Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Audio driveri smanjuju performanse?

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027

    Audio driveri smanjuju performanse?

    Evo,molim pomoć.Primjetio sam da mi audio driveri smanjuju fps u Company of Heroesu.Porazgovarao sam sa frendom i on mi je rekao da bi to moglo biti zbog codeca koji se pokreću zajedno sa igrom.Pa imam pitanje,kako bi se mogli oni isključiti,i da li se mogu uopće isključiti?Koristim Realtek High definition audio drivere.Company of Heroes je zadnja verzija,1.05.

  2. #2
    Member Plants Vs Zombies dj-SCEMBY's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Vrbovsko
    Postova
    87
    Po mojem mišljenju mislim da je problem u necem drugom, a ne u driverima za audio i codecima. Mozda ti je problem u konfi. Ako ipak mislis da je problem u codecima jednostavno ih u control panelu uninstaliras(ako si ih naknadno ti instalirao) ili su mozda dosli sa nekim softverom, ako su dosli sa nekim softverom onda ih probaj u tom softveru iskljuciti. Pozdrav
    AMD ATHLON 64 3500+
    1 gb RAM
    ATI X800 256 mb PCI-E
    Sound blaster 24bit
    Samsung SyncMaster 913n
    2x160 gb Seagate baracuda
    1x250 gb externi hard LACIE
    1x80 gb externi hard Maxtor
    Logitech G15
    Plextor px-716A
    Zalman

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Točno je problem u driverima,ne u konfi,vidio sam kako mi igra ide sa driverima i bez drivera (dakle bez drivera-bez zvuka).Odnosno puno mi bolje ide kada isključim svchost u task manageru.

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    = Citat = Izvorno postao Durin
    Točno je problem u driverima,ne u konfi,vidio sam kako mi igra ide sa driverima i bez drivera (dakle bez drivera-bez zvuka).Odnosno puno mi bolje ide kada isključim svchost u task manageru.
    Skeniraj komp od virusa jer virusi koriste svchost.exe i tako ti opterečuju sistem.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Windowsi su svježe reinstalirani,nema nikakvih virusa.Zapravo,gledajte u čemu je problem.Ja pokrenem COH,verzija 1.5.Idem na video options,sve detalje namjestim na high-ultra i krenem sa performance testom.Na kraju mi izbroji da je min. fps bio 15,average 35,a max 99 fps-a.Isto napravim bez instaliranih audio drivera i pokrenem performance test (Your coffee sucks Hans,već znam cijelu animaciju napamet),i vidim da mi nekako ta animacija glatko ide,puno bolje od one sa audio driverima,i puno brže.Ali mi izbroji isto fps-a kao i u onoj prvoj,iako bi po gledanju trebalo prvoj dati duplo manje.Tako da mi one animacije štekaju,npr. kada se prikazuju strelice kako američka vojska napreduje u Cherbourg,puno više štekaju od one sa audio driverima.U samoj igri baš i nisam primjetio razliku u performansama,iako bi se mogao zakleti da se igra sa audio driverima snizi barem 5fpsa niže nego što bi to mogla bez njih.

  6. #6
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Džurdževac
    Postova
    733
    U dxdiagu smanji hardware sound acceleration ili isključi. To je meni preporodilo komp

  7. #7
    Member Plants Vs Zombies dj-SCEMBY's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Vrbovsko
    Postova
    87
    Sta se dogodi kada smanjim hardware sound aceleration u dxdiagu.
    AMD ATHLON 64 3500+
    1 gb RAM
    ATI X800 256 mb PCI-E
    Sound blaster 24bit
    Samsung SyncMaster 913n
    2x160 gb Seagate baracuda
    1x250 gb externi hard LACIE
    1x80 gb externi hard Maxtor
    Logitech G15
    Plextor px-716A
    Zalman

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Ma probao sam ja to već prije,ali ne pali.

  9. #9
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Ovak.

    Start-->run-->msconfig

    Otvoriš zadnji panel pod nazivom "startup" i pogasiš sve kaj ti je nepotrebno. Može bit da driveri od zvučne imaju neke background appove, pa ih jednostavno pogasi tu i neće ti se nikada više podizat te aplikacije.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ljudi moji, pa šta vi mislite? Da zvuk dolazi sam od sebe? Džaba? Da zvučnici sami pjevaju? Pa naravno da će igra raditi brže bez zvuka jer je tako opterećenje po cijeli sistem manje. Pogotovo ako je zvučna integrisana pa se onda dosta oslanja na CPU. Razlika ne bi smjela biti velika, ali će je svakako biti. Ako baš misliš da je usporenje bespotrebno veliko, pregledaj kakve DirectShow filtere imaš, iako se oni u igrama tipično uključuju samo tokom loadinga. Ako imaš ACE Mega CodecS pack instalisan, uninstališi ga obavezno, jer on pravi najviše problema, a instališi K-Lite ili neki drugi.

  11. #11
    Senior Member It lives by night reiki_'s Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Modrič
    Postova
    707
    iskljuci hardware acceleration. ne samo da će ići brže nego ti je to a must za par igara koje se zbog toga crashaju.

Slične teme

  1. Problemi, tweakanje, performanse
    By X-Plosiv in forum The Elder Scrolls & Fallout
    Odgovora: 700
    Posljednji post: 08-09-2011, 18:12
  2. performanse
    By KungFuJB in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 17-08-2011, 15:02
  3. Audio driveri za Forcebook (atlas)
    By Hammerfall in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 06-05-2008, 20:37

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •