Ej ljudi, evo imam 16 godina i potvrđujem se (firmam, krizmam) za 20 dana. Naravno, uz sveti sakrament potvrde dolaze i neke povlastice u obliku platežne moći, pa sam se ja odlučio i nadograditi malo ovog mog macana starog 3 godine.

Budžet je oko 2500 kn, 100 kn više manje, i htio bih zamijeniti gore navedene komponente.

- hard disk od 250 gb bi prodao nekome zato što mi ne treba 2 u računalu, a namjervao sam uzeti "Western Digital, Caviar 640 GB, WD6400AAKS", čisto zato što mi 250 gb zna ponekad biti ograničavajuće

- procesor AMD 64+ X2 5600+ 2.8 GHz, staru mrcinu koja je još i dosta dogurala s obzirom na igretine koje sam igrao i vraški visoke temperature ovdje u Makarskoj, još kada se uzme u obzir da mi je soba okrenuta prema jugu i da skoro nema nikakvog protoka zraka sa balkona, ovaj procesor je usitinu odslužio svoje vrijeme, računalo mi se počinje povremeno zamrzavati, a i nove igre idu sve sporije i sporije, a mislio sam uzeti "AMD Phenom II X4 965 (955,945, razmaci su 100 kn), Socket AM3, Radni takt 3400 MHz"

- rješenje za matičnu ploču je prilično jednostavno zato što M2N4-sli nema AM3 utor, pa je vrijeme da i tu staricu odložimo sa strane, a mislio sam na prilično optimalno rješenje od otprilike 500kn, "M4N78 SE, AM2,AM2+,AM3, NVIDIA nForce 720D", i da, očito ne mislim overclockirati...

Prije 3 godine kada sam uzimao računalo, umjesto napajanja od 450 W uzeo sam ono od 650 W s obzirom da je bila neka akcija, a i pomislio sam, ako ikada budem switchao komponente, onda će dobro doći, i gle, bio sam u pravu

3 gb 800 Mhz rama je još u igri, i radeon xfx hd4890 1gb ram, a mislim da bi bilo i vrijeme iskoristiti ovu bebicu kako spada više

E sada, zanima me vaše cijenjeno mišljenje, a i recite mi, kada stavim novi procsor , šta mislite, bili bilo dobro da nanesem novi sloj termalne paste na grafičku i na procesor? Jer jedna tuba Arctic Cereamiquea čami u ormaru već godinu dana.

Hvala puno!