Stranica 4 od 24 PrvaPrva ... 2345614 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 706

Tema: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

  1. #91
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Civilization 5

    Ahhh civ 5, prva igra izašla ove godine koju ću odigrati.

  2. #92
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Civilization 5

    Igrat ću i ja Civ5 cijelu jesen i cijelu zimu (pa i dulje) i uživat ću u svakom potezu, ali dati igri 100/100 je čista retardacija.
    I pritom još napomenu da igra ima "par nedostataka i propusta".
    Svaki taj nedostatak i/ili propust je ocjenu-dvije-tri manje.

  3. #93
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Civilization 5

    Tu se slažem, nema savršene igre. Al da je igra nešto najbolje ove godine, to se ne može osporiti. Jer kada se pogleda zbir svih recezentskih ocjena, to je uglavnom jako jako visoko.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #94
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Civilization 5

    Često sam mislio da ljudi logiku ocjenjivanja ne razumiju posve, i vidim da ovih zadnjih par stranica potvrđuje moje sumnje.
    Ocjena nije apsolutna. U kojem god formatu bila, bilo /5, /10, /20, /37 ili /100, ona opisuje koliko je igra dobra sada u odnosu na ostale igre iz žanra/sličnih žanrova. CiV sa 96% ne znači ništa nekome tko igra samo FPSove. Isto tako, StarCraft sa 93% prije dvanaest godina ne izgleda toliko dobro danas.
    Igra koja ima 99% znači da je trenutno najkvalitetniji predstavnik svog žanra, a ne da je najbolja igra svih vremena ikada igdje.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  5. #95
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Civilization 5

    Metal Gear nije izgubio ni trunku svoje ocjene u 12 godina. Starcraft je u istom periodu igra za 40-50% prvobitnih ocjena.

    edit: Deadwalker, naravno da je prvih 10 ocjena Civa potpuno fanboyevskih. Recenzije takvih igara u redakcijama obično uzimaju zaljubljenici u žanr. Ne budeš vidio mene da recenziram novi PES, ili Boza da se uhvati Resident Evila.

  6. #96
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Civilization 5

    Bitno je samo da je tvoje misljenje uvijek najobjektivnije.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #97
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Civilization 5

    Iako je na IGN-u dobio dobru ocjenu, popljuvali su sistem koji ti omogućuje više načina kako doći do pobjede, tj. dominacije. Research, culture, i sve one finte koje postoje su pale u vodu jer AI cijelo vrijeme forsa napad i potiče vas na rat. Naravno, u drugoj recenziji piše drugačije tak da to nemora niš značit i mislim da nije negativna strana ove igre; to ćemo znat tek kad zaigramo.

    Činjenica je da je igra uspjela, da je prosjek ocjena 70% onda bi mogli pričat da igra možda ne valja, iako ni sama ocjena pojedincu možda nije bitna, igrat će je ovako i onako ako je zagrizao. Možda mu pruža osobnu satisfakciju; meni pruža jer sam se fakat nabrijao na igru a nisam nikakav fan Civ serijala, igrao sam ga povremeno i nikada in depth. Ovo će biti prvi naslov kojem ću se baš posvetit kako spada. Za ljude koji će ovo igrat, ova igra im je i više nego dovoljna, i to na duže razdoblje, što zbog samog koncepta igre te replay valuea.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  8. #98
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Često sam mislio da ljudi logiku ocjenjivanja ne razumiju posve, i vidim da ovih zadnjih par stranica potvrđuje moje sumnje.
    Ocjena nije apsolutna. U kojem god formatu bila, bilo /5, /10, /20, /37 ili /100, ona opisuje koliko je igra dobra sada u odnosu na ostale igre iz žanra/sličnih žanrova. CiV sa 96% ne znači ništa nekome tko igra samo FPSove. Isto tako, StarCraft sa 93% prije dvanaest godina ne izgleda toliko dobro danas.
    Igra koja ima 99% znači da je trenutno najkvalitetniji predstavnik svog žanra, a ne da je najbolja igra svih vremena ikada igdje.

    Točno to sam pokušavao objasniti ljudima u temi o filmovima, drago mi je vidjeti da bar netko razumije Nemreš usporediti komediju sa (bubam) 9/10 i thriller sa 9/10, ali ljudi to ne kuže

  9. #99
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Civilization 5

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Iako je na IGN-u dobio dobru ocjenu, popljuvali su sistem koji ti omogućuje više načina kako doći do pobjede, tj. dominacije. Research, culture, i sve one finte koje postoje su pale u vodu jer AI cijelo vrijeme forsa napad i potiče vas na rat. Naravno, u drugoj recenziji piše drugačije tak da to nemora niš značit i mislim da nije negativna strana ove igre; to ćemo znat tek kad zaigramo.
    To je meni dobro, u III i IV mi je bilo pre lagano držati mir dok polako i sigurno ostvarujem dominaciju.

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Točno to sam pokušavao objasniti ljudima u temi o filmovima, drago mi je vidjeti da bar netko razumije Nemreš usporediti komediju sa (bubam) 9/10 i thriller sa 9/10, ali ljudi to ne kuže
    Tako je. Samo je kod igra puno važniji ovaj "sada", "trenutno" itd.
    I ne, W3ky, Metal Gear je dosta izgubio u dvanaest godina. Ponajprije zato jer ima replayabilnost od jedno 11% možda.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  10. #100
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Civilization 5

    Naravno, nije dobro opet sve laganini ostvarivat, kao što si i rekao. U biti, prije ili kasnije se sve vodi na rat ili nekakvu represiju, pogotovo ako želiš stvorit dominaciju.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  11. #101
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Civilization 5

    Ne znam, pogledajte samo prezentaciju Sid Meira na ovogodišnjem GDC-u. Taj čovjek priča o samoj psihologiji igrača te navodi sve što su pokušavali u prijašnjim nastavcima i što se pokazalo kao pogrešno. Civilizacija je svakim poglavljem sve bolja i bolja igra te konstantno evoluira. Firaxis od početka serijala traži za svaki nastavak feedback komune kako bi znali što je dobro ispalo, a što nije te onda u idućem nastavku ili ekspanziji opet iznova mijenjaju stvari onako kako bi većina igrača htjela. Shodno tome, Civilazacija 5 je uglavnom ideja komune koja je realizirana uz genijalnost tog čovjeka i njegovog tima.
    Ove ocjene su i više nego očekivane. Igra je najbolje što strateški žanr može ponuditi te će odabrana publika (a i novi znatiželjnici) opet vraški uživati.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #102
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    Malo sam pogledao trailere i igra mi djeluje zanimljivo ali i dosta komplicirano. Morao bi probati da vidim kako bi mi ležala, kadkad volim komplicirane igre, ali ne toliko komplicirane da mi to ubije želju za igranjem. Zanima me taj omjer kompliciranosti i zaraznosti kod Civa. Djeluje mi ko Rizik kojega sam obožavao ko klinac.

  13. #103
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Civilization 5

    Da je prekomplicirano ne bi bilo zabavno, a samim time i tako popularno ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  14. #104
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    Pa ne znam, ima hrpa ljudi koji obožavaju kompleksnost kod igara. Kad sam vidio ono drvo razvoja ili što već u traileru, smrzo sam se Mada ne znam jel to bitno pošto kažem, nisam nikada odigrao niti jedan nastavak. Ovo će mi biti prvi.

  15. #105
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Civilization 5

    Živo me zanima kako će izgledati razvoj gradova. Iskreno, onaj homm ovski pogled iz trojke mi je bio bolji od četvorkinog map view-a. I užasno mi nedostaje ona fora iz dvojke i trojke sa throne roomom / palačom, totalno mi je bilo bzvz kaj su to u 4. ukinuli.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  16. #106
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    OK, što više toga gledam, igra mi se sve više i više sviđa Samo me zanima jedna stvar... Da li postoji neka kampanja ili se igra svodi na to da dobiješ mali komadić mape, razviješ se i vremenom pokoriš svijet te tu završava igra!? Osobno bi volio da je ovo drugo, bez ograničenja klasične kampanje...

  17. #107
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Civilization 5

    U civilizationu nema klasične story kampanje, nego samo na početku izabereš naciju s kojom ćeš igrati, tip mape i počinješ razvijati svoju civilazaciju od kamenog doba pa sve do daleke budućnosti. Uz jedno 8 težina ako se ne varam te nekoliko tipova victory conditiona, imaš šta radit idućih 6 mjeseci, ako ne i duže
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #108
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    E to te ja pitam, drito sam tako nešto imao na umu, tako da si me sada fino razveselio. Mislim da bi klasična kampanja samo ubila ovakvu igru. Nego "tip mape", kaj ti to znači? Zar nije mapa uvijek zemaljska kugla? I kaj fakat jedan prelazak traje mjesecima!?!?


    Jebeno sam se na hypo xD

  19. #109
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Civilization 5

    Koji si ti lik majke mi Podsjećaš me na mene prije mnogo godina kad sam se hypeao na svaku fakin igru...naravno, ni danas nije puno drugačija situacija Kad će više ovo, jedva čekam zaigrat!
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  20. #110
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    421

    Re: Civilization 5

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    E to te ja pitam, drito sam tako nešto imao na umu, tako da si me sada fino razveselio. Mislim da bi klasična kampanja samo ubila ovakvu igru. Nego "tip mape", kaj ti to znači? Zar nije mapa uvijek zemaljska kugla? I kaj fakat jedan prelazak traje mjesecima!?!?


    Jebeno sam se na hypo xD
    tip mape nemora biti zemaljska kugla, može biti i ravna ploča. pod tip mape je mislio hoces otoke, samo kopno mješano itd. prelazak da traje mjesecima bas nebi reko. nisam puno igrao extralarge mape i obično sam igrao samo na nacin pobjede da ih zbrišem sa lica zemlje, ali mislim da nema te mape koja bi izdržala preko 10 sati, kad se dodje do modernog doba bitke obično donesu prevagu jako brzo, put u svemir, politika i kultura se mogu i brže od bitaka riješiti. Ako je igrivost kao četvorke i trojke jedva čekam.

  21. #111
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263

    Re: Civilization 5

    Izašo demo na Steamu... ima 4gb
    pitam se jel mogu ovo igrat s integriranim gpuom
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  22. #112
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027

    Re: Civilization 5

    Nikada mi se Civ igre nisu po trailerima sviđale. Niti ovaj put nije drugačija priča. Ali imam osjećaj da bih to trebao probati, bez obzira što mi se tip igre po slikama i trailerima ne sviđa. Osim toga, razni komentari po internetu su me nahajpali.

  23. #113
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization 5

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    E to te ja pitam, drito sam tako nešto imao na umu, tako da si me sada fino razveselio. Mislim da bi klasična kampanja samo ubila ovakvu igru. Nego "tip mape", kaj ti to znači? Zar nije mapa uvijek zemaljska kugla? I kaj fakat jedan prelazak traje mjesecima!?!?


    Jebeno sam se na hypo xD
    A kad nahajpaš sebe, nahajpat ćeš i sve ostale oko sebe, jel'da?

    Inače, "partija" Civilizacije počinje tako da ti igra generira jedan svijet potpuno nasumične geografske konfiguracije. Naravno, postoje neki zakoni, tipa ekvator će uvijek biti topliji, a prema polovima je hladnija klima, plus ostali parametri koje možeš valjda podesiti prije igre. Svaku civilizaciju, odnosno svakog "igrača spawna na random lokaciju. To znači da počneš sa par osnovnih jedinica od kojih obično 1 ili 2 settlersa koji će podignuti gradove gdje to želiš. Sve oko tebe je nepoznato, i moraš otkriti svijet na kojem se nalaziš, svoje susjede i kako iskoristiti geografiju područja koje kontroliraš. Zapravo, razvijaš državu od početka civilizacije do modernog doba.

    Ono što mi je najbolje je koncept tehnološkog stabla uz koje tvoji znanstvenici od osnovnijih tehnologija dobivaju sve naprednije. Tako možeš raditi na tehnologijama koje će tvom narodu poboljšati uvjete života, ekonomiju i slično, a možeš i sve resurse usmjeriti u otkriće fisije i gradnju prve nuklearne bombe prije svih tvojih rivala da ih njome držiš u šaci.

  24. #114
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Civilization 5

    A ako ti to sve slučajno dosadi postoji gro scenarija, a ne sumnjam da će kao i za prethodne nastavke biti i ogroman broj modova.

  25. #115
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    Znači nemreš igrati na original zemljinom globusu? Mape su uvijek random generirane? Full mi se igra sviđa, barem u teoriji i preko filmića. Budem stavio skidati ovaj demo, da vidim kako mi radi i da li će mi se svidjeti. Sutra idem na roštilj ali u četvrtak se bacam na igru


    I da, jel to čitava igra turn based kao HoMM!? Ako je mapa ogromna sa dosta razvijenim protivnikom, jel moraš dugo čekati da prođe njegov turn?

  26. #116
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization 5

    Pa sigurno ti ima scenarija sa mapom koja liči na naš svijet, ali to ti oduzima cijeli jedan segment igre u takvoj partiji. Već onda napamet znaš gdje je koji kontinent i gdje se možeš kolonizirati, gdje napraviti luku, i tako dalje. Bolje je ne znati teren unaprijed nego ga postupno otkrivati.

  27. #117
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    Downloada se punom brzinom, za sat vremena je igra na kompu Možda i danas već probam, mada bi danas volio privesti Amnesiu kraju pošto je zbog temperature nisam igrao zadnjih par dana

  28. #118
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Civilization 5

    Stavio i ja demo dolje skidat, možda uspijem danas isprobat. Malo sam u stisci s rokovima, imam posla preko glave
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  29. #119
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Civilization 5

    Cijela igra će biti 8 giga, dakle demo je praktički pola igre? Cool, to znači da mogu točno isprobati da li sve radi kako treba i da li mi se sviđa igra.

  30. #120
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Civilization 5

    Meni se skinuo, ali neću ga igrati prije četvrtka. Sad bi se samo žurio sa isprobavanjem i odmah postoji veća šansa da mi se igra ne svidi. Danas ću fino završiti Amnesiu pa da mogu mirne glave isprobati ovu igru.

Slične teme

  1. Crusader Kings II
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 95
    Posljednji post: 28-01-2014, 20:02
  2. Mercenary Kings
    By Vedro in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 27-07-2013, 11:22
  3. Civilization World
    By DJ Not Nice in forum Web gaming
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 09-07-2011, 07:25
  4. King of Kings III
    By yassuqee in forum MMOG
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-06-2010, 07:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •