Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 332

Tema: Windows Vista

  1. #1
    Member Plants Vs Zombies BlazE's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    NO WHERE
    Postova
    34

    Windows Vista

    Bok,namjeravam kupit vistu home premium,samo ne znam 32-bitnu ili 64-bitnu verziju,sta je bolje???
    Čovjekov dohvat treba nadići njegov doseg!!!!

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199

    Re: Windows Vista

    = Citat = Izvorno postao BlazE
    Bok,namjeravam kupit vistu home premium,samo ne znam 32-bitnu ili 64-bitnu verziju,sta je bolje???
    ovo što ću reć je onako rekla-kazala, ali kažu ljudi da imaju dosta problema sa kompatibilnošću 64-bitne verzije (radi sporije, dosta softvera ne radi, nema drivera...).

    treba još vremena da se 64-bita ustale na našim kompovima, kao i da proizvođačima softvera dođe iz guzice u glavu da trebaju malo više podržavati 64-bitne sustave.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  3. #3
    Guest
    ovisi kolko bitni procesor imaš!Bolje ne kupuj Vistu još!

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Ivek
    ovisi kolko bitni procesor imaš!Bolje ne kupuj Vistu još!
    Zast ne ?? Sve radi, driveri su se poceli izdavati za Vistu
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  5. #5
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Ivek
    ovisi kolko bitni procesor imaš!Bolje ne kupuj Vistu još!
    Zast ne ?? Sve radi, driveri su se poceli izdavati za Vistu
    da ali svi kažu da se ne isplati...ja ne znam ja nechu dok igre ne počnu se iskljuchivo izdavati za vistu buduchi da me samo gaming zanima pa... ja ne bih jer svi kazu da se ne isplati

  6. #6
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    664
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Ivek
    ovisi kolko bitni procesor imaš!Bolje ne kupuj Vistu još!
    Zast ne ?? Sve radi, driveri su se poceli izdavati za Vistu
    Program još uvijek nije kompatibilan s pola software programa a i koliko sam saznao otkriven je jedan veliki propust .

    Čitaj :

    Čini se da se povijest ponavlja. Nakon što je prošao samo dan nakon izdavanja nove, i kako su iz Microsofta tvrdili najsigurnije verzije Internet Explorera, pronađen je sigurnosni propust za IE 7. Slična stvar dogodila se i s novim operativnim sustavom Windows Vista.

    Naime, sumnja se da je otkriven sigurnosni propust u Visti čijim bi iskorištavanjem udaljeni napadači mogli preuzeti kontrolu nad tuđim računalima.


    Iz Microsofta su obavijestili da istražuju navedena izvješća o propustu, a prema njima radi se o propustu u Vistinoj opciji prepoznavanja govora. Potencijalni sigurnosni propust je otkriven nakon online rasprave koju je potaknuo bloger George Uo koji je tvrdio da može, koristeći glasovne naredbe, ući u Vistin Start menu i na taj način pokrenuti programe u Visti.

    Ipak, čini se da bi utjecaj ovog potencijalnog propusta mogao biti neznatan jer bi korisnici novog operativnog sustava trebali imati omogućenu opciju prepoznavanja govora te uključen mikrofon i zvučnike, te bi napadač trebao biti fizički prisutan kod računala ili prevariti vlasnika računala da downloada i reproducira snimku glasovnih komandi i to na način da ih ne primijeti vlasnik računala što je skoro pa nemoguće

  7. #7
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    Zaštita je još u upitnim fazama. Antivirusi i Firewallovi velikom većinom ne rade na Visti, osim par u beta verzijama za Vistu(AVG, F-Secure itd...). Općenito sustav zaštite ugrađen u Vistu je puno napredniji od XP paketa s SP2, ali opet nije to to.
    Istina, puno toga je poboljšano u Visti. Kao prvi, najviše mi se sviđa to što su Vita i DX10 rađeni from scratch, i nema kao u DX9, XPu i ostalima ostataka prethodnih verzija. I izgleda kao da je Microsoft konačno shvatio što je to mreža, LAN, trunk, subnet, i kako rukovati s njima. Ali naravno, ima problema pri spajanju Viste na išta što nije Vista. Same old... Aero Interface je snappy i lijep. Ali i zahtjevan.
    Bottom line: Kupuj vistu samo i jedino ako imaš DX10 grafičku, jer će samo Vista vrtit DX10. U protivnom, ostaj pri XPu.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    664
    Bolje pričekati još godinu dana i onda kupiti .

  9. #9
    http://techgage.com/article/windows_vis ... ce_reports


    pricekati,ima vremena za Vistu.Imam Vistu ali xp mi je i dalje numero uno.


  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Mene je nekompatibilnost s Visual Basicom 6.0 vrlo brzo odbila od Viste, tako da ostajem pri XPu do daljnjeg. Preporučujem ti da nađeš neku betu, posudiš od frienda ili nešto i probaš rade li ti svi programi/igre koji ti trebaju, pa se onda odluči i kupi.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283
    Najbolje je kupiti Vistu kad izađe SP za nju jer će onda biti dobra, ali do tada...niš` od Viste.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  12. #12
    Member Plants Vs Zombies BlazE's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    NO WHERE
    Postova
    34
    Ovo mi je konfiguracija:
    Intel Core 2 Duo E 6600,Artic Cooling Freezer PRO 7
    Asus P5B Deluxe Wi-Fi
    Crucial Ballistix 800 Mhz 2x512
    Mb,160 Gb Maxtor HDD
    OCZ 520 Watt Powerstream
    Pioneer DVD/RW 109-R
    Čovjekov dohvat treba nadići njegov doseg!!!!

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283
    Nije stvar u konfi, nego u Softweru
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  14. #14
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041
    64 bitna verzija je sigurno dugotrajnije rješenje, al mislim da je najbolje čekat još neko vrijeme

    Živi bili pa umrli

  15. #15
    Guest
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Ivek
    ovisi kolko bitni procesor imaš!Bolje ne kupuj Vistu još!
    Zast ne ?? Sve radi, driveri su se poceli izdavati za Vistu
    NITROS pričaš gluposti..Ljudi su ti dokazali isto!Znam o čemu pričam!

  16. #16
    Joj, nemoj Vistu još kupovat. To neće valjat barem dok ne izađe SP1.

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind Valnjes 666's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Okolica Siska
    Postova
    2.004
    = Citat = Izvorno postao Helena
    Joj, nemoj Vistu još kupovat. To neće valjat barem dok ne izađe SP1.
    Ma valjat će kad dođe SP 3


    http://tinyurl.com/2ae2d

    Osveta sig-a!

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    vidjet ćemo, ali negdje do kraja godine nema smisla prelaziti na nju.

    64-bitna verzija me za sada potpuno odbija...

    a uostalom - zašto prelaziti na novi OS koji je skup u pm, radi sporije na istoj konfi i još uopće nema potrebe za njim?
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    The Mixed Tape
    Postova
    761
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Ivek
    ovisi kolko bitni procesor imaš!Bolje ne kupuj Vistu još!
    Zast ne ?? Sve radi, driveri su se poceli izdavati za Vistu
    aha mos mislit instaliro drivere na betu viste za zvuk i nece palit komp samo bsod tako i sa alchocolom nece pljujem na vistu xp rulz

  20. #20
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    vista dobro izgleda i rula jedino u tome, barem za sada
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  21. #21
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    vidjet ćemo, ali negdje do kraja godine nema smisla prelaziti na nju.

    64-bitna verzija me za sada potpuno odbija...

    a uostalom - zašto prelaziti na novi OS koji je skup u pm, radi sporije na istoj konfi i još uopće nema potrebe za njim?
    apsolutno se slažem

    skinite si vista transformation pack 6 i uživajte u vista okružju na svom XP-u

  22. #22
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    skinite si vista transformation pack 6 i uživajte u vista okružju na svom XP-u
    Skinuo sam ja to i od toga uzeo samo skin. I ikonice mogu proći, ali ona providnost... užas. Nego, zna li ko šta bi s onim prastarim M$ovim najavama da će ponuditi novo sučelje (sada poznato kao Aero Glass) kao zasebnu komponentu koja će se moći instalisati i na Windozima XP? Izgleda da je to prošlo gore od WinFS-a.

  23. #23
    Guest
    Da, ako očeš samo skin. Iako, osobno, skin je lijep, ali Vista mi ne donosi ništa pomocno.. kao XP

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Di pada snijeg?!
    Postova
    1.557
    Ma izgled privlači..i ja bih zbog toga Vistu ali šta če mi kad guta dosta rama i puno programa nije kompaktibilno s njom....Xp je bolji , dok se Vista ne usavrši...

  25. #25
    Uzeo bih Vistu da nije toliko nekompatibilna s mnogim softverom. Naj bolje je pričekati jedno vrijeme dok ne postane potpuno kompatibilna sa skoro svim softverom i ostalim stvarima.

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  26. #26
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bač
    Postova
    918
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    vidjet ćemo, ali negdje do kraja godine nema smisla prelaziti na nju.

    64-bitna verzija me za sada potpuno odbija...

    a uostalom - zašto prelaziti na novi OS koji je skup u pm, radi sporije na istoj konfi i još uopće nema potrebe za njim?
    apsolutno se slažem

    skinite si vista transformation pack 6 i uživajte u vista okružju na svom XP-u
    zanima me koliko to docarava u stvari ambient viste,tj koliko je verno prenesena (posto jos nisam imao prilike da vidim kako izgleda)
    AMD Athlon64 3000+\\MSI K8N Neo4 - FI\\2 x 512MB PC400\\300GB HDD\\MSI NX7600GT 256MB\\Creative Audigy LS\\LG L222WS\\Genius SW-5.1

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Joco
    zanima me koliko to docarava u stvari ambient viste,tj koliko je verno prenesena (posto jos nisam imao prilike da vidim kako izgleda)
    loše, loše....sve te imitacije aero sučelja nisu baš nešto, jedino sa WindowBlindsom možeš doći blizu.

    najljepše su teme isnpirirane vistom, dakle ne direktne kopije...

    recimo:
    Royale VistaS- osobno preferiram.
    Pristine OS

    i ima još jedan sa izgledom Aera, samo nepreozirni, crni, predobro izgleda.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  28. #28
    crni su najbolji

  29. #29
    = Citat = Izvorno postao Joco
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    vidjet ćemo, ali negdje do kraja godine nema smisla prelaziti na nju.

    64-bitna verzija me za sada potpuno odbija...

    a uostalom - zašto prelaziti na novi OS koji je skup u pm, radi sporije na istoj konfi i još uopće nema potrebe za njim?
    apsolutno se slažem

    skinite si vista transformation pack 6 i uživajte u vista okružju na svom XP-u
    zanima me koliko to docarava u stvari ambient viste,tj koliko je verno prenesena (posto jos nisam imao prilike da vidim kako izgleda)
    Evo kako to u mene izgleda!


  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Ragusa
    Postova
    844
    NEMOJTE UZIMAT VISTU, barem ne još. Mom prijatelju se raspala nakon tjedan dana, kupio ju je u vemila....
    a usput ovako, švrljo sam po netu i
    ipak su je.... je li khm, khm, C*****
    ma znate što....

Slične teme

  1. Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??
    By vekicar in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 02-06-2008, 20:12
  2. Vista Theme za Windows XP
    By Bartuc in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 20-11-2007, 19:26
  3. Windows Vista
    By nemir_123 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 13-10-2007, 14:28
  4. Windows Vista sa 256 RAM
    By spidEY in forum Software
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 27-09-2007, 21:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •