O ovoj temi razmišljam već dosta dugo, i zanima me vaše mišljenje o tome hoće li ikada postojati holodeck, replikator, sonični tuš, teleportacija i putovanje brzinom većom od brzine svjetlosti.

Evo što ja mislim o tome:
Holodeck - nekako sumnjam. Jednostavno mi ne idu skupa hologram kao 3d projekcija svjetla te stvaranje neprobojnih barijera od svjetla na nasumičnim lokacijama
Replikator - mislim da je izvedivo. Samo moramo pronaći način kako u popunosti izmijeniti kemijsku i fizikalnu strukturu nekih tvari u vrlo kratkom vremenu. Ne znam zašto bi bilo nemoguće uzeti 26 atoma vodika i spojiti ih nekim putem u jedan atom željeza. Svemir pruža nograničenu količinu atoma vodika, pa bi resursa bilo dovoljno. Tako bi od 26 X avogadrov broj atoma vodika dobili 1 avogadrov broj atoma željeza, što je ja mislim već prilično duga šipka.
Sonični tuš - mislim da takvo nešto već i postoji. Razbijanje prljavštine zvučnim valovima zvuči fora.
Teleportacija - zasad izvedivo na atomskoj razini, sutra - tko zna
Warp speed - prvo se treba oboriti teorija relativnosti (negje sam pročitao da pojedini fizičari rade na dokazivanju njene faličnosti). No morat ćemo se vraški potruditi ako ćemo htjeti doći do Alpha centauri-a koji je od nas udaljen nekih 200-injak svjetlosnih godina

Imajmo na umu da su se mnoge stvari prvi put predstavljene u st i ostvarile - komunikatori, tricorderi, lampe za regeneraciju kože

A sad vi...

BTW, ovo je moj 1000 post woo hoo!!! A za razliku od postova nekih drugih forumaša, 98.5% nije spam...