Stranica 307 od 313 PrvaPrva ... 207257297305306307308309 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 9.181 do 9.210 od 9383

Tema: METAL

  1. #9181
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: METAL

    Jedan moj prijatelj često priča da mu je Slipknot spasio život. Kad smo se vraćali nas 4 s njim u autu nakon čitave noći divljanja, skoro je zaspao za volanom i onda je rekao da mu stavimo neku mjuzu od koje neće zaspati. Pustili smo mu Slipknot koji sam slučajno imao na sticku i sigurno nas je dovezao doma. Čitavo vrijeme je vrištao od smijeha i naleta adrenalina, jer nije vjerovao da takva glazba uopće postoji. Poslije smo mu morali nabaviti sve što je od njih ikada izdano.
    Inače čovjek prije nije slušao ništa žešće od rock'n'rolla pedesetih
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #9182
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: METAL

    haha

    moj prijatelj, preko kojeg sam poceo da slusam slipknot, inace slusa joy division, the national, white lies i takve bendove, a od metala samo slipknot. mozda moras da imas otvoren um, tacnije da nisi true metalac, da bi ti se svideo slipknot

    super je kad naidjes na takve ljude i ukljucis ih u sektu. pre nekoliko godina, kad sam se jos igrao, mojoj mami je u posetu dosao kum, koji je doktor od 45 godina i koji maltene do tada nije imao dodir sa video igrama. dok su oni pili kafu, ja sam u susednoj sobi igrao arkham asylum. imam 5.1 sistem, i u to vreme sam voleo da ga bas pojacam dok se igram. prilikom jedne bas glasne eksplozije, kum je morao da ostavi kafu i dodje da vidi o cemu je rec. toliko se odusevio da mi je trazio da mu narezem to. posle su ga moja mama i njegova zena zezale celo vece kako je to uzeo da se igra uz mlekce pre spavkanja
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

  3. #9183
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    1.981

    Re: METAL

    = Citat = Izvorno postao baldrick_

    kori tejlor iz slipknota gleda u svoju mracnu unutrasnjost, koju verovatno svi imamo, i prenosi je na papir. opcinjujuce je bolesno zato sto je uverljivo. naravno, ima mnogo bolesnijih bendova, ali slipknot je jedini koji je "inteligentan"
    Slipknot: It's like Nietzsche, only better.

  4. #9184
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: METAL

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  5. #9185
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: METAL

    Slayer is devastated to inform that their bandmate and brother, Jeff Hanneman, passed away at about 11AM this morning near his Southern California home. Hanneman was in an area hospital when he suffered liver failure. He is survived by his wife Kathy, his sister Kathy and his brothers Michael and Larry, and will be sorely missed.

    Our Brother Jeff Hanneman, May He Rest In Peace (1964 - 2013)

    Won't Bow Don't Know How.

  6. #9186
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: METAL

    Aukurac. Ovo vjerojatno znači otkazivanje koncerta u Zagrebu (između ostalih), ako ne i sam kraj Slayera.
    RIP. ://

  7. #9187
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: METAL

    Šteta, RIP
    Možda se i ne raspadne Slayer, nakon ovog bi se mogao Lombardo vratiti.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  8. #9188
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: METAL

    Tužna vijest za sve fanove. Meni je slejer oduvijek bio dosadan pa mi je svejedno.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  9. #9189
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    782

    Re: METAL

    Kak ti slejer može biti dosadan?

    U svakom slučaju, RIP iako fakat se nadam da će koncert svjedno biti održan i da se neće raspasti.

  10. #9190
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: METAL

    Pa za koncert u Zagrebu se ništa ne mijenja, Gary Holt već neko vrijeme mijenja Hannemana.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  11. #9191
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: METAL

    Ne znači to ništa, Kerry oće pare.

    Btw Mastodon je najbolji bend "nove generacije".

  12. #9192
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: METAL

    Definisi novu generaciju. Mislis moderno?

    Ovaj bend.


  13. #9193
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: METAL

    Zanimljivo ali mrvicu prekonfuzno za moj ukus, možda sjedne nakon par slušanja i ako imaju kakvu melodičniju stvar.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  14. #9194
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: METAL

    Zanimljiva mi je ta pojava da ti neka pjesma ne sjedne na prvo slušanje, a zatim iz nekog razloga ideš opet poslušat pa postane okej, a nakon još par slušanja može i postati najbolja stvar koju si čuo u zadnjih šest mjeseci. To mi se dogodilo s cijelim Screaming for Vengeance, primjerice. Jel ima to neku znanstvenu podlogu? Neko privikavanje na nepoznato ili nešto?

  15. #9195
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: METAL

    acquired taste?

  16. #9196
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: METAL

    = Citat = Izvorno postao System
    Definisi novu generaciju. Mislis moderno?

    Ovaj bend.

    Presmiješni su mi ovi melodični vokali, dosta jeftino sve zvuči.

  17. #9197
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: METAL

    Da, loš je ovaj Sybreed.

    Najbolji bend '00-ih je Mastodon, '90-ih Death, a '80-ih mi je teško odlučit se.


    Najbolji ikad je Mr. Bungle.

  18. #9198

    Re: METAL

    u 80im nema dobrog metala.

  19. #9199
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: METAL

    ^koji proljev, ne vjerujem.

    Zanemariti kompletni NWOBHM, speed, power i trash, uz bendove poput Metallice, Megadetha,Running Wild i sličnih...
    Also, rani black metal.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  20. #9200
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: METAL

    Plesno, plesno, dečki.
    To je budućnost.



    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  21. #9201
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: METAL

    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    Zanimljiva mi je ta pojava da ti neka pjesma ne sjedne na prvo slušanje, a zatim iz nekog razloga ideš opet poslušat pa postane okej, a nakon još par slušanja može i postati najbolja stvar koju si čuo u zadnjih šest mjeseci. To mi se dogodilo s cijelim Screaming for Vengeance, primjerice. Jel ima to neku znanstvenu podlogu? Neko privikavanje na nepoznato ili nešto?
    Postoji znanstvena podloga u tome da te na prvu odbija ono što ti je nepoznato ili drugačije. A neznanstveno dosta ovisi što si čuo prvo s tog albuma. Dobar primjer je meni jedan od najdražih albuma Judasa British Steel. Imaš na njemu jednu od meni najdražih njihovih stvari Breaking The Law i vjerojatno najgoru u njihovoj povijesti Living After Midnight. Ako si slučajno prvu čuo Living After Midnight [ša-la-la ruke gore ajmo svi], trebat će ti vremena da probaviš album koji je zapravo izvanredan
    Inače, Screaming for Vengeance je bio prvi njihov album koji je malo krenuo u dodvoravanje Amerima isto kao i nekoliko albuma kasnije Turbo, pa ima specifičan zvuk u odnosu na njihov stil. Meni je dosta teško Judase komentirati iz današnje perspektive jer sam slušao svaki njihov album kako je dolazio pa su sline curile po defaultu. To je malo teško skužiti onima koji su se rodili iza Painkillera ili još kasnije čak, jer se stilski promijenilo bar jedno "stoljeće metala" u međuvremenu. Jebga ja sam iz generacije koja se smijala u početku prvom albumu Metallice pa smo komentirali da su to neka američka deca koja pobacaju 20 riffova u jednu stvar jer nemaju ideja, a danas mi je Seek And Destroy jedna od Top 50 stvari metala svih vremena
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  22. #9202

    Re: METAL

    = Citat = Izvorno postao Aerial
    Plesno, plesno, dečki.
    To je budućnost.



    to bude na ovogodišnjem Eurosongu?

  23. #9203
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: METAL

    Brijem da mi je Metallica najdraži bend '80-ih.

  24. #9204
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: METAL

    Meni su oni uvijek bili nekako precijenjeni. Što ne znači da nisu odlični, dapače.
    I ta "lololol metallica je pozerski bend koji nije valjao ni 80-ih" ekipa koju danas viđam po netu ide na kurac čak i daleko više od onih kojima je Metallica alfa i omega metala.


    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    Zanimljiva mi je ta pojava da ti neka pjesma ne sjedne na prvo slušanje, a zatim iz nekog razloga ideš opet poslušat pa postane okej, a nakon još par slušanja može i postati najbolja stvar koju si čuo u zadnjih šest mjeseci. To mi se dogodilo s cijelim Screaming for Vengeance, primjerice. Jel ima to neku znanstvenu podlogu? Neko privikavanje na nepoznato ili nešto?
    Postoji znanstvena podloga u tome da te na prvu odbija ono što ti je nepoznato ili drugačije. A neznanstveno dosta ovisi što si čuo prvo s tog albuma. Dobar primjer je meni jedan od najdražih albuma Judasa British Steel. Imaš na njemu jednu od meni najdražih njihovih stvari Breaking The Law i vjerojatno najgoru u njihovoj povijesti Living After Midnight. Ako si slučajno prvu čuo Living After Midnight [ša-la-la ruke gore ajmo svi], trebat će ti vremena da probaviš album koji je zapravo izvanredan
    Inače, Screaming for Vengeance je bio prvi njihov album koji je malo krenuo u dodvoravanje Amerima isto kao i nekoliko albuma kasnije Turbo, pa ima specifičan zvuk u odnosu na njihov stil. Meni je dosta teško Judase komentirati iz današnje perspektive jer sam slušao svaki njihov album kako je dolazio pa su sline curile po defaultu. To je malo teško skužiti onima koji su se rodili iza Painkillera ili još kasnije čak, jer se stilski promijenilo bar jedno "stoljeće metala" u međuvremenu. Jebga ja sam iz generacije koja se smijala u početku prvom albumu Metallice pa smo komentirali da su to neka američka deca koja pobacaju 20 riffova u jednu stvar jer nemaju ideja, a danas mi je Seek And Destroy jedna od Top 50 stvari metala svih vremena
    Imaju Priesti i gorih stvari od LAM. Uglavnom se radi o nekim nu metal elementima u Ripper eri (mada i tu ima genijalnih momenata, al Priest i nu mi nikako ne pašu skupa), a i imaju oni solidnu količinu fillera razasutu po albumima, al dobro, ništa prestrašno sad. Al da, zbog te stvari mi je British Steel jedan od manje dragih albuma iz njihove klasične ere. Screaming for Vengeance mi i nije baš toliko komercijalan kao prethodni album, Point of Entry. Jest da ima dosta LAM momenata, ali ima i jednaku količinu klasičnih metal stvari. Ni blizu po komercijaliziranosti Turbu, koji se već lagano bližio Bon Joviju na nekim stvarima - mada opet ne toliko ispoliran kao npr. Def Leppardova Hysteria koja je izišla godinu kasnije. Tu se već pitaš da li je moguće da je to isti onaj NWOBHM bend s početka 80-ih.

  25. #9205
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: METAL

    Ripperovu eru ne računam, nije čovjek loš i bilo je tu dobrih stvari ali Judasi su za mene Halford, Tipton, Downing i stara hipijevčina Hill, a kulminacija benda je bio naravno Painkiller, mada nekim ljubiteljima starog Judas zvuka nije sjeo jer im je Scott Travis sa svojim bubnjanjem užasno ubrzao glazbu i agresivno ju prenio u devedesete. Šteta što je tad nakon Painkillera otišao Halford jer su mogli imati desetljeće u kojem bi suvereno vladali metalom, a njegov povratak je bio prekasno, jer je metal evoluirao bar 5 puta.
    Ipak svejedno su mi Angel of Retribution i Nostradamus odlični albumi, a Death je još jedna stvar koju stavljam na svoju top listu metala svih vremena.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  26. #9206
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: METAL

    Nostradamusa nisam još preslušao, al Angel mi je, onako, osrednji album. Ima odličnih stvari na tragu Painkillera, poput Hellridera, Demonizera i Judas Rising, ali opet, ostatak albuma mi i nije baš sjeo, nekako mi je imao previše modernih elemenata...Premda, nisam ga slušao već dulje vrijeme, pa bi bio red da malo osvježim pamćenje.

  27. #9207
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: METAL

    British Steel mi je općenito meh album. Ima mi nekakav slabašan i neuvjerljiv zvuk (osim The Rage). S druge strane, live izvedba istog 2009. mi je jedan od najboljih koncerata ikad.



    VS



    Zvuk je puniji, KK i Glenn su nabrijaniji, a Rob daleko opakiji.
    A The Rage su doveli na novu razinu epskosti.
    Vjerujem da je tu puno do Travisa i iskustva skupljenog tokom godina.

  28. #9208
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: METAL

    Naravno, Travis je bubnjar "nove generacije" kakvog nikad prije nisu imali. Do tada im je najbolji bio pedofil Holland koji je BTW izašao nedavno iz zatvora i piše biografiju o sebi i Judasima
    No teško je gledati British Steel iz sadašnje perspektive. U vrijeme kad je izašao bio je možda najžešći metal koji je postojao
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  29. #9209
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: METAL


    E ovo je pravi Megadeth.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  30. #9210
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: METAL

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Naravno, Travis je bubnjar "nove generacije" kakvog nikad prije nisu imali. Do tada im je najbolji bio pedofil Holland koji je BTW izašao nedavno iz zatvora i piše biografiju o sebi i Judasima
    No teško je gledati British Steel iz sadašnje perspektive. U vrijeme kad je izašao bio je možda najžešći metal koji je postojao
    No, te godine su ipak izišli i jedan Iron Maiden, Angel Witch, Heaven & Hell, Blizzard of Ozz, On Through The Night, Wheels of Steel, Strong Arm of The Law, Lightning to the Nations, Wild Cat...Uglavnom jednako žestoki, a u nekim slučajevima i žešći albumi.

    Što se bubnjara tiče, Simon Phillips im je bio najbolji, ali on je ipak bio samo gostujući bubnjar na Sin After Sin, pa ne znam jel se računa.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •