Možda nisam trebao ovamo postat, ali ovo sam otvorio samo da ne spamam temu RPG vs MMORPG gdje je krenula neka incijativa za igranjem nečeg sličnog pen & paper rpg-u preko foruma. Postajte ideje i prijedloge da vidimo može li se to realizirat.

Svojedobno sam imao neku ludu ideju u SW RP topicu (dok je još bio živ) za uvođenje combat sistema. Pretpostavio sam da se možda combat sistem ne mora vrtjeti oko random brojeva (bacanja kocke), već može imati neku drugu logiku.

Koliko se sjećam, ideja je bila da svaki lik ima nekoliko atributa koji sadrže neke vrijednosti, primjerice melee, ranged i magic/force/whatever, pa u svakom potezu kad napada neprijatelja bira kojim će ga atributom napasti. Ako je taj atribut lika veći od istog atributa protivnika, tada se 2. liku oduzima health u iznosu razlike tog atributa kod napadača i protivnika. Ako kužite šta očem reć

Očit je problem odmah bio mogućnost da se pojavi situacija kad jedna strana ima sve atribute veće od protivničke koja onda ne može pobijediti. Mislio sam to riješiti klasama. Jedi primjerice (u SW settingu) bi bila klasa koja bodove svog force atributa može prebaciti u druge atribute. Bounty Hunter može ranged atributom napasti bilo koji drugi atribut, i tako dalje. Sad mi je palo na pamet da bi se to moglo pomaknuti i korak dalje, pa da se u slučaju napada na atribut protivnika koji je veći od napadačevog skidaju bodovi tog atributa kod protivnika tako da možda i inferioran lik ima šansu.
Dakako, to je samo jezgra, još bi ovome trebalo tona detalja i mnogo balansiranja ako bi uopće i funkcioniralo. Želim čut druge prijedloge sa drukčijim izvođenjem ili prijedloge modificiranja ovog mojeg.