Vidi rezultate ankete: Sto se dogadja s PC gamingom?

Glasači
70. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Polako, ali sigurno umire zbog utjecaja konzola

    13 18,57%
  • Polako i jos sigurnije umire zbog utjecaja piratstva

    6 8,57%
  • Nalazi se na prijelaznom razdoblju, odnosno evoluira

    51 72,86%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 48

Tema: PC Gaming / Games for Windows

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    PC Gaming / Games for Windows

    Interesira me vase misljenje o sljedecem tekstu koji je prepisan iz okvira Supreme Commander najave.

    Games for Windows, što je to?

    Ukoliko eventualno niste upoznati s događanjima iz posljednjih godinu dana, tada ćemo vam objelodaniti kako je Microsoft došao do saznanja da je možda malčice pretjerano gurao Xbox brand, te isto tako pretjerano zapostavio PC, generalno potencijalno najveću gaming platformu. Microsoft je u tom smislu pompozno najavio "renesansu PC gaminga", te objavio "brand" Games for Windows. Games for Windows generalno predstavlja marketinški program koji će osobna računala i operativni sustav Windows početi tretirati kao "platformu za igranje", baš kao što je slučaj i s konzolama. U osnovni dio programa spada nekoliko elemenata, no vjerojatno najvažniji jest upravo ovaj logo koji primjećujete na slici. Naime, taj će logo na pakiranjima PC igara u trgovinama doslovce redizajnirati oznaku "PC DVD" koja je dosada bila prilično teško uočljiva. U tom će smislu "Games for Windows" logo prekriti cijelu širinu manjeg gornjeg dijela kutije, odnosno, baš kao što je s pakiranjima za Xbox i PlayStation igre.
    Drugi najvažniji element biti će upravo nadolazeći operativni sustav Windows Vista, odnosno edicija "Ultimate". Ultimate edicija Viste korisniku će pružiti napredne gaming opcije, u smislu samostalnog explorera za igre preko kojeg će se automatski skidati patchevi i ostali updateovi, driveri za grafičke kartice, te svi ostali čimbenici važni za vaše gaming računalo.
    Što Games for Windows znači za proizvođače igara? Proizvođači GfW igara za će početak dobiti marketinšku podršku od strane Microsofta, dok će oni zauzvrati Microsoftu morati osigurati sljedeće:

    • Podršku za "jednostavnu instalaciju" koja će vašu igru instalirati u nekoliko jednostavnih koraka
    • Instalirati ikonu u Windows Vista Games Explorer
    • Podržavati Xbox 360 kontroler
    • Podržavati 64-bitnu verziju Windowsa Viste (iako će raditi i na 32-bitnoj verziji)
    • Podržavati widescreen rezolucije 1680x1050

    Ono što nas eventualno plaši kod ovih Microsoftovih zahtjeva stoji u činjenici kako svaka igra definitivno mora podržavati Xbox 360 kontroler, što znači kako bi svaki Games for Windows naslov potencijalno mogao osvanuti i na Xboxu 360 i... patiti od tako nam dragog - konzolitisa.


    Analiticari tvrde kako je prodaja PC igara usporedjujuci s razdobljem od 1998. dosad pala za otprilike 15%, sto zorno dokazuje i NPD-ovo pracenje. No, ono sto NPD jos uvijek ne prati jest digitalna distribucija, u kojoj su umnogome zastupljeni Steam i pogotovo nevjerojatni World of Warcraft.

    Konkretno me interesira:

    - sto mislite o stanju PC gaminga u ovom trenutku, odnosno je li ugrozen zbog sve jace penetracije konzola
    - vjerujete li kako PC gaming zbog piratstva pati
    - mislite li kako je kraj PC gaminga sve blizi
    - mislite li kako je Microsoft posvetio previse pozornosti Xbox brandu, a uvelike zapostavio igranje na Windowsima
    - sto mislite o Microsoftovoj Games for Windows inicijativi, i hoce li donijeti ista dobroga PC gamingu

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840

    Re: PC Gaming / Games for Windows

    Hmm po mojoj pretpostavci dosta pc gaminga guši piratstvo i na neku ruku i konzole,ali ja sam bio siguran da če se nešto dogoditi i za pc ta windows vista ultimate edition je dobra stvar.Ja samo čekam buduče događaje.
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  3. #3
    Senior Member It lives by night Letva's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Sarajevo,BiH
    Postova
    742
    Sada je sigurno gaming na konzolama prioritet mnogih igrača.I najveće kompanije samo izdaju igre za konzole,dok broj igara na PC-u znatno opada,vidjećemo kasnije stanje u budućnosti.
    <3 ya all.

  4. #4
    Where to begin;

    -monopol Microsofta (again)?
    -vjerojatno "bezopasni" spyware koji će doći s Vistom (kao s BF 2124) koji pomaže što bolje izabrati korisne stvari za usera?
    -bespotrebno povećanje cijene originala radi "kvalitetnijeg pakiranja"?
    -naravno, povećanje već spomenutog konzolitisa (OB inventory anyone)?
    -Ogranicene kontrole (mozda) zbog kompatibilnosti s joystickom?
    -Steam i nase balkanse veze.... NOT.

    Piratluk? Bilo ga je i biti će ga uvijek, budale su ako misle da mogu šta promijeniti u tom pogledu. Vidimo da se te njihove zaštite (na koje su godine bačene da bi se napravile) razbiju u nekoliko tjedana.

    PC Gaming? PC nije igraca konzola, ali joj moze dobro konkurirati ako ih ne i nadmasiti.

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    slazem se sa hellbojem.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Mislim da je najveći problem novac koji treba uložiti.Svi bi igrali na kompu kada bi platili 10000 kn i bili kvit još deset godina.A ovako damo 10000 kn,pa nakon godinu uložimo još 2500-3000 kn,pa nakon još godinu-dvije još 5000kn pa nakon dvije godine opet novi komp za 10000kn.Tko ima toliko para?Samo političari i oni koji imaju plaču više od 10000-15000kn,a imaju jedno dijete max.A kada kupiš konzolu platiš 3000-4000 kuna i miran si pet godina.Kvaliteta igranja je sasvim drugo,ali je to "skup sport",i tako godinu po godinu opada broj igrača na PC-ju.

  7. #7
    - Vjerujem da je PC gaming u jednoj kracoj pauzi,jer ga momentalno itekako ugrozavaju konzole
    - PC gaming pati od piratstva,ali ne tolko kolko od konzola
    - Mislim da se blizi kraj konzola a ne PC gaminga
    - definitivno je Microsoft posvetio previse pozornosti Xbox brandu, a uvelike zapostavio igranje na Windowsima
    - podrzavam Microsoftovoj Games for Windows inicijativu,ali ne sviđa mi se onaj xbox360 kontroler thing....nimalo

  8. #8
    Senior Member It lives by night dinix's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    OSIJEK - NEPOKORENI GRAD!!!!!!!
    Postova
    704
    PC gaming je polako u zalasku, ali ne ni zbog konzola, ni zbog piratstva, vec zbog INTERNETA...
    Live long Okara!!!!!

    dežurni idiot - PsychoVillainIGI

  9. #9
    Što se tiće PC Gaminga, mislim da nema brige za njegovu budućnost. Kao prvo, konzole imaju puno manju ili nikakvu fleksibilnost u smislu igranja modova, stvaranja modova, upgrade-anja komponenti itd. Također, kupnjom PC-a dobije se i vrlo korisna platforma za rad, koja u današnje vrijeme gotovo svakome može pojednostaviti život ( studenti - pisanje seminara, pretraživanje interneta..., poslovni ljudi - e-mail komunikacija, poslovne aplikacije, obiteljski ljudi - plačanje računa putem interneta, dostupnost svih mogućih informacija itd. Dakle, konzole tu ne mogu nikako konkurirati. Jedino da ponude podršku za sve ovo što sam nabrojio, a onda to više nebi bile konzole, zar ne?

    Možda je mala prednost u konzolama što ne treba za njihovo korištenje gotovo nikakvo predznanje, samo pali i udri, ali po meni je to dvosjekli mač, jer ako nema communitia u kojem će se moć izrazit kreativnost i ideja, onda je to jednosmjerna karta prema stagnaciji u kojoj je čovijek ovisan o podršci od strane proizvođaća konzole ili igre. A to nije nešto što me privlači. Kad tad neka igra dosadi. I da imam konzolu na kojoj ju igram, ne mogu si baš puno pomoć, osim možda kupiti neki nastavak (ako je napravljen), dok kod PC-a mogu skinut neki mod sa neta, ili sam napraviti mod, ili se učlanit u neki klan pa rasturat sa frendovima itd.

    Zato mislim da za PC Gaming nema straha.

    Stay cool!
    Život je za neka sranja jednostavno prekratak.

  10. #10
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    20
    ono 2.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    = Citat = Izvorno postao baptist2001
    Što se tiće PC Gaminga, mislim da nema brige za njegovu budućnost. Kao prvo, konzole imaju puno manju ili nikakvu fleksibilnost u smislu igranja modova, stvaranja modova, upgrade-anja komponenti itd. Također, kupnjom PC-a dobije se i vrlo korisna platforma za rad, koja u današnje vrijeme gotovo svakome može pojednostaviti život ( studenti - pisanje seminara, pretraživanje interneta..., poslovni ljudi - e-mail komunikacija, poslovne aplikacije, obiteljski ljudi - plačanje računa putem interneta, dostupnost svih mogućih informacija itd. Dakle, konzole tu ne mogu nikako konkurirati. Jedino da ponude podršku za sve ovo što sam nabrojio, a onda to više nebi bile konzole, zar ne?

    Možda je mala prednost u konzolama što ne treba za njihovo korištenje gotovo nikakvo predznanje, samo pali i udri, ali po meni je to dvosjekli mač, jer ako nema communitia u kojem će se moć izrazit kreativnost i ideja, onda je to jednosmjerna karta prema stagnaciji u kojoj je čovijek ovisan o podršci od strane proizvođaća konzole ili igre. A to nije nešto što me privlači. Kad tad neka igra dosadi. I da imam konzolu na kojoj ju igram, ne mogu si baš puno pomoć, osim možda kupiti neki nastavak (ako je napravljen), dok kod PC-a mogu skinut neki mod sa neta, ili sam napraviti mod, ili se učlanit u neki klan pa rasturat sa frendovima itd.

    Zato mislim da za PC Gaming nema straha.

    Stay cool!
    Bla bla bla...

    ...i uz sve te divne i krasne prednosi PC-a, svakim danom sve se manje igara prodaje za istoga...

    A to je jedini relevantni podatak...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  12. #12
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    = Citat = Izvorno postao baptist2001
    Što se tiće PC Gaminga, mislim da nema brige za njegovu budućnost. Kao prvo, konzole imaju puno manju ili nikakvu fleksibilnost u smislu igranja modova, stvaranja modova, upgrade-anja komponenti itd. Također, kupnjom PC-a dobije se i vrlo korisna platforma za rad, koja u današnje vrijeme gotovo svakome može pojednostaviti život ( studenti - pisanje seminara, pretraživanje interneta..., poslovni ljudi - e-mail komunikacija, poslovne aplikacije, obiteljski ljudi - plačanje računa putem interneta, dostupnost svih mogućih informacija itd. Dakle, konzole tu ne mogu nikako konkurirati. Jedino da ponude podršku za sve ovo što sam nabrojio, a onda to više nebi bile konzole, zar ne?

    Možda je mala prednost u konzolama što ne treba za njihovo korištenje gotovo nikakvo predznanje, samo pali i udri, ali po meni je to dvosjekli mač, jer ako nema communitia u kojem će se moć izrazit kreativnost i ideja, onda je to jednosmjerna karta prema stagnaciji u kojoj je čovijek ovisan o podršci od strane proizvođaća konzole ili igre. A to nije nešto što me privlači. Kad tad neka igra dosadi. I da imam konzolu na kojoj ju igram, ne mogu si baš puno pomoć, osim možda kupiti neki nastavak (ako je napravljen), dok kod PC-a mogu skinut neki mod sa neta, ili sam napraviti mod, ili se učlanit u neki klan pa rasturat sa frendovima itd.

    Zato mislim da za PC Gaming nema straha.

    Stay cool!
    Bla bla bla...

    ...i uz sve te divne i krasne prednosi PC-a, svakim danom sve se manje igara prodaje za istoga...

    A to je jedini relevantni podatak...
    Zato je i naš "vjerni" Microsoft odlučio mrdnut guzicom, jer im je iz iste došlo u glavu.

    Eh da, zaboravih komentirat njihove uvijete koje nude developerima... Nije to niš čudno. Dečki oče zaradit, i osigurat se. Trebamo osnovat sindikat koji bi zastupao interese nas Gamera. Gameri svih zemalja udružite se!
    Život je za neka sranja jednostavno prekratak.

  13. #13
    Ako se vec postavlja pitanje piratstva osobno boli me ona stvar jer kod mene nebi ni bilo igranja da ne postoji alternativa i to na bilo kojoj platformi.Po ovim cijenama sto se mene tice kompletna gaming industrija moze odmah sutra krahirati a ja necu ni okom trepnuti.Pre pohlepni su i to im se sada obija o glavu kao sto se dogodilo i kompletnoj muzickoj industriji.Tako im i treba.Takodjer sto se tice pc igara kod njih nije najveci problem nedostatak idja ili lose igre vec losa izvedba.Naravno hocemo super grafiku ali programeri bi mogli napraviti tu istu igru da radi na 8800 gtx i gforce 2 samo da hoce.Naravno konstantna utrka sa perfomansama ce im se takodjer obiti o glavu jer vecini je daleko jednostavnije kupiti konzolu i zaigrati neku igru bez stalnog nadogradjivanja kompjutera pogotovo u zemljama gdje je piratstvo strani pojam pa je kupcu svejedno hoce li kupiti original za konzolu ili za pc.Naravno proboj brzog interneta je odnio dio kolaca tj.ljudi danas sve vise trose slobodno vrijeme na netu pa im manje vremena ostaje za igre.Meni osobno konzole malo znace.Evo gledam x360 i popis izaslih igri do sada.Ono sto mi se svidja odigrao sam na pc u boljoj kvaliteti nego na toj konzoli.Tek dve igre koje bi ja odigrao nema na nasim kompovima dok na toj konzoli nema hrpa igri koje ja igram na pc.Tak da kod mene dileme ni nema.naslovi koji su najavljeni za ovu godinu za pc su mi i vise nego dovoljni.I za kraj molim vas nemojte ovaj moj post shvatiti kao podrsku bilo kakvom piratstvu jer ga ja ne podrzavam niti preporucam.


  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355
    - sto mislite o stanju PC gaminga u ovom trenutku, odnosno je li ugrozen zbog sve jace penetracije konzola
    - vjerujete li kako PC gaming zbog piratstva pati
    - mislite li kako je kraj PC gaminga sve blizi
    - mislite li kako je Microsoft posvetio previse pozornosti Xbox brandu, a uvelike zapostavio igranje na Windowsima
    - sto mislite o Microsoftovoj Games for Windows inicijativi, i hoce li donijeti ista dobroga PC gamingu
    -nije,jer konzole pcu nisu ni do grafičke kartice
    -ne...možda malo,ali kad bi nam developeri smanjili cijene originala,sigurno da bi piratstvo na neki način "izumrelo"
    -jest da se sad sve više i više uguravaju konzole..ali nema šanse da će PC Gaming izumrijet,pogotovo zbog FPS-a..jer razlika je igrat neki FPS na mišu i na onom retardiranom gumbiću na primjer ps2
    -da..malo malo vidim na netu da je MS nešta novo izbacio za xbox,a ovih poslijednih godinu dana oko pca vidim samo nešta o visti i officeu2007..
    -ne vjerujem...

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Bordel
    Postova
    1.005

    Re: PC Gaming / Games for Windows

    = Citat = Izvorno postao IgGy

    - sto mislite o stanju PC gaminga u ovom trenutku, odnosno je li ugrozen zbog sve jace penetracije konzola
    - vjerujete li kako PC gaming zbog piratstva pati
    - mislite li kako je kraj PC gaminga sve blizi
    - mislite li kako je Microsoft posvetio previse pozornosti Xbox brandu, a uvelike zapostavio igranje na Windowsima
    - sto mislite o Microsoftovoj Games for Windows inicijativi, i hoce li donijeti ista dobroga PC gamingu
    -konzole su jako napredovale u zadnje vrijeme ali je apsurdno samo i pomisliti da tako ograničene kakve jesu mogu nadmašiti svemogući PC. Pa to je švicarski nož!
    -već je dokazana stvar da osobe slone piratskim inačicama ionako ne bi kupile originalni proizvod, pa kad izdavači govore o novcu koji gube zbog piratstva, mogu jedino govoriti o nekakvom oportunitetnom trošku.
    -stvarno ne shvaćam zašto bi PC gamingu došao kraj. Imalo bi više smisla da se zapitamo hoće li jednom donedavno monopolistički Playstation doći kraj budući da ga jedan outsider Nintendo koji je donedavno smatran živim mrtvacem gazi s dvostruko ili trostruko jeftinijom konzolom. Bitka za opstanak se vodi među konzolama, a PC kao i uvijek opušteno promatra sa strane. Bilo je i boljih vremena, ali još uvijek je PC PC, i uvijek će biti.
    -Xboxu je ta pažnja doista bila potrebna, ali nisu smjeli Windowse svoj glavni proizvod ostaviti po strani. Čudi me što i još prije 10 godina nije palo na pamet ono što sada pokušavaju.
    - inicijativa je za svaku pohvalu, ali taj dio s Xbox kontrolerom je prilično problematičan. PC je nezamjenjiv za strategije a ja uopće ne mogu zamisliti kako se nešto takvo može igrati gamepadom. Znam da za za nekoliko RTS-ova ima i Xbox verzija, ali meni tu stavrno baš ništa nije jasno.

  16. #16
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    nema šanse da dođe kraj pc gamingu,konzole su tu ali još uvijek imaju nedostatke za razliku od pc-a

    Što se tiče igara za pc možda je bolje da ih je i manje a da je veća kvaliteta,koliko sam skužio do sada je bilo previše "glupih" igara za pc

    A što se tiče cijene,ne slažem se baš da su konzole značajno jeftinije,za xbox360 i PS3 treba vam plazma ili lcd televizor a svi znamo da su oni vrlo skupi

    Piratstvo?,nadam se da mu neće doći kraj
    Jack is back

  17. #17
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    = Citat = Izvorno postao baptist2001
    Također, kupnjom PC-a dobije se i vrlo korisna platforma za rad, koja u današnje vrijeme gotovo svakome može pojednostaviti život ( studenti - pisanje seminara, pretraživanje interneta..., poslovni ljudi - e-mail komunikacija, poslovne aplikacije, obiteljski ljudi - plačanje računa putem interneta, dostupnost svih mogućih informacija itd. Dakle, konzole tu ne mogu nikako konkurirati. Jedino da ponude podršku za sve ovo što sam nabrojio, a onda to više nebi bile konzole, zar ne?
    Za office/internet/photoshop je dovoljno računalo od 1000-1500 kuna. Svi znamo da se nova računala kupuju samo i jedino radi igara.

    Šta se tiče xbox gamepada, nemajte brige. U Microsoftu rade daleko pametniji ljudi od mene i vas. Neće oni forsirati da se jedan total war igra gamepadom. S druge strane, PES, POP i razne druge igre će po defaultu biti savršeno konfigurirane za gamepad koji je kvalitetniji od bilo kojeg za računalo. PC konačno dobiva defaultni gamepad, a to može biti samo dobra vijest.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Šta se tiče xbox gamepada, nemajte brige. U Microsoftu rade daleko pametniji ljudi od mene i vas. Neće oni forsirati da se jedan total war igra gamepadom. S druge strane, PES, POP i razne druge igre će po defaultu biti savršeno konfigurirane za gamepad koji je kvalitetniji od bilo kojeg za računalo. PC konačno dobiva defaultni gamepad, a to može biti samo dobra vijest.
    e baš sam vas htio popljuvati što ste protiv tog gamepada, al eto W3KI me prestigao...

    hvala bogu, to je PC pa ćemo moći birati hoćemo li FPS igrat sa gamepadom ili mišem. lol!

    šta se GfW-a tiće, smatram to odličnim potezom, samo da se smanje cijene originala. GfW bi dosta mogao dosta pridonijeti jednostavnosti igranja na PC-u (koju očekujemo od konzola) te tako privući širu publiku. a što se Xbox360 kontrolera tiće, dobro je da napokon imamo standardni gamepad za PC pa nam igre više neće biti pre-konzolaške. kužite me?

    nadalje, vidim da je MS odlučio stati na kraj i bezobrazno skupim nadogradnjama hardvera. DX10 sa svojim unificiranim dizajnom bi trebao omogućiti programerima da bolje optimiziraju igre, jer sve kartice moraju zadovoljavati određene uvjete. programiranje će biti jednostavnije jer će sve grafičke kartice postati slične po arhitekturi i neće razbijati glavu o tome kamo ćekoji bit poslati...a optimiziranost je nama jako važna - manje nadogradnji, bezbrižniji gaming.

    EDIT: zaboravio sam reći da mislim kako je GfW najbolji potez MS-a ikada, samo su se prekasno sjetili - pretvoriti PC u konzolu.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  19. #19
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    Od svega navedenog ne bih se jedino sa drugim razlogom složio, jer uz porast gaming industrije naravno da se događa i porast ilegale, ali prihodi od igara svake godine vrtoglavo rastu bez obzira na to...

    A istina je da če gaming propasti eventualno zbog svoje nemaštoviosti. Imamo 4 žanra - fps, rpg, rts i ostalo, što je stvarno pre malo. Pucačine su najneinovativnije rpgi sve više isto tako, a i rts se nekako uštoglio... Stvarno ako se ovako nastavi, nitko za 5 godina neće htjeti kupiti CoD7 niti WoW3...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  20. #20
    Polako ali sigurno umire zbog utjecaja konzola, ali i radi činjenice da sve više ljudi zapostavlja PC, upravo zato što je skup "sport"... Novije igre su obično neoptimizirane konverzije, koje malen broj igra... Piratstvo isto škodi, ali definitivno ne u tolikim razmjerima, kolikim prijete konzole...

  21. #21
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Svakako pohvaljujem ovaj potez Microsofta, nadam se da ce uspjeti zazivjeti, optimizacija svih igara za xbox gamepad me malobrine, ali mozda me i nebi trebalo brintu, mozda to znaci da ce sada konvertirati igre s PC-a na konzolu, a ne obrnuto. Pirati i konzole jesu problemi, nemozemo reci da oni ne usporavaju razvoj igara za comp, ali ima jedna stvar koja je puno veci problem za PC gaming, a to je optimizacija igara, developeri ocito ne posvecuju dovoljno paznje optimizaciji igara, to je veliki problem jer vecina racuna da nece mjenjati comp kad ga kupi jos barem 3-4 godine, ocito je vazno da se igra vrti samo na najjacim compovima, a to je jako lose, pogotovo stoga sto konzole nude igranje svih igara bez problem i odlicnu grafiku cak i nakon nekoliko godina po izlasku konzole. PC sada prolazi kroz transformacijsko razdoblje, svjedoci smo sve manje inovativnost naslova, reciklazi i slicnim problemima, sada je vrijeme kad gaming na racunalu pravipreokret, sada pocinje parvi prijelaz s SP igranja na MP igranje, mnogo je odlicnih naslova bilo i prije, pogotovo pucacina, ali mislim da sada nakon porasti brzine neta, ostavljanja DSL-a az minimum u vecem djelu svijeta i golemom promoviranju MMO igara dolazi vrijeme promjene gaminga na kompjuteru. Mislim da nas sada cekasve vece napustanje SP-a, smanjenje razvoja grafike i AI-a, ali zato razdoblje razvijanja MP igara, vracanje korjenima, mozda i pokusaju stvaranja novih fransiza, mogucnos malih developera da se probiju, probudjivanje starih zanrova, spajanje pojedinih zanrova irazvijanje nove gaming industrije, novi pocetak, novo zlatno doba. Mozda ovo ipak govorim u zanosu, mozda nada nadglasava razum, ali nadati cu se dok mogu, jer kao sto je pokazano u onoj temi "Kada gaming zavrsava?" stvari nisu perfektne i promjene su nuzne, nada umire zadnja, nadam se da nada nece nikada umrijeti i da ce se jednom ispuniti.
    Well, as long as it's interesting.

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    PC ne propada zbog najezde konzola, vec zato jer nista novo na pc-u ne valja
    uz par iznimaka, though
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  23. #23
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao baptist2001
    Također, kupnjom PC-a dobije se i vrlo korisna platforma za rad, koja u današnje vrijeme gotovo svakome može pojednostaviti život ( studenti - pisanje seminara, pretraživanje interneta..., poslovni ljudi - e-mail komunikacija, poslovne aplikacije, obiteljski ljudi - plačanje računa putem interneta, dostupnost svih mogućih informacija itd. Dakle, konzole tu ne mogu nikako konkurirati. Jedino da ponude podršku za sve ovo što sam nabrojio, a onda to više nebi bile konzole, zar ne?
    Za office/internet/photoshop je dovoljno računalo od 1000-1500 kuna. Svi znamo da se nova računala kupuju samo i jedino radi igara.

    Šta se tiče xbox gamepada, nemajte brige. U Microsoftu rade daleko pametniji ljudi od mene i vas. Neće oni forsirati da se jedan total war igra gamepadom. S druge strane, PES, POP i razne druge igre će po defaultu biti savršeno konfigurirane za gamepad koji je kvalitetniji od bilo kojeg za računalo. PC konačno dobiva defaultni gamepad, a to može biti samo dobra vijest.
    Nova računala se kupuju i radi posla, a i na tima se može 80 posto igara odigrat na medium rezoluciji ali...
    SKUPA nova računala se kupuju zboh Crysisa, Qw ET itd.

    A opet, ako trebaš recimo za PS3 pljunut oko 5000 KN... Za te novce si složiš konfiguraciju koja će vrtit sve najnovije igre + još možeš obavljat sve što ti treba na kompu (od prženja, slušanja mjuze, editiranja kučnih video uradaka i fotografija... )

    The point is: PC Gaming se ne mora brinuti za svoju budućnost. Samo se trebaju neki ljudi malo više potrudit, a evo, Microsoft već nešto radi na tome, tako da...
    Život je za neka sranja jednostavno prekratak.

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    moje mišljenje je da ne moramo brinuti o propasti gaminga na pc-u, čim se M$ dohvatio posla...mislim, M$ je ipak najveći softverski gigant, znaju oni reklamirat, znaju oni jako dobro svoj posao i znam da će pogurati gamersku industriju koliko god jako mogu (ipak je i njima to u interesu, da se proda Vista jelte ).
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  25. #25
    = Citat = Izvorno postao IgGy
    - sto mislite o stanju PC gaminga u ovom trenutku, odnosno je li ugrozen zbog sve jace penetracije konzola
    Pa, kako su u zadnje vrijeme krenuli s konzolama, da, mogao bi biti ugrožen. PC gaming u zadnjih je par godina na klimavim nogama. Raste prodaja igara za konzole, pada prodaja PC igara. Većina gaminga bazirana je baš na konzolama, a zašto? Jer PC nikada nije bio, niti će ikada biti "platforma za igranje" u pravom smislu tih riječi.


    = Citat = Izvorno postao IgGy
    - vjerujete li kako PC gaming zbog piratstva pati
    Ne. Od tog pati manje nego od konzola.


    = Citat = Izvorno postao IgGy
    - mislite li kako je kraj PC gaminga sve blizi
    Iskreno, na ovo pitanje ne znam odgovor. Vrijeme je tu presudan faktor, ono će pokazati.


    = Citat = Izvorno postao IgGy
    - mislite li kako je Microsoft posvetio previse pozornosti Xbox brandu, a uvelike zapostavio igranje na Windowsima
    Recimo da da. Koncentrirali su se u zadnje vrijeme na Xbox, jer je Xbox360 (relativno) nova stvar na tržištu, a budući da se većina gaminga odvija na konzolama, ta se stvar prodaje i na tome se zgrće lova. Naravno da su se onda koncentrirali na to.


    = Citat = Izvorno postao IgGy
    - sto mislite o Microsoftovoj Games for Windows inicijativi, i hoce li donijeti ista dobroga PC gamingu
    Hože li donjeti išta dobroga?
    Games for Windows generalno predstavlja marketinški program koji će osobna računala i operativni sustav Windows početi tretirati kao "platformu za igranje", baš kao što je slučaj i s konzolama.
    Da li će im ovo uspjeti? Vidjet ćemo. Moglo bi čak i upaliti.


    Sve u svemu, Microsoft se prima posla... Da li je to dobro? Naravno da je. Hoće li na kraju rezultat biti dobar? Tko zna... Možemo jedino čekati da vidimo šta će bit od svega toga.

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Pleternica/Požega
    Postova
    4.698
    Moje je misljenje da se nalazi na prijelaznom razdoblju, dolazak dx10 i next gen grafulja i to, e sad, ako se to uspostavi preskupim sportom i ako neuzme maha u nadolazecim godinama, bojim se da ce konzole bit za igranje, komp za programiranje i ostalo...

    Added: 2 months 13 days 21 hours 21 mins ago
    Updated: 37 years 8 months 17 days 19 hours 31 mins ago - može

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ma da... Microsoft spašava gaming, svi su oni neki pametni i sve će nas usrećiti... Ljudi su jednostavno vidjeli priliku za zaradu od kojekakvih licenci, kao i veliku mogućnost propagiranja svog Windowsa - i iskoristili je. Samo profit, ni manje, ni više. Stvarni uticaj na gaming će biti mnogo manji nego što bi oni htjeli da mi mislimo.

  28. #28
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    ah, mislim da nijedna konzola neće moći ugroziti PC, jednostavno će uvijek biti inferiornije
    Think again.

  29. #29
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Prvi GfW naslovi

    Flight Simulator X

    Microsoft Flight Simulator X Deluxe

    Company of Heroes

    Age of Empires III

    Age of Empires III: Warchiefs

    Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

    Zoo Tycoon 2: Zookeeper Collection

    Zoo Tycoon 2: Marine Mania

    Lego Star Wars II

    Age of Conan: Hyborian Adventures

    Supreme Commander

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Misliš GfW naslovi? Reci mi, ako znaš, da li AoE III u prvobitnom izdanju ima podršku za GfW ili je to neko novo izdanje ili će to doći nekim patchom? Baš me interesuje, s obzirom da je igra relativno stara.

Slične teme

  1. Games for Windows Live
    By SkunK in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 20-08-2013, 17:23
  2. Games for Windows Markeplace
    By Deadwalker in forum Gaming općenito
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 16-08-2013, 11:32
  3. Games for Windows live problem
    By RIDER32 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 17-06-2010, 16:00
  4. Fallout: New Vegas neće Games For Windows LIVE
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 09-06-2010, 20:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •