Eto... neznam dali je ova (odnosno slična) tema već negdje otvorena pošto sam se tek registrirao a sve topice još nisam, a niti i neću pogledat pošto je to fizički gotovo nemoguće

... što vi mislite od 3d-u općenito u igrama? dali je to korak naprijed/nazat za gaming? kakav dojam je on ostavio na vama?
Ovo su samo neka od pitanja na temu 3d-a koji izgleda (barem kako sam ja uspio primjetit) i nije kod svih baš dobro prihvaćen...


Evo npr. neverwinter 2. Igram ja igram i dođem do Neverwintera kad ono, igra mi odjedanput dosadi. Ne da je ona možda toliko loša - priča je do tamo bila ok, koncept radnje je bolji nego u jedinici itd. - međutim grafika je, kao i u jedinici, ostala tako depresivna i loša da jednostavno nakon što je završim igrat počenem imat suicidalne pomisli (). Samo one jednolične, iritantne prostorije koje se vuču kroz cjelu igru... nešto nevjerovatno. Za tako grdu grafiku zaslužno je i to uvođenje 3d-a koje je po meni jedan veliki, veliki minus za rpg. Evo, ljetos sam po 'ko zna koji put prošao Baldur's Gate 2 koji je meni, ne samo najbolji rpg, već i igra. Mene ta njegova grafika toliko fascinira... koliko je jednostavnija od neverwintera toliko je bolja. Puna je šarenila, boja, svaka prostorija je gotovo unikatna (osim kuća u gradovima), spellovi ostavljaju sasvim jedan pristojan dojam... naravno, ima i ona nekih svojih nedostataka, međutim, mislim da ona puno bolje pristaje rpg-ovima nego 3d.

Da se razumjemo, ovdje sam spomenuo 3d samo što se tiče rpg-a, dok kod nekih drugih žanrova se je on možda bolje uklopio (avanture, fps,...).

... i tako... nakon kratkotrajnog dvoumljenja usljedila je uninstalacija nwn 2 i instalacija diabla 1 (kojeg sam proša s guštom u nekoliko dana) a sada i diabla 2.

Danas izgleda da grafika proizvođačima znači 90% igre... nastoji se da ona bude što ljepša, što detaljnija.. ali čemu to kad igre dosade nakon nekoliko sati igranja? Umjesto da zamjenjuju kvantitet sa kvaliteton (kao krleža) oni rade obrnuto..........



pozdrav igGyu i Sečenu