Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 55 od 55

Tema: The Elder Scrolls II: Daggerfall

  1. #31
    Ukoliko nije bug (premda nikada nisam čuo, niti doživio, bug sa pretvaranjem) onda samo nemaš sreće i trebaš pustiti da te više udaraju. Jesi siguran da nisi postao zato jer se nekada (ili uvijek? Ne znam više) zna dogoditi da, iako si vampir, nemaš Vampiric Effect nego moraš enchantati neki predmet s njim.

  2. #32
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Ah, hvala. Nisam još Enchantera otključao - nekako sporo napredujem u Mage Guild-u unatoč hrpi questova koje sam obavio, za razliku od Knight Guild-a u kojemu sam već Keeper a jedva da i radim nešto...

    No potrudit ću se, nekako sam u zadnje vrijeme zapostavio glavnog lika zbog svojeg hardcore roleplay načina igre koji sam izmislio - napravim nekog ludog lika za roleplay (recimo pickpocketa koji cijeli život ostaje u jednom gradu i skače po krovovima da pobjegne od stražara - ovo je bilo preludo), snimam igru isključivo kad izlazim, a kad umre - GAME OVER.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  3. #33
    Nema problema, samo provjeri jesi li vampir prije nego li enchantaš predmet s tim čudom - posljedice bi sigurno bile zanimljive. I pazi da ne putuješ (travel) odmah nakon borbi sa vampirima nego se prvo restaj neko vrijeme zato jer te rest nekad zna izbacit usred dana i budeš crispy u nekoliko sekundi (inače, savjet je da uvijek putuješ Cautious style kad si vampir tako da dođeš po noći na odredište).

    Da, roleplay je prejak u Daggerfallu zato jer ti nikada ne nestane sadržaja u kojem možeš vježbati svoj RP zahvaljujući generativnom sistemu questova. Dobar koncept, btw.

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    gaddemn, može li mi itko predočiti veličinu daggerfalla???

    iz dosadašnjih iskustava, shvaćam da je preogroman, s milijardama questova, i milijun puta komplexsniji od Morrowinda!

    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  5. #35
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    ne znam T.T
    Postova
    544
    = Citat = Izvorno postao Hellboy

    ajd dobro, Morrowind bi zauzeo 0,01% površine Daggerfalla...Daggerfall ima površinu od 161,600km kvadratnih (2 puta veće od rvacke sa jadranom) i oko 750k NPC-jeva...
    cek jel ovo joke ili ti zaozbiljno? mw 0,01% dfa? a ja mislio da je mw najveca i najduza igra ikad...

  6. #36
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Pa, dosta tog terena je sama pustinja - mnogo više mi se sviđao exterijer u Areni, imao je livadice, mala seoca, crkvice, jezera...

    Ako baš želiš predožbu, jednom sam mjerio - treba oko 10 minuta hodanja da se pređe jedan piksel na mapi. To naravno opet ovisi koliko si brz, ali ja sam ovo radio na početku igre.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  7. #37
    Više manje.

    Problem je u tome što mnogi (ne mislim sad na tebe Soniče, samo je tako ispalo) nakon što su odigrali Morrowind ili Oblivion i krenu isprobati Daggerfall očekuju kilometre kvadratne istih pažljivo dizajniranih krajolika, a kod Daggerfall-a je dobra većina krajolika generirana i nema jedinstveni osjećaj (veći gradovi su iznimka). Ali zato stvarno dobro predočava osjećaj ogromnosti kojemu dvije novije igre ne mogu ni prismrditi.

  8. #38
    da li je bethseda radila i daggerfall i arenu ili samo zadnja dva?

  9. #39
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Pa, nije da mnogo hodaš po eksterijerima - ovdje je sigurno quick travel potrebniji nego u Oblivionu. Ali fora je, jednom sam baš putovao tako po pustinji. Stalno te napadaju razni monsteri, a nađe se tu i pokoje truplo sa vrijednim itemima.

    Ali, ja kad sam prvi put čuo za Daggerfall, toliko su pričali o random generatoru da sam ja dobio dojam da se igra svaki put kad ju pokreneš randomizira, skupa sa gradovima i dungeonima, što nije istina. Jest da su dungeoni generirani i da imaju dijelove koji se često ponavljaju i ne pašu jedni drugome, ali svejedno je jako zabavno. Atmosfera je jako dobra (malo manje strašno nego Arena), neki gradovi su zbilja spektakularni i ogromni, a neke građevine su me impresionirale (recimo Sentinel Castle).

    Često razmišljam da bi ova igra baš bila pogodna za kakav remake, ali bi se vjerojatno izgubilo dosta toga, jer bugovi i random eventi ČINE ovu igru.

    Jednostavno je spektakularna, jedna od onih igara koje možeš igrati godinama i ne obuhvatiti ni trećinu... Mnoge stvari su još uvijek nerazjašnjene. Mene najviše ljuti to što nitko ne želi probati Daggerfall, već pljuju po njemu bez argumenata, obraćajući se samo tehničkoj zaostalosti i grafici. Ali kad ja argumentirano navedem zašto mi se ne sviđa Morrowind, koji sam igrao nekih 20+ sati pa valjda nekog vraga znam, onda sam ja kreten.
    Eh, da, postat ću i moj omiljeni Daggerfall video, uvijek me dirne, boilerplate je car... A i pjesma mi je jedna od omiljenih. CLICK MAH!11

    @ Melandru - Sve je Bethesdino dijelo, sve TES igre, uključujući i Battlespire te Redguard.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #40
    Dobro sročeno i slažem se po pitanju remake premda sumnjam da će se Bethesda ikad prihvatiti remake-a starih naslova kad ima još gomilu provincija za obraditi (poznatih i nepoznatih), a i po pitanju da bi nedostatak originalnog koncepta uništio taj novi Daggerfall (ne ide random sadržaj i nekontrolirani, čitaj bugovani, svijet u ovoj današnjoj gaming industriji koja obiluje hand holdingom i strogim skriptiranim eventovima).

    *prelazi preko primjedbe upućene Morrowindu*

  11. #41
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Hej, meni se jednostavno ne sviđa. Zamisli kako mi je, teško je preći preko toliko GOMILE fanova... Kužiš, ja ŽELIM da mi se sviđa Morrowind, zato sam ga i igrao toliko dugo, nadajući se da ću se zaraziti, ali ne ide. Ono, nije baš da sam puno igara toliko želio voljeti, valjda je to dovoljan razlog da se ne pljuje po meni, do vraga.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  12. #42
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Meh, ok, muzika je odlična, vremenski efekti su lijepi, ali svejedno mi je igra monotona. No, ostavimo se mi Morrowinda. Koliko god mi je drago da je ovaj topic malo aktivniji, nećemo ga usmjeriti na Morrowind...

    Da li vam se sviđa levitate u igri? Meni je prejebeno letiti po gradu, čak možeš ostavljati i iteme, lolz... A tek kad zasjedneš konja u zraku...

    Hajde, stavit ću slikicu svog glavnog lika - upoznajte Lucy (možda stavim veću sliku neki drugi put).



    Lucy je High Elf-ica, ima oko 20 godina. Trenutna provincija joj je Daggerfall, gdje obavlja questove za gilde. Voli koristiti Broadsword-e, Claymore-e i Dai-katane, te koristi magiju, uglavnom za healing, levitate i obrambene magije. Lucy je vrlo avanturistička djevojka koji želi iskoristiti što je više moguće od života - obožava dungeon crawling, letenje po gradu i putovanje. Nije joj stran i kriminal - kratko vrijeme je bila u Dark Brotherhood-u, dosta dugo je bila vukodlak i krala je po trgovinama. Ali sad joj je pomalo žao zbog toga i želi imati pošten život. Jedino ju pomalo vuče da isproba vampirizam... Trenutno se nalazi u Castle Necromoghan-u, gdje traži zmaja za "Knights of the dragon" quest.



    Bolje bih ju obukao, ali je većina armora i obuće enchantano. Također, znam da je klasa lejm - bio sam očaran Elfen Lied-om kad sam ju pravio...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  13. #43
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Pronašao sam nekakav Daggerfall remake projekat. Još je u ranim verzijama, ali moglo bi biti nešto od toga.

    http://daggerxl.wordpress.com/



    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  14. #44
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    DaggerXL can't come soon enough... just look at these sexy sprites



  15. #45
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall



    Svaka čast, lik je aktivan.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  16. #46

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Kratak osvrt na Daggerfall u ovim modernim vremenima gaminga.
    http://www.pcworld.com/article/240076/c ... _fuss.html

  17. #47

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Mods & shit. Čekam Sonicovu potvrdu kvalitete.
    http://www.rockpapershotgun.com/2011/11 ... xl-engine/

  18. #48
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Baš mi se igra Daggerfall, ali mi u dosboxu odjednom ne radi zvuk, ne znam šta mu je.

    I nemam ti što potvrditi, nisam još ni instalirao XL Engine jer čekam da barem bude u alphi. Sudeći po screenovima je seks.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  19. #49

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Ima na linku iznad jedan drugi link za unaprijed konfiguriranu igru i DOSBox. Možda pomogne.

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    A taj link ne radi.

  21. #51
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Bio mi je mjutan Dosbox u volume mixeru. Zbilja sam genijalan.

    Ne znam za to pre-konfigurirano, ali ako skineš igru sa ofišl stranice imaš sasvim jasne instrukcije. Kad se sjetim kako je bolno bilo instalirati igru dok nije bila freeware...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  22. #52
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Vidiš, nisam imao pojma da je Daggerfall još kompleksniji od Morrowinda. To ću sigurno probat. Ali budući da se u današnje vrijeme teško naviknut na arhaičnu grafiku, vjerojatno ću pričekati XL engine.

  23. #53
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ali budući da se u današnje vrijeme teško naviknut na arhaičnu grafiku, vjerojatno ću pričekati XL engine.
    Neće to puno pomoć.

  24. #54
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Ne očekujem nešto na razini današnjih igara, ali ovo što vidim na screenovima izgleda lijepo.

  25. #55
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: The Elder Scrolls II: Daggerfall

    Philistine!

    Igra ima svoje unikatne prednosti, kao uostalom i svaki TES. Dok sam u MW-u i OB-u aktivno zaobilazio dungeone jer su mi dosadni, u Daggerfallu ih zaobilazim jer su jednostavno zastrašujući. Znat ćeš kako je kad se izgubiš u dungeonu veličine Morrowinda i panično se okrećeš oko sebe jer čuješ režanje svugdje.
    A inače ima mnogo mogućnosti za roleplaying. Mislim da ću se ovaj put probati pridružiti obskurnim witch covenima.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

Slične teme

  1. Elder Scrolls 5?
    By rave_or_die in forum The Elder Scrolls & Fallout
    Odgovora: 159
    Posljednji post: 04-08-2010, 20:12
  2. The Elder Scrolls 2 Daggerfall BESPLATNO!!!
    By in forum Gaming općenito
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 12-07-2009, 14:14
  3. The Elder Scrolls 2: Daggerfall
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 25-03-2006, 15:34

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •