Ah Balmora...iako sam u tom gradu bio svega nekoliko puta,nikad nisam zaboravio njegovu ljepotu.Jedino što me smetalo je bio Tribunal Temple,ali pošto svi misle da sam neki visoki rang u Legiji,nitko me neće dirati....ali ipak,blizu je fort,pa bi bilo bolje da promjenim odjeću.

Silazeći sa platforme,probao sam se sjetiti gdje je trgovac odjećom,ali se nikako nisam mogao sjetiti,pa sam pitao prolaznika.Nakon hladnog pogleda,odlučio sam da je bolje da ga sam potražim...
Nakon nekih pola sata lutanja,naišao sam na trgovinu odjećom.Kupio sam si jedan normalan robe,dva para hlača i majica.Jedan par je normalan,a drugi je malo skuplji,jer iz iskustva znam da na nekim mjestima ljude cijene po odjeći.Trgovac mi je dopustio da se presvučem u stražnjoj sobi,a ja sam mu platio 30 drake-a da ako ga pitaju kaže da me nije vidio i još 100 drake-a za odjeću.

Počeo sam se šetati gradom...prekrasan je.Jednog dana bih se mogao ovdje skrasiti.Ali,prvo treba negdje prespavati...Hmm,uvijek sam razmišljao da se pridružim Fighters Guildu.Tako sam došao do njih.
Kada sam pitao za članstvo rekli su da se obratim Eydis Vatrenom-Oku,da se nalazi na gornjem katu.Eydis Vatreno-oko?
Mora da je to neki opasan lik.Kada sam došao gore,ostao sam šokiran.Eydis je žena...i to ne bilokakva žena,već punokrvna Nord ratnica,borbena,ali ipak ženstveno nježnog izgleda...he,he,ljubav na prvi pogled =)

Upoznao sam se s njom i saznao da je ona vođa guilda u Balmori.Rekao sam joj da želim postati član guilda,a ona mi je otkrila da prvo mora testirati moje borilačke vještine.Uzela je dva drvena mača,jedan dala meni,a jedan uzela za sebe i otišli smo u podrum zgrade.U podrumu se nalazila neka vrsta mini arene,sa strunjačama na podu.Počeli smo se boriti.Izbjegavao sam njene udarce,ali je bila brza i gipka,pa sam se ubrzo našao na podu.Rekla mi je da sam primljen i da joj se obratim za ugovore.Rekao sam joj da bi mi dobro došlo novca i prihvatio prvi ugovor.Morao sam otići do neke trgovkinje jastucima i pobiti štakore.Kada sam došao do njene kuće,rekla mi je da ima nekoliko štakora u sobi i na gornjem katu,te mi dala ključ od kata.Ubio sam jednog u njenoj sobi,a zatim sam se popeo na kat.Čim sam otvorio vrata napala me banda štakora.Šutnuo sam ih i pobio,ali nekoliko mi ih je išlo pod noge,pa sam bao po stubama.Dobio sam par modrica,ali ništa ozbiljno.Dobio sam 100 Drake-a za obavljeni posao i povoljnu cijenu jastuka,ako mi ikad zatrebaju.Tada sam opet krenuo u guild.Eydis mi je rekla da ima još jedan ugovor za mene.Trebao sam otići u Temple i slijediti tragove koji bi me trebali odvesti do nekog lopova...tada sam se našao u nezgodnoj situaciji.Pitao sam Eydis dali bi željela na piće,a kada je pristala,odveo sam je u South Wall.Zapazio sam tragove krvi na podu ispred Inn-a...mora da je bilo žestoke borbe.Nakon nekoliko pića,odličio sam joj reći istinu,iako sam znao da bi me to moglo koštati života...zato sam ju i odveo u South Wall,jer prema glasinama,tu se nalaze lopovi koji baš i ne vole Fighters Guild.

"Eydis,moram ti nešto priznati..."

Drakes:240