Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 44 od 44

Tema: Hoće li gadgeti iz zvjezdanih staza ikada postati stvarnost?

  1. #31
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Hoće li gadgeti iz zvjezdanih staza ikada postati stvarn

    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    TeleportacijaS- nije još izvedena ni na atomskoj razini na žalost (rade se tek neki pokušaji na subatomskoj razini), pročitao si nešto, ali krivo Problem teleportacije je tako složena stvar da ne mogu uopće išta prognozirati. Sve i kada bi se materija uspjela teleportirati, pitanje je što bi bilo sa svijesti, što sa životom. Duša (ako postoji išta takvog)?Moja prognoza -najmanje sljedećih sto godina ništa od toga.
    Ali je izvedeno donekle slično "kloniranje fotona na daljinu"... čini mi se da sam tu Vidiju pročitao baš a i još ponegdje.

    A moraću malo pogledati šta je ovaj Cave projekat, zvuči zanimljivo. Iako mi 3D naočale malo razbijaju fantaziju o Enterpriseovom holodeku. Ma... za današnje uslove je bilo šta takvo super.
    Tako je, eksperimantira se s prijenosom i repliciranjem fotona, no to je jako daleko od teleportacije ili replikacije bilo čega materijalnog.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #32
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Re: Hoće li gadgeti iz zvjezdanih staza ikada postati stvarn

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Tako je, eksperimantira se s prijenosom i repliciranjem fotona, no to je jako daleko od teleportacije ili replikacije bilo čega materijalnog.
    Da, znam, pročitao sam tekst. Nego, možeš postovati koji link na kome bih mogao pročitati nešto o tom Cave projektu koji si spomenuo?

  3. #33
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: Hoće li gadgeti iz zvjezdanih staza ikada postati stvarn

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Warp speedS- zahvaljujući prokletom Einsteinu brzina je opaka stvar, vrijeme još opakija. Mislim kako bi za našeg života u najboljem slučaju mogao biti ispaljen neki svemirski brod koji bi se kretao 90% brzine svjetlosti. Ukoliko bismo se imali priliku naći u takvom brodu, pri povratku ne bismo susreli baš nešto žive poznanike. Crne rupe i crvotočine su za sada jedina nada u putovanje nadsvjetlosnom brzinom, barem dok znanost ne ponudi išta sličnog Warpu, a to neće biti po meni - 200 godina.
    SSamo po sebi ulazak u crnu rupu je postizanje brzine svijetlosti, ali mi neznamo sto je crna rupa a jos mane sto bi se dogodilo s tvari (covjekom, brodom) kad bi ga privukla crna rupa, ja osobno nevjerujem da su crne rupe spojevi razlicitih krajeva svemira ili nesto slicno, a jos teze mi je objasniti sto zapravo mislim pa i necu o tome pisati. Sto se tice brzine svijetlosti postoji jedan jako, jako veliki problem, a to je vrijeme, ako je Einstain u pravu onda smo najebali , ali posto je i to poprilicno nemoguce izvesti u praksi . zelim samo reci da putovanje brzinom svijetlosti nije neka jednostavna tema, nemos to samo tako rec jel se moze ili ne, nije to par tisuca Km/h, to je mnogostruko vise, tijek vremena se onda mjenja i ima tu jos puno problema, tako dana warp mozete prvo zaboraviti. Iako postoje odrejdenja istrazivanja koja pokazuju da anticestice izlze iz crne rupe, a samim time imaju vecu brzinu od brzine svjetolsti, tesko je zamisliti da i neka tvar bi se mogla isto ponasati.
    A onda oni replikatori, manipuliranje atoma za stvaranje novih atome, pa sama pomisao na to se cini ptpuno nemoguca, nemos ti uzet 16 protona, 16 elektrona i 15 neutrona i stvoriti kisik, e da je tako jednnostavno, a kao sto je kazano u prvom postu cijepanje atoma vodika bi izazvalo velike probleme, a i probajte samo zamisliti o kolicinama energije koje bi se tu utrosavale, a i oslobadale kad bi se uspjelo stvoriti od 0.5 l vodika, 0,2 l kisinka npr.
    I jedna stvar koju ste zaboravili, a koja se meni cini zanimljiva, putovanje kroz vrijeme, meni je inace to najmrza stavka u sf dijelima, to je nezamislivo, ali zanima me sto vi mislite o tome, jeste li mozda sami sebi djed.
    Well, as long as it's interesting.

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    2.361
    Dulje sam vrijeme razmišljao i došao do nekog zaključka: Nebi li nakon duljeg istraživanja i razvijanja bilo u ne tako dalekoj budućnosti moguće prebaciti se u potpunosti u neki virtualni svijet, poput MMORPG-a, samo potpuno stvaran, te uskladiti mozak da reagira na toj razini, te se tako u potpunosti prebaciti u drugu stvarnost sa potpuno drugom fizikom, sa teleportacijom, sa holodeckovima, sa drugim zakonima, sa vilenjacima i patuljcima, i jednostavno cijeli život u potpunosti prebaciti u drugu stvarnost, i tako napraviti šta god želimo od života, a na kraju i uprogramirati i nekakav kraj u sve to.
    Tako bismo mogli spriječiti ratove, klanja, kriminal, i dati sreću svima i svemu. Baš matrixovska ideja, zar ne?

    A sad još nešto bolje: Kako znamo da to već nije napravljeno, da mi već ne živimo u takvom virtualnom svijetu? Kako razlikovati stvarno od virtualnog na toj razini? Nikako.

    -baš-

  5. #35
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    e stvarno, neki sam dan vidia mutne teksture u pozadini, slucajno, krajickom oka, a i moram traziti da mi povecaju rezoluciju, ova mi nepase, i sve mi se cini da cu morati dodati gigu rama, zapinje mi kad igram nogomet

    Nedo Bog veceg zla, ja ne zelim ziviti u virtualnom svijetu, grozna ideja, sablazna, i ovaj mi je viska, i time nista se nebi sprjecilo, shvatit ces da se ljudi nemogu promjeniti, u neko drugo vrime, u nekoj drugoj temi
    Well, as long as it's interesting.

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    2.361
    Nisam reko da svi ljudi to moraju, niti da se netko mora mijenjat, tako bi se smanjilo zlo stvarnosti.

    A i ko kaže da već ne živimo u tome, da stvarnost nije još gora...

  7. #37
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Pleternica/Požega
    Postova
    4.698
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    e stvarno, neki sam dan vidia mutne teksture u pozadini, slucajno, krajickom oka, a i moram traziti da mi povecaju rezoluciju, ova mi nepase, i sve mi se cini da cu morati dodati gigu rama, zapinje mi kad igram nogomet

    Nedo Bog veceg zla, ja ne zelim ziviti u virtualnom svijetu, grozna ideja, sablazna, i ovaj mi je viska, i time nista se nebi sprjecilo, shvatit ces da se ljudi nemogu promjeniti, u neko drugo vrime, u nekoj drugoj temi
    Stati znas? Mozda mi zapravo i zivimo u virtualnoj stvarnosti, dok Netko lomi miša zato jer mi umjesto da si skupljamo exp sjedimo pred monitorima...

    Added: 2 months 13 days 21 hours 21 mins ago
    Updated: 37 years 8 months 17 days 19 hours 31 mins ago - može

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    Holodeck- je, je kako da ne, dogodi se grafički bug i umreš tako da te zgniječi hrpa poligona/fotona

    Sonični tuš- samo ako će u isto vrijeme puštati i muziku i pod uvijetom da mi neće umjesto prvljaštine s kože ogulit kožu s prvljavštine

    Replikator- Nedo bog većeg zla: "One atomic bomb please" "Oh yes sir one atomic bomb coming right up"

    Teleportacija- zlo i nevolja, ne samo da ćeš uvijek biti dostupan ko sada s mobitelima nego se nećeš čak moći braniti od dosadnih susjeda s izlikom da si na nekom dalekom mjestu i da nema teorije da dođeš da kavu

    Warp speed- isto što i za teleportaciju samo ti sada ni drugi planet neće moći biti izlika za izbijegavanje dosadnih ljudi

  9. #39
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    samarxxaN
    Postova
    598
    USB STICK:Ja sam prvi puta nešto slično ovome vidio u Voyageru...samo što je tamo cilindričnog oblika ako se nevaram!

  10. #40
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    Ovo ostalo bi mislim bilo moguce, relativno, ali za teleportaciju cisto sumnjam, jer se nikada ne moze sigurno znati gdje se nalazi svaki atom(tako nesto ) u svakom trenutku pa onda sve pada u vodu zbog toga.

    Sto se tice Holodecka, mislim da morate mjenjat percepciju holodecka kao takvog, tipa da je on veliki hodnik i sads se u njemu materjaliziraju stvari, ne mislim da ce takav princip ikad biti moguc vec da ce se to izvesti pomocu 3d naocala i podrazaja mozgu.
    tarmi rićmi

  11. #41
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Glass
    Replikator- Nedo bog većeg zla: "One atomic bomb please" "Oh yes sir one atomic bomb coming right up"
    a da veliš"One Jenna Jameson please" nebi se žalio, jelda?
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  12. #42
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    2.361
    Ili "One Emma Watson please"
    Ili uđeš u holodeck i kažeš: "computer, run program "Naked Emma seducing me 2"...

  13. #43
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Sajmon Drimr
    Ili "One Emma Watson please"
    Ili uđeš u holodeck i kažeš: "computer, run program "Naked Emma seducing me 2"...
    i onda bug i zabunom se stvori Michael Jackson. Ok, ak bu ovakvih grešaka onda bolje da ne naprave holodeck
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  14. #44
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Da, znam, pročitao sam tekst. Nego, možeš postovati koji link na kome bih mogao pročitati nešto o tom Cave projektu koji si spomenuo?
    http://graphics.cs.brown.edu/research/cave/home.html
    Smijesno. Naprave "cave" a nisu sposobni napraviti pristojnu web stranicu.

    Ima jos:
    Cave+QuakeII
    Cave+QuakeIII:Arena

    Nije bas holodeck (ni blizu) ali mora da je prokleto zabavno.
    there is no god to punish us

Slične teme

  1. Hoće možda netko...
    By Niko Bellic in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 22-01-2014, 23:09
  2. 47 godina Zvjezdanih staza
    By marijanovic in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 04-12-2013, 13:38
  3. Odgovora: 5
    Posljednji post: 31-07-2011, 21:20
  4. Hoće li biti...
    By Hidraulicar Kreso in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 02-11-2009, 13:44
  5. DH staza u Gračišću
    By Mr.G4m3r in forum Alt-F4
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 10-10-2006, 20:33

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •