Nisam siguran je li mi ovo pravo mjesto za moje teme, ali eto, valjda spada u neku vrstu izražavanja, iako se većinom radi o reciklaži i manipulaciji tuđih materijala - ali opet, tako je nastala i većina sigova, pa će valjda moći ovo ovdje. Dakle, ove teme sam napravio podavno (prije 6+ mjeseci), ali nikada nisu bile dostupne široj javnosti, pa sam ih prije par dana opet iskopao negdje na disku i odlučio podijeliti s vama. Evo, predstavljam vam 5 tema, bar za sada :

Windows XP

Tema nastala iz moje frustracije prema stotinama odvratno nekvalitetnih tema za K700i koje pokušavaju imitirati look & feel Windowsa XP, tako da sam odlučio napraviti nešto bolje... i dobrim dijelom sam uspjeo. Moja ocjena : 8/10

nErgy

Ponovo jedna Windows XP tema, ali ovaj puta predstavlja Media Center edition. Ovdje sam odlučio dopustiti sebi malo više umjetničke slobode, pa sam stavio wallpaper koji je i kod mene na desktopu jako dugo stajao iz prostog razloga što se (prema meni bar) jako dobro uklapao sa skinom. Lijepo izgleda, somewhat svježe... ja je držim na mobu trenutno. Samo, ova tema ima jednu gadnu manu - nije dovršena. Moja ocjena : 9/10 (kada bi je završio)

Half-Life 2

Tema inspirisana izlgedom Half-Life 2 menija, te od njih posuđuje većinu grafičkih elemenata. Mislim da prilično dobro pogađa look & feel uzora, iako mi se tema iz nekog razloga ne sviđa previše... ne znam zašto. Ali probajte je ipak, daleko od toga da je loša. Moja ocjena : 6/10

Quake 4

Quake 4 - šta reći više? Mislim da je prilično dobro ispala, pogađa sve što je trebala pogoditi. Posebno sam ponosan na onaj marker selekcije u menijima, koji sam uz podosta truda uspio vijerno rekreirati sa onim njegovim gradijentom providnosti. Možda će vam se na prvi pogled učiniti pretamnom ovdje na monitoru, ali na ekranu telefona izgleda malo svjetlije ipak. Moja ocjena 8/10

System of a Down

Ako ste se imalo bavili K700 (a bogami i ostalih telefona) temama, vjerovatno ste primijetili da su ubjedljivo najgore one teme koje bi trebali biti tribute bandovima/muzičarima. Pokušao sam i tu nepravdu ipraviti, ali ne mogu reći da sam postigao neki blistavi uspjeh. Rezultat je prilično minimalistička tema sa coverom self-titled albuma kao glavnim motivom. Većina band-tema je odvratno prešarena i nepregledna - ako ništa, ova bar bježi od tog stereotipa. Moja ocjena : 6.5/10


I to bi bilo to, bar za sada. Imam ja još par njih, ali su prilično nekvalitetne, pa bi se njihovim objavljivanjem vjerovatno samo osramotio. Pošto su sve teme skupa samo dva puta veće od njihovih slika na ovom topicu, odlučio sam ih sve staviti u jedan paket :

Download @ RapidShare

Pa, koja vam se sviđa? Koja vam se ne sviđa? Prijedlozi? Kritike? Sve je dobrodošlo.