeForce 8800 GTX and the GeForce 8800 GTS, will vary in features such as the number of stream processors (128 and 96, respectively), core clock (575MHz and 500MHz) and shader-engine clock (1350MHz and 1200MHz). Both versions will be SLI ready, with 16x full-screen antialiasing and 128-bit floating-point high dynamic-range (HDR) lighting technology.

    Using Nvidia's reference designs, makers will roll out graphics cards equipped with a recommended 768MB or 640MB of on-board memory for the GeForce 8800 GTX and the GeForce 8800 GTS, respectively, the sources stated. With a different memory clock (900MHz versus 800MHz) and memory interface (384-bit versus 320-bit), the cards will vary in memory bandwidth (86.4GB/s versus 64GB/s) and texture fill rate (36.8 billion versus 24 billion texels per second), according to the sources.

    Taiwan-based graphics-card makers are now completing their last-minute preparations to launch their own products in line with Nvidia's launch in the middle of next week, the sources said.


    Izvor: DigiTimes

    YUPI! Crysis se bliži... Ja namjeravam uzeti DX10 grafu za Božić pa se nadam da neću morati uzimati prvu verziju grafički... Nadam se da će doći 8900
    ShakeS is powered by Nvidia

  2. #2
    Member Plants Vs Zombies MiNdBrEaKeR's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Flying High:)
    Postova
    85
    znaci izlaze uskoro jel neko zna kada ce tocno izac kod nas kolke ce im biti cijene??? CRYSIS CRYSIS CRYSIS



  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    e ljudi, ajde se malo smirite i bolje pogledajte ovu grafu...ogromna je!! i guta mucho wata, tako da slobodno razmislite i o novom napajanju...

    razvoj grafičkih kartica ide u potpuno krivom smjeru...sve više rastu i rastu i troše više energije, a i isto tako se i više zagrijavaju...trebalo bi bit suprotno.

    katastrofa!!
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  4. #4
    Member Plants Vs Zombies MiNdBrEaKeR's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Flying High:)
    Postova
    85
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    e ljudi, ajde se malo smirite i bolje pogledajte ovu grafu...ogromna je!! i guta mucho wata, tako da slobodno razmislite i o novom napajanju...

    razvoj grafičkih kartica ide u potpuno krivom smjeru...sve više rastu i rastu i troše više energije, a i isto tako se i više zagrijavaju...trebalo bi bit suprotno.

    katastrofa!!
    Čito sam negdje kao da ce jedna 8800gtx trošit 450w a dvije u SLI-u čak 900W JEBOTEEEEEE



  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao MiNdBrEaKeR
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    e ljudi, ajde se malo smirite i bolje pogledajte ovu grafu...ogromna je!! i guta mucho wata, tako da slobodno razmislite i o novom napajanju...

    razvoj grafičkih kartica ide u potpuno krivom smjeru...sve više rastu i rastu i troše više energije, a i isto tako se i više zagrijavaju...trebalo bi bit suprotno.

    katastrofa!!
    Čito sam negdje kao da ce jedna 8800gtx trošit 450w a dvije u SLI-u čak 900W JEBOTEEEEEE
    pa katastrofa velim ti....ovo sigurno neću kupit...
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  6. #6
    Senior Member It lives by night Asai's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    623
    Kao i svaki novi komad hardvera na tržištu,treba to pustit da malo "odstoji",da se riješi cijena itd. onda kupit...
    Svaki dan kaži mami i tati koliko ih voliš,time si znatno poboljšavaš šanse za novim hardverom!

  7. #7
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594
    još malo pa ćemo morati nakupovati 2-3 agregata za te grafičke i na kraju ih "kurblati" da zapale...ajmeee!

  8. #8
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Ragusa
    Postova
    844
    da li uopće postoje dovoljno jaka napajanja za ove zvijeri

  9. #9
    Grafička će tražiti oko 300 W
    ali partneri će već skužiti kako da beštije ohlade.. i prilično su velike...
    no sve se to može srezati
    ShakeS is powered by Nvidia

  10. #10
    ja uzimam neko kvalitetno napajanje od nekih 600-650 W..
    ShakeS is powered by Nvidia

  11. #11
    Senior Member It lives by night Asai's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    623
    Stari moj,al' je mesnata! Jedva čekam!
    Svaki dan kaži mami i tati koliko ih voliš,time si znatno poboljšavaš šanse za novim hardverom!

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    A sta sam ja jos prije govorio. 8800 ce trenutno biti neisplativa. Kasnije kada malo odstoji ce to biti ono pravo.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas mravojed19's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Šta te boli qu***
    Postova
    372
    Još malo pa će nam kompovi trošit više struje od jebenog bojlera i štednjaka skupa.
    YOU POST TO MUCH OUTLANDER.

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    što nije cilj novih tehnologija manja potrošnja i manje zagrijavanje?
    mislim da će neko kvalitetno napajanje od 400 -450w biti dosta

  15. #15
    Senior Member It lives by night Asai's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    623
    sumnjam da hoće...prije će bit oko 600W dosta...
    Svaki dan kaži mami i tati koliko ih voliš,time si znatno poboljšavaš šanse za novim hardverom!

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    = Citat = Izvorno postao ivan
    što nije cilj novih tehnologija manja potrošnja i manje zagrijavanje?
    mislim da će neko kvalitetno napajanje od 400 -450w biti dosta
    u pravu si. tako nešto biti će ok, osim ako se ne uzima sli konfa sa 2 i više diskova.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    When Gotham Is Ashes You Have My Permission To Die
    Postova
    1.596
    = Citat = Izvorno postao Cali
    = Citat = Izvorno postao ivan
    što nije cilj novih tehnologija manja potrošnja i manje zagrijavanje?
    mislim da će neko kvalitetno napajanje od 400 -450w biti dosta
    u pravu si. tako nešto biti će ok, osim ako se ne uzima sli konfa sa 2 i više diskova.
    Bit ce dosta nekih kvalitetnih 400- 450 wata,a ne 500 - 600 wata pa nije to stednjak ili vesmasina da trosi toliko struje.
    Myspace: Defused

    MSI G41M-P28 // Intel Quad Core Q8400@4X 3.2 Ghz // 1X 4GB Kingmax DDR3-800// Gainward GTX 660//Samsung SpinPoint F1 640 GB + Seagate 160 GB // Sound Blaster Audigy 2 //Corsair TX650 // Samsung SM 2232BW // Logitech MX 518

  18. #18
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    u pravu si. tako nešto biti će ok, osim ako se ne uzima sli konfa sa 2 i više diskova.
    u kojem slučaju će nas nekoliko morat otić na http://www.aquadac.com/agregati/prodaja.htm

    ja imam tri kompa doma za napajat.. mislim da će mi ovaj Volvo od 85 kVA bit taman..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  19. #19
    Senior Member It lives by night Asai's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    623
    = Citat = Izvorno postao THE LIK
    Bit ce dosta nekih kvalitetnih 400- 450 wata,a ne 500 - 600 wata pa nije to stednjak ili vesmasina da trosi toliko struje.
    ...još...nije još...ali ima sve naznake da postane.
    Svaki dan kaži mami i tati koliko ih voliš,time si znatno poboljšavaš šanse za novim hardverom!

  20. #20
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    138
    kako ste debilni, samo pohrlite na dx10 graficke
    i dajte oko 4k kn za graficku koja ce u roku 3mjeseca bit zastarjela ...

  21. #21
    Senior Member It lives by night Asai's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    623
    Da hebote idioti smo..al se želimo igrat kako spada na 50+ fps-a!
    Svaki dan kaži mami i tati koliko ih voliš,time si znatno poboljšavaš šanse za novim hardverom!

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    vi niste normalni...
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  23. #23
    Senior Member It lives by night Asai's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    623
    A čuj,ne znamo si svi uberclockat hard,tako da moramo kupit jače u startu..vidiš kako se znanje isplati,a!?
    Svaki dan kaži mami i tati koliko ih voliš,time si znatno poboljšavaš šanse za novim hardverom!

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    = Citat = Izvorno postao Asai
    A čuj,ne znamo si svi uberclockat hard,tako da moramo kupit jače u startu..vidiš kako se znanje isplati,a!?


    lol,šališ kaj ne?

    I da bar dobim na lotu u polovici sljedeće godine

    jel ko zna kolko najjače napajanje ima W?

  25. #25
    Senior Member It lives by night Asai's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    623
    Ne,ne šalim se.Za hardver sam tutlek.
    Svaki dan kaži mami i tati koliko ih voliš,time si znatno poboljšavaš šanse za novim hardverom!

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    = Citat = Izvorno postao Asai
    Ne,ne šalim se.Za hardver sam tutlek.
    lol sry ja sam mislio na hard disk!!!

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Asai
    = Citat = Izvorno postao THE LIK
    Bit ce dosta nekih kvalitetnih 400- 450 wata,a ne 500 - 600 wata pa nije to stednjak ili vesmasina da trosi toliko struje.
    ...još...nije još...ali ima sve naznake da postane.
    A ti uopce znas kolka je snaga napajanja ta dva uredaja ???
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao NiX4tHeG@M3R
    = Citat = Izvorno postao Asai
    A čuj,ne znamo si svi uberclockat hard,tako da moramo kupit jače u startu..vidiš kako se znanje isplati,a!?


    lol,šališ kaj ne?

    I da bar dobim na lotu u polovici sljedeće godine

    jel ko zna kolko najjače napajanje ima W?
    1500W mislim da je od Tagana, enermaxa nisam siguran. Galaxy class, ali inace ovi entuzijasti ti imaju napajanja od 3kW tak da nema tocne jacine napajanja.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  29. #29
    Senior Member It lives by night pHo3nyX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    504
    Da li je moguce u komp ugraditi vise od 1 napajanja??
    MBO:ASUS P5KC // CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz, 6MB Cache // RAM: Kingmax 4x1 GB 800 Mhz // HDD: Seagate 320 GB, 16MB Cache // VGA: ATI HD3870, 512 MB, 256 bit // Napajanje: Chieftec 550W //

  30. #30
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao pHo3nyX
    Da li je moguce u komp ugraditi vise od 1 napajanja??
    e ovo nije loša ideja, a i sigurno je isplativija od mnogih riješenja
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •