= Citat = Izvorno postao tomifish2002
možeš ti reći šta hoćeš ali vozači imaju vrhunske vozačke sposobnosti i mogli bi bez problema kao i zadnjih 100 godina voziti bez tractiona. što se tiče razbijanja bolida i ovako se stalno sudaraju pa nikom ništa. i boli me briga koliko ih je poginulo. za te milijune koje dobivaju moraju preuzeti rizik. i ti tak govoriš o tome kao da je u svakoj utrci netko poginuo-e pa baš i nije tako. što se tiče sigurnosti ja sam za to da prošire prostor oko same staze i da maksimalno gumom prekriju betonske zidove neposredno uz stazu. nije jedina preventiva traction control. meni recimo u mom autu abs netreba. bespotreban mi je jer znam vozit. ni servo mi netreba al ovaj auto mi ima tvrdi servo tak da je ok.
- naravno da imaju vrhunske vozačke sposobnosti jer je dug put do formule 1 i velika je čast ako uopće voziš F1 (mislim u stvarnosti za one koji vole manipulirati riječima)
- prije godinu, dvije ili tri (ne znam točno) je poginuo jedan zaštitar koji nije dobivao milijune za vožnju jer je bio zaštitar
- u zadnjih 100 godina se tehnologija stalno poboljšavala pa je brzina rasla, prva formula 1 je bila sporija od današnjih automobila na autocesti a bila je tada najbrža utrka na svijetu i zato im nije trebao tako traction control
- ne govorim da je u svakoj utrci netko poginuo, naravno da nije, jako rijetko tko pogine
- gume uz rubove nisu tako dobra zaštita - brzina 200+ km/h i možeš se ozbiljno ozlijediti, to je dokazao Michael Schumacher kad se zaletio u te zaštitne gume i polomio obje noge, nije bio na oko 9 utrka
- proširiti prostor uz stazu nije problem, to je najbolje rješenje za sigurnost ali problem je u tome da time gledatelje giraš dalje od staze što znači da će manje vidjeti, ako manje vide manje će ih biti, manja zarada - a to je najvažnije za glavne u F1
- ako još nisi naglo kočio u svom automobilu to ne znači da ni nećeš, nikad ne znaš što te čeka
- vjerujem da znaš voziti, nije problem u tome, nego u neočekivanome, a na to ne možeš utjecati tako da "višak" sigurnosti nije na odmet