Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: 2D RPG

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646

    2D RPG

    Ja i jos par frendova smo se složili da napravimo jedan rpg skupa, sad me zanima, ako netko zna, koje sve programe treba koristiti, please help someone

  2. #2
    RPG Maker ako ciljate nešto ala klasični JRPG.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    ja cu reci C++, ali samo pricekaj dok Burek ne dodje, ovo je njegovo podrucje !!!

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    = Citat = Izvorno postao Bishop_45_(2)
    ja cu reci C++, ali samo pricekaj dok Burek ne dodje, ovo je njegovo podrucje !!!
    kk, rpog maker je cool, nitko od nas nema baš puno pojma sa c++ i ostalim programima, kodovima i stuff pa sam se pitao moze li netko pooci u vezi programa i tako

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Pa, sad, da je ovo moje područje - to je relativno stvar. Dobrim dijelom i jeste, jer sam isprogramirao svoj 2D RPG, ali opet - čini mi se da se ovdje ne radi o programiranju, tj. da ljudima treba neki gamemaker. Arbiter vam je preporučio RPG Maker, pa bi mogli probati s tim. Takođe, ako ste vičniji izradi grafičkog materijala, levela i sl. nego programiranju, takođe možete probati i sa mojim Hybridom. Ako već nisi, downloadaj Auru (oko 7 MB), pa ako ti se svidi kako igra izgleda i radi, možeš slobodno upotrijebiti engine za svoju igru. Imaš moju dozvolu i podršku za to. Možda zvuči kao reklama, ali ja ne poznajem bolje sredstvo za napravit 2D RPG (jer jedva da sam probao išta drugo)

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Burek a da predlozis staviti Auru na pcplay dvd? Ako ima mjesta za sranja tipa neki ribolov bass fish i ostalo, moze i tvoje, ako si voljan dat source code iz toga se moze rodit i par tutoriala koji bi netko pisao i sve to osvane na pcplay dvd-u.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Pa, sad, da je ovo moje područje - to je relativno stvar. Dobrim dijelom i jeste, jer sam isprogramirao svoj 2D RPG, ali opet - čini mi se da se ovdje ne radi o programiranju, tj. da ljudima treba neki gamemaker. Arbiter vam je preporučio RPG Maker, pa bi mogli probati s tim. Takođe, ako ste vičniji izradi grafičkog materijala, levela i sl. nego programiranju, takođe možete probati i sa mojim Hybridom. Ako već nisi, downloadaj Auru (oko 7 MB), pa ako ti se svidi kako igra izgleda i radi, možeš slobodno upotrijebiti engine za svoju igru. Imaš moju dozvolu i podršku za to. Možda zvuči kao reklama, ali ja ne poznajem bolje sredstvo za napravit 2D RPG (jer jedva da sam probao išta drugo)
    ok, dowloadat cu je cim dobijem dsl (vec je trebao doci), nismo baš vični izradi igara, to nam je jučer palo na pamet tako da sada tek organiziramo veću ekipu (glazba, dizajneri i to).
    Kad dowloadam igru javit cu ti se

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Senetry
    Burek a da predlozis staviti Auru na pcplay dvd? Ako ima mjesta za sranja tipa neki ribolov bass fish i ostalo, moze i tvoje, ako si voljan dat source code iz toga se moze rodit i par tutoriala koji bi netko pisao i sve to osvane na pcplay dvd-u.
    Time hoćeš reći da je moja igra sranje? Da, razmišljao sam o tome, i vjerovatno ću to i predlagati, ali ne još. Jer to jedva da je igra u ovom stanju. Treba ponudit neku SP kampanju i još neke modove igre, tako da se ne može sve završit za 5 min. A što se source-koda tiče, citiraću se...

    = Citat = Izvorno postao HybridBurek
    Projekat je za sada closed-source. Source kod neću nikome objaviti (bar za sada) iz više razloga.
    Prvi je to što je kod igre u završnoj fazi, veći dio posla sam završio, te mi sada više i ne treba pomoć oko koda. Drugo, kod je prilično nepregledan i skoro uopšte nije komentiran tako da bi objašnjavanje koda bilo samo gubljenje vremena, pogotovo uzimajući u obzir prvi razlog. Treće je da se igra može vrlo radikalno mijenjati izmjenom skriptnog koda i to je nešto što podržavam i u što ću pokušati uputiti što više ljudi koji pokažu interes. Četvrto i zadnje je što vam uvijek ja stojim na raspolaganju i što ću raditi na kodu skladno vašim prijedlozima i zahtjevima, stoga smatram da stvarno nema potrebe da neko na svoju ruku petlja po kodu. Toliko o tome, hvala na razumijevanju.
    Mislim da su mi razlozi dovoljno jasni. A čak i kada bi objavio source, jednostavno nema šanse da bi ga neko razumio dovoljno dobro, pa da piše tutoriale po tome Već sam napisao tutorial o osnovama editora, i sad čekam da se pokaže neki interes javnosti, pa da pišem dalje tutoriale. Uglavnom, topic nije o Auri, tako da za dalje informacije konsultujte Aura topicSna ovom forumu, ili posjetite zvanični forumSna kome možete pronaći spomenuti tutorial, neke detaljnije opise, vijesti i sl.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •