Stranica 13 od 15 PrvaPrva ... 31112131415 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 361 do 390 od 442

Tema: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

  1. #361
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    S desne strane gdje su likovi jednostavno povučeš portret iznad/ispod.

  2. #362
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Na početku igre, čim izađeš iz tamnice, dobiš prsten koji ti stavlja Charismu na 18, tako da se za to ne moraš brinuti.
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

  3. #363
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao m777
    Na početku igre, čim izađeš iz tamnice, dobiš prsten koji ti stavlja Charismu na 18, tako da se za to ne moraš brinuti.
    Hvala, obratit ću pozornost na to.

    Ok, mislim da sam sad većinu toga pohvatao, idem se sad bacit na igranje, pa se javim ako bude problema

  4. #364
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Zajebano ti je biti Kensai pošto ima velike restrikcije što se tiče armora i sl. Bolje da si uzeo Berserkera koji nema ograničenja, to ti je najbolja Fighter pod klasa. Kensai je više za gurue koji znaju točno unaprijed što žele pošto je ta klasa popularna samo za Kensai/Mage kombo. Tako da moraš znati točno na kojem levelu dual classati, a i moraš znati da će ti sa njime biti teže igrati dok ti se ne reaktiviraju sposobnosti Fightera. Zato dobro prouči kako funkcionira Dual i Multi Class.


    Za prvi prelazak igre ti je najbolje biti Single Class. Meni je prvi lik bio Half Orc Barbarian sa dual wield katanom i war hammerom To je bila rasturačina, ali kasnije otkriješ čari Dual Classa i skužiš kako je to jebeno ako se pravilno razvije.


    Što se tiče odstupanja od alignmenta... Kazne postoje SAMO za određene klase. Recimo ovo što je AoC rekao, Paladin postane Fallen Paladin i gubi SVE Paladin sposobnosti. Također mislim da Druid ne smije odstupati od alignmenta (ali nisam ziher jel to u BG2 ili NWN1 gdje moraju biti Neutral). Za sve ostale klase ti alignment nije bitan pošto ne gubiš ništa ako si "dobar", a zao.


    I nemoj se oslanjati na prsten koji ti daje 18 na CH, ima puno boljih prstenova u igri koje ćeš htjeti nositi, a biti će ti žao skinuti CH prsten pošto si na početku bio škrt A i CH ti je bitan samo kod Sorcerer klase pošto mu je to glavni atribut bez kojega ne može. Ostale klase ne profitiraju mnogo od visokog CH, iako recimo Paladin mora imati kojih 17+ na tom atributu.







    Cjao kako se uzrujam kada mi netko oživi ovu temu, odmah dobim volju, a to nije zdravo

  5. #365

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    I šta god da radiš čekaj dok izađeš iz tamnice jer tu tek počinje igra, ovo ti je sve tutorijal... i ono, scena na izlasku je jedna od najžešćih.

  6. #366
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Tako je, tamnica je odlična, ali je ipak najdosadniji dio igre te služi isključivo kao tutorial. Ako se ufuraš u igru, očekuj da ćeš od 3 prelaska igre, tamnicu preći jedno 200 puta To se meni često dešavalo, taman se predomislim u vezi lika kada izađem van, pa ajmo ponovno Ali to su sve čari najboljeg RPGa svih vremena, pa mu možemo oprostiti

  7. #367
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    evo ja sad instalam bg2, prvi put ću ga igrat na PCju, pa me zanima jel mogu odma instalirat expanziju throne of baal il to instalam tek kad završim bg2? :/

  8. #368
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Odmah sve instaliraš. Uživaj u igri, SAVRŠENA je.

  9. #369

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Instaliraj odmah, ali igraj ToB tek nakon što završiš originalnu igru jer ekspanzija nastavlja radnju, ne integrira se.

  10. #370
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    evo instalo sve i patchiro, neznam dal da igram na normal il na core rules, bojim se da mi na normal nebude prelako, a na core preteško

  11. #371
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Ja sam zadnjih 2 ili 3 puta igrao na najvišoj težini i igra dobi novu dimenziju. Igraj BAREM na Core težini. Neće ti biti pre teško, taman je. Ali ako ćeš igrati ponovno, onda pikni najvišu težinu i uživaj kao nikada prije

  12. #372
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    ty bartuc, idem probat igru :>

  13. #373
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Ovak, htio bi si instalirati ovu igru, al mi baca vec na pocetku instalacije error, tipa "Internal failure 0x804...". U biti, problem je sto installer nesto zeza. Koristim Windows 7 x64 Ultimate(build 7100). Jel netko imao problema s ovime i kako to rijesiti? Svrljao sam nesto po sluzbenim forumimam, al nisam naisao na rijesenje...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #374
    Member Plants Vs Zombies Joneleth_Irenicus's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    FORGOTTEN REALMS
    Postova
    81

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    ...................

    Moj prvi lik je bio undead hunter. Na kraju sam imao magic resistance 75% ili tako nešto. Siroti Irenicus mi nije apsolutno ništa mogao... A mili mi se ga ubit uvijek jer je dobričina u biti. Scena je bila kad sam se poslije underdarka uputio u graveyard district po onu lampicu i kada sam zapravo prvi puta upotrijebio turn undead. Dopali grupica od 6-7 vampira i hopa! u roku od 2-3 sekunde svi odu u komadiće (po svakom ako se dobro sjećam 11000 xp). To me fakat uzbudilo... cijeli graveyard sam praktički očistio samo s mojim likom... i da, ima immunity to level drain što zna biti jako korisno pošto vampiri znaju često iznervirat stim. Holy avenger u šapi i tako...
    ...................
    "United (Abomi)Nations"

  15. #375
    Member Plants Vs Zombies Joneleth_Irenicus's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    FORGOTTEN REALMS
    Postova
    81

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Tako je, tamnica je odlična, ali je ipak najdosadniji dio igre te služi isključivo kao tutorial. Ako se ufuraš u igru, očekuj da ćeš od 3 prelaska igre, tamnicu preći jedno 200 puta To se meni često dešavalo, taman se predomislim u vezi lika kada izađem van, pa ajmo ponovno Ali to su sve čari najboljeg RPGa svih vremena, pa mu možemo oprostiti
    Da istina... znam puno njih kojima se riga od te tamnice koliko puta su je prošli Meni osobno i nije loša (atmosfera u njoj pogotovo) iako dosadi malo. Ono što uvijek čekam je zapravo onaj filmić na početku prvo čaptera koji je super (kao i svaki zapravo).

    Nego da te pitam... Kako je zapravo igrati na najtežoj razini? Znam da se damage koji dobivaš od kreatura poveća za +50%, ali dali ima uz to nekih novina u igri ili neš? Uvijek sam igrao na normal....
    "United (Abomi)Nations"

  16. #376

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Igraš po full D&D pravilima + kreature su jače.
    Po tom pravilniku svi efekti na tvojim likovima (Daze, itd) imaju puni učinak i dužinu trajanja tako da si izjednačen s neprijateljima po tom pitanju.

  17. #377
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Ono što AoC reče.


    AoE spellovi koje bacaju tvoji suigrači mogu poklati čitav tvoj party zajedno sa tobom. HP roll više nije maxan već se "baca kockica". Ti radiš normalan (ili 50% smanjen - nisam 100% ziher) damage, a neprijatelji rade 200% viši damage (ne 50%). Svi spellovi imaju original efekte na tebi i možeš "umrijeti umrijeti", a ne samo umrijeti


    Taj Final Death mi je pre zakon bio, neprijatelj te raskomada i nema toga Resurrecta koji te spasi Firkraag je zajeban na Insane zbog svog Dragon Breatha. Sjećam se kada sam prvi put uletio u okršaj sa njime i iste sekunde vidio kako 4 party membera lete oko mene u stotinama malih krvavih komadića



    Ali nema dodatnog sadržaja ako si na to ciljao, samo je igra puno teža i izazovnija, a samim time i bolja pošto nemreš samo trčati okolo i klati sve pred sobom već moraš taktizirati i aktivno se služiti sa spellovima (buffs, protections i sl.) kako bi preživio bitke (ne sve, ali ima puno više tih "epskih" bitaka).

  18. #378

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Taj Final Death mi je pre zakon bio, neprijatelj te raskomada i nema toga Resurrecta koji te spasi Firkraag je zajeban na Insane zbog svog Dragon Breatha. Sjećam se kada sam prvi put uletio u okršaj sa njime i iste sekunde vidio kako 4 party membera lete oko mene u stotinama malih krvavih komadića
    Meni je bilo predobro kad mi je netko bio skamenio Minsca pa sam morao lutati uokolo dok nisam našao scroll od Stone to Flesh... epska stvar.

  19. #379
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Ne znam što mi je gore, taj FtS ili Imprisonment, nikada nemam spell/scroll pri ruci kada mi zatreba

  20. #380
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Dugave
    Postova
    935

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Imprisonment se može desit samo na 2 mjesta,a na jednom od njih ti je ionak pametno imat protection from magic scrollove..

  21. #381

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    bok ljudi, neznam jel se ovaj post moze staviti pod ovu temu al neznam di bi drugo, posto ja nisam neki znalac o kompjutorima, a veliki sam obozavatelj bga htio bi pitat moze li se ova igra kako igrat multiplayer sa prijateljima? Ako moze kako?, i molin vas ako znate kako, da mi detaljno odgovorite, surfao sam po internetu i na svim stranicama i na svakoj pise nesto u vezi ipx itd. a ja to nerazumijem nista.


    Hvala unaprijed

  22. #382
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Kako je prokleto dobra igra, ko Baldurs Gate I, samo 2x veće, ljepše, opširnije i epskije. Ima puno više interakcije među likovima, svaki subquest ima svoju priču koja se često nadovezuje na nešto veće, hrpa novih itema, i rekao bih da je i dosta izazovnija na Core težini. Tek sam na 2. chapteru, a već sam imao par 15-minutnih bitki (vrijeme koje mi je trebalo da skužim pravu kombinaciju spellova za preživljanje). Najgore je što nemogu prestat igrat, zaraza prokleta.

    Jedina stvar koja me opasno živicirala u BG I, gotovo beskorisna mapa, pogotovo u masivnom gradu Baldurs Gateu, je ovdje usavršena. Koliko puta sam se znao zagubit u questovima, i zaboravit od kog sam ih dobio, pa onda pretraživat sve četvrti za pravom kućom. Hvala bogu na markerima u ovoj igri.

    Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.

    I još jedno pitanje, da li je ikako moguće kombinirat prstenje i amulete ? Zato jer imam recimo ring +1 AC, i amulet +1 AC koje nemogu zajedno koristit, ili uopće ne ako imam Armor +1. Sad mi nije jasno kak da AC spustim još niže kad mogu imat samo jedan magic item na sebi ?

  23. #383
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Počelo je, Bauldur's Gate i ToTSC su u procesu instaliravanja, majku vam vašu....
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  24. #384
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.
    Kolko se sjecam samo je Minsc jos ranger od companiona

  25. #385
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao Worthaur
    Kolko se sjecam samo je Minsc jos ranger od companiona
    Premali dexterity, i two weapon style, uz strength 18/93. Očito je da baš nije namjenjen za stajanje u pozadini

  26. #386

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.
    Valygar Corthala u Umar Hillsima. Ne sjećam se baš kako stoji atributno, ali dobar je protiv spellcastera.
    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    I još jedno pitanje, da li je ikako moguće kombinirat prstenje i amulete ? Zato jer imam recimo ring +1 AC, i amulet +1 AC koje nemogu zajedno koristit, ili uopće ne ako imam Armor +1. Sad mi nije jasno kak da AC spustim još niže kad mogu imat samo jedan magic item na sebi ?
    Postoji limit koliko magičnih stvari možeš imati na liku, bar ako ne modiraš igru, zato ne možeš staviti oba prstena/ogrlicu. Vjerojatno već nosiš nešto.
    To je razlika između squishy i tank klasa, nema pomoći jer ne mogu svi imati isti AC.

    Inače, a ne. Znaš da je BG2 epski čim uđeš u glavni izbornik, ToB također. Kad tek čuješ kasnije boss bitke... jao.

    = Citat = Izvorno postao Mophang
    bok ljudi, neznam jel se ovaj post moze staviti pod ovu temu al neznam di bi drugo, posto ja nisam neki znalac o kompjutorima, a veliki sam obozavatelj bga htio bi pitat moze li se ova igra kako igrat multiplayer sa prijateljima? Ako moze kako?, i molin vas ako znate kako, da mi detaljno odgovorite, surfao sam po internetu i na svim stranicama i na svakoj pise nesto u vezi ipx itd. a ja to nerazumijem nista.

    Hvala unaprijed
    Pogledaj tu, premda u biti prolaziš SP, nema neki poseban MP ako na to misliš. Za to je Neverwinter Nights perfektan.
    http://www.bioware.com/games/shadows_am ... l?faqID=42

  27. #387
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    [quote=Arbiter of Change]
    = Citat = Izvorno postao "Duke of Earl":3p9fopji
    Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.
    Valygar Corthala u Umar Hillsima. Ne sjećam se baš kako stoji atributno, ali dobar je protiv spellcastera.
    [/quote:3p9fopji]

    Kvragu, neznam kog da maknem da imam mjesta za njega. Trenutno mi je party:

    Ja - Paladin Inquisitor

    Minsc - Melee fighter

    Jaheira - Cleric buffer

    Yoshimo - Ranged/Thief

    Aerie - Mage

    Nalia - Mage


    Mislim da bi najbolje bilo da se riješim Jaheire, nema baš neke statse, Aerie je isto cleric, jedino me brine jel ću izgubit puno na priči ako nju maknem ?

  28. #388

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    Dosta ćeš propustiti ako ju makneš (mislim da ima vjerojatno najduže sidequestove od svih likova), ali onda opet, već si propustio čitavu zlu stranu i nekoliko drugih [good aligned]Slikova tako da se ne moraš živcirati zbog toga. UVIJEK ćeš nešto propustiti u BG2 jer ima toliko varijacije i odluka. Iako, ne znam koliko ti je uopće potreban dodatni range power kad već imaš 2 Magea u partyu + Yoshimo.

  29. #389
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Iako, ne znam koliko ti je uopće potreban dodatni range power kad već imaš 2 Magea u partyu + Yoshimo.
    Čisto zbog roleplay doživljaja Ma mislim da ću si ostavit party ovakav kakav je, samo ću zamijenit Yoshima s Imoen kad je spasim. Valjda će funkcionirat to.

  30. #390
    Member Plants Vs Zombies Joneleth_Irenicus's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    FORGOTTEN REALMS
    Postova
    81

    Re: Baldur's Gate 2 - Sjećanja

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ono što AoC reče.


    AoE spellovi koje bacaju tvoji suigrači mogu poklati čitav tvoj party zajedno sa tobom. HP roll više nije maxan već se "baca kockica". Ti radiš normalan (ili 50% smanjen - nisam 100% ziher) damage, a neprijatelji rade 200% viši damage (ne 50%). Svi spellovi imaju original efekte na tebi i možeš "umrijeti umrijeti", a ne samo umrijeti


    Taj Final Death mi je pre zakon bio, neprijatelj te raskomada i nema toga Resurrecta koji te spasi Firkraag je zajeban na Insane zbog svog Dragon Breatha. Sjećam se kada sam prvi put uletio u okršaj sa njime i iste sekunde vidio kako 4 party membera lete oko mene u stotinama malih krvavih komadića



    Ali nema dodatnog sadržaja ako si na to ciljao, samo je igra puno teža i izazovnija, a samim time i bolja pošto nemreš samo trčati okolo i klati sve pred sobom već moraš taktizirati i aktivno se služiti sa spellovima (buffs, protections i sl.) kako bi preživio bitke (ne sve, ali ima puno više tih "epskih" bitaka).
    Aaaa.. Sad se nabrijavam opet proći (ili barem pokušati) sve na najtežoj razini. Bit će to frustrirajuće vidim, ali kad je igra prelijepa.. Samo treba prvo ispolagat sve na faksu.. Mislio sam počet zapravo BG1 ispočetka pa preko nastvaka na dvojku i ta fora.... i vidi vraga! Neki dan na netu baš naletim na "Baldur's gate collection 1M edition" ili tak nešto, koji među ostalim omogućava jednostavno prebacivanje iz jednog dijela u drugi, a bg1 je modificiran pa se može igrati u u bg2 grafici! Mora da je to prelijepo iskustvo! Nego da vas pitam.. Jel je to neki offical release ili je to neka ekipa skrpala sa strane? Jer na biowareovoj str. nisam uspio pronać ništa, a ni drugdje po internetu baš iako nisam ni tražio baš previše...
    "United (Abomi)Nations"

Slične teme

  1. Baldur's Gate III
    By Forengner in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 29-02-2012, 15:23
  2. Vas omiljeni Baldur's Gate I lik.
    By Forengner in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 24-11-2010, 20:46
  3. Vraća se Baldur's Gate!
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 05-12-2008, 12:12
  4. Baldur's Gate problem
    By Svinjoguz in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 08-05-2007, 11:45
  5. Baldur's Gate 2: Shadows of Amn
    By Samael in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 27-10-2006, 19:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •