Vidi rezultate ankete: Kakva vam je svjetlosna sablja najbolja????

Glasači
46. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • jedan. uvučena

    19 41,30%
  • tri. izvučena

    20 43,48%
  • dva. potrgana

    7 15,22%
Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 77

Tema: [SW]Svjetlosna sablja

  1. #31
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    Da, i ja sam to primjetio. Imaš i fintu na dodatnom disku, da umjesto u ROTJ stave mladog Anakina kada Yoda, Obi-Wan i Anakin tamo stoje ispred Luke-a.
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  2. #32
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    pa onda bi i prolazili kroz zidove i sve ostalo što režžu, nije baš logično?
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  3. #33
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    Negdje sam bio cito da je Tesla imal neke nacrte za nes slicno lightsaberu...

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357
    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    pa onda bi i prolazili kroz zidove i sve ostalo što režžu, nije baš logično?
    Yep.
    Osim toga lightsaber prolaze kroz "sve zivo" a to su zidovi i tak neke stvari, ali nisam vidio da prolaze kroz druge lasere, npr. blasteri, onda forcefields (kao u 1.ep kad Maul isproba na force fieldu dok Qui Gon meditira) i naravno drugi lightsaberi. Dakle posve je logicno
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  5. #35
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Znate kaj sam se ja uvijek pitao? Kaj bi bilo da upaljeni lightsaber zapikneš u pod?
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    A gledajte, imam osjećaj da to nije kao da ne držis nista. Vjerovatno bi ovisilo jer ga mozes uopce zabiti
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  7. #37
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    SPAM

    Evo pobrisal sam vaše postove u vezi digitalne obrade originalnih SW-ova. Postove sam vam stavio u temu o filmovima Star Wars-a jer je ovdje rasprava o svjetlosnim sabljama, a ne o debilnom Haydenu.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  8. #38
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    Nemoguce je napraviti lightšejber jer nemozes zaustaviti laser u zraku, to je blesavo, tako da ga je moguce napraviti, ali vrh i jedna strana bili bi od nekakvog metala....ma kuzite sto mislim !!!

    Ali da postoji onda biste osjecali samo tezinu hilta jer fotoni nemaj fuzicku tezinu, koliko ja znam !!!

  9. #39
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337
    = Citat = Izvorno postao Bishop_45_(2)
    Nemoguce je napraviti lightšejber jer nemozes zaustaviti laser u zraku, to je blesavo, tako da ga je moguce napraviti, ali vrh i jedna strana bili bi od nekakvog metala....ma kuzite sto mislim !!!

    Ali da postoji onda biste osjecali samo tezinu hilta jer fotoni nemaj fuzicku tezinu, koliko ja znam !!!
    evo glasa razuma
    napokon netko tko je rekao da se laser nemoze zaustaviti u odredjenim granicama

  10. #40
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    Pa da. To je nemoguce napravit, nisam ja rekao da je moguće
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  11. #41
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Bishop_45_(2)
    Nemoguce je napraviti lightšejber jer nemozes zaustaviti laser u zraku, to je blesavo, tako da ga je moguce napraviti, ali vrh i jedna strana bili bi od nekakvog metala....ma kuzite sto mislim !!!

    Ali da postoji onda biste osjecali samo tezinu hilta jer fotoni nemaj fuzicku tezinu, koliko ja znam !!!
    A glej, prije dosta godina su se ljudi smijali kada je netko spomenuo multimediu na PC-u, to je bilo samo moguće na Macintoshu, a poglej danas. Nekad su ljudi mislili da je zemlja jedna ravna ploha. Nikad neznaš kaj budu fizičari napravili. Danas ti je možda nepojmljivo da se napravi laserska zraka koja se zaustavi u zraku, ali možda jednoga dana ne bude to tak.

    Inače je frend imal jedan dosta fora koncept kak bi se dao napraviti lightsaber, iako ne bi bio ko u SW-u, ali bila bi slična fora.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  12. #42
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    ja s ovim cudom treniram i imam to kod kuce

    http://ffab.midipyrenees.free.fr/im/bokken.gif

    procitao sam da su SW snimljeni sa stapovima poput ovoga. zanima me dali bi ikako mogao snimat na kameru da drzim stap, a kasnije ubacit zvuk i zraku, kao da je lightsaber, kao sto su oni napravili u filmovima?

  13. #43
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    Pa čuj, ono ti je oprema, kvaliteta, i zahtjeva znanje.
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  14. #44
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    damn, ma napravit cu ja to jednom sigurno. nije mi jedino jasno kako oni vade taj mac pritiskom na dugme, a rade sa stapinom

  15. #45
    Senior Member Respawned sorcerer Maze's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Ironforge
    Postova
    1.233
    Pa efekti, cijela posada oko toga radi..
    Ajd se malo smiri, udahni, popij času vode i malo razmisli, ima li to smisla?
    This beasts around me are nothing compared to the beast within. (bm>mm)

  16. #46
    = Citat = Izvorno postao THUNDER_DINIX
    damn, ma napravit cu ja to jednom sigurno. nije mi jedino jasno kako oni vade taj mac pritiskom na dugme, a rade sa stapinom
    khm,prek kompa se sve to fino napravi

  17. #47
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Maze
    Pa čuj, ono ti je oprema, kvaliteta, i zahtjeva znanje.
    Evo moj pokušaj
    Lord Jambrek's Lightsaber
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  18. #48
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    eto, vidis kako je on uspio. doduse, ja bas imam i stap po toj mjeri, pa ce bit super, samo da skontam malo izradu. ja i lega cemo napravit neku scenu macevanja

  19. #49
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948



    Evo jedna brza prerada Thunderovog štapa, nije baš najbolje, ali kuži se bit.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  20. #50
    ma ajde,nije tak loše

  21. #51

  22. #52
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    ma ajde,nije tak loše
    nisam ni rekao da jest, jedino je malo zakrivljena, zato mi više vuče na navedeno
    Ma to sam napravio thunder-u, namjerno sam ju ostavio zakrivljenu.


    @Arbiter

    E to sam vido prije par dana, fenomenalni su, jedan od naj saber duela koje sam vidio
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  23. #53
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    jebiga,ovo je pro šit

  24. #54
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    dobra je prerada stapa. BTW, likovi su odlicno tehnicki napravili, ali gluma im malo steka

  25. #55
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    gluma im jako steka; tip darkman; nema pojma kamo s lijevom rukom; trebali su potrazit osnove macevanja na netu pa onda radit film !!!
    kojeg editora koristite-> Vritual Dub ???

  26. #56
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337
    [quote=Lord Jambrek]
    = Citat = Izvorno postao "Bishop_45_(2)":3w1wmalo
    Nemoguce je napraviti lightšejber jer nemozes zaustaviti laser u zraku, to je blesavo, tako da ga je moguce napraviti, ali vrh i jedna strana bili bi od nekakvog metala....ma kuzite sto mislim !!!

    Ali da postoji onda biste osjecali samo tezinu hilta jer fotoni nemaj fuzicku tezinu, koliko ja znam !!!
    A glej, prije dosta godina su se ljudi smijali kada je netko spomenuo multimediu na PC-u, to je bilo samo moguće na Macintoshu, a poglej danas. Nekad su ljudi mislili da je zemlja jedna ravna ploha. Nikad neznaš kaj budu fizičari napravili. Danas ti je možda nepojmljivo da se napravi laserska zraka koja se zaustavi u zraku, ali možda jednoga dana ne bude to tak.

    Inače je frend imal jedan dosta fora koncept kak bi se dao napraviti lightsaber, iako ne bi bio ko u SW-u, ali bila bi slična fora.[/quote:3w1wmalo]


    Što se mene tiče imamo puno problema danas u svijetu da bi uopće počeli raspravu o lightsaberu. Neka prvo znanstvenici i političari smanje glad i bolesti u svijetu pa neka onda krenu na ostale stvari poput lightsabera. a uostalom lightsaber pripada force userima kojih nema na našoj planeti stoga šta će nama lightsaber kad ne možemo ni skočiti više od metra sa mjesta. Hehe.
    Što se tiče kreiranja lightsabera ima toliko puno prepreka da se on napravi pa mislim i kad bi tesla bio živ da bi se jadan od muke odma napio kad bi razmišljao o kreaciji.
    Kako ga napravit? po tome što LS radi trebalo bi gotovo beskonačno mnogo energije za lightsaber, što znači da bi trebali prištekat LS na jedno dvadesetak nuklearnih elektrana (pitanje da li je i to dovoljno), a drugo, taj laser bi parao oblake pošto se svijetlost ne može ograničiti.
    No svi znamo da se svijetlost može iskriviti, recimo, znate za crne rupe i mračne zvijezde koje su toliko velike da imaju toliku gravitaciju da im svjetlost jednostavno ne može pobjeći već se savija kao i prostorvrijeme samo u sebe tj. u zvijezdu. Po tome LS bi u sebi trebao imati egzotičnu materiju koja zasad ne postoji. Ta materija bi trebala biti toliko jaka da ograniči bijeg tog lasera do 1 m i da ga savija samog u sebe. Ali to bi i utjecalo i na okolinu pa bi savijalo već i predmet koji biste htjeli sasjeći. Teoriju za takvu materiju koja savija prostorvrijeme je razvio Kip Thorne i Stephen Hawking, njome je Kip planirao napraviti vremeplov ali nažalost tako jake materije još ne postoji sa tako jakom gravitacijom da savije prostorvrijeme.

  27. #57
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    Zašto jednostavno ne naprave lightsaber koji se ne zaustavlja metar od sebe..nek ide dokle želi

  28. #58
    = Citat = Izvorno postao WEASEL
    Zašto jednostavno ne naprave lightsaber koji se ne zaustavlja metar od sebe..nek ide dokle želi
    da,i zakolješ pola grada

  29. #59
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    To bi bilo dobro za masovne napade.Ono tipa okruzi petsto tisuca vojnika on upali lightsaber napravi piruetu problem rjesen.
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  30. #60
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    = Citat = Izvorno postao Jopax
    To bi bilo dobro za masovne napade.Ono tipa okruzi petsto tisuca vojnika on upali lightsaber napravi piruetu problem rjesen.
    lol, a sto bi bilo kad se suoče jedi i sith, unište cijelu planetu

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •