Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 68

Tema: Da li je ok tražiti smrt?

  1. #1
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Da li je ok tražiti smrt?

    Gledajte ovo http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6186347.stm

    Ovaj čovjek je paraliziran i mora govoriti preko kompjutera, i želi da mu isključe stroj koji ga održava na životu. Ali vlada to ne dopušta.

    Da li mislite da treba dopustiti ovo?
    Ne samo ovaj primjer, što mislite općenito?

    Ja mislim da je glupost odbiti njegov zahtjev. Jedino što može je ležati u krevetu, i sasvim sigurno pati. Mislim da nema većeg zla od boli koja ne može prestati, bila ona fizička ili psihička.

    Zašto ovaj čovjek (ili bilo koji drugi kojega se održava na životu samo tako, a nema više nade za njega) nema pravo svršiti svoj život?

    Na stranu što je to grijeh, mislim da je totalna idiotarija držati ga tamo godinama i godinama, a napustio je sve nade.

    Taj sudac je okrutan... Zamislite sebe u toj poziciji. Sumnjam da bi ja imao ikakve volje za životom. To njima izgleda nehumano, a zapravo su i sami nehumani.

    Svakakvi lijekovi se daju osobama da im bol prestane, a upravo smrt je "lijek" za ovoga čovjeka...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  2. #2
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    826
    Ja eutanaziju odobravam samo u takvim slučajevima. Kao što si rekao, zašto da osoba pati, ako stvarno nema spasa.

    O ovome sam se vječito kačio sa vjeroučiteljicom i nikad na zelenu granu s njom.

  3. #3
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Teska odluka, kao prvo ja bi trazia da se mene ne odrzava na zivotu na aparatima, to se moze potpisati zar ne ? , a ovo, neznam, stvarno teska odluka, na jednu stranu covjek koji zeli pociniti samoubojstvo, ali zapravo nije samoubojstvo, nego ga netko treba ubiti, ali ne i odgovarati za to, zamrsen slucaj, to je kriva medicina koja je previse napredovala. Moje vjersko stajaliste mi ne dopusta da kazem da eutanaziji, ali ljudski je dobro pustiti covjeka da umre a ne "zivi" , ako je okey davati ljekove da ublaze bol kad nema spasa zasto onda nije okey i napustiti svijet kad vise nema nade, samo zeli ublaziti bol. mislim da bi trebao zamoliti nekoga da ga ubije, ili se pokusati sam ubiti, tesko je traziti od visih organa vlasti da odlucuju oces li ti ziviti ili ne, gubis osnovna ljudska prava onda, mislim da bi na kraju odluka trebala biti na njemu, ao zeli smrt neka je dobije, zivimo u demokraciji, nije problem ubiti milijune civila koji to nisu zasluzili, ali nekoga koji pati i zeli zavrsiti svoju patnju jeveliki problem ubiti iako on to zeli, ovo je pitanje o kojem se moze jako, jako dugo raspravljati, a ja neznam kako bih na njega odgovorio, jednostavan se ogovor trazi, ali je zamrseno odgovaranje, ja mislim da svatko ima pravo odlucivati hoce li se ubiti ili ne, ali traziti od nekoga da uciti to umjesto tebe vec daje potpuno drugu sliku, jer ja to ne bih mogao uciniti pa...
    Well, as long as it's interesting.

  4. #4
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Čovjek bi vjerojatno ubio sebe da nije paraliziran...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Zašto nekoga siliti da živi ako on to ne želi? To mi nikako nije jasno...

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    naravno da trebaju dozvoliti jedan manje ^^

  7. #7
    Inače se ne bi složio ali ako čovjek to ŽELI....

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Inače se ne bi složio ali ako čovjek to ŽELI....
    Neko želi da umre, a ti ga prisilno držiš na životu - neko želi da živi, a ti ga ubiješ. I u jednom i u drugom slučaju se protiv nečije volje odlučuje o njegovom životu, ali nekako je prvo sasvim uredu, a drugo je nepojmljivo loše...

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum Kiklop's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Lezim u krevetu,surfajuci kroz astralnu projekciju citam Kasopejske transkripte
    Postova
    3.134
    tog lika kao i sve druge koji vegetiraju i nemogu se kretat treba naucit astralnu projekciju i bit ce sretni,ja bi bio

    You have no Friends,go kill yourself
    I don't care if your world is ending today
    Because I wasn't invited to it anyway

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Ja mislim da netreba to dopustiti. Njemu je Bog darovao zivot, i samo mu ga Bog moze oduzeti.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    analan topik
    +gramatički loš
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer St. Jude's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    22 Acacia Avenue
    Postova
    1.133
    ajde vi bite željeli sami sebi život da ste u onom stanju

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    popiio 12 pivi i 4l vina i jedan napoleon šapanjac,ubio sam se ko stoka
    BAN IS ONLY THE BEGINNING

  13. #13
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    Ja mislim da netreba to dopustiti. Njemu je Bog darovao zivot, i samo mu ga Bog moze oduzeti.
    A šta ako subjekt ne vjeruje u boga? Trebao bi ispaštati zbog nekog tvog vjerovanja?

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    Pa gledajte ako čovijek tako želi onda neka tako i naprave.Nemože nitko suditi nelog čovijeka tj. govoriti šta će biti sa njim.Stoga trebali bi ga pustiti u život vijećni



  15. #15
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    Ja mislim da netreba to dopustiti. Njemu je Bog darovao zivot, i samo mu ga Bog moze oduzeti.
    Khm, da, tvoje mišljenje...

    Pustiti nekog da pati stvarno je manje u duhu kršćanstva nego pomoći mu da se "približi" bogu. Mislim da bilo koji čovjek koji takvo što ne proživljava svaku sekundu svakog dana svog života nema nikakav autoritet nad takvom odlukom.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  16. #16
    naravno da podržavam,bolje umrjeti nego živjeti cjeli život na mašinama.ima jedan vrlo gadan film o tome,Johnny got his gun...oni koji su vidli spot od metallice od One znaju o cemu se radi jer su isječki iz filma korišteni u spotu

  17. #17
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    Kenyi i kiklop, vama je ovo smijesno? Covjek se muci, a vi se tomu smijete? Nemam rijeci za vas onda...
    A cuj NITROS, ti mozda jesi pobozan, ali kaj ako on nije? I kakav ti je to zivot na apratima? To je po meni gore od smrti. To je vjerojatno najblize definiciji pakla. Sto on ustvari radi tako prikovan uz krevet? NISTA! LEZI! I jako me smeta kada netko kaze "Bog je darovao zivot, samo ga Bog moze uzeti" i takvi slicni komentari. Danas sam bas razgovarao sa prijateljem o tome kako je glupo kada netko oce pociniti samoubojstvo, ide si rezat zile, objesit se i slicno. Samo jednom se zivi i to treba iskoristit. Ali ovo je potpuno drugi slucaj. Ovdje je on ustvari "mrtav, a zivi" i mislim kako je taj sudac najveci idiot koji postoji...

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    ne smijem se btw ako hoce da umre nek umre damnit .

  19. #19
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Sonic, idi u prvu videoteku i traži film "Život je more". Dobiti ćeš 2 sata vrhunskog filma, i odgovor na postavljeno pitanje.

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas FearLess's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Prijedor, BiH
    Postova
    442
    Pusti djecu kraju

    Ako covjek nezeli da zivi niko mu to pravo na smrt nebi smio zabraniti, a pogotovo sto ovaj covjek nema mogucnosti za zivot.
    U njegovom slucaju smrt je lijek za njegov mir
    jasta!

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    PA JEBEMU MATER DAJ SE STAVI U NJEGOVU KOZU I RECI DAL BI HTIO ZIVJETI????? jos je i on sam reko da zeli eutanaziju... al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...

    odobravam eutanaziju u takvim slucajevima... ODOBRAVAM eutanaziju u slucajevima kada ljudi zive na aparatima, to NE ukljucuje komu...

  22. #22
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755
    = Citat = Izvorno postao JohnDoe
    Ja eutanaziju odobravam samo u takvim slučajevima. Kao što si rekao, zašto da osoba pati, ako stvarno nema spasa.

    O ovome sam se vječito kačio sa vjeroučiteljicom i nikad na zelenu granu s njom.
    brijem da se vjerska uvjerenja nebi trebala odnositi na ovakve stvari. onaj ko ima svoje neke male osobne moralne dvojbe neka ih slobodno zadrzi za sebe,ili nek proba bit 5 godina u takvom stanju pa ćemo vidjet oće onda htjet odobrit eutanaziju.

  23. #23
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Ryujin
    al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...
    Ah, pa to je ta dobra crkva koja prisiljava sve ljude da se drže njihovih principa i "moralnih vrijednosti". A to što neko ne misli isto kao i oni (koji šok...) uopšte nije važno... i ne pita ga se uopšte. Važno da crkva i vijernici znaju najbolje. Postoji li ijedan opravdan razlog zašto čovjeka siliti da živi ako on to ne želi?

  24. #24
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Ryujin
    al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...
    Ah, pa to je ta dobra crkva koja prisiljava sve ljude da se drže njihovih principa i "moralnih vrijednosti". A to što neko ne misli isto kao i oni (koji šok...) uopšte nije važno... i ne pita ga se uopšte. Važno da crkva i vijernici znaju najbolje. Postoji li ijedan opravdan razlog zašto čovjeka siliti da živi ako on to ne želi?
    U ovakvim slučajevima ne. a oni koji se oće ubit jer..ne znam..ostavila ih cura jao idemo rezat zile..to je druga priča.

  25. #25
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Ryujin
    al ne... neda crkva eutanaziju... i zato eutanazija jos nije legalizirana u italiji...
    Ah, pa to je ta dobra crkva koja prisiljava sve ljude da se drže njihovih principa i "moralnih vrijednosti". A to što neko ne misli isto kao i oni (koji šok...) uopšte nije važno... i ne pita ga se uopšte. Važno da crkva i vijernici znaju najbolje. Postoji li ijedan opravdan razlog zašto čovjeka siliti da živi ako on to ne želi?
    Care

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    Mislim da sam sada zamrzio Crkvu

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind Valnjes 666's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Okolica Siska
    Postova
    2.004
    Ma pustite crkvu i sve drugo!

    Pitanje je dali je tip živ!?

    Mislim da kad čovjek ne može upravljati svojim životom postaje ne biljka,već kamen!

    A kamen je mrtav,znači i tip je mrtav i zato mu treba bar ispuniti zadnju želju!

    Smrt nije kraj,već početak...

    Svi koji smo se rodili,samim rođenjem osuđeni smo na smrt...

    Ako nismo mogli izabrati da se rodimo,možemo izabrati hoćemo li živjeti i ne...

    Čovjeka muče,je ne shvaćaju...Ne može poljubiti svoju ženu,djecu,unučad...

    Živ je a mrtav,pati se,a nedaju mu da se oslobodi svog tereta,bodljikave žice koja ga ubija a ostavlja na životu da i dalje pati...

    Svaki čovjek treba odlučivati o životu i smrti...

    Gledajući sa te strane,pa dajte da umre kao čovjek...dostojanstveno...


    http://tinyurl.com/2ae2d

    Osveta sig-a!

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    welcome to the club... mrzim crvku... al neam nike protiv toga da ljudi vjeruju u sto god oce...

  29. #29
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    ja sam za eutanaziju ako pacijent vise nema nade za izljecenje i ako se on s tim slaze. barem se covjeku skrate muke.

  30. #30
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Pleternica/Požega
    Postova
    4.698
    Ovakve moralne dileme su teske za svakog odraslog covjeka a kamoli za nas djecu...

    Added: 2 months 13 days 21 hours 21 mins ago
    Updated: 37 years 8 months 17 days 19 hours 31 mins ago - može

Slične teme

  1. grafa problem(mozda smrt)
    By MrPlow in forum Komponente
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 20-05-2010, 13:29
  2. Odgovora: 17
    Posljednji post: 23-04-2010, 01:15
  3. Kupnja nove tipkovnice> smrt G11
    By blood4me in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 08-01-2009, 20:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •