Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 68

Tema: Par stvari... 3000 kuna...

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Čuj, meni svaki dan dolazi dostava sa robom od 10.000kn,
    pa si misli. Na tu robu imaš zarade nekih 2000kn.

    10.000 se tako čini puno, a nije.
    Vemil je imao prevelikih problema sa reklamacijama, imali su pušionu sa vraćenjem love,
    zbog nezadovoljnih kupaca.

    Čak su i mene željeli preveslati, kad sam naručio 100 keksa od 2GB Buffalo sa 10god jamstva,
    pa su nakon 3 mjeseca promijenili u "1 godinu" jamstva, na što nisam pristao.

    Tek kad sam ih stisnuo, odobrili su mi vraćanje robe uz 100% vraćeni iznos novca,
    jer je roba kupljena u jednim uvjetima, a muljaju sa drugim uvjetima.

    PS - Da bi bio kraj predsjednika, svaki dan bi morao prodavati robu u iznosu od 100.000kn,
    kao što to radi Esys. A da bi to bilo tako, mora bi imati centralnu poslovnicu u Zagrebu, biti
    uvoznik za nekakav brand, i imati bar 5 dodatnih poslovnica po većim gradovima.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Ja tvoje postove uvijek uzimam sa velikom rezervom.Ti si ovdje poslovno kako bi direktno ili indirektno reklamirao vlastiti dućan ili vidiš neki drugi interes.Ne spadaš u skupinu prosječnog forumaša , entuzijaste. Tako da ponavljam , moje mišljenje o Gigabyte pločama nisi poljuljao ni 1/2 posto .Isto tako sigurno neću kupiti asrock ploču samo na osnovu tvojeg hvaljenja tog brenda .

    Inače respekt , drago mi je da sudjeluješ .

  3. #33
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    338

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Snakepristu i meni si prodo to jedno smece od Asrocka!

    šta oš??dobio si plocu i procesor ultra jeftino

    Gigabyte je Gigabyte,po meni oni su najbolji proizvodaci maticnih ploca uz DFI
    Bojkotirajmo Asrock...ne kupujte otpad....

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Ne reklamiram shop. Shop će tu ostati i poslije ovog foruma.
    Nikad ni jednu konfu nisam složio iz shopa, zato što nemogu konkurirati webshopovima,
    kojima se plaća unaprijed pa tek onda naručuju robu, koji nemaju poslovne prostore,
    nemaju ugovorenu dostavu, nemaju radnike kojima treba davati plaću,
    osiguranje, mirovinsko etc.

    Ja pušem na hladno kad se opečem na Gigabyte chipset.
    Njih sam najviše prodavao, ali i najviše problema imao.

    Kad uzmeš jedan brand koji je super, i koji se ne kvari, onda taj brand i dalje uzimaš jer je pouzdan.

    Primjerice, Gigabyte nije napravio ništa posebnom sa novim Chipsetom za AMD.
    Ploče izgledaju isto, samo je naguran drugi chipset i promijenjena boja hladnjaka.

    Dok je ASRock radio novi dizajn totalno novih ploča, te pokazao da može imati ploču
    za 300 pišljivih kuna koja nudi otključavanje jezgri,a podržava sve procesore i DDR2 i DDR3.
    N68C-S UCC. 300kn i manje na webshopu.

    Također je ASRock sa svojim pločama ugorao nešto što do tad nitko nije imao:
    128Mb Sideport RAM za integriranu grafiku. To ubrzava PC, jer se ne dijeli RAM sistemska memorija.
    Super stvar. Evo ja na poslu ne trebam 5870HD, imam 4200 integriranu, 550BE unlockan na 3.5GHz,
    i Solid State 128GB HDD.

    Meni taj HDD znači puno zbog Synesisa koji je spor program u ovoj novoj inačici,
    primjerice ako mi otvara bazu 2 minute, sad to sa SSD-om otvara 15 sekundi.

    A što se tiče tih 128Mb, događa se slijedeća stvar, da Asus, Biostar, ECS i mislim čak MSI
    stavljaju taj RAM na ploče sa novim 890GX chipsetom. Ono što valja, prolazi.

    Recimo 890GX Deluxe3 ploča ide FSB-om preko 380, što je premoćno.
    Do sad je jedino Cele303 uspio imati malo lošiji rezultat, i to 372 sa M3A770DE,
    sve druge ploče nejdu preko 360.

    Dakle ploča mora biti dobra ako podnosti tako visoki FSB. Nemože biti sranje ploča.

    Pogledaj jedan DFI. Imao je super ploče sa NF4 chipsetom, ali smeće od hlanjaka koji
    je zujao i krepavao.
    nakon toga NF5 je bio srednja žalost. Došao AMD chipset, tu je imao par svijetlih
    trenutaka, a onda opet tuga i bijeda ploča. Previše osciliraju u kvaliteti,
    dok jedan MSI nikad nema nešto preuber, ali su uvjek na nivou.

