Stranica 11 od 25 PrvaPrva ... 91011121321 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 301 do 330 od 729

Tema: Lucidni snovi

  1. #301
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    2.076

    Re: Lucidni snovi

    Ja nisam nikad pokušao imati lucidan san, ali mislim da mi dosta često dođu sami od sebe. Kako znati dali je to bio običan ili lucidan san? Nikad nisam, kao što neki pišu, mogao kontrolirati što ću radit i takve stvari. Evo jedan primjer.
    Bio sam na nekoj plaži i nešto radio. Pokraj mene je došla neka obitelj i počeli se sunčat i šta ti ja znam. Jedna cura mojih godina (16) je izvadila neku plastičnu vrečicu iz svoje torbe, stavila ju oko glave i počela letit. Onda je neka praznina, ne znam šta se dogodilo, pa sam se ja nekako našao u posjedu te vrečice. Stavio sam ju na glavu i napuhao zrakom iz usta. Počeo sam letit polako i par puta sletio i poletio. Onda sam odjednom odletio jako visoko i nisam se mogao vratit. Letio sam iznad mora i čuo kako neka žena viče nešto kao:'Pa ne može disat sa plastičnom vrečicom oko glave! Ugušit će se!' Ja sam onda shvatio da se gušim. Zatim je neki drugi čovjek s plaže viknuo: 'Sunce će mu rastopit vrećicu i umrijet će!'. Baš u tom trenutku se počela topit vrečica i ja sam pao u vodu. Nisam čak ni otišao pod vodu, samo sam počeo plivat prema obali. Kad sam izašao van, mislio sam si kak sam kul i svi su me gledali s poštovanjem
    Onda sam krenuo nazad prema onom mjestu s početka sna. Odjednom sam se našao u nekom parkiću i iz nepoznatog razloga sam poželio vidjet svoje prijatelje. Zapitao sam se gdje bi oni mogli bit sada navečer(odjednom je bio pao mrak). Naravno, na cajkama. Krenuo sam prema nekoj kučici iz koje su se čule cajke i vidio sam par prijatelja kako izlaze iz nje. Pozdravio sam ih i ugledao neku gadnu ciganku u bikiniju kako hoda po rubu staze. Slijedio sam ju do nekog crnog trosjeda. Kad je tamo legla se pretvorila u predivnu žensku zamamnih oblina. Počeli smo se ljubit i tak to. Ja sam se napalio ko nikad u životu. I onda smo odjednom bili u krevetu u kojem spavam kad sam kod bake i dide. Sve je lijepo išlo. Taman kad je postajalo najzanimljivije sam vidio brata kako ulazi u sobu. Počeo sam mu psovat boga, ali on je samo nešto tražio po sobi. Zatim sam čuo i staru. Vikala je nešto s vrata. Nedugo nakon toga sam se probudio i vidio da su mi njih dvoje stvarno u sobi.
    Eto, opisah to najbolje što sam mogao. Jel' mi sad netko može reć dal' bi to bio lucidni san ili običan? Još sam tako sanjo par snova koji su se par puta ponovili (indentični su bili). Jel' to to?

    Ehhhh još uvijek sam napižđen što nisam završio onaj san
    To bi mi bilo prvi puta u životu da dobijem malo akcije

  2. #302
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263

    Re: Lucidni snovi

    lucidan san ti je kad sam sebi u snu kazes ovo je san,sve je u mojoj glavi znaci da mogu i kontrolirat
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  3. #303
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    25

    Re: Lucidni snovi

    ja to nikad nisam imo (nazalost ^^)

  4. #304
    Senior Member Lord of The Fleas miska10's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    In the hood
    Postova
    456

    Re: Lucidni snovi

    kako to???'.,...ja nism imao.....imao sam puno puta predvidje ne dogadjaje i tako nesto...sta je to??..recimo da kad se noesto dogodi..kao da sam to vece vidio..a sanjao sam...mah....nego...kako kontrolirati san, ili sta to...da dobijes taj lucidan san??-..kako to "istrenirat??"....
    AMD X2 5200+//Gigabyte M55S-S3//4X DDR2 1GB (800mhz),kingmax //HDD HITACHI 320GB SATA//Gigabyte x5500pro, 5000mb DDR6//Chieftec power supply 550W//LG GSA-H42N Dual Layer, 18x, bulk, black//

  5. #305
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao miska10
    imao sam puno puta predvidje ne dogadjaje i tako nesto...sta je to??..recimo da kad se noesto dogodi..kao da sam to vece vidio..a sanjao sam
    deja vu se to zove

  6. #306
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao miska10
    kako to???'.,...ja nism imao.....imao sam puno puta predvidje ne dogadjaje i tako nesto...sta je to??..recimo da kad se noesto dogodi..kao da sam to vece vidio..a sanjao sam...mah....nego...kako kontrolirati san, ili sta to...da dobijes taj lucidan san??-..kako to "istrenirat??"....
    Odi na LD4all stranicu, tamo ti pišu metode.

    I onda se joinaj na forum.

  7. #307
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    OK, bumpam.
    Danas sam također imao jedan...vrlo čist (vivid, jel).

    Opet sam se išao žvalit
    Doduše, ženska nije micala prst iz usta(?)

    Ajde, sanjari, javite se.

  8. #308
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Lucidni snovi

    Rado bih, ali ne stignem trenirat u zadnje vrijeme :/

  9. #309
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Re: Lucidni snovi

    Samo mi se jedan put dogodilo da sam znao da sanjam i odlučio sam se probuditi i probudio sam se.Bio je neki ružan san.
    Deja vu sam imao par puta.

    Let the good times roll...

  10. #310
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Rado bih, ali ne stignem trenirat u zadnje vrijeme :/
    Ne vježbam ja uopće.

    Also, deja-vueovi nisu ništa neuobičajeno.

  11. #311
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Lucidni snovi

    Onda što, dođe ti samo od sebe? A prije nisi mogao? Mislim, ja sanjam i obično se sjećam snova već cijeli život, ali nijednom nisam lucidno sanjao iako sam katkad znao da sanjam.

  12. #312
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    NIšta...ili mi odjednom randomly dođu, ili nekad kad ih zaželim prije spravanja, dobijem ih.Ono...

  13. #313
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Lucidni snovi

    Definiraj to "željenje" lucidnih snova prije spavanja. Šta, kažeš "baš mi se lucidno sanja danas"?

  14. #314
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    Nešto slično

    Ono, nešto tipa ''I'm gonna have a lucid dream'' ili u krevetu nekad ''I am in a lucid dream''.

    Ma, jednostavno...pročitaj ovo:

    http://www.ld4all.com/forum/viewtopic.p ... motivation

  15. #315
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao MWAHAHAHAHA
    ja to nikad nisam imo (nazalost ^^)
    +1
    #paperplatoongoonz

  16. #316
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Lucidni snovi

    Evo, pokušavam u zadnje vrijeme stvoriti lucidne snove al dovraga, ja neznam kako osloboditi um od briga. Ima li negdje kakav tip ili nešto?
    Svi smo mi Mirko.

  17. #317
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Lucidni snovi

    Pročitaj cijelu temu, ima hrpetina dobrij savjeta.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  18. #318

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap
    Evo, pokušavam u zadnje vrijeme stvoriti lucidne snove al dovraga, ja neznam kako osloboditi um od briga. Ima li negdje kakav tip ili nešto?
    bilo je i na rubu znanosti vise nego nekoliko puta

  19. #319
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Lucidni snovi

    Pročitao sam, ali opet ne mogu. Sinoć sam probao, koncetrirao se na pomisao da ću tu noć sanjati i da ću se tog sna sjećati, ali sam par minuta nakon toga jednostavno zaspao bez da sam bio svjestan sna. Jednostavno mi mozak previše informacija pobrka, moram paziti na to da ponavljam tu rečenicu ("Sanjat ću i ujutro ću se sjećati sna" ili slično), biti opušten, koncetrirati se na neki unutarnji spokoj i još mi uz to dolete neke random misli.
    Svi smo mi Mirko.

  20. #320

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap
    Pročitao sam, ali opet ne mogu. Sinoć sam probao, koncetrirao se na pomisao da ću tu noć sanjati i da ću se tog sna sjećati, ali sam par minuta nakon toga jednostavno zaspao bez da sam bio svjestan sna. Jednostavno mi mozak previše informacija pobrka, moram paziti na to da ponavljam tu rečenicu ("Sanjat ću i ujutro ću se sjećati sna" ili slično), biti opušten, koncetrirati se na neki unutarnji spokoj i još mi uz to dolete neke random misli.
    pocni voditi dnevnik u kojima ces pisati sto i kada si sanjao te koje pojave u njima nikako ne bi bile moguce u fizickom svijetu.
    Pomogao bi ti u podizanju svijesti prilikom spavanja

  21. #321
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Lucidni snovi

    Baš kao u inat se ne sjećam svojih snova, niti sam svjestan njih.
    A neznam što bi moglo biti... uvijek u isto vrijeme zaspem, bit će da je to zbog prevelike želje.
    Svi smo mi Mirko.

  22. #322
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    Kao prvo, ne dobijaju se lucidni snovi samo tako.

    Nikad nemoš odustati nakon nekoliko pokušaja.
    Ali da, dream journal, kao što schele kaže, je nešto najbolje što možeš napraviti za sjećanje snova.

  23. #323
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Lucidni snovi

    A u prozor, više uopće ne sanjam.
    Nit se sjećam, nit sam svjestan.
    Svi smo mi Mirko.

  24. #324
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    2.833

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap
    A u prozor, više uopće ne sanjam.
    Nit se sjećam, nit sam svjestan.
    Da, to je i meni bilo u proteklih... pa, mjesec dana.
    Ali sam recimo, u petak, sanjao jedan san (kako će na Uskrs snijeg napadat do koljena) i od tada, redovito sanjam (ovih par dana).
    [center:gz2o94qw]"Čovjek bez brkova je kao žena sa njima."[/center:gz2o94qw]

  25. #325
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    Ah, danas sam imao najlucidniji san dosad.

    Bilo je toliko jasno i čisto, kao u pravom životu, pa i više.
    Predivno.

  26. #326
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Lucidni snovi

    Lijepo. Još mi nije jasno koja je to metoda LDanja, ali ipak.

  27. #327
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Lucidni snovi

    Ja ne koristim nijednu.

    Dobijam ih nasumično.

    Znaš, upravo se otvorila tema na forumu ''letters to the brain'' u kojoj na papiru napišeš svoje namjere.
    Ljudi koji se uopće nisu sjećali svojih snova su napisali da će se sjećati i uspjeli su...

  28. #328
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Lucidni snovi

    Sinoć sam imao san, ali ja budala sam bio preumoran da ga zapišem i onda sam opet zaspao.

    Čudna stvar čega se sjećam da sam poslije toga, kad sam ponovno zaspao, sanjao sebe kako zapisujem taj san u mobitel. Sad se ne sjećam baš sna, al tada je bio jasan.

    Idem sad knjavat, možda nešto iskrsne.
    Svi smo mi Mirko.

  29. #329

    Re: Lucidni snovi

    = Citat = Izvorno postao josip_kraš
    Samo mi se jedan put dogodilo da sam znao da sanjam i odlučio sam se probuditi i probudio sam se.Bio je neki ružan san.
    Deja vu sam imao par puta.
    Ja uvijek kada sanjam ružan san i dođem baš do nečeč pravo ružnog, npr. da me neki Jason ganja ili slično, jednostavno pomislim ovo je san i probudim se, i puno mi se puta to dogođalo, pogotovo ljeti kada mi škola nije na pameti. Ali nikada nisam probao kontrolirati to. Čudno, uvijek sam svjestan da sanjam. :/
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  30. #330
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Calculator
    Postova
    1.172

    Re: Lucidni snovi

    Kod mene je prob, kaj se ja uopće ne sjećam kaj sam sanjo. Kažu da čovijek uvijek sanja dok spava. Ja se jednostavno nemogu sjetit snova. Jel možda neko zna zaš?
    Imam snove al fakat rijetko, i najčešće su noćne more u kojima uvijek ja pobijedim na kraju

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •