Ne, ovo nije igra... Primjetio sam na forumu da hrpa newbie posjetitelja ili malo pogrdnijim imenom prozvanim, njubara, odmah počine spammati sa glupim idejama i o tome kako su pametniji i da odmah kenjaju kako bi radili igre poput Obliviona. Dame i gospodo, dobrodošli na operaciju Dream Fall!

Tko ima slabo srce neka pod hitno ugasi browser jer se ovdje snovi ruše munjevito!

Znači, novi ste u game developmentu i saznali ste negdje za ovaj zanimljivi podforum. Da vam odmah srušim snove, nećete raditi igre poput Obliviona, Battlefield 2 ili još goreg sna poput Unreal III. Ovako, da ne mislite da kenjam malo bum statistika unjeo u ovu operaciju.

- igre poput Crysisa, Obliviona, Unreal Tournamenta III rade ogromni timovi!
Aka 50-60 ljudi minimalac... Nije čudno vidjeti i preko 300 ljudi koji paralelno rade u "satelitskim" studijima da bi stigli završiti igru na vrijeme zgrčeno od strane izdavača

- game engine, vidjeli ste Unreal III, Gamebryo (engine koji pogoni Oblivion), CryEngine 2, a sada ja vas molim da ga zaboravite u trenutku sekunde... Vi ga nećete napraviti, ne sami, ne u ovom vremenu. Da zasolimo ranu: engine rade ljudi sa doktoratima iz fizike, matematike, informatike i imaju nevjerovatno veliko i snažno znanje vodećeg programerskog jezika, C++a i mnogo čega drugog. Imaju preko 10 godina iskustva, ako samo pogledate na hiring stranice poznatih studija možete primjetiti koliko vam iskustva treba... TO ISKUSTVO NE PADA SA GRANE!

- mnogi su pisali kako žele praviti takve engine ili koristiti ih u vlastite svrhe... I to isto zaboravite... Gamebryo, najeftniji od svih njih stoji okruglih 50.000.00 američkih dolara, USDa, $$$... Kako god hoćete! Nemojte se brukati i trošiti vrijeme na to...

- oko ideja za igre... Svijet je mjesto gdje inovativne ideje se cijene... Pa bogamu nemojte pisati neke glupe ideje i scenarije ako nemate blage veze sa programiranjem... Ne modeliranje, P.R.O.G.R.A.M.I.R.A.N.J.E!
Executable je srce igre, programa i nastaje iz source koda kojeg stvori programer... To je mukotrpan i dugotrajan posao koji popije ogromnu količinu krvi i živaca! Neki od nas, poput bureka, to znaju... On radi na Aura igri, iako igra izgleda kao ćumez (no offence), u nju je uložen golemi trud i vježba... Negdje se mora početi, 2D nije ništa sramotno, ispod vašeg nivoa, a ako vi odmah mislite da možete ići na izgradnju super-uber-turbo enginea, grdno se varate, i možete se smatrati idiotom...
Spustite se na Zemlju, shvatite da je to posao vrijedan pohvale tko ga radi kako treba... bahatiti vam se nema koristi a osobno mi takvi likovi idu na živce... Tako vas molim, ako vas zanima game development, ostavite artwork, scenarije i sve ostale gluposti... Uhvatite se glavne stvari...

Sigurno se pitate koji vrag ovaj podforum postoji?
Ne, ne postoji da sprda vas i vaše ideje nego da vas odbaci u pravom smjeru... Zaboravite vaše snove, nade... I vratite se na Zemlju... Prvo što bih vam ja preporučio jest da se ostavite svih tih usranih editora i gluposti... Ako imate volje, hrabrosti i snažan um uhvatite se programiranja... I to ne neka knjiga odmah na game programiranje... NE!
Moja prva knjiga je bila C++ For Dummies, vrlo lagana da vas odbaci u svijet programiranja, poslije sam se zakačio na Demestificirani C++ da naučim dublje o programiranju... Još uvijek čitam i vježbam i umirem... MOj sljedeći korak će biti, nakon par mjeseci, Introduction to DirectX 9 i Game Programming općenito, nakon toga, uhvatiti ću se nekog free enginea i učiti na njemu, najvjerovatnije Ogre pošto sam se dočepao knjige Pro Ogre Programming i na kraju nakon što sam se detaljno upoznao sa svakim uglom tog enginea, uzeti ću knjigu 3D Game Engine Programming, koja će iziskivati mnogo vremena, ali ako ste spremni da učite i žrtvujete se isplatiti će vam se definitivno! Što prije krenete to bolje... Slobodno mi se javite na PP jer vam mogu ustupiti navedene ebookove... Ovo je jako mukotrpan posao, ali ako vam je san raditi na projektu poput Crysisa ili CryTek Enginea 16 , uhvatit ćete se knjige... Sada ste nitko i ništa, ali ako stvarno želite, jednog dana i hoćete ... I ne, ja sebe sada ne dižem u nebesa... Ja da vam iskreno kažem, svijet C++a koliko god knjiga pročitali, je ogroman i ne vidi se kraj... Ja sam još uvijek u povojima, no vjerujte mi, kakvo god "smeće" od igre proizveli, budite ponosni, jer jednog dana kada se osvrnete biti ćete sretni jer ste počeli od malih stvari... No nemojte se sada ponadati da je ovo lagano... Trebati će vam barem 5 godina učenja, a kasnije je sve iskustvo... Dao bih vam svoju prvu igru koju sam napisao ali je više ne mogu pronaći... Ali budem novu uskoro napisao... Ali najbitnije je ne odustajati... A dokle god ne naučite, zaboravite svoje snove i samo radite... Tako sam ja napravio, i burek je tako napravio i većina drugih, jer su se suočili s time da neće raditi takav engine i da su to puki snovi...

Eto, nadam se da više neće biti glupih topica o ultra-nabrijanim igrama koje su samo stale na scenariju... Javite mi se na PP ako vas zanimaju knjige