Stranica 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikazujem rezultate 151 do 170 od 170

Tema: BestBuy DX10 grafa!!!

  1. #151
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    jel bi bilo dosta?


    = Citat = Izvorno postao cronicus
    Izlaze 14.5,još samo malo vremena je ostalo
    oho! možda i osvane recenzija u sljedećem broju VIDI-ja

  2. #152
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    Jesu li uopće objavljene specifikacije Atijevih DX10 kartica?
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  3. #153
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Freak i Omega, oboje ste mi ono fakat dobri. I postujem vas, al dajte se smirite. Sad je wiking otvorio temu da zavrsite raspravu, a vi ste poceli se prepirati ko mala djeca. Ajde napravite zakljucak, a ne da se medusobno flejmate
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  4. #154
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    912
    Amd-freak i Bartuc ubrzo mi stize PC.I htio bih vam zahvalit na pomoci.Pa ako kad bude u Sibeniku slobodno napisite PM pa cu vam dati broj pa dodjite na cevape.Ali jos jedno pitanje oce li Ati HD2900 XT biti bolji od 8800 Ultra?Vidio sam da je lik 2900 XT clockao na 1GHz a ima je obicno sracno hladjenje.
    Asus P5N32-E sli plus,4 gb ddr2 ram 800 mhz,XFX GeForce 295 GTX,C2D E6700 na 2.66 GHz.
    Tonight we dine in hell!!!!!!!!
    There is no good,no evil-only decisions and consequences.
    Live for nothing but die for something.

  5. #155
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Sova, nema na ćemu... Odgovor na pitanje nemrem znati, vrijeme će pokazati ali zadnjih par godina nisam na Ti sa ATI-em! Do sada se nVidia pokazala kao puno isplativije rješenje!

    @Omega&Ivek, nemojte se flejmati! Ivek, nauči se primiti kritiku ako je dobro argumentirana... i sam si rekao da "nitko ne zna sve"! Omega, s tobom se u svakom pogledu slažem ali i tebi je preporuka da smiriš strasti i probaš sve riješiti na neki neutralan način, pa ako nejde onda daš neke linkove koji potvrđuju to što pričaš ili jedostavno odustaneš!

    PS: Ovo su dobronamjerni savijeti, nikoga ne podbadam ili flejmam! Nemam nikaj osobno protiv Iveka niti protiv Omege! Pratio sam ovu "prepirku" od početka ali se nisam htjeo mješati...

  6. #156
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    ... sad možda vidite razloge zbog kojih sve rijeđe postam, ali i dalje stalno čitam forum...

    i da, moj tata je najjači od svih vaših zajedno.. (khem... imam 30 godina, pa se hvalim tatom... loše.... )

    on topic:

    preliminarni testovi su pokazali da je HD2900XT općenito sporiji od 8800GTX, makar to ne mora biti istina u praksi... stvar je u tome da će se driveri vremenom razvijati i da se situacija po ati može dosta popraviti, jer ati je tu još u povojima...

    vidite da nvidia i danas, 6 mjeseci nakon izlaska 8800 serije ima problema sa driverima, pogotovo u visti. atija ti problemi tek čekaju.

    na papiru ati izgleda jači, tako da bi se stvari ipak mogle promijeniti vremenom.... iskreno duboko se nadam da će se to desiti, jer će ati zapast u još teže probleme nego su oni u kojima se trenutno nalazi.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  7. #157
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao Cali
    preliminarni testovi su pokazali da je HD2900XT općenito sporiji od 8800GTX, makar to ne mora biti istina u praksi... stvar je u tome da će se driveri vremenom razvijati i da se situacija po ati može dosta popraviti, jer ati je tu još u povojima...

    vidite da nvidia i danas, 6 mjeseci nakon izlaska 8800 serije ima problema sa driverima, pogotovo u visti. atija ti problemi tek čekaju.

    na papiru ati izgleda jači, tako da bi se stvari ipak mogle promijeniti vremenom.... iskreno duboko se nadam da će se to desiti, jer će ati zapast u još teže probleme nego su oni u kojima se trenutno nalazi.
    Slazem se, ali ipak treba uzeti to sve sa nekom povratnom dozom. Pogledaj, prvo kad se tamo usporedjuju GF8800GTS i HD2900XT i kad se usporedjuju GF8800GTX (i to poprilicno nabrijani - - gotovo na taktu Ultre!), HD2900XTX i HD2900XT - - HD2900XT ima razlicite performanse na istoj konfiguraciji.

    A izmedju ostalog, nVidia cijelo vrijeme ima problema sa ustimavanjem drivera i na GF7 i GF8 seriji, dok je ATI odlicno sredio drivere za Vistu od nVidije.

    Mislim, moze novi Radeon imati milijun SP jedinica, ali to svejedno ne utjece na sposobnosti istih. A u isto vrijeme, nVidijine SP jedinice rade ne dvostrukovisem taktu od jezgre pa se tako brojcano smanjuje ATI-jeva nadmoc.. Vrijeme ce pokazati, ali kod ATI-ja se toliko velik broj SP-a moze odlicno odraziti na AF i FSAA.

  8. #158
    Guest
    da??a kakvi su to problemi s uštimavanjem drivera od nvidie??Ja još nisam vidio problema...Niti se itko još žalio koliko ja znam!

  9. #159
    HD2900XTX i GF8800GTX

    Uopce nije u pitanju koja je bolja,brza,ljepsa.Obje su izvrsne ali pravo je pitanje koliko moras biti lud ili koliko ti drustveni zivot i svakodnevne obaveze moraju biti sporedne da se odlucis iskesirati ili iskreditirati toliko love samo da bi se malo bolje igrao nego tvoj prvi susjed.
    Znam da filozofiram ali neki bi se morali zapitati,pogotovo ako kupe takvu kartu pa posteno ne odigraju ni jednu igru vec vrte 3d mark po cjeli dan.A takvih ima dosta.Ovisnost je opaka stvar.


  10. #160
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    Dok ne dojde DX10 igra,nove serije grafulja su mazanje oči,ali ako sad kupujete komp onda se svakako pripremite budućnost ali preporučujem da kupujete novi PC kad izađu kvalitetne Dx10 igre.
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  11. #161
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Kupovina je relativna stvar. Najgore je cekati nove proizvode. Treba znati trenutak. Sadasnje DX10 graficke su sasvim dovoljno jake za nadolazece DX10 igre.

    Sada samo treba vidjeti kakvu ce ATI imati DX10 mainstream ponudu.

  12. #162
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    BTW, provjereno će doći do značajnog pada cijena "8" serije sredinom ljeta, pa mi se nekako čini da bi se još mjesec dva trebalo stpjeti.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  13. #163
    Senior Member Lock'n'Load Ro3y's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Grad na dravi
    Postova
    187
    a hoce li jos uvijek na grafama ostati pci-e

    uostalom ja idem na ati jer ati ima puno bolje drivere a i zbog onog sranja s kupnjom ati-ja od amd-a pa da slucajno ne dojde do nekompaktibilnosti racunala

  14. #164
    = Citat = Izvorno postao Ro3y
    a hoce li jos uvijek na grafama ostati pci-e

    uostalom ja idem na ati jer ati ima puno bolje drivere a i zbog onog sranja s kupnjom ati-ja od amd-a pa da slucajno ne dojde do nekompaktibilnosti racunala
    Najavljen je pcie2 i to vec dosta dugo.Imati ce duplo vecu propusnost od sadasnjeg.
    Ovo za nekompatibilnost ti je velika glupost.Ako kupis amd procesor gotovo sigurno ces kupiti nvidijin cipset pa bi po toj logici amd/ati trebao stabilnije raditi sa nvidijinim grafickim karticama.Nema nekompatibilnosti,nisu to konzole pa da ti igra sa jedne na "pase" na drugu.


  15. #165
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Ro3y
    a hoce li jos uvijek na grafama ostati pci-e

    uostalom ja idem na ati jer ati ima puno bolje drivere a i zbog onog sranja s kupnjom ati-ja od amd-a pa da slucajno ne dojde do nekompaktibilnosti racunala
    Najavljen je pcie2 i to vec dosta dugo.Imati ce duplo vecu propusnost od sadasnjeg.
    Ovo za nekompatibilnost ti je velika glupost.Ako kupis amd procesor gotovo sigurno ces kupiti nvidijin cipset pa bi po toj logici amd/ati trebao stabilnije raditi sa nvidijinim grafickim karticama.Nema nekompatibilnosti,nisu to konzole pa da ti igra sa jedne na "pase" na drugu.
    Slazem se sa Dugim. Osim toga, PCIe2 je cisti marketing, jer je dokazano da je i GF8 seriji dovoljan 12x PCIe...

  16. #166
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    uff, vidio sam dve r600tice u radu
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #167
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    uff, vidio sam dve r600tice u radu
    Ni ja.

  18. #168
    Evo i konacnih testova!!!!!

    pogledajte npr. za NeverWinter Nights 2

    http://www.vr-zone.com/?i=4946&s=13

    ova "zvjer" od atija sa ocito "fenomenalnim" driverima gubi redom u svim igrama.Ovo je vec druga igra(prva je bila stalker) u kojoj ati debelo gubi.Dogadja se upravo ono sto se meni dogadjalo konstantno sa ati grafuljama.U nekim su igrama briljirale dok su u drugima neobjasnjivo padali fps-ovi sa npr 50 pa sve do 5-6.Nije ni cudo sto izbacuju drivere svaki mjesec.


  19. #169
    Senior Member Nuke me please Chimera's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    223
    Evo ako netko slucajno nezna za ovu stranicu http://www.nabava.netSpuno je lakse usporedjivati cijene i takve stvari a AM(http://www.adm.hr) je relativno povoljna firma kada se gleda na vecinu proizvoda...

  20. #170
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Evo i konacnih testova!!!!!

    pogledajte npr. za NeverWinter Nights 2

    http://www.vr-zone.com/?i=4946&s=13

    ova "zvjer" od atija sa ocito "fenomenalnim" driverima gubi redom u svim igrama.Ovo je vec druga igra(prva je bila stalker) u kojoj ati debelo gubi.Dogadja se upravo ono sto se meni dogadjalo konstantno sa ati grafuljama.U nekim su igrama briljirale dok su u drugima neobjasnjivo padali fps-ovi sa npr 50 pa sve do 5-6.Nije ni cudo sto izbacuju drivere svaki mjesec.
    Dosta sam zadovoljan kako je kako je kartica odradila testove. I ovdje se vidi velika razlika kako su nVidia i ATI radili nove proizvode. ATI je stavio naglasak na geometriju. Vidi se da ATI nije isao u potpuni sklad sa DX10 API-jem, jer ALU-i jos uvijek rade sa vektorskim instrukcijama, dok zbog toga kartica u PS testovima podbacuje. Inace, nVidia ima bolji AF i nesto losiji FSAA zbog uzimanja manje kolicine uzoraka. Cinjenica je kako ce kartica sa stabilnim driverima nuditi performanse bolje od 8800GTS modela, ali je zato u skoro svim testovima losija od 8800GTX... Nekako sam mislio kako ce kartica ispasti novi NV30, ali na mene je ostavila dobar dojam.

Slične teme

  1. BestBuy Gamepad
    By Bartuc in forum Komponente
    Odgovora: 54
    Posljednji post: 18-10-2011, 13:18
  2. DX10 problem
    By MinimalSB in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 05-05-2008, 20:51
  3. BestBuy(CPU & VGA)
    By Mr.G4m3r in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 30-09-2007, 23:43
  4. DX10
    By K@rL M@rX in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 32
    Posljednji post: 02-06-2006, 19:23

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •