Stranica 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 160

Tema: Helpdesk - izrada igra

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ma miran sam... Ne kažem ja da je apsolutno nemoguće u FPS creatoru napraviti nešto dobro. Ali da bi se napravilo nešto dobro u njemu, opet treba jako mnogo truda uložiti u svoje modele, teksture i ostalo kako bi se ta vaša igra odvojila od stotina (hiljada?) drugih, a takođe, trebali bi se poprilično ograničiti s veličinom prostora i brojem protivnika kako bi to čudo uopšte bilo igrivo na nekom prosječnom PCju. Dakle, na žalost svih wannabe game developera - opet se treba dobro potruditi da bi dobili nešto što se može nazvati igrom. A za onaj slučaj koji je forumaš godine spomenuo, "samo malo slobodnog vremena poslije škole", time se može dobiti samo još jedan totalno neinspirisani šit nalik na pun k**** ostalih. Znate šta bi bilo dobro? Trebalo bi skupiti sve igre koje je ikad iko napravio u FPS creatoru bez ikakvih dodatnih materijala (a takvih je većina) i prisiliti ove zagovornike FPS-creator-do-it-yourself-game-in-5-min da ih odigraju sve. Mislim da bi im se toliko zgadila njihova sličnost, totalna neinspirisanost i tromost, da više ne bi ni pomislili na FPS creator.

  2. #32
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Ma miran sam... Ne kažem ja da je apsolutno nemoguće u FPS creatoru napraviti nešto dobro. Ali da bi se napravilo nešto dobro u njemu, opet treba jako mnogo truda uložiti u svoje modele, teksture i ostalo kako bi se ta vaša igra odvojila od stotina (hiljada?) drugih, a takođe, trebali bi se poprilično ograničiti s veličinom prostora i brojem protivnika kako bi to čudo uopšte bilo igrivo na nekom prosječnom PCju. Dakle, na žalost svih wannabe game developera - opet se treba dobro potruditi da bi dobili nešto što se može nazvati igrom. A za onaj slučaj koji je forumaš godine spomenuo, "samo malo slobodnog vremena poslije škole", time se može dobiti samo još jedan totalno neinspirisani šit nalik na pun k**** ostalih. Znate šta bi bilo dobro? Trebalo bi skupiti sve igre koje je ikad iko napravio u FPS creatoru bez ikakvih dodatnih materijala (a takvih je većina) i prisiliti ove zagovornike FPS-creator-do-it-yourself-game-in-5-min da ih odigraju sve. Mislim da bi im se toliko zgadila njihova sličnost, totalna neinspirisanost i tromost, da više ne bi ni pomislili na FPS creator.
    oko ove neoriginalnosti se u potpunosti slažem s tobom.mislim da bi trebalo izbaciti one gotove roomove,oružja i protivnike jer je to kod večine isto

  3. #33
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    oko ove neoriginalnosti se u potpunosti slažem s tobom.mislim da bi trebalo izbaciti one gotove roomove,oružja i protivnike jer je to kod večine isto
    Ali onda ne bi uspio napraviti nikakvu igru (ili bolje reći "igru") sa samo malo slobodnog vremena, već bi se trebalo pošteno namučiti za sve te modele. A za to opet treba ZNANJE i ISKUSTVO. I to je ono što ja pokušavam nekima izbiti iz glave... dođu ljudi bez apsolutno ikakvog znanja i iskustva i napravili bi neku blazin' 3D igru "poput San Andreasa", napravili bi MMORPG sa nekim masovnim bitkama... Pa ako vi mislite da par prosječnih forumaša to može napraviti, kako to da onda razvojni timovi sa 100x većim znanjem, iskustvom i budžetom već nemaju tako genijalne igre?

  4. #34
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    oko ove neoriginalnosti se u potpunosti slažem s tobom.mislim da bi trebalo izbaciti one gotove roomove,oružja i protivnike jer je to kod večine isto
    Ali onda ne bi uspio napraviti nikakvu igru (ili bolje reći "igru") sa samo malo slobodnog vremena, već bi se trebalo pošteno namučiti za sve te modele. A za to opet treba ZNANJE i ISKUSTVO. I to je ono što ja pokušavam nekima izbiti iz glave... dođu ljudi bez apsolutno ikakvog znanja i iskustva i napravili bi neku blazin' 3D igru "poput San Andreasa", napravili bi MMORPG sa nekim masovnim bitkama... Pa ako vi mislite da par prosječnih forumaša to može napraviti, kako to da onda razvojni timovi sa 100x većim znanjem, iskustvom i budžetom već nemaju tako genijalne igre?
    masta ne poznaje granice

  5. #35
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    oko ove neoriginalnosti se u potpunosti slažem s tobom.mislim da bi trebalo izbaciti one gotove roomove,oružja i protivnike jer je to kod večine isto
    Ali onda ne bi uspio napraviti nikakvu igru (ili bolje reći "igru") sa samo malo slobodnog vremena, već bi se trebalo pošteno namučiti za sve te modele. A za to opet treba ZNANJE i ISKUSTVO. I to je ono što ja pokušavam nekima izbiti iz glave... dođu ljudi bez apsolutno ikakvog znanja i iskustva i napravili bi neku blazin' 3D igru "poput San Andreasa", napravili bi MMORPG sa nekim masovnim bitkama... Pa ako vi mislite da par prosječnih forumaša to može napraviti, kako to da onda razvojni timovi sa 100x većim znanjem, iskustvom i budžetom već nemaju tako genijalne igre?
    PROSJEČNI?!?!

    Naravno slažem se. Neka samo rascjepaju neku noviju igru na segmente, pa neka se onda zanose.

  6. #36
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Somwhere in hell...
    Postova
    26
    može li mi neko preporučiti neki program za rađenje rpg-ova kao što je oblivion
    I am a n00b

  7. #37
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    = Citat = Izvorno postao Merđa
    može li mi neko preporučiti neki program za rađenje rpg-ova kao što je oblivion

    Zasto vi mislite da kad krenete pravit igru to odma mora ispat tipa gta, far cry, oblivion?
    tarmi rićmi

  8. #38
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Somwhere in hell...
    Postova
    26
    pa ne mislin da tako ispadne nego da bude igra prema takvom principu
    i spreman sam učiti se i mučiti samo da naučim raditi i tutoriali bi pomobli puno(kao kod photoshopa), ako ima neko neku stranicu neka posta. hvala
    I am a n00b

  9. #39
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao King tiger
    Zasto vi mislite da kad krenete pravit igru to odma mora ispat tipa gta, far cry, oblivion?
    Nemoj se truditi... ja sam tastaturu izlizao odgovarajući ljude od takvih nauma. Pogotovo kad samo pomislim da neka izgubljena duša hoće preko noći napraviti Oblivion, a znam da sam ja godinu+ radio na 2D RPGu...

    A da mi napravimo neki "Koji mi program treba da napravim novi San Andreas/Oblivion/MMORPG" F.A.Q. i u njemu napišemo fontom veličine 250 "NOT GONNA HAPPEN!!!"?

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Ja ne kuzim kako ljudi uopce dodju na tu pomisao da ce napraviti nesto tipa "Obliviona" ili neke druge igre.

    ... to postaje pomalo smjesno, jer postoji 1001 razlog zasto "It's not gonna happen"

  11. #41
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ajde kada je neko programirao i napravio par jednostavnijih igara u životu, pa sada hoće krenuti na nešto malo naprednije, ili ako neko ništa nije do sada radio, pa bi da počne lagano... to cijenim i podržavam 100%. Ali kada neko ko NEMA VEZE o svemu tome dođe i iz vedra neba izjavi "hoću ja napraviti MMORPG/novi San Andreas/Oblivion/Far Cry/šta već"... jednostavno ne zaslužuje nikakvu podršku, jer kao prvo, vrijeđa sve nas koji smo krv propišali da bi nešto napravili, kao drugo - traži nemoguće. Ne tvrdim ja da sad neko 100% nije u stanju napraviti dobru igru, samo mislim da 99% tih koji izjavljuju takve stvari nemaju ni znanja, ni inteligencije, a ponajmanje strpljenja da naprave pravu igru, pa stoga njihove zahtjeve za pomoć smatram totalno neosnovanim i priglupim, usudio bih se reći. Možda sam sada neke uvrijedio, ali ja i dalje tvrdim da nisi u stanju napraviti igru ako si u stanju izlanuti da hoćeš napraviti novi Crysis bez ikakvog znanja i iskustva.

  12. #42
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Somwhere in hell...
    Postova
    26
    ok možda san pretjera ali samo želin probat napravir neku 3d igru, ali pretecžno nekakav FPS ili RPG. Zasad iman od programa samo The 3D Gamemaker, tia san nešto radit ali koliko san svatia tu se samo umeću stvari tu se ništa nemože samo napravit? Ako može onda baš i ne svaćan mislin uzet FPS creator jer koliko vidin govorite da je za početnike dobar. Pa sada...
    uglavnom želin naprvit svoju igru a ne nešto samo umetat.
    I am a n00b

  13. #43
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Svi ti "creatori" igara se samo i svode na "umetanje", tako da ne znam u čemu ti je tolika razlika. Za FPS Creator se obrati Hellboyu, jer koliko vidim, on ima najviše iskustva s tim.

  14. #44
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    ovako, ja bi isto htio početi sa tom izradom, ali nemam blage veze. Želim da mi preporučite ono NAJ osnovnije, naj lakše, za sami uvod.


    Moj cilj: Napraviti čoviječuljka koji će skočit sa platforme na platformu

    (jooo, kak će majka biti ponosna )

    Bux.to referrer

  15. #45
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Prvo, choose your destiny između težeg puta programiranja (koji posjeduje velik potencijal) i lakšeg puta korišćenja "creatora" (koji posjeduje velika ograničenja)...

  16. #46
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    a kuzis, ja ne ne znam koliko je tesko programirati, tako da bi htio poceti s naj naj NAJ laksim.

    al ne da sam glup, neg nemam pojma ni kako izgleda c+, q basic NIŠTA!

    Bux.to referrer

  17. #47
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Hm, onda ti treba neki 2D game-maker, a to nije moje područje... Hellboy?

  18. #48
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Probaj s ovim: Game Maker 4.0

    Tutoriali.

    Mislim da ne postoji laksi program za platformske arkade i opcenito 2d igre.

    EDIT: Hellboy je bio brzi. ¬¬
    there is no god to punish us

  19. #49
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    ojla, lets party.... jel to free?

    Bux.to referrer

  20. #50
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    cijeli program?!? ovo sto mi je dao DD je cijela verzija?

    WoW, vidi može 3d.......... ma, iduce petoljetke

    Bux.to referrer

  21. #51
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Zadnji tutorial, to jest 3D, ne gledaj. To je samo za verziju 6.0 koja vise nije free.

    Moguce je emulirati 3D u GM4.0 ali uz dosta posla.
    there is no god to punish us

  22. #52
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    ma ja ocu samo neku platformu napravit tek tako da se naucim..... a ne odma san andreas

    Bux.to referrer

  23. #53
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Kron
    ma ja ocu samo neku platformu napravit tek tako da se naucim..... a ne odma san andreas
    Ajmo svi ovo stavit u sigove, pa će možda manje znate-već-kakvih postova...

  24. #54
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Somwhere in hell...
    Postova
    26
    imam jedno pitanje:
    dali u FPS Cretoru mogu raditi svoje model provtivnika
    I am a n00b

  25. #55
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    Ok jel se tome programu(kojeg ti preporučiš)raditi kuće ulice itd???

  26. #56
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Somwhere in hell...
    Postova
    26
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    NE, po milijunti put, u FPSC samo ubacuješ modele, modele radiš u nekom drugom programu za 3d modeliranje i moraju biti u .x formatu
    možeš li mi preporučit onda neki dobar program?
    I am a n00b

  27. #57
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    Blender je besplatan

  28. #58
    = Citat = Izvorno postao olio
    Blender je besplatan
    Ali interface mu je za poludit dok ga ne svladaš.

  29. #59
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Somwhere in hell...
    Postova
    26
    e da upravo mi je frend rekao da je teško radit u njemu i da mi je bolje da prvo počmem raditi u WIngs 3d-u. Imalo ko tutove za ovo, ja upravo sada tražin ali nisan naša
    I am a n00b

  30. #60
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    there is no god to punish us

Slične teme

  1. AMD Freak: OC Helpdesk
    By Ivan_87 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 86
    Posljednji post: 04-11-2007, 14:58
  2. HL2 mod - izrada
    By D.E.M.O. in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 10-03-2007, 21:15
  3. Helpdesk forum
    By Outmind in forum PC Play Forum
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 07-05-2006, 11:14

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •