Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 39 od 39

Tema: Ograničeni fps?

  1. #31
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    ja s 7600gs igram u dx7 modu i vrtim 90,100 fpsa,jel to dobvro ?
    Kako možeš nariktat novije igre da se vrte u nekom starijem direct x-u,da li se onda poboljšava fps?

    Inače o čemu zavisi na koliko se megaherza igra vrti,da li o monitoru ili o grafičkoj; npr. komp mi radi na 1024*768 na 85 Mhz,ali recimo kad igram neku igru kao npr. ona road to hill 30 ili neka druga osjetim da mi se megaherci smanje,vjerojatno na 60 Mhz

    Da li je to moguće kako kontrolirat ili nije?
    intel celeron 2.60 GHz/nvidia geforce 6600GT/768 MB twinmos RAM/asus P4SGX-MX Motherboard/Samsung SyncMaster 763MB/WD 80 GB

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Oprostite što to postam u ovoj temi,ali ima veze sa fps-om.I Vistom,ali pošto je u Visti zadnji post moj,ne želim napraviti double p ili novu temu radi jednog pitanja.Dakle,koliko se onima koji imaju Ultimate ediciju smanjuje fps u nekim igrama.Na xp-u mi je u Company of Heroes imao max 40 fps a sada mi se na Visti smanjuje na 25 fps-a!Postaje praktički neigrivo.U task manageru sam isključio gotovo sve,ali opet isto.

  3. #33
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao bl4ckb1rd
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    ja s 7600gs igram u dx7 modu i vrtim 90,100 fpsa,jel to dobvro ?
    Kako možeš nariktat novije igre da se vrte u nekom starijem direct x-u,da li se onda poboljšava fps?

    Inače o čemu zavisi na koliko se megaherza igra vrti,da li o monitoru ili o grafičkoj; npr. komp mi radi na 1024*768 na 85 Mhz,ali recimo kad igram neku igru kao npr. ona road to hill 30 ili neka druga osjetim da mi se megaherci smanje,vjerojatno na 60 Mhz

    Da li je to moguće kako kontrolirat ili nije?
    To "nariktavanje" zavisi od igre. CoD ima opciju da radi u DX7 modu, što ne znači da to može svaka igra. Ne možeš prisiliti igru da radi u nekom APIju ako ona jednostavno nije programirana za njega. A što se refresh ratea tiče, da imaš i 1 MHz, ne bi imao ni najmanjih problema sa slikom, ali takve monitore još nemamo. Herci su u pitanju, a ne megaherci (promašio si samo milion puta XD). Da, može se prisilti 85 Hz (ili koliko ti već treba) u svim rezolucijama koje monitor podržava. Svrati ovdjeSpo RefreshForce.

    @Durin, probaj isključiti Aero ako ti je uključen. A kakvu konfu imaš?

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    P4 2.5Ghz-a,GF 7600Gs i 1gb rama.I gdje se isključuje aero?I da li je moguće da nod32 koristi tolike resurse,čak i kada ga isključim?Isključio sam firewall,Ultimate extras u Programs and features,ali to puno ne pomaže.U task manageru mi piše pod Physical memory (MB)
    Total 1024
    Cached 727
    Free 14
    Ja mislim da to baš i nije normalno.

  5. #35
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624
    jedan odgovor: vista...

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    E,ako će to ovako biti onda ću staviti natrag xp.Ne mogu podnijeti ovaj freamrate.Kako Vista može biti gaming platforma,ako tako drastično troši resurse?Vidio sam recenziju u bugu i njima se freamrate sa xp-a na Vistu spustio za samo 3 fps-a.A meni za 15-20!!!E,pa je*o ih konj.

  7. #37
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ja sam baš danas testirao s Oblivionom koristeći idetničan savegame i identična podešavanja i rezultati su slijedeći :

    Windows XP (TinyXP Beast Edition) - 30-31 FPS
    Windows Vista Ultimate Beta - 29-30 FPS

    Konfa je : Athlon64 Venice 3000+, 1 GB DDR RAM, GF 6600GT, nForce 4 Ultra chipset.

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    E pa gdje je onda meni problem?Driveri?što bi moglo tako drastično sniziti performanse?Instalirao bih ja stare drivere sa xp-a samo što je stvar u tome što ne podržavaju Vistu.

  9. #39
    Member Plants Vs Zombies zlatko's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    zg-og
    Postova
    46
    = Citat = Izvorno postao Durin
    P4 2.5Ghz-a,GF 7600Gs i 1gb rama.I gdje se isključuje aero?I da li je moguće da nod32 koristi tolike resurse,čak i kada ga isključim?Isključio sam firewall,Ultimate extras u Programs and features,ali to puno ne pomaže.U task manageru mi piše pod Physical memory (MB)
    Total 1024
    Cached 727
    Free 14
    Ja mislim da to baš i nije normalno.
    Spitanje kakav je to p4 na 2.5 ghz??? takav ne postoji.. il si ga clocksao pa napisao 2.5? vista ti zdere ram.. trk u ducan po plocicu gige..jedini ljek.. i tvoj frame rate bi se trebal popraviti.. usput provjeri imas li najnovije drivere za VISTU od intela i nvidie..just in case..obavezno iskljuci nod i ostala nepotrebna sranjca ak neigras preko neta.. nod ne samo da zdere mem neg i stalno nesto skenira i kopa po hardu stoga..
    core2 duo E 6400
    abit ab9 pro i965p
    1gb ddr2 kingmax (800mhz)
    gf 7600 gt
    benq 19" lcd fp91gx
    creative l.5.1 5700 digital
    creative audigy 2 zs
    seagate 80 gb sata
    seagate 250 gb sata
    liteon dvd-rw
    phillips dvd-rw

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •