Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 102

Tema: Sauerbraten (odlican besplatni FPS)

  1. #61
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Igra je simpatična i držala me dobrih pola sata ali mi se ne da igrati kada znam da je jedan FEAR Combat također besplatan, ali je barem dvije svjetlosne godine ispred Sauerbratena.
    Ali zato Sauerbraten ima koncept enginea i jednostavnost editovanja tri svjetlosne godine ispred svega drugog što sam ja do sada vidio.
    Jednostavnost editiranja je za 5. Nemam nikakvih primjedbi na igru, jer stvarno rulla . Naravno da je FEAR Combat toliko ispred Sauerbratena kad ga je napravila dobra tvrtka. Sauerbraten engine je napravio Aardappel (nikad čuli, zar ne?), i to je zapravo modificirani engine Cubea. Inače rullam u igri!
    P.S. Napokon skinuo .

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  2. #62
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Igra je simpatična i držala me dobrih pola sata ali mi se ne da igrati kada znam da je jedan FEAR Combat također besplatan, ali je barem dvije svjetlosne godine ispred Sauerbratena.
    Ali zato Sauerbraten ima koncept enginea i jednostavnost editovanja tri svjetlosne godine ispred svega drugog što sam ja do sada vidio.
    Da, editor je odličan, a i engine je jedan od boljih besplatnih. Ja čisto govorim iz perspektive same igre. U svakom slučaju, ovaj engine je dobar potencijal, mada ga sad zapravo primarno razvijaju kao engine za RPG igre a ne pucačine.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  3. #63
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Upravo sam pročitao da je Aardappel radio na Far Cry-u.

    http://strlen.com/farcry/index.html
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  4. #64
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    Evo sad sam još malo igrao. Jedina kvalitetna stvar su mape. Singleplayer je totalna katastrofa, AI i pathfinding su koma komarum, dok multiplayer ima nešto potencijala, ali bi se na njemu moralo jako puno raditi jer je aiming bezvezan, hitboxovi su veličine trokrilnog ormara i nakon desetak minuta igranja svatko može postati šampion, a izgleda kako su to namjerno napravili kako bi prikrili sfušani free look, oružja, nepostojanje reloadinga i još neke problemčiće s istovremenim pucanjem, kretanjem i skakanjem, itd itd...
    U biti nekako mi se čini kako od ove igre neće biti ništa, ona im vjerojatno služi samo za testiranje engine-a, mogu je preporučiti samo najmlađoj dječici koja će uživati 2-3 dana u prebrojavanju šarenih fragova
    Što se editora tiče, nije mi se dalo ulaziti previše u njega, no djeluje mi kao nevjerojatno pojednostavljeni Radiant u nazovimo tako - realnom vremenu i doista se čudim što iD svojevremeno nije napravio takav za Q3A. Dakle, ako želite raditi svoje mape za igre, počnite sa Sauerbratenom, jer vas neće obeshrabriti kao drugi editori, slabo dokumentirani i neinventivnog sučelja, za koje morate po cijele dane visiti na grupama i žicati pomoć. Dakle, ako vas privlači mapiranje, morali biste savladati ovaj editor u roku keks.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  5. #65
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Što se editora tiče, nije mi se dalo ulaziti previše u njega, no djeluje mi kao nevjerojatno pojednostavljeni Radiant u nazovimo tako - realnom vremenu i doista se čudim što iD svojevremeno nije napravio takav za Q3A.
    Sve to ima svoje. Nema šanse da to u Quake engineu proradi, jer Cube (i Cube 2) rade na radikalno drugačijem principu. Cube koristi quad-based octrees, tako da se pri real-time editovanju samim izvlačenjem tih kocki jedne iz druge stvara oktalno drveće koje je samo po sebi idealno za visibility kalkulacije, dok je u Quake engineu totalno druga priča. Cube je već sam po sebi podijeljen na te kockice i već ima gotovo octreese, dok se za svaku Q3 mapu (i za sve iDove engine) prvo trebaju generisati vis-leafsi, te zatim raditi visibility kalkulacije na osnovu toga, jer je engine predviđen da radi sa prekalkulisanim BSP treesima. Ok, vjerovatno je sad 1% ljudi shvatilo o čemu pričam, ali uglavnom se radi o pametnom programiranju Cubea - zahvaljujući razrađenosti koncepta tamo se vrlo efikasno radi ono za što većini drugih enginea trebaju čak i sati prekalkulacije. I to i jeste glavni razlog mog divljenja Cubeu. Naravno, ima on i svojih nedostataka što se mogućnosti arhitekturalne složenosti tiče, ali ti nedostaci su jedva primijeti, tako da su ljudi upotrebom ovog algoritma mnogo više dobili nego što su izgubili.

  6. #66
    Senior Member Lord of The Fleas Pippen47's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Imotski
    Postova
    362
    u editoru odaberem map operations-new map (onu najmanju) i napravim mapu... i što sada s njom? sam moram haračiti po njoj? kako da ju podjelim s drugim igračima ... mislim da bi trebao ono cooled.. tako nekako se zove ali ne znam kako to napraviti! help

  7. #67
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Ako si izabro najmanju večinu mape, sumnjam da je nešto kvalitetna...

    Ja sada radim na jednoj velikoj kući, mapa se zove "Strange House". Svaki kat je potpuno druga priča

    Još trebam poraditi na poziciji monstera i municije...Zasad su 3 kata gotova.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  8. #68
    Senior Member Lord of The Fleas Pippen47's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Imotski
    Postova
    362
    nisam ni rekao da je nesto tek sam počeo raditi... napravio sam 4 zgrade, underground tunele u kojima je voda... i sada kako da ju nekom pokažem da malo komentira i savjetuje'

  9. #69
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Pa pošalji je tu, Ja ću sigurno pogledat. Idi u folder igre > packages > base > nađi mapu...

    Imena su malo sjebana, napiši nekaj da se primijeti tvoja mapa (/savemap "ime")
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  10. #70
    Senior Member Lord of The Fleas Pippen47's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Imotski
    Postova
    362

  11. #71
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Eh, pa... Kako ti da ovo kažem... Ti još nemaš ništa.
    To je multiplayer mapa jelda?
    Kao prvo, mnogo zidova ti nema texture i baš nema mnogo smisla. Kad dođeš do onih stepenica, zaglaviš se.
    I najvažnije, nema uopće svjetla...

    No dobro, tek si počeo pa nećemo biti strogi

    Dobro si krenuo, nastavi samo....
    Postavi malo entity-a

    Dosta ja tu kritiziram, a ni moja mapa nije baš sjajna. No eto svejedno ću staviti, da čujem jesam li krenuo dobrim putem. (upozorenje: vrlo je kratko )
    Click meS
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  12. #72
    Don't worry Bureq, ja sam shvatio sve o čemu si govorio.
    BTW, jel se mogu otvarat mape iz originalnog (prvog) Cubea?

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  13. #73
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840
    Evo danas sam igrao 3,5 sata na istoj mapi i sakupio 1127 killova.Niko me nije stigo a drugi je odusto nakon 950 kilova.
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  14. #74
    = Citat = Izvorno postao prcko
    Evo danas sam igrao 3,5 sata na istoj mapi i sakupio 1127 killova.Niko me nije stigo a drugi je odusto nakon 950 kilova.
    Congratulations!

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  15. #75
    a koliko ova igra trosi prometa?

  16. #76
    Malo.

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  17. #77
    Senior Member Lord of The Fleas cr33p's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Nexe city
    Postova
    302
    evo skidam igru pa se javim ak mi se svidi

  18. #78
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840
    Hmm moze mi ko objasnit zašto čim upalim komp palim ovu igru a ne wow ili nekaj drugo
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  19. #79
    ovisnost, prcko. i meni je sauerbraten prva igra koju odigram. a možda je to ipak linearnost i izgled?

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  20. #80
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152
    hm, izgleda mi ko proljepšani cube. pa zapravo i je bazirana na njegovom engineu
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  21. #81
    da. a ovaj topic je postao malo inaktivan. Ajde drustvo, malo aktivnosti! BTW postat cu novu mapu uskoro u sauerbraten mapiranju. tako da ju mozete vidjeti

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  22. #82
    Senior Member Lord of The Fleas cr33p's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Nexe city
    Postova
    302
    up....sta vise nitko neigra ovo ajd ako netko hoce partiju neka mi se javi na msn

  23. #83
    a ja cu igrat samo da mi se netko javi. vec mi je dojadilo mapiranje ali mape su mi zakon. sad cu ih stavit na rapidshare.

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  24. #84
    Senior Member Lord of The Fleas cr33p's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Nexe city
    Postova
    302
    evo add-o sam te.ja sad moram u skolu pa cu tek navecer igrat.see ya

  25. #85
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840
    Moze se moze http://img69.imageshack.us/img69/9711/1000059al3.jpg
    Malo je slika loša sa fotićem sam slikal.
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  26. #86
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Nisi čuo za "Print screen" tipku, jesi li?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  27. #87
    skidam, prema komentarima imam osjecaj da ce mi se svidjet

  28. #88
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.064
    zakon pogotovo mjuza

  29. #89
    jel netko za partiju il za coopedit, javite mi se na MSN il XFire (r4v3n999)

    EDIT: Nova verzija Sauerbratena je dostupna!

    I am not teh same R4v3n that was here a long ago...

  30. #90
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Castovaću ressurect ovdje...

    *puf*

    Igra li još uvijek ko? Kako vam se sviđa zadnja verzija? Novi modeli? Novi mod igre?

Slične teme

  1. besplatni avi converter?
    By Ren85 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 30-08-2009, 16:55
  2. Blackshot besplatni FPS
    By sharrky in forum Online gaming & living
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 23-08-2008, 19:17
  3. Cube 2: Sauerbraten mapiranje
    By Sonic_Moronic in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 03-05-2007, 15:34
  4. Sauerbraten (odlican besplatni FPS)
    By Shadowww in forum Gaming općenito
    Odgovora: 61
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •