Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Memorija???

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Memorija???

    Pozdrav, Zanima me koja je marka memorije najbolja na tržištu, odnosno koja je marka memorije najbolja u ve-milu. Ima ih tolko puno (Super Talent, Kingmax, A-Data, Kingston...) da čovjek nezna kaj je dobro

    Mislim na DDR2 memoriju.

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Najbolje marke na trzistu su

    Corsair
    OCZ
    G-skill
    G.E.I.L.
    Kingmax (ne spada bas medu ove gore, ali se znaju naci dobri chipovi gore)
    Trenutno se nemogu nista vise sjetiti, ove gore marke bi se dale u Hrvatskoj nabaviti, ima jos dosta marki, ali koje nisu poznate u Hrvatskoj i nemogu se kupiti ovdje, cak bi se dalo prek veze ali po JAKO VISOKOJ cijeni
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  3. #3
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Za ovaj corsair sam siguran da je dobar sam šteta kaj ga nema u vemilu (mislim cjelu konfu kupit u vemilu).

    Odlučil sam se za A-Data zato jer ih imam u drugom kompu i nemam nikakvih problema sa njima.

    Kaj vi mislite o A-Data memoriji???

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Za ovaj corsair sam siguran da je dobar sam šteta kaj ga nema u vemilu (mislim cjelu konfu kupit u vemilu).

    Odlučil sam se za A-Data zato jer ih imam u drugom kompu i nemam nikakvih problema sa njima.

    Kaj vi mislite o A-Data memoriji???
    A-Data je kvalitetna memorija Na testovima uvijek dobro prolazi
    uzmi i nećeš pogriješit

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    @nitros-možeš li mi reći malo više o markama GoodRAM, Aeneon, SuperTalent, A-Data, Kingmax. koja je od tih best buy

  6. #6
    Sa memorijama stvar je jednostavna.Nije toliko bitan proizvodjac vec chipovi koji su na samoj memoriji.Znaci ako mislis klokati sistem proguglas u potrazi za doticni chipovima i pogledas razne forume i vidis do koliko idu na nekoj dobroj ploci.A ako ne mislite klokati onda se kupuje najjeftinija memorija sa najduzom garancijom jer kod takve memorije je bitno da radi i ni manje ni vise.Naravno ko ima para i ne da mu se sa svim tim zamarati moze jednostavno kupiti najskuplju memoriju i tesko moze fulati.


  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Hvala svima, kupil bum si gigu DDR2 A-Data 800Mhz.

  8. #8
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    kad smo kod toga
    kakva su vam iskustva sa crucialSmemorijom?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    kad smo kod toga
    kakva su vam iskustva sa crucialSmemorijom?
    E zaboravih njih dodati ODLICNI SU.

    @Artas medu ovima koje si naveo najbolji su A-Data i kingmax, ali vazni su chipovi, tak da nije bas sve u proizvodacu.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    I SuperTalent s samsung cipovima je jako jako dobar(2x1024 je 2100kn)... ali nazalost nije jeftin... po cjeni je zajedno s crucal,crosair i ocz...

    Ja imam od SuperTalent ddr1 plocice od gige koje rade na 2.3.3.6.. a cim malo dignem napon memorije (2-5%) plocice rade na 2.2.2.4.... stabilno... pa mogu rec da mem pere do jaja...
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Sa memorijama stvar je jednostavna.Nije toliko bitan proizvodjac vec chipovi koji su na samoj memoriji.Znaci ako mislis klokati sistem proguglas u potrazi za doticni chipovima i pogledas razne forume i vidis do koliko idu na nekoj dobroj ploci.A ako ne mislite klokati onda se kupuje najjeftinija memorija sa najduzom garancijom jer kod takve memorije je bitno da radi i ni manje ni vise.Naravno ko ima para i ne da mu se sa svim tim zamarati moze jednostavno kupiti najskuplju memoriju i tesko moze fulati.
    Znači nije toliko bitno ako uzmem Kingmax 2x512mb pc3200 ddr 400mhz, umjesto pc3500 433mhz?? Ovu drugu ne mogu baš naći u ponudi, a ne znam ni koja je razlika u cijeni...
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

  12. #12
    Normalno da je bitno ako mislis pdizati fsb i kloknuti proc a ako ne mislis onda je to bacanje para.


  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250
    Neću ništa clockati, ostavit ću ovako kako je. Onda znači nema smisla kupiti onu memoriju s većom frekvencijom?
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

Slične teme

  1. Memorija
    By Brico in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 05-11-2008, 12:21
  2. Memorija
    By HELIX.D in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 12-11-2007, 11:14
  3. Memorija RAM
    By in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 06-10-2007, 19:06

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •