= Citat = Izvorno postao Hellboy
Kako ne. Baš smo Šnicla i ja pričali prije par večeri kako bi bilo lijepo da Lucas producira a Jackson režira trilogiju baziranu na Republic Commandou. Znači izbaciti Jedije iz jednadžbe. I eventualno preinačiti priču da se ne oslanja samo na akciju. Primjerice pratiti klona od Kaminoa pa do izvršenja order 66 i prikazati kroz njihove oči kako su izgledali zadnji dani Republike.
Nema šanse da će to ikada vidjeti dugometražni film (isto sam razgovarao sa Šniclom o tome) prvenstveno iz banalnog razloga jer nema Jedija, a to je ono što izgleda mami publiku prema SW filmovima u novije vrijeme - epske CGI scene borbi. Nažalost, isto kao što su i za to male šanse, isto tako su i za Thrawn trilogiju koja ima potencijala (jer su zastupljeni Luke i stara škvadra), ali to opet nije podobno jer su knjige relativno dosta fokusirane na nadmudrivanje, političke intrige i općenito strategijske manevre koji se JAKO loše prenosi na film... i jer je Thrawn predobar za film. Sve ovo kasnije sa Yuuzhan Vongom je... pa, većini relativno nepoznato.

Meni je jednostavno ta čitava stvar sa Mustafarom suluda i van svake normalne racionalizacije jer Anakin praktički u dušuSpoznaje Obi-Wana (koji mu je kao otac) i Padme koja mu je žena, ali ipak podivlja i misli da su se urotili protiv njega. Ja i dalje tvrdim da je to jedan out of character potez da je za ne povjerovati aka. jeftini plot device da se ne ide u daljnji razvoj lika. Stvar je u tome da je on u tom dijelu života karakterno SLAB lik koji ni sam ne zna što hoće zapravo i manipuliran je sa svih strana, od Palpatinea, od svog vlastitog straha i tereta koji nosi kao Odabrani.