    I što se novog UCC chipa tiče, kojeg nema nitko. Gigabyte i MSI su prespavali i nisu ni skužili da novi chipset
    nema unlocking. ASRock je iznenadio sa svojim UCC čipom koji radi na bilo kojoj ploči.

    Asus, bratska firma, ima sličnu stvar, ali je programski nenadogradiva, dok se UCC razvija sa novom revizijom
    BIOS-a.

    Evo sa BIOS-om 1.00 ploča nije mogla stabilno otključati 555BE kao X4, nego samo kao X3.
    Sa BIOS-om verzije 1.10 otključa ga u X4 i vozi preko 4.2+ Ghz, što je trenutno rekord na zrak sa novim chipsetom.

    Također Gigabyte oznake su smeće. Vidi ovo:
    Observations of the Board names:
    S2: Smart & Safe
    S3: Smart & Safe & Speed
    S4: Smart & Safe & Speed & Silent
    S5: Smart & Safe & Speed & Silent & Cross Fire
    D: The D stands for Durable and means that belong to the Board for Ultra Durable 1 / 2 series. More information here
    UD: UD stands for the Ultra Durable 3rd More information here
    L: The L stands for Lite and means that the board / BIOS is a bit slimmed down.
    R: The R stands for the RAID version of the South Bridge (ICHxR).

    Čemu tolika kompliciranja? Ostatak opažanja istih ploča drugog imena je ovdje:
    http://www.stud.uni-karlsruhe.de/~ufbds ... eichv2.htm

    Također ako Gigabyte bude otključavao procesore, doći će iste ploče u recimo reviziji 2.x.
    Koma za kupce koji im vjeruju i kupuju ploču SADA, pa skuže da su polizali majmunovu bananu.

    Bolje ne izdati ploču, kao DFI, i reći "nisam spreman još", nego izbaciti poluproizvod:


    Samo iznosim stvarne činjenice. Ne fanboyizam.
    Također smatram i tvrdim da Award BIOS ne nudi pola opcija a kamoli kvalitetu kao AMI BIOS.
    Zato Asus, ASRock, BioStar i FoxConn koriste AMI. Gigabyte, stariji MSI (novi je AMI), te DFI i neke osrednje ECS ploče
    koriste Award. Jeftiniji je, ali i lošiji. Preglednost 0 bodova.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  5. #35
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Snakepriest
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Snakepristu i meni si prodo to jedno smece od Asrocka!

    šta oš??dobio si plocu i procesor ultra jeftino

    Gigabyte je Gigabyte,po meni oni su najbolji proizvodaci maticnih ploca uz DFI

    Salim se

    Jos uvjek na njoj radi Phenom II X4 925 na 3.43 Ghz
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  6. #36
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Ne reklamiram shop. Shop će tu ostati i poslije ovog foruma.
    Nikad ni jednu konfu nisam složio iz shopa, zato što nemogu konkurirati webshopovima,
    kojima se plaća unaprijed pa tek onda naručuju robu, koji nemaju poslovne prostore,
    nemaju ugovorenu dostavu, nemaju radnike kojima treba davati plaću,
    osiguranje, mirovinsko etc.
    Pa onda ga ni nemoj spominjat, ocigledno nikog ne zanima di radiš niti trebamo znati, pošto je ovo hardware podforum. Također ta "ja radim u servisu pa imam iskustva" spike mogu primati samo djeca. Mi više manje znamo citat recenzije kojih hvala Bogu ima na tone, a isto tako svatko od nas ovdje ima prilike neki komad hardwera isprobat i u zivo (neki vise neki manje). Ak imam garanciju baš me zaboli jel se cip grije ili ne.


    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Ja pušem na hladno kad se opečem na Gigabyte chipset.
    Njih sam najviše prodavao, ali i najviše problema imao.
    Stalno govoriš o tim nekim vrucim chipovima i reklamacijama a sve uzalud bez konkretnih dokaza. Bio sam na meetu sa pcekspertašima i baš sam pitao sto misle o tome i od njih 20 javila su se 2 sa sjebanim plocama koje su ionak kupili na crno. Daj shvati da garancija ne stoji tu bez veze i da se proizvod ne šalje na tržište ako nije spreman držat komp pod full loadom 0/24. I ferrari se grije i kvari, pa opet ima garanciju.

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Kad uzmeš jedan brand koji je super, i koji se ne kvari, onda taj brand i dalje uzimaš jer je pouzdan.
    Pa normalno da je pouzdan kad nudi bananu. Tko "normalan" ide cijedit komponente sa asrockom???? Pokažimo taj skinuti OC rekord sa jednom asrock plocom? Nema ga? Pa normalno da ga nema.

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Primjerice, Gigabyte nije napravio ništa posebnom sa novim Chipsetom za AMD.
    Ploče izgledaju isto, samo je naguran drugi chipset i promijenjena boja hladnjaka.

    Dok je ASRock radio novi dizajn totalno novih ploča, te pokazao da može imati ploču
    za 300 pišljivih kuna koja nudi otključavanje jezgri,a podržava sve procesore i DDR2 i DDR3.
    N68C-S UCC. 300kn i manje na webshopu.
    Kakve veze ima dizajn sa performansama? Ako hocu izgled i dizajn idem na DFI ili Asus, sigurno ne na asrock.

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Također je ASRock sa svojim pločama ugorao nešto što do tad nitko nije imao:
    128Mb Sideport RAM za integriranu grafiku. To ubrzava PC, jer se ne dijeli RAM sistemska memorija.
    Super stvar. Evo ja na poslu ne trebam 5870HD, imam 4200 integriranu, 550BE unlockan na 3.5GHz,
    i Solid State 128GB HDD.
    Ne trebaš na posli 5870 ali trebaš unlocan 550BE.ha ha dobar dobar.



    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Pogledaj jedan DFI. Imao je super ploče sa NF4 chipsetom, ali smeće od hlanjaka koji
    je zujao i krepavao.
    nakon toga NF5 je bio srednja žalost. Došao AMD chipset, tu je imao par svijetlih
    trenutaka, a onda opet tuga i bijeda ploča. Previše osciliraju u kvaliteti,
    dok jedan MSI nikad nema nešto preuber, ali su uvjek na nivou.
    Pa normalno da se DFI nikad nije mogao izboriti previše na tržištu kad izbacivi praktički samo najbolje sto se moglo. Kasnije kad su prešli na neki mainstream opet su jebali cijenom. Tako de je DFI uvijek bio za odlikaše. Dobro su to osmisli ali ekonomski loše izveli.

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak

    Pa onda ga ni nemoj spominjat, ocigledno nikog ne zanima di radiš niti trebamo znati, pošto je ovo hardware podforum. Također ta "ja radim u servisu pa imam iskustva" spike mogu primati samo djeca. Mi više manje znamo citat recenzije kojih hvala Bogu ima na tone, a isto tako svatko od nas ovdje ima prilike neki komad hardwera isprobat i u zivo (neki vise neki manje). Ak imam garanciju baš me zaboli jel se cip grije ili ne.
    Čuj. ja mogu reći šta na tržištu ima, i mogu ljude uputiti na način poslovanja.
    Očito ne znaš razlike između webshopa, i mnogo drugih stvari.
    Također mnoge tvoje spike tipa "kad ti crkne 8800GTX stara 23 mjeseca koja je koštala 4000kn,
    znači da mogu dobiti 295GTX" nisu točne. Za neke stvari je potrebna i ekonomija.
    Da si završio ekonomski fakultet, i da imaš uspješnu firmu 7+ godina, znao bi o čemu pričam.
    A šta ti imaš? Radiš u nečijoj firmi kao šljaker? Nice life.

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak

    Stalno govoriš o tim nekim vrucim chipovima i reklamacijama a sve uzalud bez konkretnih dokaza. Bio sam na meetu sa pcekspertašima i baš sam pitao sto misle o tome i od njih 20 javila su se 2 sa sjebanim plocama koje su ionak kupili na crno. Daj shvati da garancija ne stoji tu bez veze i da se proizvod ne šalje na tržište ako nije spreman držat komp pod full loadom 0/24. I ferrari se grije i kvari, pa opet ima garanciju.
    Malo sam istraživao, ti očito nisi. Primjerice nVidija/AMD/Intel/VIA/SiS izda chipset, i recimo da ga izrađuje u 42nm
    izradbenom procesu. Gigabyte da bi uštedio kupuje čipove izrađene u višen nm procesu, i zato ima veće temperature.
    A Gigabyteovi senzori teško lažu. Primjerice, evo sad imam jednu GA ploču kod kuće.
    Senzor kaže 36°C. Prst kaže "pečee". A obični termometar ide do maximuma i nemože dalje, a to je na mom 80°C.
    da imam IC termomemtar, sigurno bi bila i viša.

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Pa normalno da je pouzdan kad nudi bananu. Tko "normalan" ide cijedit komponente sa asrockom???? Pokažimo taj skinuti OC rekord sa jednom asrock plocom? Nema ga? Pa normalno da ga nema.
    Recimo Cele303. Za njega se barem negdje čulo. AMD mu šalje CPU-eve kao reward.
    Tebi nitko ništa ne šalje. Njemu su ASRock ploče super za OC. FSB ide preko 350 na AM3 pločama,
    dok kod većine drugih je 330-335 plafon. Ako su njemu dobre, valjda su dobre, jer netko sa takvim ugledom
    u OC društvu valjda nebi lagao. A tko si ti? Za tebe nikad nisam čuo. Osim da si rekao da odlaziš sa foruma i da su te 15 puta banali.


    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Kakve veze ima dizajn sa performansama? Ako hocu izgled i dizajn idem na DFI ili Asus, sigurno ne na asrock.
    Pogledaj nove ASRockice kako su lijepo i pametno dizajnirane.
    http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... 20Extreme3
    Samo jedna od predivnih i kvalitetnih ploča. Unlocka procesore, postiže 4.2GHz+ na 555BE @ X4.
    Usput, pogledaj test dizajna ASR VS GA VS MSI:
    xtLsvVAOpxs

    Tko je sad pušiona?


    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Ne trebaš na posli 5870 ali trebaš unlocan 550BE.ha ha dobar dobar.
    Vidim da nisi nikad radio sa Synesisom, tako da me tvoje ne znanje ni ne čudi.
    Kupi si jedan takav knjigovodstveni software, naše produkcije,
    koji je top of the tops u HR i šire, čija je cijena 8000+ kn,
    nauči s tim raditi pa se javi.
    Ima ogromne baze podataka. Recimo na robnom stanju imam negdje 5000+ artikala
    (inspekcije radi moraš uvjek imati sve artikle iz zanjih 5 godina),a to je baza
    od cca 2-3 GB. Sa SSD-om i brzim x4 procesorom je učitavanje te baze mnogo brže.
    Kad radim kalkulaciju robe, spremanje traje 15-20 sekundi, umjesto 2-3 minute.
    Jasnije?


    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Pa normalno da se DFI nikad nije mogao izboriti previše na tržištu kad izbacivi praktički samo najbolje sto se moglo. Kasnije kad su prešli na neki mainstream opet su jebali cijenom. Tako de je DFI uvijek bio za odlikaše. Dobro su to osmisli ali ekonomski loše izveli.
    Ako ću kupiti ploču za odlikaže, dat ću 3 soma za Asus ili Hon Hai. A ne DFI koji je preosjetljiv na odstupanje napona,
    i ima smeće od kondezatora, tipa OST i Jun Fu.
    Kod Hon Haia je kondezator uvjek kvalitetan. Elektrolitski uvjek Rubycon, od Solid kondezatora ili Sanyo ili Nippon.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  8. #38
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Čuj. ja mogu reći šta na tržištu ima, i mogu ljude uputiti na način poslovanja.
    Očito ne znaš razlike između webshopa, i mnogo drugih stvari.
    Također mnoge tvoje spike tipa "kad ti crkne 8800GTX stara 23 mjeseca koja je koštala 4000kn,
    znači da mogu dobiti 295GTX" nisu točne. Za neke stvari je potrebna i ekonomija.
    Da si završio ekonomski fakultet, i da imaš uspješnu firmu 7+ godina, znao bi o čemu pričam.
    A šta ti imaš? Radiš u nečijoj firmi kao šljaker? Nice life.
    Radim kao šljaker a ti pricas vec godinu dana ovdje na forumu kako si serviser i prodavac. Danas svaki moron moze zavrsitit 3-godišnju srednju za prodavaca. A dobri ekonomisti zasigurno ne prodaju komponente kao ti. I naravno da mogu dobiti gtx295 ako ona vrijedi trenutno kolko je i moja 8800gtx u to vrijeme jer se znam izboriti za sebe i zakon, ne prihvacajuci neko smece u kartici. U zakonu ne pise da se u zamjenu dobiva kartica sa istim/pribliznim perfomansama vec kartica koja vrijedi novce kao i na prvom racunu.


    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Malo sam istraživao, ti očito nisi. Primjerice nVidija/AMD/Intel/VIA/SiS izda chipset, i recimo da ga izrađuje u 42nm
    izradbenom procesu. Gigabyte da bi uštedio kupuje čipove izrađene u višen nm procesu, i zato ima veće temperature.
    A Gigabyteovi senzori teško lažu. Primjerice, evo sad imam jednu GA ploču kod kuće.
    Senzor kaže 36°C. Prst kaže "pečee". A obični termometar ide do maximuma i nemože dalje, a to je na mom 80°C.
    da imam IC termomemtar, sigurno bi bila i viša.
    Poanta???? Chipset se grije i komp i dalje radi kako bi i trebao...uf odlicna poanta...imam vruc chipset...i zato mi ploca ne valja....bravo obaras rekorde debilnoscu.



    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Recimo Cele303. Za njega se barem negdje čulo. AMD mu šalje CPU-eve kao reward.
    Tebi nitko ništa ne šalje. Njemu su ASRock ploče super za OC. FSB ide preko 350 na AM3 pločama,
    dok kod većine drugih je 330-335 plafon. Ako su njemu dobre, valjda su dobre, jer netko sa takvim ugledom
    u OC društvu valjda nebi lagao. A tko si ti? Za tebe nikad nisam čuo. Osim da si rekao da odlaziš sa foruma i da su te 15 puta banali.
    Za tebe se nigdje ne cuje pa me ionak ne zanimaju drobljenja da je asrock najbolji proizvodac maticnih ploca. Cele303 je banana s obzirom na grce i amere....tako da samo lagano...


    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Pogledaj nove ASRockice kako su lijepo i pametno dizajnirane.
    http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... 20Extreme3
    Samo jedna od predivnih i kvalitetnih ploča. Unlocka procesore, postiže 4.2GHz+ na 555BE @ X4.
    Usput, pogledaj test dizajna ASR VS GA VS MSI:
    xtLsvVAOpxs

    Tko je sad pušiona?
    Ti. Trudiš se dokazat da je asrock super a nije.



    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Vidim da nisi nikad radio sa Synesisom, tako da me tvoje ne znanje ni ne čudi.
    Kupi si jedan takav knjigovodstveni software, naše produkcije,
    koji je top of the tops u HR i šire, čija je cijena 8000+ kn,
    nauči s tim raditi pa se javi.
    Ima ogromne baze podataka. Recimo na robnom stanju imam negdje 5000+ artikala
    (inspekcije radi moraš uvjek imati sve artikle iz zanjih 5 godina),a to je baza
    od cca 2-3 GB. Sa SSD-om i brzim x4 procesorom je učitavanje te baze mnogo brže.
    Kad radim kalkulaciju robe, spremanje traje 15-20 sekundi, umjesto 2-3 minute.
    Jasnije?
    Joj da zaboravio sam da si ti vlasnik,prodavac i serviser jedne posebne trgovine sa iskustvom 7+godina pa znas raditi na jednom programu. Bravo.

  9. #39
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak

    Radim kao šljaker a ti pricas vec godinu dana ovdje na forumu kako si serviser i prodavac. Danas svaki moron moze zavrsitit 3-godišnju srednju za prodavaca. A dobri ekonomisti zasigurno ne prodaju komponente kao ti. I naravno da mogu dobiti gtx295 ako ona vrijedi trenutno kolko je i moja 8800gtx u to vrijeme jer se znam izboriti za sebe i zakon, ne prihvacajuci neko smece u kartici. U zakonu ne pise da se u zamjenu dobiva kartica sa istim/pribliznim perfomansama vec kartica koja vrijedi novce kao i na prvom racunu.
    Pa dobro, ja sam svakidašnji moron koji je završio tehničku strukovnu četverogodišnju školu,
    te ekonosmski fakultet. Šta si ti završio?
    U slučaju da se ne može popraviti, dobit ćeš istu karticu nazad, ili bolju. Ali ne u cijenovnom već snagovnom rangu.
    Ako ne možeš dobiti Palit 8800GTX dobit ćeš recimo XFX 8800GTX. Dobio si ono što si platio.
    Ako je nema dobit ćeš recimo 9800GTX. Zakon u tom slučaju štiti prodavača. A povrat novca možeš dobiti
    samo u tekućoj godini, i to uz odobrenje uvoznika/dobavljača. Dakle ako nije u tekućoj godini, možeš
    samo izabrati drugi proizvod sa istom ili većom cijenom uz nadoplatu.
    Ali to samo u slučaju da ti ne mogu ponuditi isti hardware, dakle recimo kupio si LCD, a uvoznik više
    ne drži LCD-e, nego ti recimo nudi kosilicu (karikiram).

    Da se baviš malo IT industrijom, znao bi, jer postoji i zakon koji štiti i firme.



    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Poanta???? Chipset se grije i komp i dalje radi kako bi i trebao...uf odlicna poanta...imam vruc chipset...i zato mi ploca ne valja....bravo obaras rekorde debilnoscu.
    Poanta - Gigabyte ima većinu kvarova nastala s problemom pregrijavanja chipseta.
    A pregrijavanje chipseta znači i manji OC potencijal i stabilnosti sustava.
    Baš si razmažen. Tvoja komunacija je na razini jednog seljačića.

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Za tebe se nigdje ne cuje pa me ionak ne zanimaju drobljenja da je asrock najbolji proizvodac maticnih ploca. Cele303 je banana s obzirom na grce i amere....tako da samo lagano...
    Za mene se ne mora čuti, ja nisam u tom sportu OC-anja. Ali za tebe se uopće ne čuje makar tvrdiš da si faca i OC-er.
    A Cele je naspram tebe Bog. Ono što ti možeš, on može bolje, jer mu je bar 20cm veći od tvog. Naravno, ego...

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Ti. Trudiš se dokazat da je asrock super a nije.
    Opet si pokazao svoju plitkost, i nerealnost. Svatko normalan to vidi. Smiješan si.
    Baš me zanima tko te ovdje na ovom forumu poštuje. Ljudima govoriš da su debili,
    nerealan si. Sazori više. Znam da ti je 13 godina tek, ali onda bolje da ni nemaš PC,
    ili barem ovdje na forumu treba uvesti IQ test, test pismenosti i izražavanja.
    Ja iznosim činjenice i dokaze. Koji su tvoji dokazi? Tvoja riječ? Meni ne znači ništa...


    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Joj da zaboravio sam da si ti vlasnik,prodavac i serviser jedne posebne trgovine sa iskustvom 7+godina pa znas raditi na jednom programu. Bravo.
    Čuj, Synesis je jedan veliki software za knjigovodstvo, koji ti nikad nećeš nažalost koristiti.
    Jer nikad nećeš sa svojim stavom biti uspješan. A kamoli otvoriti neku privatnu firmu sa svojim
    novcem, ne maminim i tatinim.

    Mogu ti se samo nasmiješiti. Šta imaš osim svoje prgavosti? Ništa. Nemaš fax, firmu, znanje...
    Samo prgavost.. A s njom ćeš sigurno postići velike stvari u životu... Možda budeš i predsjednik države...
    Naaaah, just kiding.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  10. #40
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Don Kihot

    Imaš konjske živce, svaka ti čast!


  11. #41
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    freak its your turn...=)
    volim ovakve rasprave citati...hahaha

    samo cekam kad se mod lockati temu...

  12. #42
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Konačno malo zabave na ovom forumu
    booyaka



  13. #43
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Samo gledam hoće li ovo otići u teška vrijeđanja i spominjanje mama, do tog trenutka će biti doista zabavno ako se nastavi u ovom stilu
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  14. #44
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Samo gledam hoće li ovo otići u teška vrijeđanja i spominjanje mama, do tog trenutka će biti doista zabavno ako se nastavi u ovom stilu
    WoW Sečen je živ?

    Jesi to ti? Pa nije ti se izgled promijenio otkad sam te zadnji put vidio.. Prije nekih 60-70 godina, dok
    smo bili u vrtiću..
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  15. #45
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Poboga kak ti Synesis sejva po 2-3 min na normalnom kompu ...

    Meni bazu od 4 godine trgovine na malo (baza 1.5gb) nakon obrade podataka sejva nekih 15-20 sec na prastarom TB na 2.2+ (1.86) s gigom rama i starim ide 66 diskom od 80gb ...
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  16. #46
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao ezav
    Poboga kak ti Synesis sejva po 2-3 min na normalnom kompu ...

    Meni bazu od 4 godine trgovine na malo (baza 1.5gb) nakon obrade podataka sejva nekih 15-20 sec na prastarom TB na 2.2+ (1.86) s gigom rama i starim ide 66 diskom od 80gb ...
    Imaš ovaj zadnji Synesis? Ovaj novi sa OIB-om?

    E pa probaj njega, totalno su zahebali program... U tom je stvar...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  17. #47
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    pošto je i sam autor teme rekao da mu je ovo zabavno, neka ostane otključano... samo molim bez vrijeđanja jer inače ide lock i prijave... argumentirano raspravljajte ko normalni ljudi..

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  18. #48
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Pa dobro, ja sam svakidašnji moron koji je završio tehničku strukovnu četverogodišnju školu,
    te ekonosmski fakultet. Šta si ti završio?
    U slučaju da se ne može popraviti, dobit ćeš istu karticu nazad, ili bolju. Ali ne u cijenovnom već snagovnom rangu.
    Ako ne možeš dobiti Palit 8800GTX dobit ćeš recimo XFX 8800GTX. Dobio si ono što si platio.
    Ako je nema dobit ćeš recimo 9800GTX. Zakon u tom slučaju štiti prodavača. A povrat novca možeš dobiti
    samo u tekućoj godini, i to uz odobrenje uvoznika/dobavljača. Dakle ako nije u tekućoj godini, možeš
    samo izabrati drugi proizvod sa istom ili većom cijenom uz nadoplatu.
    Ali to samo u slučaju da ti ne mogu ponuditi isti hardware, dakle recimo kupio si LCD, a uvoznik više
    ne drži LCD-e, nego ti recimo nudi kosilicu (karikiram).
    Da se baviš malo IT industrijom, znao bi, jer postoji i zakon koji štiti i firme.
    Ekonomski fakultet i radiš kao obican serviser sa egom na razini??? Daj mi molim te uslikaj diplomu jer mi zvuci nevjerovatno. I moja je stvar sto studiram/ne studiram, ti si zadnja osoba s kojom cu dijeliti svoj privatni zivot. Ako usporedujes sve ljude s obzir na nivo skolovanja onda ti cestitam na zlatnoj malini za debilnost.

    Sto se zakona tice clanak 5. glasi ovako:

    (1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
    (2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
    (3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
    (4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
    (5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
    (6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
    Pravna narav zakonskih odredbi kojima se uređuju potrošački ugovori

    Što mi govori više od tvojih nebuloza. I normalno da ako ducan vise nema nove 8800gtx i nudi mi 8600gt da to necu prihvatiti i traziti ili novac ili karticu koja vrijedi koliko je i moja placena 8800gtx. Ako to istoj firmi ne odg javljam se udruzi za zastitu potrosaca pa cemo vidjet tko ce koga farbat i mazat. Nisam jednom dozivio da mi lik prica kako je zamjenska kartica puno brza jer je od Atija (lol).


    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Poanta - Gigabyte ima većinu kvarova nastala s problemom pregrijavanja chipseta.
    A pregrijavanje chipseta znači i manji OC potencijal i stabilnosti sustava.
    Baš si razmažen. Tvoja komunacija je na razini jednog seljačića.
    Di su te statistike? Ne vidim ih? Pokazi ih!!! Mislim da bilo tko moze govoriti statistike kako on zeli, ali bez dokaza ti nista ne stoji. I ja mogu rec da sam Teo Valic i da mi asrock najcesce rikava.


    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Za mene se ne mora čuti, ja nisam u tom sportu OC-anja. Ali za tebe se uopće ne čuje makar tvrdiš da si faca i OC-er.
    A Cele je naspram tebe Bog. Ono što ti možeš, on može bolje, jer mu je bar 20cm veći od tvog. Naravno, ego...
    Nisi u sportu ocanja jer ti asrock ne valja, pa nemres niti nista napravit Kaj se tice celeta svaka cast i njemu, samo s obzirom da je tek na 16-toj poziciji u Hrvata baš i ne govori da je nekaj "extra" kako ga i ti dicis. Tako da mora da ti je on kao i asrock. LEGENDA Slabo si upucen u OC, sto smo ovdje vec dokazali i nemoj zapocinjat jer failas.



    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Opet si pokazao svoju plitkost, i nerealnost. Svatko normalan to vidi. Smiješan si.
    Baš me zanima tko te ovdje na ovom forumu poštuje. Ljudima govoriš da su debili,
    nerealan si. Sazori više. Znam da ti je 13 godina tek, ali onda bolje da ni nemaš PC,
    ili barem ovdje na forumu treba uvesti IQ test, test pismenosti i izražavanja.
    Ja iznosim činjenice i dokaze. Koji su tvoji dokazi? Tvoja riječ? Meni ne znači ništa...
    Kakve ti dajes dokaze??? To da je asrock prvi uplementirao ovo ili ono?? Ili da je promjenio dizajn ploce??? Ili mozda da je stavio nesto bolji hladnjak na chipset s obzirom na konkurenciju???

    Na plocama se ocjenjuje izgled,oprema,smjestaj,oc mogucnosti,stabilnost,fičrsi,hlađenje,mogucnosti ...etc a ti stalno ponavljas 2 do 3 stvari....pa hebe se prosjecnom korisniku ko kaj implementira....niti se asrock moze pohvaliti dizajnom niti opremom niti oc mogucnostima niti bude ikad potukel jednog asusa, a kamoli da budu proizvodili najbolje ploce. Tak da si te gluposti prodavaj ljudima dolje koji kupuju kod tebe.




    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Čuj, Synesis je jedan veliki software za knjigovodstvo, koji ti nikad nećeš nažalost koristiti.
    Jer nikad nećeš sa svojim stavom biti uspješan. A kamoli otvoriti neku privatnu firmu sa svojim
    novcem, ne maminim i tatinim.
    Kolko ja vidim taj hrv.soft je daleko od najboljeg u svijetu sto pokazuje ovaj link:

    http://accounting-software-review.toptenreviews.com/

    Još manje je kvalitetan ako su ga novom inacicom izjebali da ti ne pomaze ni ninja pc kojeg "kao" imas u ducanu za racunanje

    Ne ja ne radim s tim programom, ja radim sa METATRADEROM koji je dio mojeg posla.


    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Mogu ti se samo nasmiješiti. Šta imaš osim svoje prgavosti? Ništa. Nemaš fax, firmu, znanje...
    Samo prgavost.. A s njom ćeš sigurno postići velike stvari u životu... Možda budeš i predsjednik države...
    Naaaah, just kiding.
    Toliko nisko ne padam da svoje znanje iskoristim toliko lose da radim kao lokalni serviser pc-a...pa cak da i neam diplome....tko se bori se i izbori...svatko bira svoj zivotni put...ti zivi kako ti hoces, ali prije nego sto sudis druge pogledaj sebe...

    I drugi puta daj dokaze a ne puke rijeci iz ducana o kojem nitko pojma nema.

    OVER & OUT

  19. #49
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Imaš ovaj zadnji Synesis? Ovaj novi sa OIB-om?

    E pa probaj njega, totalno su zahebali program... U tom je stvar...
    Naravno da imama .. jer zbog obujam prometa moram na mjesecnoj bazi predavati izvjesce poreznoj mada sam obrt ... tako da za svaku mada i najmanju promjenu dobim update .. jedino prizajem od kada su u verziji 3 promjenilii sucelje da se zna malo vuc (sam UI) ... ali bilo kakvo manipularanje baze radi ko zmaj ... znam jer mi na tjednoj bazi debili iz metroa mjenjaju sifre na artiklima pa ja uredno mjenjama pol sifri artikli barem jednom tjedn0
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Dobro i kaj sad na kraju ? Da li treba otključani i kloknuti phenom II na asrock matičnoj ploči za taj Synesis kako se ne bi čekalo nekoliko minuta da nešto sejva ili ne treba ?Ja nemam tako visoke škole pa ako bi netko mogao uputit. Pretpostavljam da bi na Gigayte ploči zbog vrućeg čipseta sejvao duplo duže ako bi uopće i uspio sejvati...sam blizu ili tapkam u mraku ?

    edit:di si Čale kad te trebamo.


    tko je taj čale


  21. #51
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    čale je procrokloker

    Nego, upuceniji, kakva je bila storija izmedju caleta i maxa povodom onog natjecanja na pcekspertu?


    A sto se tice Synesisa ljudi na prastarim pentijuima s 512 mb rama vode firme u tom programu...

    A bice da i na celeronima
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  22. #52
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Da ali sigurno čekaju tko zna koliko da im se nešto sejva .Zato i je država u banani .Da su svi na asrocku i na otključanim phenomima II sigurno bi bolje poslovali .

  23. #53
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Slažem se s bezimenim. ASRock FTW, a ne EVGA.


  24. #54
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Da ali sigurno čekaju tko zna koliko da im se nešto sejva .Zato i je država u banani .Da su svi na asrocku i na otključanim phenomima II sigurno bi bolje poslovali .
    Tu se moram slozit...

    Dok mi je stric imo firmu radnica je prekidala posao u 15:58 jer se dvije minute moralo snimat, a inace bi radila do 16:00
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  25. #55
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    I tako je završila prica jednog hardware "velemajstora" Don Kihota.

    Eto kakvi ljudi nam prodaju hardware....

    Idem sad pozvat čelea da mi kloka proc da mogu cekat 2min da mi synesis loada bazu podataka : ))))))))

  26. #56
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Hoćemo još!
    Čim mene vidite u ovom podforumu znate da se nešto šašavo dešava
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  27. #57
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    W1k1nž3 jesi li ti OC-er i voliš li više ATI ili NVIDIA grafe?


  28. #58
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    I tako je završila prica jednog hardware "velemajstora" Don Kihota.

    Eto kakvi ljudi nam prodaju hardware....
    Da, našalost završiše unatoč tome što je velemajstor don kihot bio puno argumentatniji i realniji od tebe, također iskusnog OCera od kojeg nisam cuo nijedno slovo o pretvaranju 1000kn jeftinijeg procesora u 1000 kn skupnji procesor (tako je bilo kada sam ja svoj kupovo) tako da......

    Nebi se bunio da mi je jedan don kihot u gradu prodaje konfiguracije

  29. #59
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    Ja radim ekspedicije a ne rekorde.

    I ne bavim se lazima "cele dobiva harvder"...niti stavljam linkove tko je sto implementirao nego govorim o tome koliko valja nesto sto je implementirano...

    Stoga ti slusaj kog ti zelis i kupuj od kog ti zelis nitko te ne dira...samo ja ne vidij u kojom sam to crtici pobijeden i u kojoj crti je bilo koji moj argument pobijeden.


    Ak je i tebi realnost da asrock radi najbolje ploce na svijetu onda se pokopaj. Zajedno sa najboljim racunovodstvenim programom na svijetu (synesis) kojem treba 2 minute da loada bazu podataka na otkljucanom amd-u.


    A kad smo kod tebe kad si tek dosao na forum nisi imao blage veze o bilo cemu a hardweru da bi sad kao dobio krila...vidjet cemo...ja sam back...sjedim i cekam vase trabunjanje i gluposti..

  30. #60
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Par stvari... 3000 kuna...

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    ja sam back...
    M1ypn0y3 ... re=related

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

Slične teme

  1. Laptop do 3000 kuna
    By Falus in forum Mobilno
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 01-09-2013, 18:02
  2. Pc Konfa 3000 do 4000 max. kuna
    By Nexus21 in forum Konfiguracije
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 24-12-2011, 00:22
  3. Konfiguracija za 3000 kuna
    By fLESH in forum Konfiguracije
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 01-05-2010, 14:05
  4. Komp za 3000 kuna
    By bananac in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 02-03-2009, 12:46
  5. Laptop - Budget Best Buy (3000-4000 kuna)
    By Bartuc in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 20-12-2008, 11:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •