Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 96

Tema: Before the Music Dies

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Before the Music Dies

    Dokumentarci su jos popularni.

    Ovaj se bavi umiranjem glazbe zbog komercijalizacije. Izaslo je par clipova i trailera:

    How to create a pop starS- Prikazuje stvaranje pop pjevacice koja nema pojma o glazbi niti ima sluha. Vazan je samo izgled. Sve njene greske u pjevanju se ispravljaju na racunalu. Pjevacica nema veze sa tekstom pjesme koji je napisao 40-i-nesto godisnji covjek u tridesetak sekundi. Zavrseni proizvod je instant hit sa kvalitetom ostale pop glazbe s kojom bombardiraju TV i radio stanice.

    B4MD TeaserS- Erykah Badu govori o plasticnim operacijama, pokazan je popis svih glazbenika koji su sudjelovali u izradi dokumentarca (Eric Clapton, Erykah Badu, Dave Matthews, Elvis Costello, ...)

    TrailerS- Primjeri razgovora sa poznatim osobama o problemu. Mindblowing.

    Stranica:
    http://www.beforethemusicdies.com


    Malo promjeni nacin razmisljanja o Pop glazbi, ne?

    Moram nabaviti DVD.


    PS. Nisam otvorio temu samo da stavim linkove na filmice nego da i vidim misljenje ostalih forumasa o temi i dokumentarcu.
    there is no god to punish us

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    oduvijek sam mrzio pop glaazbu jer to nije glazba to je prava komercijalaSem te kučke ne pišu samo tekstove te ako polako te "zvijezde" počnu gubit sjaj naprave neki skandal da dođu u novine i na telku(severina,paris hilton,makar ona stalno radi skandale pa je stalno u novinama i druge sjajne zvijezdice) a tekstovi uvijek govore o ljubavi i sličnim glupostima koju uvijek napišu neki drugi(onaj Toše,kojem je pjesmu napisala ona Tina iz Zabranjene a ta pjesma bi trebala dobit zlatnu malinu za najgoru pjesmu svih vremena,naravno da mislim na pjesmu JEr Srce Nije Kamen,pa i ja bi napravio bolju pjesmu od te) i da uvijek pjevaju na playback...Ma štase ja mučim pisat pop nije glazba niti komercijalna glazba,to je samo KOMERCIJALA.
    SMRT POPU I BOY-BANDOVIMA

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Ma znao sam i ja da je tako, ali nisam mislio da je ovako losa situacija.

    Mislio sam da je potrebno barem malo talenta (barem sluha) sa strane izvodjaca pjesme.

    Najgore je sto se takva "glazba" slusa. No to vec znamo.
    there is no god to punish us

  4. #4
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Morgoth
    oduvijek sam mrzio pop glaazbu jer to nije glazba to je prava komercijalaSem te kučke ne pišu samo tekstove te ako polako te "zvijezde" počnu gubit sjaj naprave neki skandal da dođu u novine i na telku(severina,paris hilton,makar ona stalno radi skandale pa je stalno u novinama i druge sjajne zvijezdice) a tekstovi uvijek govore o ljubavi i sličnim glupostima koju uvijek napišu neki drugi(onaj Toše,kojem je pjesmu napisala ona Tina iz Zabranjene a ta pjesma bi trebala dobit zlatnu malinu za najgoru pjesmu svih vremena,naravno da mislim na pjesmu JEr Srce Nije Kamen,pa i ja bi napravio bolju pjesmu od te) i da uvijek pjevaju na playback...Ma štase ja mučim pisat pop nije glazba niti komercijalna glazba,to je samo KOMERCIJALA.
    SMRT POPU I BOY-BANDOVIMA
    Slazem se, stvarno istina

  5. #5
    komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Hvala ti, budem pogledao ali mislim da je to svima više manje poznato.

    komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte
    Ne možeš gledati sve tako crno bijelo, evo npr. Pink Floyd, imaju najprodavaniji album u povijesti glazbe pa nikako ne možeš reći da su svoju glazbu podređivali potrebama publike. Ima još puno takvih primjera kroz 70-te.
    Isto tako nije ni svaSpop glazba šrot (makar ju ja osobno ne slušam) ima tu zbilja i ljudi sa talentom, ali masovnom tržište guta sve i izjednačuje takve izvođače sa šrotom.

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte
    kad malo bolje pogledaš sve je komercijalizacija,pa čak i ti underground bandovi,čim izađu iz sjene i ukuse malo "onog" života postanu komercijala,ali čuj ako bimo uspoređivali komercijalni metal s popom evo rezultata:
    Metalci skoro uvijek sami pišu pjesme,nikad ne pjevaju playback(poslušajte bilo koju maidenovu pjesmu pa onda live verziju te pjesme,videjt ćete da je Bruceov glas drukčiji nego na orginalnoj pjesmi,a na pjesmi Sign of The Cross,duplo je brža live verzija,nego orginalna verzija),metalci nikad ne padaju tako nisko da morajku radit skandale da bi ostali u novinama ili na telki.Sve je komrcijalizacija danas,ali još uvijek postoji razlika između prave komercijalizacije(kod popa) ili one male komercijalizacije

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.709
    kada cujem onu "srce nije kamen", dodje mi... ; ja jednostavno ne mogu skuziti zasto ljudi slusaju takve stvari; znam razliciti ukusi ...., ali ova pjesma je stvarno debilna !!!

  9. #9
    za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim nane koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju

  10. #10
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Bolje je podjeliti na one umjetnički raspoložene i na one novčano raspoložene.

  11. #11
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim nane koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju
    Slažem se ja, ali moraš od nečega živjeti, a ono šta pokupiš usput ti nije često dovoljno.

  12. #12
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim nane koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju

    Da, ali ovog prvog je danas previše.

  13. #13
    = Citat = Izvorno postao Axl Rose
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    za mene su komercijala svi izvođači koji dobivaju lovu za svoju mjuzu,ilitiga,oni koji vise nisu u garazi.a sad komercijalne izvođače djelim nane koji rade mjuzu samo radi zarade i one koji rade za dušu i usput zarađuju

    Da, ali ovog prvog je danas previše.
    laganini me zaboli za njih

  14. #14
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Hvala ti, budem pogledao ali mislim da je to svima više manje poznato.

    komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte
    Ne možeš gledati sve tako crno bijelo, evo npr. Pink Floyd, imaju najprodavaniji album u povijesti glazbe pa nikako ne možeš reći da su svoju glazbu podređivali potrebama publike. Ima još puno takvih primjera kroz 70-te.
    Isto tako nije ni svaSpop glazba šrot (makar ju ja osobno ne slušam) ima tu zbilja i ljudi sa talentom, ali masovnom tržište guta sve i izjednačuje takve izvođače sa šrotom.
    Emmm, nije tacno, najprodavaniji album ima NIRVANA, koja je srot bend, totalno nekvalitetna, i cisto sranje.

    A ima istina dobrog popa, dokaz za to je legendarni U2.

    No ipak, htjeli to vi ili ne, rap se danas stavlja u istu ladicu sa pop, kao i komercijalni death i black i nu metal bendovi.

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    nije samo pop komercijala
    ima komercijalnog popa, repa, metala, svega...

    underground u svim žanrovima -> ftw
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Valtiel
    Emmm, nije tacno, najprodavaniji album ima NIRVANA, koja je srot bend, totalno nekvalitetna, i cisto sranje.
    To to ozbiljno?

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    the City
    Postova
    4.506
    u zadnje vrijeme komercijala je sirok pojam

    vec se nekoliko dobrih bandova skomercijaliziralo, da ne pocnem od green daya do...ne znam, nirvane koja je vec dobrih godina neaktivna... tj, oni ne mogu biti komercijala, oni zaradjuju al su krivi onifejkeri koji znaju 3 pjesme od njih i ni jedan album,a da ne govorimo o onima koji cak ni ne znaju clanove te legendarne grupe... sve je umrlo s mr. nirvana...ako me kuzite

    a green day? pa cujte, ameican idiot ima samo ritmove komercijale, ne kazem da je to losa muzika, ona je za slusanje i prihvativa velikoj vecini ljudi i sirokoj populaciji, ali priznajte, ona je tu na trzistu samo da zaradi...

    a na zalost, mnoge grupe vuku na komercijalu u zadnje vrijeme, st.anger od metallice, ne znam za novi alb od irona (nisam preslusao) pa ne mogu govoriti, a mogu i moram priznati da i moja najgrupa sa predzadnjim vuce davuce na samo "cash"... dakle, i marilyn manson vuce na komercijalu...samo se nadamo da s novim albumima, doalzi i bolje doba za sve glazbenike... a pogotovo fanove...

    dobro je da se nisam dotaknuo rapa i hiphop-a jer sve to izumire, i nastaje samo ono "kaching" i "ching-ching" doba... mracno doba za prave fanove, fanove kvalitetna glazbe...

    jadni mi
    Cheap, but not as cheap as your girlfriend.
    I'm so goth I don't drink coffee, I drink goffee.

  18. #18

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Floydi su slabo izdavali singlove baš zbog toga što nisu bili ekstra komercijalni. A Nirvana je daleko od najprodavanijih bendova.
    A inače poslušaj Dark Side of the Moon, u današnjem vremenu ne bi prošlo ni preko 100 000 prodanih primjeraka garant zato jer nije instant proizvod, već je mnogo truda i talenta uloženo u taj album, a ipak je prodan u preko 40 milijuna primjeraka.

  20. #20
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    How to create a pop starS- Prikazuje stvaranje pop pjevacice koja nema pojma o glazbi niti ima sluha. Vazan je samo izgled. Sve njene greske u pjevanju se ispravljaju na racunalu. Pjevacica nema veze sa tekstom pjesme koji je napisao 40-i-nesto godisnji covjek u tridesetak sekundi. Zavrseni proizvod je instant hit sa kvalitetom ostale pop glazbe s kojom bombardiraju TV i radio stanice.
    Hm, baš se pitam zašto me ovo podsjetilo na Paris Hilton i one njezine pjesmice...

  21. #21
    = Citat = Izvorno postao Helena
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    How to create a pop starS- Prikazuje stvaranje pop pjevacice koja nema pojma o glazbi niti ima sluha. Vazan je samo izgled. Sve njene greske u pjevanju se ispravljaju na racunalu. Pjevacica nema veze sa tekstom pjesme koji je napisao 40-i-nesto godisnji covjek u tridesetak sekundi. Zavrseni proizvod je instant hit sa kvalitetom ostale pop glazbe s kojom bombardiraju TV i radio stanice.
    Hm, baš se pitam zašto me ovo podsjetilo na Paris Hilton i one njezine pjesmice...
    gade mi se ove tehnikalije za preradu vokala

  22. #22
    Jel da? I meni.

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Sto sa Ashley Simpson?

    Kod nas je puno gore, 3-4 osobe pisu pjesme za 90% "popularnih" izvodjaca.

    Zivjeli demo bendovi!
    there is no god to punish us

  24. #24
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Omfg... juče sam još poskidao one trailere sa YouTubea, ali sam ih tek sad pogledao. Sve što je tu prikazano ja već znam, i već sam vidio, ali... kada opet to sve pogledam na jednom mjestu - panika me hvata. Taj pop treba zabraniti, jer već toliko izlizan i više nema nikoga ko bi tu nešto novo uveo - jer se nema šta novo ni uvesti. Sve je*ene pop pjesme su iste, samo se razlikuju po broju grudnjaka "pjevačice"...

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao Valtiel
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Hvala ti, budem pogledao ali mislim da je to svima više manje poznato.

    komercijala je sve sto nije undergorund,pa si vi racunajte
    Ne možeš gledati sve tako crno bijelo, evo npr. Pink Floyd, imaju najprodavaniji album u povijesti glazbe pa nikako ne možeš reći da su svoju glazbu podređivali potrebama publike. Ima još puno takvih primjera kroz 70-te.
    Isto tako nije ni svaSpop glazba šrot (makar ju ja osobno ne slušam) ima tu zbilja i ljudi sa talentom, ali masovnom tržište guta sve i izjednačuje takve izvođače sa šrotom.
    Emmm, nije tacno, najprodavaniji album ima NIRVANA, koja je srot bend, totalno nekvalitetna, i cisto sranje.

    A ima istina dobrog popa, dokaz za to je legendarni U2.

    No ipak, htjeli to vi ili ne, rap se danas stavlja u istu ladicu sa pop, kao i komercijalni death i black i nu metal bendovi.
    LoL, pa najprodavaniji album svih vremena je album Michaela Jacksona Thriller...

    Evo gledajte, pop glazba je mjesto za kreiranje svog zvjezdanog statusa... Jer doista je jednostavno: onaj govnar Justin Timberlake ce zasigurno zablistati za jedno 50-tak godina, kad krepa, kao jedan od najvecih izvodjaca svih vremena itd.

    Mislim da je suludo poduzimati ista u vezi povecanja kvalitete glazbe. Ja recimo ne slusam pop glazbu i znam si tocno sto valja. Zasto bi ja mijenjao ljude ako meni ne odgovaraju. Ima nekih pop izvodjaca koji zaista uzivaju u tome, samo imaju komercijalan izricaj. Mene takve stvari ne brinu: nit mi se takva glazba svidja, nit obracam paznju na nju.

    Osim toga, sto je uopce komercijala, kad mi ne zivimo od glazbe!

    edit : neradi doublepostove

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    jackson je dobio nagradu za životno djelo zbog tog albuma
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    jackson je dobio nagradu za životno djelo zbog tog albuma
    Da, i sad ce svi skociti kak je to komercijala i sranje...
    Ali on tada definitivno nije bio komercijala - - uzivao je u tome sto je radio, volio sto radi, sve...

    Jer kad pogledate on je radio tu glazbu kad su snazno dominirali rock bendovi!

    Treba znati reci za nekog glazbenika da je umjetnik iako vam se ne svidja negov izricaj, tj. glazba!

    Zato je ovaj topic totalno neprofesionalan i neosnovan.

    OK, cinjenica je da ono sto rade sa nekim pop pjevacima / pjevacicama, ali recimo, neke pop pjevacice pisu svoje tektove Avril Lavigne, Pink... itd. To sto oni ne znaju pisati tekstove ne cini ih komercijalnim i ta slicna sranja...

    Meni se jednostavno ne da primjecivati takvu glazbu. Jer, uvijek ce biti kvalitetne i nekvalitetne glazbe. Uvijek! Jer ne mogu se vama svidjeti obje strane.

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Om3G@
    Suzivao je u tome sto je radio, volio sto radi, sve...
    Ma voli on sve... a pogotovo dječake A stvar koja meni tu najviše smeta je to što se neki ljudi (ili bolje reći neke male djevojčice) dive nekim malo većim djevojčicama poput Jessice Simpson. Pa čime je ona to zaslužila? Nije ona niti tekst napisala, niti muziku komponovala, a još je i pola pjesme kompjuter otpjevao za nju... pa kakva je onda realno njena zasluga u svemu tome? Jednostavno to što je plavuša i ništa više.

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    [quote=Burek_fr0m_SPACE]
    = Citat = Izvorno postao "Om3G@":2ff4lhbs
    Suzivao je u tome sto je radio, volio sto radi, sve...
    Ma voli on sve... a pogotovo dječake A stvar koja meni tu najviše smeta je to što se neki ljudi (ili bolje reći neke male djevojčice) dive nekim malo većim djevojčicama poput Jessice Simpson. Pa čime je ona to zaslužila? Nije ona niti tekst napisala, niti muziku komponovala, a još je i pola pjesme kompjuter otpjevao za nju... pa kakva je onda realno njena zasluga u svemu tome? Jednostavno to što je plavuša i ništa više.[/quote:2ff4lhbs]

    Ali kako ti se da na to obracati pozornost?
    Zivi svoj zivot i "j_e_b_e" ti se za njih - - slusaj sta volis!

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ma nije sad da ja sjedim u ćošku i plačem zbog toga, ali znaš da postoje one neke stvari koje te nerviraju samo zato što znaš da postoje, bez obzira imao ti neke veze s tim ili ne...

Slične teme

  1. Music Combo
    By Nodakim in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 29-07-2009, 13:14
  2. Music Monster!
    By Sonic_Moronic in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 05-07-2009, 16:55
  3. Music Top 3
    By baz00ka in forum Multimedia
    Odgovora: 66
    Posljednji post: 29-09-2006, 20:46
  4. Music Top 3
    By baz00ka in forum Alt-F4
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •