Vidi rezultate ankete: Bolji vam je:

Glasači
96. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • STAR WARS

    43 44,79%
  • STAR TREK

    41 42,71%
  • Volim ih podjednako oba

    12 12,50%
Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 90

Tema: Star Wars vs. Star Trek

  1. #61
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    ono, ne...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  2. #62
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    331
    STAR TREK Jednostavno, više me privlaći ST univerzum,a o SW nemam negativno mišljenje.Volim oboje.

    A ovo nema veze sa temom;Originalna BSG mi je bolja od ove nove,prije je bilo više akcije a danas mnogo filozofiranja i nekakvih emocija.Sorry morao sam ovo izbaciti iz sebe

  3. #63
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564
    ST naravno,serija rula,obožavao sam to i sad obožavam,ali na HTV nažalost nema mjesta za klasike...
    Naravno,bitno je da mogu s(v)injsku alku i plodove zemlje pogledati...

    Dok mi SW djeluje nekako dječje (bez uvrede SW fanovi),osobito onaj dio Klonovi napadaju.No stvar je u ukusima.
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  4. #64
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594
    ma oboje su fenomenalne sage. Možda mi je mrvicu bolji SW.

  5. #65
    Senior Member Lord of The Fleas [_[_[Sk8man]_]_]'s Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    pred komfjutorom
    Postova
    444
    [quote=cr33p][quote=Valnjes 666]
    = Citat = Izvorno postao "{B}Łood rAvE{n}":1ixnfexx
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    = Citat = Izvorno postao Armachus
    = Citat = Izvorno postao Kenyi
    = Citat = Izvorno postao "Hanzaplast":1ixnfexx
    STAR WARS
    [/quote:1ixnfexx][/quote:1ixnfexx]
    Star Wars. Nekako sam uvjek vise volio SW nego ST iako su mi oba seriala dobra.
    God, you can suck my coc.

  6. #66
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Nova Squadron Space
    Postova
    651
    zar je uopce upitno, pa Star Trek

    Prvo, tema je realnija, Zemlja je tek izasla iz treceg svjetskog rata, a u nekadasnjem vojnom silosu razvija se novi svemirski brod. Warp tehnologija koja im je trebala omoguciti putovanje svemirom brzom brzinom od svijetlosti (sad koliko je to realno ) a radi ovako. U motoru se sabija materija i antimaterija...nesto kao i kod nasih auta sa unutarnjim sagorijevanjem jer se i tamo dogodi explozija.

    Stvaraju warp polje koje okruzuje brod i njegovu masu prividno stavlja na nulu u dalje motori samo guraju....

    Vulkanci očitali ostatke antimaterije i materije i odlučili vidjet sto se zbiva i našli nas .

    A inace...

    Star Wars je potpuno nelogican, cisto sumljam da cemo se koristiti silom i slicnim stvarima a posebno onima da palimo i gasimo stvari da bacamo struje iz ruku ...ono wtf??

    Priznajem, i Star Trek ima nelogicnosti ali sto se njih tice SW je od ST u tome premasio i BSG i ST zajedno.

    Osim Warp-a...u ST nema nis posebno previse nemoguce a i dosta danasnje tehnologije koju koristimo je po prvi put i izmišljena u Star Treku....toliko o znanosti.

    Inace, volim SW, sve sam gledo, meni su filmovi zabavni i fora ali sto se tice realnosti Star Trek je definitivno na NO1.


    A i filmovi su isto dobri... The Voyage Home...First Contact...

    No offense ppl....ali ST rulz
    D6C | D2A on 2B-Solex inside | Red Devil

    AMD Phenom 9550 B3 2.2ghz Quad (X4) + AC Freezer 64PRO | ASRock K10N780SLIX3-WiFi | 1x 2GB DDR2 KingMax Mars 800mhz | Samsung F3 1tb | Gainward 8800GT GS 512mb | OCZ StealthXstream v2.2 600W | Samsung P2350 |

  7. #67
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357
    Pa Star Trek ima puno serija puno filmova, sto losih sto dobrih, i istina je da Star Trek ima puno znanstveniji pristup sto i volim kod Star Treka i starijih filmova sa Kirkom etc.

    No ipak zabava prije svega, pa mi je tu Star Wars bolji, jer ipak je to samo bajka u buducnosti, no more no less
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  8. #68
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    Star Trek, prvenstveno radi serije i filmova. SW ima tri-četiri dobra filma, no nema dubinu ST.
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  9. #69
    Senior Member Lord of The Fleas Dweller's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Vault 13
    Postova
    435
    uf,ja sam i treker(treki je krivo),ali volim i warse,sada kako nema više na tv trek,jedem špek i gledam star wars,anime i filmove
    My signature is clean like my mind.
    My mind is full of dirty,evil spams!
    I won t a haski dog,pure,and little.

  10. #70
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357
    = Citat = Izvorno postao Dweller
    uf,ja sam i treker(treki je krivo),ali volim i warse,sada kako nema više na tv trek,jedem špek i gledam star wars,anime i filmove
    Finnaly, :bows:
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  11. #71
    Senior Member Lord of The Fleas Dweller's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Vault 13
    Postova
    435
    wha did you say,me confused
    My signature is clean like my mind.
    My mind is full of dirty,evil spams!
    I won t a haski dog,pure,and little.

  12. #72
    Glas za Star Trek. Jednostavno, toliko mi je bolji od SW-a, toliko dublja radnja, likovi, tehnologija, ma sve.

    Ali pokušat ću biti objektivan: Star Wars filmovi imaju daleko skuplju i kvalitetniju produkciju od ST filmova. S druge strane, razlog zbog kojeg Star Trek ima dublju priču je i u broju epizoda - producenti i scenaristi su imali prostora od oko 30 sezona sa po 20-ak epizoda, pa je logičnije da će priča biti dublja.

    A da pitam nešto SW fanove: kako je u Star Wars filmovima riješen problem ljudske tromosti (inercije), tj. kako to da ljudsko tijelo i svi okolni predmeti ostanu u istom stanju prilikom skoka u hipersvemir? Zamislite da vas u jednom trenutku neka sila povuče 300.000 km/s... Što bi od vas ostalo?

    U Star Treku postoje prigušnici inercije, tj. generatori polja sile koja suprotnim djelovanjem pri, recimo, skoku u warp, neutraliziraju tu silu, i tako čovjek ostaje čitav, živ i zdrav.

    Zbog takvih tehnoloških i inih sitnica mi je Star Trek daleko bolji. SW fanovi, bez uvrede.
    Što mislimo da znamo, ne znamo. Što mislimo da ne znamo, ne znamo.

  13. #73
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243
    ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  14. #74
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372
    = Citat = Izvorno postao Commander Riker
    Glas za Star Trek. Jednostavno, toliko mi je bolji od SW-a, toliko dublja radnja, likovi, tehnologija, ma sve.

    Ali pokušat ću biti objektivan: Star Wars filmovi imaju daleko skuplju i kvalitetniju produkciju od ST filmova. S druge strane, razlog zbog kojeg Star Trek ima dublju priču je i u broju epizoda - producenti i scenaristi su imali prostora od oko 30 sezona sa po 20-ak epizoda, pa je logičnije da će priča biti dublja.

    A da pitam nešto SW fanove: kako je u Star Wars filmovima riješen problem ljudske tromosti (inercije), tj. kako to da ljudsko tijelo i svi okolni predmeti ostanu u istom stanju prilikom skoka u hipersvemir? Zamislite da vas u jednom trenutku neka sila povuče 300.000 km/s... Što bi od vas ostalo?

    U Star Treku postoje prigušnici inercije, tj. generatori polja sile koja suprotnim djelovanjem pri, recimo, skoku u warp, neutraliziraju tu silu, i tako čovjek ostaje čitav, živ i zdrav.

    Zbog takvih tehnoloških i inih sitnica mi je Star Trek daleko bolji. SW fanovi, bez uvrede.
    to nije objašnjeno jer sw nema 6 stotina epizoda,nego samo 6 filmova
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  15. #75
    = Citat = Izvorno postao Upitni
    ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao
    Ako je ST sapunica, onda je to hebena sapunica, sapunica koja je za razliku od ovog meksičkog smeća (uostalom, sama pomisao na usporedbu ST-a i meksičkih sapunjara je smiješna) vrijedna gledanja.
    Što mislimo da znamo, ne znamo. Što mislimo da ne znamo, ne znamo.

  16. #76
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    = Citat = Izvorno postao Commander Riker
    = Citat = Izvorno postao Upitni
    ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao
    Ako je ST sapunica, onda je to hebena sapunica, sapunica koja je za razliku od ovog meksičkog smeća (uostalom, sama pomisao na usporedbu ST-a i meksičkih sapunjara je smiješna) vrijedna gledanja.
    U SF-u postoji točni naziv za ono čemu pripada Star Trek, ali i Star Wars, a to je "space opera". Drugim riječima, to je zabavni podžanr SF-a koji se ne drži u svemu strogo znanstvenih detalja i tvrdih postavki žanra, a namijenjen je široj publici. Naravno, ne smatram da je to nešto loše, mislim kako upravo space opere najviše doprinose promociji SF-a, usprkos svoj toj silnoj teškoj komercijalizaciji žanra.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  17. #77
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243
    = Citat = Izvorno postao Commander Riker
    = Citat = Izvorno postao Upitni
    ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao
    Ako je ST sapunica, onda je to hebena sapunica, sapunica koja je za razliku od ovog meksičkog smeća (uostalom, sama pomisao na usporedbu ST-a i meksičkih sapunjara je smiješna) vrijedna gledanja.
    pa nisam ja rekao da je to lose!gledam i ja rado ST,kad kod nabavim neke epizode gledam do kasno u noc to stvar je u tome da je drugacija...svrha kod snimanja,tj. ST je serija,a SW je trilogija. nema bas toliko slicnosti. SW ima lore,ali ne previse objasnjen nego onliko koliko treba,a ST ima malu milju tih detalja,povijest,enciklopedije, serije,filmove,knjige i epizode koje nisu niti snimljane...
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  18. #78
    Nije vrag da tražite pojam Space Opera?

  19. #79
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    = Citat = Izvorno postao Upitni
    pa nisam ja rekao da je to lose!gledam i ja rado ST,kad kod nabavim neke epizode gledam do kasno u noc to stvar je u tome da je drugacija...svrha kod snimanja,tj. ST je serija,a SW je trilogija. nema bas toliko slicnosti. SW ima lore,ali ne previse objasnjen nego onliko koliko treba,a ST ima malu milju tih detalja,povijest,enciklopedije, serije,filmove,knjige i epizode koje nisu niti snimljane...
    sve to ima SW, samo sto je SW malo stariji pa je malo vishe Fiction, a malo manje Science !!!

    still pwns teh hell outta phantasy !!!

  20. #80
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552
    = Citat = Izvorno postao Commander Riker

    A da pitam nešto SW fanove: kako je u Star Wars filmovima riješen problem ljudske tromosti (inercije), tj. kako to da ljudsko tijelo i svi okolni predmeti ostanu u istom stanju prilikom skoka u hipersvemir? Zamislite da vas u jednom trenutku neka sila povuče 300.000 km/s... Što bi od vas ostalo?

    U Star Treku postoje prigušnici inercije, tj. generatori polja sile koja suprotnim djelovanjem pri, recimo, skoku u warp, neutraliziraju tu silu, i tako čovjek ostaje čitav, živ i zdrav.

    Zbog takvih tehnoloških i inih sitnica mi je Star Trek daleko bolji. SW fanovi, bez uvrede.
    http://starwars.wikia.com/wiki/Relativistic_shield


  21. #81
    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    http://starwars.wikia.com/wiki/Relativistic_shield

    OK, sad cjepidlačim , ali to je štit od vremenskog efekta koje stvara putovanje nadsvjetlosnim brzinama (što također postoji u ST-u ), a ne štit od djelovanja inercije.
    Što mislimo da znamo, ne znamo. Što mislimo da ne znamo, ne znamo.

  22. #82
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243
    zaista cjepidlacis to nema veze,jer osnovica star warsa nije toliko tehnologija nego prica. a ST ima svaku epizodu neku drugu pricu,jedino sto ih zajedno povezuje su likovi i tehnologija,grubo receno
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  23. #83
    Star Trek je epizodne prirode i pritom ne mislim na to da je ustrojen kao niz sezona serija, već na to da je gotovo svaki nastavak samostalan, a istovremeno su nastavci povezani jednom glavnom pričom.

  24. #84
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624
    Jel ima neko da nevoli SF?

    Bezveze mi to, ko zna ocemo za 500 godina uopce i postojat...

  25. #85
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    Jel ima neko da nevoli SF?

    Bezveze mi to, ko zna ocemo za 500 godina uopce i postojat...
    pa sto, masta nebi trebala biti prob jednom phantasy fanu; rofl, kada kazem da mi SF pwna sve to je samo moje skromno misljenje i iako ja obozavam poticati nepotrebne svadje, ovdje mi to nije bio cilj i ipak ne mogu reci da mi se phantasy ne svidja jer bi to bilo malo prelicemjerno, cak za mene !!!

    dream on, cuz ur all gonna be dead !!!


    6Y39gHihP74

  26. #86
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Na tvojoj glavi, sjedim i meditiram.
    Postova
    401
    Meni je nekako draži Star Wars, neznan zašto.

    Više bih se volio nać SW svemiru i bit neki smugler recimo, nego u ST svemiru.
    ASUS M2N4 - SLI
    AMD Athlon 64 X2 6000+
    SEAGATE 160 GB, WD 640 GB
    2 * DDR 2 GB
    HD4850 512 MB GDDR3 256 bit
    CASE MSI MIDI DESING, P4-400W

  27. #87
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    beli manastir
    Postova
    14

    Re: Star Wars vs. Star Trek

    = Citat = Izvorno postao THUNDER_DINIX
    koji vam je serijal bolji? objasnite zasto!

    meni je puno bolji SW serijal jer sam veliki fan SW. filmovi su mi puno bolji, prica mi je puno bolja, likovi, atmosfera, itd...

    sto se tice ST, malo mi je to previse razvuceno, ima previse nastavaka. najbolji filmovi su mi bili oni prvi s originalnom postavom glumaca
    jesi li ikada igrao star trek: elite force 2

    kao što je kolega dolje rekao, 2 smajlića su dovoljna...nemoj da se ponovi... Hellboy

  28. #88
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Star Wars vs. Star Trek

    = Citat = Izvorno postao vjenco666
    jesi li ikada igrao star trek: elite force 2
    Ja sam igrao, igra ništa posebno, za proć 1-2 puta. Nisam toliki fan star treka koliko SW-a. Kad sam gledao DS9 i ovaj novi Enterprise, zgadio mi se ST.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  29. #89
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780
    opet ja....dva smajlica su ti dosta...

  30. #90
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    da, igrao sam ST: EF 2 i igra nije losa. ali kakve to sad ima veze?

Slične teme

  1. Star Trek: The Captains
    By Da_killah in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 26-06-2011, 13:37
  2. Star Trek Supremacy
    By keko in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 13-07-2010, 12:19
  3. Star Trek
    By The Boz in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 06-06-2009, 01:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •