Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 44

Tema: Gainward 8800 GTX problemi

  1. #1

    Gainward 8800 GTX problemi

    Dakle danas sam u Ve-milu uzeo Gainwrdovu 8800 GTX i da ne duljim pricu evo u cem je problem...Koju god da igru pokrenem ugasi mi se komp prije nego se uopce stigne loadat. Znam da je grafa žedna struje, so se pak toga tice imam Fortron Blue storm 500w pa sam mislio da ce mi to biti dovoljno. Ostalo od konfe: Dfi lan party2, athlon 4200+dual.2 x1gb supertalent 800mhz... i to je to! Znam da nema bas puno sretnika sa takvim grafuljama ali molim za pomoc svakog tko ima kakvu ideju. I jos nesto, grafa ima dva konektora za napajanje pa kad ukljucim samo u prvi NE RADI, kad uljucim samo u drugi RADI. Znam da oba trebaju biti spojena pa sam tako i napravio ali me zanima zašto radi i kada je samo drugi konektor spojen ako me shvacate...eto...HVALA svima na dobroj volji
    "For those about to rock we salute you"

  2. #2
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    826
    Nezam za tvoj problem, ali imam jedno pitanje.
    Kamo si kupio tu memoriju? Imam jedan kekes od 1gb pa razmisljam da upikiram drugi. I koliko si ga platio?

    Sorry na ot-u.

  3. #3
    Memoriju sam kupio u Autronicu i kosta 1399 kn 1 gb... telefon od Autronica ti je (01) 63 24 500; pa pitaj
    "For those about to rock we salute you"

  4. #4
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    826
    Hvala stari, sad gledam na site-u njihovom!

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    ipak mi se čini da je u napajanju problem, no to je kvalitetno napajanje. mislim da ovdje nećeš nać riješenje no zaputi se ovamo
    http://forum.pcekspert.com/

  6. #6
    Rjesenje je vrlo jednostavno ,reklamiraj grafu ili trazi povrat love ako ti zele izaci u susret.Mislim da bi ti to bilo najpametnije.Za tu lovu ja bi im jebo m.... ak pocnu neke spike.Naravno to sve pod uvjetom ako si stavio windowse na novo i ako si samo grafu upiknuo na novo tj. ako ti je ostatak sistema do sada radio normalno.


  7. #7
    Fora je ta da mi se i prije znao gasit ali tek nakon sat vremena igranja i to sa 7800 gtx, interesantno je to da sam odvrtio 3dMark06 i dobio 8100 3dMarksa...sad ipak mislim da je stvar u napajanju jer grafa ocito radi. Ono prijasnje gasenje sam uglavnom rijesio hrpom ventilatora jer sam mislio da se kanta pregrijava...ma nemam pojma
    "For those about to rock we salute you"

  8. #8
    ili je napajanje ili ti se pregrijava procesor makar nemogu vjerovati da jedno takvo napajanje moze kiksati ali sve je moguce


  9. #9
    Na procu je Zalman 9500 od kojih 400 kn, nema sanse da se pregrijava, osim toga u biosu sam namjestio da se gasi na 95 celziusa. U kucistu imam jos 4 coolera koji hlade kantu...nema si sto pregrijavat po meni
    "For those about to rock we salute you"

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    Ma napajanje 80% slicni problem imao je i moj frend



  11. #11
    Senior Member Lord of The Fleas NortonCommander's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Kavez
    Postova
    402
    Ti imas 500w napajanje.

    8800gtx u punom loadu troši 321w (mislim)
    Athlon 4200+ Dual Core troši u punom loadu maksimalno 89W
    Memorija ajmo reć 20W
    DVD-RW 25W
    DVD-ROM 25W
    USB uređaj (bilo koji) - oko 5W
    Svaki ventilator - nekih 2-3W
    Matična-25W
    Znaci 455W ide na proc, grafičku, matičnu i memoriju.
    Dodaj jos ovu sitnu periferiju i imas broj koji je opako blizu ili prelazi tvojih 500W.
    Ako sam sto pogriješio ispravite me

  12. #12
    Mozete li mi preporucit kakvo napajanje preko 600 w, moze i preko 700 i nekakav UPS...cijena nije bitna
    "For those about to rock we salute you"

  13. #13
    Možda ovakoSnešto

  14. #14
    Ma uzet cu najjace koje imaju u Linksu i neki UPS i usput cu opljackat neki kiosk ili kladionicu jer ce me to fuckin racumalo kostat para i para
    "For those about to rock we salute you"

  15. #15
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao NortonCommander
    Ti imas 500w napajanje.

    8800gtx u punom loadu troši 321w (mislim)
    Athlon 4200+ Dual Core troši u punom loadu maksimalno 89W
    Memorija ajmo reć 20W
    DVD-RW 25W
    DVD-ROM 25W
    USB uređaj (bilo koji) - oko 5W
    Svaki ventilator - nekih 2-3W
    Matična-25W
    Znaci 455W ide na proc, grafičku, matičnu i memoriju.
    Dodaj jos ovu sitnu periferiju i imas broj koji je opako blizu ili prelazi tvojih 500W.
    Ako sam sto pogriješio ispravite me
    je, pogriješio si.

    8800GTX prema provedenim testovima na netu, troši oko 320W ZAJEDNO sa ostatkom konfe (i to je***ne konfe).
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    istina, sama nvidia je za 8800gtx preporučila kvalitetno napajanje od 450W. inače grafa sama troši oko 150-160W.

    napajanje ti radi probleme najvjerojatnije, a moguće je i da ti je u kući nestabilna struja.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  17. #17
    Senior Member Lord of The Fleas NortonCommander's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Kavez
    Postova
    402
    = Citat = Izvorno postao GrannyKiller
    je, pogriješio si.

    8800GTX prema provedenim testovima na netu, troši oko 320W ZAJEDNO sa ostatkom konfe (i to je***ne konfe).
    Jebiga onda, sorry.
    A i bilo mi je ZBILJA čudno kad san na par mjesta na netu vidija 320W samo za grafičku. Al jeb'ga.

  18. #18
    Ocigledno mu napajanje od 500w nije dovoljno, nema mi se zasto gasit komp nego zbog toga...siguran sam da nije stvar u pregrijavanju...idem po napajanje pa cemo vidit. Dali mi ups rijesava situaciju s padom napona i te fore?
    "For those about to rock we salute you"

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    ups ti pegla napone, ali moraš kupit ups sa stabilizatorom, jer nema svaki to. moguće je da pomogne, ali ako je napajanje defektno ili preslabo, onda ti neće pomoći. prvo bi trebao istestirat sa nekim drugim napajanjem.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  20. #20
    A daj mi reci jesi li kaj klokao pa mozda malo pretjerao.


  21. #21
    EVO FRISKIH NOVOSTI!!! Tagan od 700 w je rijesio problem no ozgleda da grafa ne valja, sve zivo mi trza, igre rade slabije nego sa 7800 gtx koju sam si usput receno vratio natrag u komp...najbolje je to sta 3dMark vrti duplo bolje nego 7800... bit ce da je to jedna od onih koje se pregrijavaju a dosta je i bucna sto takodjer nebi trebala bit. Napr Dark Mesiah mi se bolje vrti na 7800, Gothic 3 da ne govorim iako i na jedno i na drugoj radi lose jer je engine katastrofa...da ne duljim vratit cu ju natrag...SRANJE OD KARTICE KOJE SE GRIJE KO BLESAVO...nadam se da cu promjenit misljenje kad ju zamjenim
    "For those about to rock we salute you"

  22. #22
    = Citat = Izvorno postao Tust
    EVO FRISKIH NOVOSTI!!! Tagan od 700 w je rijesio problem no ozgleda da grafa ne valja, sve zivo mi trza, igre rade slabije nego sa 7800 gtx koju sam si usput receno vratio natrag u komp...najbolje je to sta 3dMark vrti duplo bolje nego 7800... bit ce da je to jedna od onih koje se pregrijavaju a dosta je i bucna sto takodjer nebi trebala bit. Napr Dark Mesiah mi se bolje vrti na 7800, Gothic 3 da ne govorim iako i na jedno i na drugoj radi lose jer je engine katastrofa...da ne duljim vratit cu ju natrag...SRANJE OD KARTICE KOJE SE GRIJE KO BLESAVO...nadam se da cu promjenit misljenje kad ju zamjenim
    trazi lovu nazad i potrosi na kurve(to ne mislim doslovno) jer nema jos igre koja bi tu karticu posteno izmucila niti ce je biti tako skoro


  23. #23
    Mislim da mi nece dat novce nego da cu morat mjenjat za drugu. Ne vjerujem da nesto sto toliko kosta moze takve probleme radit, ma neznam sta da kazem.
    "For those about to rock we salute you"

  24. #24
    = Citat = Izvorno postao Tust
    Mislim da mi nece dat novce nego da cu morat mjenjat za drugu. Ne vjerujem da nesto sto toliko kosta moze takve probleme radit, ma neznam sta da kazem.
    ak ne vracaju lovu morali bi ti onda promjeniti za neki drugi proizvod npr dodaj jos tisucu-dve i kupi si neki lcd televizor od 82 cm a ga vec nemas ili nesto drugo.


  25. #25
    To ti je dobra ideja, mogo bi pricekat i playstation 3 pa ga uzet. Igre su na pc platformi u zadnje vrijeme koma sto se optimizacije tice samo zato da bi pametnjakovici kao napr. moja malenkost bacali pare na gluposti kao sto su graficke od 5000 k plus kusur koje jos k tome k*rca nevaljaju
    "For those about to rock we salute you"

  26. #26
    = Citat = Izvorno postao Tust
    To ti je dobra ideja, mogo bi pricekat i playstation 3 pa ga uzet. Igre su na pc platformi u zadnje vrijeme koma sto se optimizacije tice samo zato da bi pametnjakovici kao napr. moja malenkost bacali pare na gluposti kao sto su graficke od 5000 k plus kusur koje jos k tome k*rca nevaljaju
    aj javi kako je proslo


  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    = Citat = Izvorno postao Tust
    EVO FRISKIH NOVOSTI!!! Tagan od 700 w je rijesio problem no ozgleda da grafa ne valja, sve zivo mi trza, igre rade slabije nego sa 7800 gtx koju sam si usput receno vratio natrag u komp...najbolje je to sta 3dMark vrti duplo bolje nego 7800... bit ce da je to jedna od onih koje se pregrijavaju a dosta je i bucna sto takodjer nebi trebala bit. Napr Dark Mesiah mi se bolje vrti na 7800, Gothic 3 da ne govorim iako i na jedno i na drugoj radi lose jer je engine katastrofa...da ne duljim vratit cu ju natrag...SRANJE OD KARTICE KOJE SE GRIJE KO BLESAVO...nadam se da cu promjenit misljenje kad ju zamjenim
    nemoj se odmah toliko uzbuđivat, ipak je to još poprilično frižak proizvod. ta kartica koristi drukčije drivere, pa pripazi da koristiš one koje treba.

    što se tiče zagrijavanja, ne zabrinjavaj se, jer kartica ima 681 milijun tranzistora, pa je normalno da se grije. ako se stvarno previše grije (pogledaj na netu malo, barem sad ima dosta testova tih kartica, pa vidi temperature) onda provjeri da je pasta nanesena kako treba na čip.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    = Citat = Izvorno postao Tust
    To ti je dobra ideja, mogo bi pricekat i playstation 3 pa ga uzet. Igre su na pc platformi u zadnje vrijeme koma sto se optimizacije tice samo zato da bi pametnjakovici kao napr. moja malenkost bacali pare na gluposti kao sto su graficke od 5000 k plus kusur koje jos k tome k*rca nevaljaju
    a covijece.Sry na offtopicu ali koliko ti imas novaca



  29. #29
    = Citat = Izvorno postao Cali
    = Citat = Izvorno postao Tust
    EVO FRISKIH NOVOSTI!!! Tagan od 700 w je rijesio problem no ozgleda da grafa ne valja, sve zivo mi trza, igre rade slabije nego sa 7800 gtx koju sam si usput receno vratio natrag u komp...najbolje je to sta 3dMark vrti duplo bolje nego 7800... bit ce da je to jedna od onih koje se pregrijavaju a dosta je i bucna sto takodjer nebi trebala bit. Napr Dark Mesiah mi se bolje vrti na 7800, Gothic 3 da ne govorim iako i na jedno i na drugoj radi lose jer je engine katastrofa...da ne duljim vratit cu ju natrag...SRANJE OD KARTICE KOJE SE GRIJE KO BLESAVO...nadam se da cu promjenit misljenje kad ju zamjenim
    nemoj se odmah toliko uzbuđivat, ipak je to još poprilično frižak proizvod. ta kartica koristi drukčije drivere, pa pripazi da koristiš one koje treba.

    što se tiče zagrijavanja, ne zabrinjavaj se, jer kartica ima 681 milijun tranzistora, pa je normalno da se grije. ako se stvarno previše grije (pogledaj na netu malo, barem sad ima dosta testova tih kartica, pa vidi temperature) onda provjeri da je pasta nanesena kako treba na čip.
    bolje da nis ne dira ak ju vec nosi na reklamaciju da mu ovi nebi nekaj zamjerili ak skuze da je micao hladnjak,uostalom ak ju je vec tolko platio zakaj da se uopce zamara time


  30. #30
    KAJ TE BRIGA KOLIKO PARA IMAM Pare ne cine covjeka sretnim, a bome nije me ni grafa bas usrecila Sala... imam para za sve sto me usrecuje. Dakle vratimo se natrag na temu. Verzija drivera koju imam jest Forceware 97.02 dakle zadnji ako se ne varam.
    "For those about to rock we salute you"

Slične teme

  1. Graficka,8800 gts vs 8800 gt oc graficke
    By Cazze in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 10-06-2008, 17:21
  2. 8800 GTS 320mb vs 8800 GTS 512mb koju?
    By kripton32000 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 105
    Posljednji post: 16-01-2008, 23:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •