Stranica 1 od 47 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 1404

Tema: EDM

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461

    EDM

    Evo jedan topic posvecen kompletnoj elektronskoj glazbi, poznatoj pod nazivom EDM. Vidim da se dosta toga ovdje ispreplice: techno i sve ostale podvrste neki mijesaju - - uglavnom, ulazili smo u nekoliko rasprava koje uvijek zavrse kreativnim kaosom u kojem nitko nista ne zna.

    Ovaj topic je posvecen iskljucivo elektronskoj glazbi, tako da cemo ovdje raspravljati koja je razlika izmedju elektra, techna, housea i drugih podvrsta elektronske glazbe. Eto, prikljucimo se u raspravu radi bolje informiranosti o elektronskoj glazbi. Nadam se da ce se ovoj temi prikljuciti neki koji se razumiju i elektronsku glazbu kao npr. THE LIK i takvi ljudeki.

  2. #2
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    za početnike u elektronskoj glazbi
    http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.853
    http://www.livesets.com

    evo tu mozete dobrih setova skinut

  4. #4
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    što vam je draže slušati setove ili singlove?

  5. #5
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: EDM

    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Ovaj topic je posvecen iskljucivo elektronskoj glazbi, tako da cemo ovdje raspravljati koja je razlika izmedju elektra, techna, housea i drugih podvrsta elektronske glazbe. Eto, prikljucimo se u raspravu radi bolje informiranosti o elektronskoj glazbi.
    Bit će mi drago nešto naučiti, ali bih volio da krenete od stvarne povijesti elektronske glazbe, dakle ne prije 20, već oko 40 godina. Ne znam zbog čega DJ-i ne priznaju elektronsku glazbu koja se doista svira(la), a ne samo miksa i/ili programira. Dakle, krenite s počecima elektronske glazbe, naučite ljude malo o psihodeliji, povucite paralele s ELO-m, navedite glazbenike koji su sami izrađivali elektronske "instrumente", eksperimente koje su između ostaloga radili čak i Sabbati, Zeppelini, Morricone. Ne spomenete li Pink Floyde recimo, ode glava iubacite u priču osim uobičajenih DJ-a i neke čudne face poput Jean Michel Jarrea, Schultzea, Vangelisa...
    Onaj link koji ste stavili, a koji bi nas kao trebao naučiti definicijama elektronske glazbe, meni djeluje kao kada bi netko tvrdio da je narodna glazba samo turbo folk sa svojim podvrstama - užički, leskovački...
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao snowblind
    što vam je draže slušati setove ili singlove?
    Volim vise setove slusat. Onak, nekako su slobodniji i nisu predvidivi.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461

    Re: EDM

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Ovaj topic je posvecen iskljucivo elektronskoj glazbi, tako da cemo ovdje raspravljati koja je razlika izmedju elektra, techna, housea i drugih podvrsta elektronske glazbe. Eto, prikljucimo se u raspravu radi bolje informiranosti o elektronskoj glazbi.
    Bit će mi drago nešto naučiti, ali bih volio da krenete od stvarne povijesti elektronske glazbe, dakle ne prije 20, već oko 40 godina. Ne znam zbog čega DJ-i ne priznaju elektronsku glazbu koja se doista svira(la), a ne samo miksa i/ili programira. Dakle, krenite s počecima elektronske glazbe, naučite ljude malo o psihodeliji, povucite paralele s ELO-m, navedite glazbenike koji su sami izrađivali elektronske "instrumente", eksperimente koje su između ostaloga radili čak i Sabbati, Zeppelini, Morricone. Ne spomenete li Pink Floyde recimo, ode glava iubacite u priču osim uobičajenih DJ-a i neke čudne face poput Jean Michel Jarrea, Schultzea, Vangelisa...
    Onaj link koji ste stavili, a koji bi nas kao trebao naučiti definicijama elektronske glazbe, meni djeluje kao kada bi netko tvrdio da je narodna glazba samo turbo folk sa svojim podvrstama - užički, leskovački...
    Jean Michel Jarre je izvrstan, ali nisam bio duboko u tim pocecima elektronske glazbe. Nije da mi se to ne svidja, ali mi nije za sve prilike. Moramo malo prokopati na Wikipediji... i onda se vratimo
    xD

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: EDM

    Dakle, krenite s počecima elektronske glazbe, naučite ljude malo o psihodeliji, povucite paralele s ELO-m, navedite glazbenike koji su sami izrađivali elektronske "instrumente", eksperimente koje su između ostaloga radili čak i Sabbati, Zeppelini, Morricone. Ne spomenete li Pink Floyde recimo, ode glava iubacite u priču osim uobičajenih DJ-a i neke čudne face poput Jean Michel Jarrea, Schultzea, Vangelisa...
    Onaj link koji ste stavili, a koji bi nas kao trebao naučiti definicijama elektronske glazbe, meni djeluje kao kada bi netko tvrdio da je narodna glazba samo turbo folk sa svojim podvrstama - užički, leskovački...
    Na onoj stranici sam našao da se spominju Pink Floyd, Kraftwerk ima zbilja slojevitu raspodjelu, i beatlesi su stavljeni pod elektroniku (kasnije psihodelične pjesme). Pod Downtempo se nalazi.
    Iako bi se po meni u elektroniku trebala svrstavati samo ona glazba u kojoj se uopće ne koriste instrumenti tj. ne elektronički instrumenti.

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    Evo, skidam par setova. Čisto da vidim kako to sve izgleda, pa da malo poslušam.
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  10. #10
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    može se otići u daljnu povijest ali stvar je u tome da edm počinje u 70-im nastankom kraftwerka jer su oni definirali rani electro, sve ono što se nabrojali od onih bendova imaju neke veze sa elektroničkom glazbom ali im stvari nespadaju pod edm, svakako da ih treba spomeniti jer su imali utjecaje na glazbenike ali kraftwerk je napravio najveći utjecaj u početku, kasnije je u chicagu house postajao sve popularniji (naziv dobio po klubu warehouse) dok su u detroitu atkins, may i saunderson stvarali techno (valjda možete zaključiti odakle naziv techno)... (ako griješim ispravite me),

    @ maze kakva te vrsta zanima? možda ti mogu nabaciti koju preporuku

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    Ne znam jer to točno, ali me zanimaju remixi rock pjesama, čuo sam neke, ako imaš neki izvor.. PM me!
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  12. #12
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    daj neka imena koja te zanimaju, ovako ti stvarno nemogu ništa reći pa ako nađem na nešto postam, btw skini si od aphex twin - came to daddy, zvuči na neki jači rock koliko se meni činilo, možda ti se svidi

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Maze, tesko da ces naci takve stvari u setovima.
    Hm... mislim da je najlakse svima poceti sa house glazbom, a onda prijeci na trance/electro...

  14. #14
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    kako kome, meni house nesjeda, mogu poslušati, ima dobrih house stvari ali mi nikako nesjeda, možda da proba sa electro-house

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    I ja ne volim house, ali posto je najblazi oblik elektronske glazbe, najlakse je sa time poceti. Sumnjam da ce itko odmah prijeci na npr. electro, mora prije svega pohvatati konce u elektronskoj glazbi.

  16. #16
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    ali imam neki osjećaj da bi mu se prije svidio anthem, progresiv i vokal trance nego house, french house...

  17. #17
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    I ja ne volim house, ali posto je najblazi oblik elektronske glazbe, najlakse je sa time poceti. Sumnjam da ce itko odmah prijeci na npr. electro, mora prije svega pohvatati konce u elektronskoj glazbi.
    Ne mora biti, to je kao da kažeš da netko tko sluša rock, mora početi od crvene jabuke a ne odmah od zeppelina.
    Evo meni je npr. jedino od elektronske glazbe slušljiv psy trance koji je puno manje "probavljiviji" od housea koji mi iskreno - ide na živce.

  18. #18
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bač
    Postova
    918
    e ovako,da kazem i ja koju...od dj-eva mi se svidjaju SANDER KLEINENBERG, tiga,satoshi tomiie(ili kako se vec pise),...
    Ne kontam bas sta je elektro ali da nije mozda Chicks on Speed?ako nije navedite neke izvodjace
    AMD Athlon64 3000+\\MSI K8N Neo4 - FI\\2 x 512MB PC400\\300GB HDD\\MSI NX7600GT 256MB\\Creative Audigy LS\\LG L222WS\\Genius SW-5.1

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    I ja ne volim house, ali posto je najblazi oblik elektronske glazbe, najlakse je sa time poceti. Sumnjam da ce itko odmah prijeci na npr. electro, mora prije svega pohvatati konce u elektronskoj glazbi.
    Ne mora biti, to je kao da kažeš da netko tko sluša rock, mora početi od crvene jabuke a ne odmah od zeppelina.
    Evo meni je npr. jedino od elektronske glazbe slušljiv psy trance koji je puno manje "probavljiviji" od housea koji mi iskreno - ide na živce.
    Istina to sto kazes, ali Crvena Jabuka i Zeppelini nemaju toliko razliku u tempu kao electro i house. Psy trance je odlican, ali isto ovisi o ukusu. Ja sam prije dosta slusao Zeppeline pa mi se npr. svidja psy, trance, electro i techno - - tvoj trenutni ukus glazbe je preduvjet ono sto ce ti se u buducnosti svidjeti.

  20. #20
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    Evo djeco, sad će vam Broj 1 ispričati malo o stvarnoj povijesti. Zanima li vas tko je bio doista začetnik elektronske glazbe? Čovjek ze zove Elisha Gray, no vjerojatno za njega nikada niste čuli. Tip je paralelno s Grahamom Bellom izmislio telefon, no nakon dugog višegodišnjeg sudskog procesa Bellu je presuđeno kako je prije njega otrčao u patentni ured, čime je službeno proglašen izumiteljem telefona, a Elisha pao u zaborav.
    No godine 1876, temeljem otkrića kojim je skužio kako je moguće kontrolirati "samovibrirajući elektromagnetski krug" (čime je zapravo izumio prvi single-note oscilator), Gray je napravio prvi elektromagnetski instrument pod nazivom The Musical Telegraph - http://www.obsolete.com/120_years/machines/telegraph/
    Eto, tako je počelo, a ne Kraftwerkom
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  21. #21
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    @ joco - chicks on speed su ti electroclash

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Evo djeco, sad će vam Broj 1 ispričati malo o stvarnoj povijesti. Zanima li vas tko je bio doista začetnik elektronske glazbe? Čovjek ze zove Elisha Gray, no vjerojatno za njega nikada niste čuli. Tip je paralelno s Grahamom Bellom izmislio telefon, no nakon dugog višegodišnjeg sudskog procesa Bellu je presuđeno kako je prije njega otrčao u patentni ured, čime je službeno proglašen izumiteljem telefona, a Elisha pao u zaborav.
    No godine 1876, temeljem otkrića kojim je skužio kako je moguće kontrolirati "samovibrirajući elektromagnetski krug" (čime je zapravo izumio prvi single-note oscilator), Gray je napravio prvi elektromagnetski instrument pod nazivom The Musical Telegraph - http://www.obsolete.com/120_years/machines/telegraph/
    Eto, tako je počelo, a ne Kraftwerkom
    Vikinže stalno mijesate elektronsku glazbu sa ED glazbom.

  23. #23
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    Om3G@

    Evo jedan topic posvecen kompletnoj elektronskoj glazbi, poznatoj pod nazivom EDM.
    Eto, kao što vidiš prema ovome iz tvojeg prvog posta, napisao si "kompletna elektronska glazba poznata pod nazivom EDM". Ja sam samo želio reći kako EDM (Electronic Dance Music) nije "kompletna" elektronska glazba, već samo jedan njezin dio, a ukoliko želimo pričati o kompletnoj elektronskoj glazbi, onda treba ići puno dalje.
    Ali nema beda, ako se hoćeš držati samo EDM-a, neću ti više uletat, sorry
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Om3G@

    Evo jedan topic posvecen kompletnoj elektronskoj glazbi, poznatoj pod nazivom EDM.
    Eto, kao što vidiš prema ovome iz tvojeg prvog posta, napisao si "kompletna elektronska glazba poznata pod nazivom EDM". Ja sam samo želio reći kako EDM (Electronic Dance Music) nije "kompletna" elektronska glazba, već samo jedan njezin dio, a ukoliko želimo pričati o kompletnoj elektronskoj glazbi, onda treba ići puno dalje.
    Ali nema beda, ako se hoćeš držati samo EDM-a, neću ti više uletat, sorry
    Ma nist, sry, ja nisam pazio naglasio, al ok...
    Zelio sam se drzati EDM-a.
    Ma uljeci ak hoces koliko te volja, dok god je rijec o elektronskoj glazbi.

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.853
    hmmm cemu se vracat u proslost mi smo future generation dobro ajde viking nije, zato on samo proslost...tamo se na Bella vraca...sta ce ti Bell kad imas Clarke-a ^^

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Kad smo kod Clarkea, on meni nije nista posebno, kao niti Carl Cox! Ja ne vidim nista u tim likovima.

  27. #27
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    clarkea i coxa se nemože suditi po nekoliko poslušanih setova (a ni produkcija im nije loša), i jedan i drugi su obilježili techno na svoj način, poslušajte samo od clarkea world service 2 pa će te čuti što je jebeno mixanje

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.853
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Kad smo kod Clarkea, on meni nije nista posebno, kao niti Carl Cox! Ja ne vidim nista u tim likovima.
    naprotiv meni je clarke prejeben..dok se slazem sa tobom stos e tice cox-a ..u njemu nis ne vidim...

    p.s od clarkea poslusaj starije setove jer se zadnjih par godina malo zapostavio i nije to vise sta je prije bilo

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Ma meni se ne svidja njihova svirka. To mi jednostavno ne ide u glavu.. Ima tu i tamo dobrih setova od Clarkea, ali mi se u prosjeku ne svidja. Dok je Cox meni bas primjer prerazvikanog DJ-a.

  30. #30
    Senior Member It lives by night snowblind's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    587
    netko kome se sviđa trance naravno da u clarkeu neće vidjeti ništa, to je ipak techno, no velika je razlika između današnjeg techna i ono prije 4-5 godina

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •