Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 120

Tema: Cijena gaminga

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326

    Cijena gaminga

    Da počnem. Želim pljuvati po tolikim stvarima da nemam pljuvačke..... pa ću skratit i orijentirat se na samo jednu stvar zasad.

    Bez obzira što su milijuni prije mene rekli nikoga nije briga za jednu banalnu i osnovnu stvar : CIJENE ORIGINALNOG SOFTVERA!!!

    Pa evo govorimo o piratskim igrama . Na forumu je pravilo nemoj govorit o njima...... a svi se pravimo ludi a svi ih imamo......(ako me banaju zbog ovog onda je još jedan gamer pao poražen od nepravde )

    Moj apel ide na smanjenje cijena originalnog softvera. Da nove igre koštaju npr 100 kn. Meni ne bi nikad napamet palo kupit nešto piratsko. Ne bi imo razloga. Ali da ja platim igru 450 kn?! Pa nisam popizdio! Dalje OS.
    Da platim 1300+ kuna za poluproizvod microsofta ?! Yeah right.....

    I na kraju proizlazi jedan poražavajuči zaključak. Da su cijene jeftinije ja bi samo uzimao originalne stvari.
    A sad učinimo malo matematike

    Da imam samo trečinu onog što imam i da je sve origigi oni bi imali lijepu zaradu. Ovako su dobili šipak.
    Zamislite samo koliki bi uzimali originalno..... zapravo proizvođači softvera sami sebi dižu pare s tako visokim cijenama.

    (btw nemoj da se nađe neki pametnjaković i spomene mi low budget jer ta sranja neću ni štapom, i da nađe se nekad nešto ok ali u globalu to je SVE stvar prošlosti)
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  2. #2
    Zato imaš lijepo STEAM.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.566
    u pravi si al štaš.
    no da si ti tvorac igara sumnjam da bi tako pričao i da si napisao windowsov source sumnjam da bi ga nazvao poluproizvodom
    Start wearing purple for me nOOOOOOoooooooooooowwwwwwww.

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326
    Da. To je jedina pozitivna stvar......
    Ali tu ne dobiješ kutiju.....manual.... gubi se čar.... a uostalom treba to sve poskidat
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326
    = Citat = Izvorno postao POSA
    u pravi si al štaš.
    no da si ti tvorac igara sumnjam da bi tako pričao i da si napisao windowsov source sumnjam da bi ga nazvao poluproizvodom
    Da ali zato ipak gameri znaju da je poluproizvod a ja sam gamer
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.566
    neka si
    sve u svemu slažem se s tobom. trebalo bi to jeftinije, a sumnjam da će biti tako, pa dotad trčimo kod cd-roma
    Start wearing purple for me nOOOOOOoooooooooooowwwwwwww.

  7. #7
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.

  8. #8
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.
    slazem se s tobom.veliki je trud u tim igrama i nek ostanu takve cjene jer su realne,al ja ih bome necu placati i radije cu krsiti zakoni.svi sretni i zadovoljni

    a nekom debelom kratkovidnom ameru nije problem izdvojiti 70 dolara za igru...a nemogu onda sad oni reci:"Ameri,vi cete placati 70 dolara a Balkanci 10 dolara pa se jebite"

  9. #9
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.
    Oprosti ako sam te uvrijedio
    Ali ako cijeli svijet kaže to onda ti sereš po svima nama.
    I napiso sam hello world i vidio da je sranje i dosadno lupat kodove da nisam toliki ......... da se tim bavim je li.....
    A ako ti je windows savršen bogami si prvi..... vjerojatno i zadnji.
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  10. #10
    Senior Member It lives by night gogs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rudeš_Metropola
    Postova
    598
    ma nek si svatko određuje cijene za svoje proizvode, ak njima to odgovara i ak imaju dovoljno kupaca i profit, zašt bi smanjivali cijene?
    nekih 90%;možemo se kladit; ljudi koji danas kupuju kod pir.ata će to iz čiste navike nastavit radit i da se cijene smanje na nekih 100 kn za igru o čemu ti pričaš, a i opet bolje je dat 20 kn nego 100 pa ti malo prouči ljudsku psihologiju i kome je kaj u interesu...

    A.C.A.B.
    Josip Kuže 6.11.2006: "Svatko ide putem svog života, na rastanku srce kaže: Ja ću se vratiti..." Joža, hvala ti za sve...

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Michel
    i vidio da je sranje i dosadno lupat kodove
    Upravo zato nemaš pravo srati ni po kakvom softveru jer nemaš poštovanja prema tome. Nisam ja rekao da je Windows savršen, svi znamo da ništa nije savršeno, a pogotovo ne Windows. Ali znajući mnogo programiranju i čitavom procesu izrade softvera i njegovog funkcionisanja, imam mnogo poštovanja prema ljudima koji su napravili Windows, jer znam koliki je trud uložen u to i koliko je to kompleksna stvar. I onda nakon svega toga dođe neko poput tebe i kaže da je Windows sranje, da je programiranje sranje i da je dosadno lupat kodove... Pa ko si ti da to izjavljuješ?!

  12. #12
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Michel
    i vidio da je sranje i dosadno lupat kodove
    Upravo zato nemaš pravo srati ni po kakvom softveru jer nemaš poštovanja prema tome. Nisam ja rekao da je Windows savršen, svi znamo da ništa nije savršeno, a pogotovo ne Windows. Ali znajući mnogo programiranju i čitavom procesu izrade softvera i njegovog funkcionisanja, imam mnogo poštovanja prema ljudima koji su napravili Windows, jer znam koliki je trud uložen u to i koliko je to kompleksna stvar. I onda nakon svega toga dođe neko poput tebe i kaže da je Windows sranje, da je programiranje sranje i da je dosadno lupat kodove... Pa ko si ti da to izjavljuješ?!
    istina,ovo mu nije trebalo :naughty:

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    hajd ti napravi windows koji funkcionira perfektno i ja cu se smijat.

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer Eddie9's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    iza Phoenixa98 (Armachusa)
    Postova
    1.437
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Joj, al' bi ja zabranio to takvo pljuvanje svima koji nisu bar neki "Hello world!" program napisali, pa veze nemaju šta pričaju. Kod Windowsa i njegov način rada je nešto što višestruko nadmašuje mentalne kapacitete onih što uzimaju sebi za pravo da ga pljuju i govore da je sranje. A što se cijena igara tiče, jedina veća nepravda od njihove cijene je raspodjela zarade između izdavača i developera. Ispada da su tu developerti zaslužni oko 10%, a to je jedna od najvećih nepravdi koje sam ja vidio.
    slazem se s tobom.veliki je trud u tim igrama i nek ostanu takve cjene jer su realne,al ja ih bome necu placati i radije cu krsiti zakoni.svi sretni i zadovoljni

    a nekom debelom kratkovidnom ameru nije problem izdvojiti 70 dolara za igru...a nemogu onda sad oni reci:"Ameri,vi cete placati 70 dolara a Balkanci 10 dolara pa se jebite"
    istina sta si rekao
    The mind is a place of its own.

  15. #15
    = Citat = Izvorno postao Kenyi
    hajd ti napravi windows koji funkcionira perfektno i ja cu se smijat.
    Ma pusti, došao ovdje "iskaliti" svoj bijes prema cijenama originala općenito pri čemu samo ruši sebe u pogledu svih na forumu srozavajući djela ljudi o kojima nema pojma.

    Nadalje, ponavlja činjenicu da je on gamer, faca nad facama, sve zna i nitko njega neće dirat a kao gamer bi trebao već znati koliko truda je uloženo u jednu jedinu igru a kamo li u jedan OS poput Windowsa ( za koje nitko nije rekao da su savršeni, što si opet uzima za pravo ).

    Možda publisheri igara uzimaju prevelik dio novca od prodaje za sebe, dok su samo developeri zakinuti kao što je spomenuto ( a u konačnici publisheri određuju cijenu softwarea ).

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ja ću uvijek smatrati idiotom onog ko pljuje po stvarima o kojima pojma nema, pa nek' se sad vrijeđa ko hoće. Dječak je vidio da je u modi pljuvanje po Windowsima, pa će sad on reći kako su Windowsi smeće i da je programiranje sranje? Da mi bi znat gdje li bi se sad on pravio pametan da nije programiranja i Windowsa...

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    ionako microsoft ne zarađuje od privatnih korisnika windowsa nego od firmi i ostalog.

    a što se originala tiče, problem je malo dublji... naime problem je u državi gdje su plaće preniske općenito, pa tako i za redovite kupnje igara i ostalog... naravno da u americi ili njemačkoj nije problem kupit 1 igru mjesečno koja košta 450 kn, kad ti je plaća 1000€ pa na dalje...

    naravno, ovo govorim u globalu, uvijek ima bogataša i siromaha, ali srednja klasa je uvijek najbrojnija, a kod nas je srednja klasa ustvari presiromašna za takav luksuz kao što je kupovanje originalnih igara.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Ja ću uvijek smatrati idiotom onog ko pljuje po stvarima o kojima pojma nema, pa nek' se sad vrijeđa ko hoće. Dječak je vidio da je u modi pljuvanje po Windowsima, pa će sad on reći kako su Windowsi smeće i da je programiranje sranje? Da mi bi znat gdje li bi se sad on pravio pametan da nije programiranja i Windowsa...
    ok. Amo ovako....
    Ja idiot kažeš ok. Ti si idiot kažem ja Zaboga tvoja je izjava bila da je cijela 9xxx serija radeona directx 9. Samo zbog te izjave nek te bude SRAM
    što znaš išta programirat. OK idemo dalje windowsi haha . Ne mislim ja da je to lako pa nisam idiot. Zašto sam bijesan pa evo ti : ljudi napravili te jebene win i što sad , rupe na sve strane , i godinama nakon toga još su mnoge tu.
    I što je najgore od svega mnoge za koje znaju ne žele ispravit . (Ili ne znaju kako nisu znali napravit ni web browser. Trebo si vidit listu programera koji su radili na internet exploreru, ima dovoljno imena za shindlerovu listu sramota. E i btw BESPLATNI alternativci im na tom polju razbijaju glavu. BESPLATNI im razbijaju glavu i na sigurnosti ko spywareblaster i spybot itd. Pa onda bs player i slično kolje wma. Lista se nastavlja. Ovo rade ljudi besplatno (dobro imaju donacije..... i slično)
    a s druge strane firma vrjedna milijarde nije u stanju.
    I ok priznajem da sam krenio malo preagresivno u temu , ali što češ kad nepravda boli.
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  19. #19
    Da i ja nešto kažem.

    Zamislite ovo, prosječna četveročlana obitelj, dok poplaćate račune, namirnice i sve ostalo, ostade vam tek nešto love. Zamislite koliko dobrih i kvalitetnih igara izlazi tijekom godine, usudio bih se reći i tokom mjeseca, koje pravi gamer treba odigrati. Ako je prosječna plaća 4.000 kn, a igra 400, pa di bi kraj bio ljudi. Ja nisam štovaljelj piratskog, jer prepoznam koliko programeri truda i rada ulože u svoje projekte, ali isto tako trebaju uzeti u obzir da taj proizvod nije namjenjen samo za Američko tržište gdje su prosječne plaće po 5.000 $. Da se cijena orginalnog softvera smanji za bar nekih 30-ak posto vjerujte mi bila bi posve druga priča.

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    Da i ja nešto kažem.

    Zamislite ovo, prosječna četveročlana obitelj, dok poplaćate račune, namirnice i sve ostalo, ostade vam tek nešto love. Zamislite koliko dobrih i kvalitetnih igara izlazi tijekom godine, usudio bih se reći i tokom mjeseca, koje pravi gamer treba odigrati. Ako je prosječna plaća 4.000 kn, a igra 400, pa di bi kraj bio ljudi. Ja nisam štovaljelj piratskog, jer prepoznam koliko programeri truda i rada ulože u svoje projekte, ali isto tako trebaju uzeti u obzir da taj proizvod nije namjenjen samo za Američko tržište gdje su prosječne plaće po 5.000 $. Da se cijena orginalnog softvera smanji za bar nekih 30-ak posto vjerujte mi bila bi posve druga priča.
    Slažem se 100% s tobom.
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  21. #21
    Izokrenuli ste sve skupa.
    1.igre su preskupe i to je istina
    2.igranje je luksuz ili zabava ali svakako luksuz pa kao takav moze i kostati
    3.ako je igranje luksuz a ne primarna aktivnost onda je bespredmetno traziti da bude jeftino jer nikome ne pada na pamet da npr.trazi da pojeftine prostituke ili nesto slicno.


  22. #22
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Michel
    Zaboga tvoja je izjava bila da je cijela 9xxx serija radeona directx 9. Samo zbog te izjave nek te bude SRAM
    I sad bi se moje izostavljanje R(V)2*0 trebalo uporediti s tvojim pljuvanjima? Kao drugo, vidim da si oduševljen besplatnim programima. I ja sam, prilično. Svaka čast ljudima. Jer jako često i jesu bolji od komercijalnih rješenja. Ali, opet, prije ili kasnije, pojaviće se neki drugi program (bilo komercijalni, bilo besplatan) koji će biti utoliko bolji od ovih besplatnih koliko su ovi bili od Windowsovih - i šta onda? Onda ćemo ove pljuvat? Reći kako su MPC, Spybod S&D, Firefox, foobar2000, VirtualDub i ko zna koji sve još - sranje? Prirodno je da softver, kao i sve drugo, evoluira vremenom, ali to ti ne daje pravo da pljuješ po prethodnicima, koji su im jako često uzori, a i pioniri nekih ideja.

    @dugi, good point.

    @Michel, kad mi već cjepidlačiš, moraću i ja tebi...
    = Citat = Izvorno postao Michel
    Pa onda bs player i slično kolje wma.
    WMA? Windows Media Audio? I, eto, već vidim odgovor tipa "a daj, to je typo...". Vjerovatno. Ali eto, vidiš i sam - ljudi griješe. Pa šta ti misliš, da ja nisam nikad čuo za Radeone? I da ja pojma nemam o njihovim jezgrama i koje PS imaju? Htio sam napisati nešto tipa "9250<" ili "9500+", ali na brzinu napisah "9xxx" i na kraju nisam ni zapazio propust. Ali eto, tebi za volju, odoh naći post i ispraviti ga.

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    dugi ima pravo
    ali i ne mozes traziti da igre pojeftine; ti znas koliko ljudi radi na jednoj igri, sada uzmi dio koji developerska kuca uopce dobije; jako je cesto puno manji od dijela kojeg je pokupio izdavac, i sada tu svotu podijeli na sve ljude koji su radili na toj igri !!! I NE nece pojeftiniti, jer ne samo da ljudi koji su zaslzni za igru dobivaju malo, vec izdavac prisiljava autora na komercijonalizaciju produkta i zahtijeva vishe novca !!!; tako mi koji kupujemo igre gubimo puno para; programeri i concept artisti (mrzim sto njih cesto izostavljaju) dobivaju malo; jedino izdavac dobiva pun qrac; i to je posljedica kapitalizma (naravno ne zelim da me zbog ove izjave netko prozove komunistom, to je jos gore; jer kao to je dugi rekao, igre su luksuz, i ako mislite da bi u komunizmu itko vidio igru, a kamoli ju jos doma igrao, ...)

    a Win ti je primjer komercionaliziranog proizvoda, u njemu se ne vidi nikakva kreativnost, njega su napravili za uredsku upotrebu, postao je prilicno poznat,prema tome i popularan; ta popularnost i mu je omogucila veliku zaradu, a sa zaradom dolazi do unaprijeđivanja; to sto je Win najpoznatiji i najrasireniji nije stvar kvalitete koda, vec kvalitetne prodaje; NARAVNO tebi koji si uvjeren da je programiranje sranje nista i nitko nedaje pravo da vrijedjas ikakav kod, POGOTOVO LOW-BUDGET, jer gledas sa drugacije perspektive koja ocito nije objektivna !!!

    Da auti kostaju 100 kn takodjer bi im porasla prodaja, prosjecan stanovnik si ne moze priustiti svako toliko nov auto !!!

    I zasto bi sada nekog izdavaca bilo briga za nas koji rijetko kupujemo originale:::>1) ako pojeftini proizvod kako moze znati da cemo mi kupovati
    2) pojeftinio ili ne, njegovo trziste u Americi ce uvijek biti vece, bile vishe cijene ili nize, a zbog razloga 1) mu je bolje zadzrati vishu cijenu
    3) Nikoga nije briga za druge, svi se brinu za sebe; tako da mozes prestati ocekivati da ce nesto pasti s neba, nece, NIKADA !!!

  24. #24
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Michel
    Zaboga tvoja je izjava bila da je cijela 9xxx serija radeona directx 9. Samo zbog te izjave nek te bude SRAM
    I sad bi se moje izostavljanje R(V)2*0 trebalo uporediti s tvojim pljuvanjima? Kao drugo, vidim da si oduševljen besplatnim programima. I ja sam, prilično. Svaka čast ljudima. Jer jako često i jesu bolji od komercijalnih rješenja. Ali, opet, prije ili kasnije, pojaviće se neki drugi program (bilo komercijalni, bilo besplatan) koji će biti utoliko bolji od ovih besplatnih koliko su ovi bili od Windowsovih - i šta onda? Onda ćemo ove pljuvat? Reći kako su MPC, Spybod S&D, Firefox, foobar2000, VirtualDub i ko zna koji sve još - sranje? Prirodno je da softver, kao i sve drugo, evoluira vremenom, ali to ti ne daje pravo da pljuješ po prethodnicima, koji su im jako često uzori, a i pioniri nekih ideja.

    @dugi, good point.

    @Michel, kad mi već cjepidlačiš, moraću i ja tebi...
    = Citat = Izvorno postao Michel
    Pa onda bs player i slično kolje wma.
    WMA? Windows Media Audio? I, eto, već vidim odgovor tipa "a daj, to je typo...". Vjerovatno. Ali eto, vidiš i sam - ljudi griješe. Pa šta ti misliš, da ja nisam nikad čuo za Radeone? I da ja pojma nemam o njihovim jezgrama i koje PS imaju? Htio sam napisati nešto tipa "9250<" ili "9500+", ali na brzinu napisah "9xxx" i na kraju nisam ni zapazio propust. Ali eto, tebi za volju, odoh naći post i ispraviti ga.
    Da ali vidiš ja sad vidim da sam typo ali da me plačaju da riješavam probleme ja bi sad to ispravio........ a microsoft bi ostavio ...
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  25. #25
    Senior Member Lord of The Fleas Michel's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postova
    326
    = Citat = Izvorno postao Bishop_45_(2)
    dugi ima pravo
    ali i ne mozes traziti da igre pojeftine; ti znas koliko ljudi radi na jednoj igri, sada uzmi dio koji developerska kuca uopce dobije; jako je cesto puno manji od dijela kojeg je pokupio izdavac, i sada tu svotu podijeli na sve ljude koji su radili na toj igri !!! I NE nece pojeftiniti, jer ne samo da ljudi koji su zaslzni za igru dobivaju malo, vec izdavac prisiljava autora na komercijonalizaciju produkta i zahtijeva vishe novca !!!; tako mi koji kupujemo igre gubimo puno para; programeri i concept artisti (mrzim sto njih cesto izostavljaju) dobivaju malo; jedino izdavac dobiva pun qrac; i to je posljedica kapitalizma (naravno ne zelim da me zbog ove izjave netko prozove komunistom, to je jos gore; jer kao to je dugi rekao, igre su luksuz, i ako mislite da bi u komunizmu itko vidio igru, a kamoli ju jos doma igrao, ...)

    a Win ti je primjer komercionaliziranog proizvoda, u njemu se ne vidi nikakva kreativnost, njega su napravili za uredsku upotrebu, postao je prilicno poznat,prema tome i popularan; ta popularnost i mu je omogucila veliku zaradu, a sa zaradom dolazi do unaprijeđivanja; to sto je Win najpoznatiji i najrasireniji nije stvar kvalitete koda, vec kvalitetne prodaje; NARAVNO tebi koji si uvjeren da je programiranje sranje nista i nitko nedaje pravo da vrijedjas ikakav kod, POGOTOVO LOW-BUDGET, jer gledas sa drugacije perspektive koja ocito nije objektivna !!!

    Da auti kostaju 100 kn takodjer bi im porasla prodaja, prosjecan stanovnik si ne moze priustiti svako toliko nov auto !!!

    I zasto bi sada nekog izdavaca bilo briga za nas koji rijetko kupujemo originale:::>1) ako pojeftini proizvod kako moze znati da cemo mi kupovati
    2) pojeftinio ili ne, njegovo trziste u Americi ce uvijek biti vece, bile vishe cijene ili nize, a zbog razloga 1) mu je bolje zadzrati vishu cijenu
    3) Nikoga nije briga za druge, svi se brinu za sebe; tako da mozes prestati ocekivati da ce nesto pasti s neba, nece, NIKADA !!!
    Moj cijeli smisao je kad bi igre bile jeftinije ja bi kupio. Ovako UOPĆE ne kupujem. Bolje bi im bilo da se proda u 50 milijuna primjeraka nego u 2 milijuna pa bi na kraju jeftinija cijena bila veća zarada jer bi daleko više ljudi uzimalo......
    Core 2 E8200 @ 3.2 GHz
    2 GB Mushkin Pc 6400 @ 960 MHz
    DFI LanParty
    XFX 260 GTX 216 cores Extreme edition

  26. #26
    = Citat = Izvorno postao Michel
    = Citat = Izvorno postao Bishop_45_(2)
    dugi ima pravo
    ali i ne mozes traziti da igre pojeftine; ti znas koliko ljudi radi na jednoj igri, sada uzmi dio koji developerska kuca uopce dobije; jako je cesto puno manji od dijela kojeg je pokupio izdavac, i sada tu svotu podijeli na sve ljude koji su radili na toj igri !!! I NE nece pojeftiniti, jer ne samo da ljudi koji su zaslzni za igru dobivaju malo, vec izdavac prisiljava autora na komercijonalizaciju produkta i zahtijeva vishe novca !!!; tako mi koji kupujemo igre gubimo puno para; programeri i concept artisti (mrzim sto njih cesto izostavljaju) dobivaju malo; jedino izdavac dobiva pun qrac; i to je posljedica kapitalizma (naravno ne zelim da me zbog ove izjave netko prozove komunistom, to je jos gore; jer kao to je dugi rekao, igre su luksuz, i ako mislite da bi u komunizmu itko vidio igru, a kamoli ju jos doma igrao, ...)

    a Win ti je primjer komercionaliziranog proizvoda, u njemu se ne vidi nikakva kreativnost, njega su napravili za uredsku upotrebu, postao je prilicno poznat,prema tome i popularan; ta popularnost i mu je omogucila veliku zaradu, a sa zaradom dolazi do unaprijeđivanja; to sto je Win najpoznatiji i najrasireniji nije stvar kvalitete koda, vec kvalitetne prodaje; NARAVNO tebi koji si uvjeren da je programiranje sranje nista i nitko nedaje pravo da vrijedjas ikakav kod, POGOTOVO LOW-BUDGET, jer gledas sa drugacije perspektive koja ocito nije objektivna !!!

    Da auti kostaju 100 kn takodjer bi im porasla prodaja, prosjecan stanovnik si ne moze priustiti svako toliko nov auto !!!

    I zasto bi sada nekog izdavaca bilo briga za nas koji rijetko kupujemo originale:::>1) ako pojeftini proizvod kako moze znati da cemo mi kupovati
    2) pojeftinio ili ne, njegovo trziste u Americi ce uvijek biti vece, bile vishe cijene ili nize, a zbog razloga 1) mu je bolje zadzrati vishu cijenu
    3) Nikoga nije briga za druge, svi se brinu za sebe; tako da mozes prestati ocekivati da ce nesto pasti s neba, nece, NIKADA !!!
    Moj cijeli smisao je kad bi igre bile jeftinije ja bi kupio. Ovako UOPĆE ne kupujem. Bolje bi im bilo da se proda u 50 milijuna primjeraka nego u 2 milijuna pa bi na kraju jeftinija cijena bila veća zarada jer bi daleko više ljudi uzimalo......
    u americi oni i više nego dobro zarade,naših 100 primjeraka im niš ne znači

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    Prava cijena gaminga: vaše oči i vaši prsti
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  28. #28
    = Citat = Izvorno postao Michel
    Moj cijeli smisao je kad bi igre bile jeftinije ja bi kupio. Ovako UOPĆE ne kupujem. Bolje bi im bilo da se proda u 50 milijuna primjeraka nego u 2 milijuna pa bi na kraju jeftinija cijena bila veća zarada jer bi daleko više ljudi uzimalo......
    U hrvatskoj bi im bila veca zarada. U europi, japanu i americi ne. A posto oni cine 90% trzista...
    Njima bi igre umjesto jeftine bile ultrajeftine. Sumnjam da ce se svjetsko trziste igara ikad prilagodavati tebi.

  29. #29
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Cijena gaminga

    = Citat = Izvorno postao Michel
    Da počnem. Želim pljuvati po tolikim stvarima da nemam pljuvačke..... pa ću skratit i orijentirat se na samo jednu stvar zasad.

    Bez obzira što su milijuni prije mene rekli nikoga nije briga za jednu banalnu i osnovnu stvar : CIJENE ORIGINALNOG SOFTVERA!!!

    Pa evo govorimo o piratskim igrama . Na forumu je pravilo nemoj govorit o njima...... a svi se pravimo ludi a svi ih imamo......(ako me banaju zbog ovog onda je još jedan gamer pao poražen od nepravde )

    Moj apel ide na smanjenje cijena originalnog softvera. Da nove igre koštaju npr 100 kn. Meni ne bi nikad napamet palo kupit nešto kretensko. Ne bi imo razloga. Ali da ja platim igru 450 kn?! Pa nisam popizdio! Dalje OS.
    Da platim 1300+ kuna za poluproizvod microsofta ?! Yeah right.....

    I na kraju proizlazi jedan poražavajuči zaključak. Da su cijene jeftinije ja bi samo uzimao originalne stvari.
    A sad učinimo malo matematike

    Da imam samo trečinu onog što imam i da je sve origigi oni bi imali lijepu zaradu. Ovako su dobili šipak.
    Zamislite samo koliki bi uzimali originalno..... zapravo proizvođači softvera sami sebi dižu pare s tako visokim cijenama.

    (btw nemoj da se nađe neki pametnjaković i spomene mi low budget jer ta sranja neću ni štapom, i da nađe se nekad nešto ok ali u globalu to je SVE stvar prošlosti)
    gle,jednostavno je,da programeri nebi toliko zaradivali na svojim igrama,bile bi nize cijene....

  30. #30
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Cali
    ionako microsoft ne zarađuje od privatnih korisnika windowsa nego od firmi i ostalog.

    a što se originala tiče, problem je malo dublji... naime problem je u državi gdje su plaće preniske općenito, pa tako i za redovite kupnje igara i ostalog... naravno da u americi ili njemačkoj nije problem kupit 1 igru mjesečno koja košta 450 kn, kad ti je plaća 1000€ pa na dalje...

    naravno, ovo govorim u globalu, uvijek ima bogataša i siromaha, ali srednja klasa je uvijek najbrojnija, a kod nas je srednja klasa ustvari presiromašna za takav luksuz kao što je kupovanje originalnih igara.

    ali nije, ali švabo ima 1000-2000€ plaću, a prosječni hrvat ima 2000-3000kn plaću i sad gledajmo to po jedinicama, a ne po valuti. Švabi od tih 2000 ode oko 50 jedinica i ostane mu 1950. Dok hrvatu ode 450 jedinica od 2000 i ostane mu 1550. Kužiš kaj hoću reći?
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

Slične teme

  1. Cijena navedenih komponenti?
    By Arbiter of Change in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 26-07-2008, 20:36
  2. Cijena
    By Deno in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 02-11-2006, 16:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •