Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 70

Tema: quad core

  1. #1
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    The Mixed Tape
    Postova
    761

    quad core

    CPU Desktop Core 2 Duo Extreme QX6700 2.66GHz (1066MHz,8MB,Kentsfield,S775) box jeste ga vidjeli ajoj c2d procesori nisu na tržištu ni pol god. a vec su ova cuda izasla a sto je najbolje nije skuplji od x6800 nešto mi je sumnjivo

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: quad core

    = Citat = Izvorno postao The_Unreal
    CPU Desktop Core 2 Duo Extreme QX6700 2.66GHz (1066MHz,8MB,Kentsfield,S775) box jeste ga vidjeli ajoj c2d procesori nisu na tržištu ni pol god. a vec su ova cuda izasla a sto je najbolje nije skuplji od x6800 nešto mi je sumnjivo
    Ak se igras i dual core i quad core procesore je zasad neisplativo kupit.
    No svima bih savjetovao da si kupe dual core jer će igre puno vise iskoristavat višejezgrene proceve.

    Ne treba ti ovo bit sumnjivo.Tehnologija je napredovala.
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  3. #3
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    The Mixed Tape
    Postova
    761
    bilo bi ljepo imat tu mrcinu u kompu uz jednu 8800gtx i 4 gige rama ah moram se probudit iz snova

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: quad core

    = Citat = Izvorno postao cronicus
    = Citat = Izvorno postao The_Unreal
    CPU Desktop Core 2 Duo Extreme QX6700 2.66GHz (1066MHz,8MB,Kentsfield,S775) box jeste ga vidjeli ajoj c2d procesori nisu na tržištu ni pol god. a vec su ova cuda izasla a sto je najbolje nije skuplji od x6800 nešto mi je sumnjivo
    Ak se igras i dual core i quad core procesore je zasad neisplativo kupit.
    No svima bih savjetovao da si kupe dual core jer će igre puno vise iskoristavat višejezgrene proceve.

    Ne treba ti ovo bit sumnjivo.Tehnologija je napredovala.
    E daj molim te. Kako je neisplativo ???? vecina igra koristi obje jezgre da se razumijemo, a da ne govorim o tome da je razlika u cijeni u 100-300kn izmedu 2-6x boljim kompovima
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  5. #5
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    većina igara? hmm.. [sarcasm]a ZATO iz Bioware kažu da isključimo jedan procesor da bi nam se neverwinter nights 2 vrtio brže. nisam znao.. ko bi reko..[/sarcasm]

    koliko ja vidim po testovima, u igrama jednojezgreni athloni još uvijek peru dvojezgrene athlone sa istom oznakom.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    većina igara? hmm.. [sarcasm]a ZATO iz Bioware kažu da isključimo jedan procesor da bi nam se neverwinter nights 2 vrtio brže. nisam znao.. ko bi reko..[/sarcasm]

    koliko ja vidim po testovima, u igrama jednojezgreni athloni još uvijek peru dvojezgrene athlone sa istom oznakom.
    ali koliko znam ne i C2D
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  7. #7
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    potvrđeno je da višejezgreni procesori nisu puno bolji za igre,a ukoliko i jesu razlike su neznatne-granny ima pravo
    Jack is back

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    kako za koje igre. u svakom slučaju, to će se brzo promijenit, sve igre će biti optimizirane za smp procesore, jer je to budućnost.

    @Gwin

    normalno je da jednojezgreni rade bolje u igrama nego dvojezgreni iste oznake, jer rade na znatno višem taktu, a ipak je većina igara programirana za single core procesore. međutim, to ne stoji za one igre koje su optimizirane za dual core. unatoč nižem taktu, performanse će biti bolje.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  9. #9
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    a igara optimiziranih za dvojezgrene procesore ima koliko?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Gwin
    a igara optimiziranih za dvojezgrene procesore ima koliko?
    Ali je bullshit da mi netko govori da igre ne koriste dvije jezgre, dokazano je da koriste !!!! Inace ovaj moj clockani proc tuce vecinu jednojezgrenig proceva.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    hmm.... da clokani....

    gle nekima se neda zezati s time....

    ja imam X2-4200 i pre sretan sam.... Nwn2 recimo ne korsiti obe jezgre...
    ali boli me briga... druga jezgra dekodira film... bavi se bitlordom ili win....

    Ali vidio sam san diego jezgru 3700+ s slicnim komponetama kao moje i mogu rec da ga moj proc opako tuce...

    Pa i ak igra ne koristi obje jezgre ... opet je brza jer je druga jezgra zaposlena samim win i ostalim procesima sto ostavlja svu procesorsku snagu jedne jezgre za igre...

    Bar kod mene tak dela... svaki "tezi" proces se dodjeluje jednoj jezgri... dok se druga bavi svim ostalim....
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    da, ali mnogi nisu nikad ni čuli, a kamoli instalirao dual core optimizer, pa nije ni čudno da su nezadovoljni.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  13. #13
    Ovdje mozete fino usporediti

    http://www23.tomshardware.com/cpu.html? ... &chart=170

    Graficka je najosnovnija komponenta te kada ona postane spora nikakav dvojezgreni ili visejezgreni procesor nemoze puno pomoci.Za buduce igre visejezgreni procesori svakako ali za trenutne igre neisplativo.Govorka se da ce DX10 jos dodatno rateretiti centralni procesor a jos vise opteretiti graficku karticu.Ja cu ga kupiti kada stvarno postane potreban i tada ce ovi sadsnji kostati u pola sadasnje cijene ili cu kupiti u tom trenutku neki iz vise srednje klase koji ce sa ovim sadasnjim pobrisati pod.Pa ja sam se do prije mjesec dana cist normalno igrao sa bartonom 3000+ i tek sam sada presao na sd 3700 s time da sam za bartona dobio 300 kn i i ovog nadoplatio 350 kuna a do samo prije 6-7 mjeseci je kostao 1800 kn.Ovog 3700 planiram voziti barem godinu dana te ponoviti nesto slicno kao i sada.Cjelo to vrijeme se igram na nekoj grafi iz vise srednje klase i sa igrama nikad problema.Samo treba biti barem malo strpljiv i ne bacati novce u vjetar.Ali to sam samo ja a svatko sa svojim novcima neka radi sto hoce


  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao ezav
    hmm.... da clokani....

    gle nekima se neda zezati s time....

    ja imam X2-4200 i pre sretan sam.... Nwn2 recimo ne korsiti obe jezgre...
    ali boli me briga... druga jezgra dekodira film... bavi se bitlordom ili win....

    Ali vidio sam san diego jezgru 3700+ s slicnim komponetama kao moje i mogu rec da ga moj proc opako tuce...

    Pa i ak igra ne koristi obje jezgre ... opet je brza jer je druga jezgra zaposlena samim win i ostalim procesima sto ostavlja svu procesorsku snagu jedne jezgre za igre...

    Bar kod mene tak dela... svaki "tezi" proces se dodjeluje jednoj jezgri... dok se druga bavi svim ostalim....
    Ja patim na to da izvucem sve iz kompa )))
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    Svatko ima svoje brije...

    Ja kada si slozim komp slozima ga na rok od 3-4 godine....
    A posto sam po struci strojar a stari elektronicar znam da trazistori i kondenzatori imaju svoj rok trajanja... ako ih previse opteretis trajati ce krace jer se doslovno trose... zato ja ne planiram neko vrijeme kloknuti komp... to je prvi razlog... jer zelim da mi stabilno i pouzdano radi na rok koji sam mu odredil... a drugi razlog je cemu kvragu!!!..... sve mi radi na max detaljima u normalnom frame rejtu (NwN 2 je znal trznut ali je to rijesil patch 1.03 beta )..... Prey mi radi 64 frejma na max pri 1200x1024.... i sve ostale igre su mi 60 ili 70+ frejmova ...
    Pa je pitanje i cemu klokati... ovak i onak ljudsko oko bas i nekuzi previse razliku dok je prek 24 frejma .... s tim da mi se u Nfs carbon zna desiti da se desava frejm speed up... (skace cijelo vrijeme izmedu 80 -160 frejmova) i jednostavno je pre BRZO za igrati.... ali rijetko i to je po mojem do neoptimiziranosti igre.....

    Zato ponajvise ne ne vidim smisla u Klokanju....

    Osim kao osobni gust ili ako se nema para za novi pa se iz starog kompa vadi zadnji atom snage da se moze igrati/raditi na njemu dok se ne zaradi/uzica novi....
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Optimizovanost igre za višeprocesorsko okruženje (što možemo poistovijetiti sa višejezgrenim) direktno zavisi od stručnosti & umijeća tima koji radi igru. Jednostavan i upečatljiv primjer je dobri stari idov Quake 3 engine koji je već tada imao podršku za rad na više procesora, tj. bio je multithreaded aplikacija.

  17. #17
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao ezav
    Svatko ima svoje brije...

    Ja kada si slozim komp slozima ga na rok od 3-4 godine....
    A posto sam po struci strojar a stari elektronicar znam da trazistori i kondenzatori imaju svoj rok trajanja... ako ih previse opteretis trajati ce krace jer se doslovno trose... zato ja ne planiram neko vrijeme kloknuti komp... to je prvi razlog... jer zelim da mi stabilno i pouzdano radi na rok koji sam mu odredil... a drugi razlog je cemu kvragu!!!..... sve mi radi na max detaljima u normalnom frame rejtu (NwN 2 je znal trznut ali je to rijesil patch 1.03 beta )..... Prey mi radi 64 frejma na max pri 1200x1024.... i sve ostale igre su mi 60 ili 70+ frejmova ...
    Pa je pitanje i cemu klokati... ovak i onak ljudsko oko bas i nekuzi previse razliku dok je prek 24 frejma .... s tim da mi se u Nfs carbon zna desiti da se desava frejm speed up... (skace cijelo vrijeme izmedu 80 -160 frejmova) i jednostavno je pre BRZO za igrati.... ali rijetko i to je po mojem do neoptimiziranosti igre.....

    Zato ponajvise ne ne vidim smisla u Klokanju....

    Osim kao osobni gust ili ako se nema para za novi pa se iz starog kompa vadi zadnji atom snage da se moze igrati/raditi na njemu dok se ne zaradi/uzica novi....
    Pa sada vijek trajanja tu bi se dalo raspravljati. Smanji se ovisi o voltazi. Jer su svi ti X2 procevi testirani na 1.4V. Imas garanciju od 5 godina na proc pa bi i to moglo pomoci )) a na memoriju 3 godine
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer Om3G@'s Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    505
    Postova
    1.461
    Sad sam naletio na ovu temu, a ne da mi se citati ono sto se prethodno napisali pa cu napisati onak "sve ispocetka".

    Ovak, ja smatram da je vrijeme single-core procesora pri kraju. Osim sto je lagano igru prilagoditi multi-core sustavima, posto svaka igra koja je radjena na nekom razvikanije engineu, ima internu shemu za multithread... A osim toga, programi i razne aplikacije za obradu videa/zuka redovito rade stvarno puno bolje na multi-core sustavima.

    No, posto nas zanima kak opstati sa procesorima, reci cu koju o igrama. Evo ako npr. pogledate danas Quake IV i Call of Duty 2, te igre, recimo, imaju SMP podrsku i ukljucivanjem SMP podrske (preko upisivanje odredjene linije koda u konzolu) performanse stvarno rastu i to do pravih 35-40%.

    Osim toga, onaj tko od vas na forumu posjeduje nVidia graficku karticu i ako je skidao u novije vrijeme drivere, vidjet ce posebnu podijelu drivera: sada imate drivere za GeForce cipove i posebnu kategoriju za GeForce 8 cipove. Razlika je u tome sto su GF8 GPU-i razvijani SMP sustave, takvi driveri iskoristavaju donekle prednosti SMP-a. A posto danas mozete multi-core procesor kupiti zaista za saku kuna, polako se osjeca ta tranzicija...

    A onaj tko doslovno s.e.r.e. (da mi ne bi bilo cenzurirano) o tome da su multi-core procesori u trenutnim igrama prespori, nema jednostavno pojma. Razlika izmedju single i multi-core procesora na istom radnom taktu i istoj jezgri, u naslovima u zadnjih godinu dana je jednostavno maksimalno 3%. A onaj tko tvrdi da je to kao neka velika stvar, on se preserava da ce se sam utjerati u svu tu silu gluposti kojoj se izlozio tom izjavom. Covjece, ak netko vidi razliku od jednog frame na framerateu preko 60 fps-a, taj je stvarno "Ilijada i Odiseja"!

    Savjet: kupujte multi-core, ali nikako Pentium 4 dual-core procesore, ostalo sve prolazi.

  19. #19
    Ja vjerovatno preskacem dual-core i za jedno godinu ili godinu i pol kupujem quad core kad mu bude razumna cijena i to vjerovatno amd.tada ce vec vladati ddr3 memorija i postene dx10 grafe.Po meni ce tek tada to biti stvarni veliki pomak u perfomansama u odnosu na ovo sto imam danas.Trenutno meni netreba dvojezgreni jer ove dve igre koje ga podrzavaju sam prosao po par puta i to na visokim postavkama bez ikakvih problema i na single-core procesoru a za obradom videa i istovremenim igranjem i nemam neku potrebu.Quad core
    cu naravno kupiti ako se pokaze iskoristvim u igrama koje budu tada izlazile.Isto tako su ljudi kupovali prve 64 bitne procesore prije 2 godine a kolika je stvarno bila potreba za njima,cak i danas ih ne koristimo kao 64 bitne.Sve je to marketing i povlacenje potrosaca za nos.Oni stalno moraju prodavati kako bi opstali i onda nam serviraju elktroniku koja nije popracena programom.Kada izadju programi koji ju znaju iskoristiti tada ta ista elektronika vec polako zastarjeva jer je u medjuvremenu izasao puno brzi i isplativiji procesor.Zatvoreni krug na koji pristajem samo djelomicno tj. kupujem samo onda kada bez toga prakticki ne mogu ali iskljucivo po povoljnoj cjeni.


  20. #20
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Ja vjerovatno preskacem dual-core i za jedno godinu ili godinu i pol kupujem quad core kad mu bude razumna cijena i to vjerovatno amd.tada ce vec vladati ddr3 memorija i postene dx10 grafe.Po meni ce tek tada to biti stvarni veliki pomak u perfomansama u odnosu na ovo sto imam danas.Trenutno meni netreba dvojezgreni jer ove dve igre koje ga podrzavaju sam prosao po par puta i to na visokim postavkama bez ikakvih problema i na single-core procesoru a za obradom videa i istovremenim igranjem i nemam neku potrebu.Quad core
    cu naravno kupiti ako se pokaze iskoristvim u igrama koje budu tada izlazile.Isto tako su ljudi kupovali prve 64 bitne procesore prije 2 godine a kolika je stvarno bila potreba za njima,cak i danas ih ne koristimo kao 64 bitne.Sve je to marketing i povlacenje potrosaca za nos.Oni stalno moraju prodavati kako bi opstali i onda nam serviraju elktroniku koja nije popracena programom.Kada izadju programi koji ju znaju iskoristiti tada ta ista elektronika vec polako zastarjeva jer je u medjuvremenu izasao puno brzi i isplativiji procesor.Zatvoreni krug na koji pristajem samo djelomicno tj. kupujem samo onda kada bez toga prakticki ne mogu ali iskljucivo po povoljnoj cjeni.
    8800 GTX je poštena dx10 grafa,neznam kakve grafe vi iščekujete-svemirske,ako 7600gt vrti sve igre bez problema,neznam zašto 8800 GTX ne bi trebala bit dobra-malo sačekaš da cijena padne,kupiš je i miran si dosta dugo?

    isto ko i procesori,dvojezgreni inteli(najslabiji model) su super za sve a i za igre također,kao i atloni -neznam šta ćeš više od i od atlona 4200+sa jednom jezgrom,šta serete bezveze?
    Jack is back

  21. #21
    = Citat = Izvorno postao Jack5
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Ja vjerovatno preskacem dual-core i za jedno godinu ili godinu i pol kupujem quad core kad mu bude razumna cijena i to vjerovatno amd.tada ce vec vladati ddr3 memorija i postene dx10 grafe.Po meni ce tek tada to biti stvarni veliki pomak u perfomansama u odnosu na ovo sto imam danas.Trenutno meni netreba dvojezgreni jer ove dve igre koje ga podrzavaju sam prosao po par puta i to na visokim postavkama bez ikakvih problema i na single-core procesoru a za obradom videa i istovremenim igranjem i nemam neku potrebu.Quad core
    cu naravno kupiti ako se pokaze iskoristvim u igrama koje budu tada izlazile.Isto tako su ljudi kupovali prve 64 bitne procesore prije 2 godine a kolika je stvarno bila potreba za njima,cak i danas ih ne koristimo kao 64 bitne.Sve je to marketing i povlacenje potrosaca za nos.Oni stalno moraju prodavati kako bi opstali i onda nam serviraju elktroniku koja nije popracena programom.Kada izadju programi koji ju znaju iskoristiti tada ta ista elektronika vec polako zastarjeva jer je u medjuvremenu izasao puno brzi i isplativiji procesor.Zatvoreni krug na koji pristajem samo djelomicno tj. kupujem samo onda kada bez toga prakticki ne mogu ali iskljucivo po povoljnoj cjeni.
    8800 GTX je poštena dx10 grafa,neznam kakve grafe vi iščekujete-svemirske,ako 7600gt vrti sve igre bez problema,neznam zašto 8800 GTX ne bi trebala bit dobra-malo sačekaš da cijena padne,kupiš je i miran si dosta dugo?

    isto ko i procesori,dvojezgreni inteli(najslabiji model) su super za sve a i za igre također,kao i atloni -neznam šta ćeš više od i od atlona 4200+sa jednom jezgrom,šta serete bezveze?
    E vidi sa cu kupiti dx 10.1 grafu kja ce imati potpunu pdrsku za dx10 bilo to ati ili nvidija.Inace novr ati kartice ce dolaziti u verzijama sa 1 gb ili 2 gb rama.Sad jel to svemirsko ili samo postena dx 10 grafa ti sam prosudi.


  22. #22
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Jack5
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Ja vjerovatno preskacem dual-core i za jedno godinu ili godinu i pol kupujem quad core kad mu bude razumna cijena i to vjerovatno amd.tada ce vec vladati ddr3 memorija i postene dx10 grafe.Po meni ce tek tada to biti stvarni veliki pomak u perfomansama u odnosu na ovo sto imam danas.Trenutno meni netreba dvojezgreni jer ove dve igre koje ga podrzavaju sam prosao po par puta i to na visokim postavkama bez ikakvih problema i na single-core procesoru a za obradom videa i istovremenim igranjem i nemam neku potrebu.Quad core
    cu naravno kupiti ako se pokaze iskoristvim u igrama koje budu tada izlazile.Isto tako su ljudi kupovali prve 64 bitne procesore prije 2 godine a kolika je stvarno bila potreba za njima,cak i danas ih ne koristimo kao 64 bitne.Sve je to marketing i povlacenje potrosaca za nos.Oni stalno moraju prodavati kako bi opstali i onda nam serviraju elktroniku koja nije popracena programom.Kada izadju programi koji ju znaju iskoristiti tada ta ista elektronika vec polako zastarjeva jer je u medjuvremenu izasao puno brzi i isplativiji procesor.Zatvoreni krug na koji pristajem samo djelomicno tj. kupujem samo onda kada bez toga prakticki ne mogu ali iskljucivo po povoljnoj cjeni.
    8800 GTX je poštena dx10 grafa,neznam kakve grafe vi iščekujete-svemirske,ako 7600gt vrti sve igre bez problema,neznam zašto 8800 GTX ne bi trebala bit dobra-malo sačekaš da cijena padne,kupiš je i miran si dosta dugo?

    isto ko i procesori,dvojezgreni inteli(najslabiji model) su super za sve a i za igre također,kao i atloni -neznam šta ćeš više od i od atlona 4200+sa jednom jezgrom,šta serete bezveze?
    E vidi sa cu kupiti dx 10.1 grafu kja ce imati potpunu pdrsku za dx10 bilo to ati ili nvidija.Inace novr ati kartice ce dolaziti u verzijama sa 1 gb ili 2 gb rama.Sad jel to svemirsko ili samo postena dx 10 grafa ti sam prosudi.
    pa kupi ali 8800GTX će se ponašat u igrama isto ko i tvoja svemirska koja ima 1 ili 10 gb memorije

    Ne vidim svrhu kupovanja najbolje grafičke kad i sa 7900 ili neznam u tom rangu sve igre će ići na high detaljima-nema nikakve primjetne razlike

    Ako je vaš vid kao od neke ptice,npr. sokola onda ste pobijedili ali nemojte me zajebavat i pričat bezveze

    Vi razmišljate da onaj koji ima 7600gt je pljuger,vi imate grafičku sa 1gb memorije,grafika je svemirska,imate vid sokola,vidite svaki detalj a ovaj sa 7600gt nema šanse da igra današnje igre,ima malo slabiji skor u 3dmarku?
    Nemojte gledat 100 godina unaprijed-koji vam je kurac? Sa 8800GTX možeš igrat sve igre koje će izać idućih 5 godina a možda i više,a ne vi već tražite grafičke sa 10 gb memorije?

    Niste pomislili da se igre optimiziraju i rade da podržavaju sve grafičke pa i one dosta starije a ne rade se samo za nove grafičke koje ih ne mogu ni iskoristit do kraja

    Pa koliko ima novih igara koje podržavaju gf6600 i neke možda starije grafe ,uz neki solidan procesor(core duo,atlon3800+ i 1-2 gb memorije mora se igra vrtit da je jebeš
    Jack is back

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    = Citat = Izvorno postao Jack5
    Pa koliko ima novih igara koje podržavaju gf6600 i neke možda starije grafe ,uz neki solidan procesor(core duo,atlon3800+ i 1-2 gb memorije mora se igra vrtit da je jebeš

    da!!! ja imam 6600 i igram swe nove igre!

  24. #24
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao NiX4tHeG@M3R
    da!!! ja imam 6600 i igram swe nove igre!
    Ma živio ti meni Ja sam svoju GF6600GT kupio prije cca godinu dana i vjerovatno je neću mijenjati još toliko. Čemu bacanje para?

  25. #25
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    = Citat = Izvorno postao Jack5
    SVi razmišljate da onaj koji ima 7600gt je pljuger,vi imate grafičku sa 1gb memorije,grafika je svemirska,imate vid sokola,vidite svaki detalj a ovaj sa 7600gt nema šanse da igra današnje igre,ima malo slabiji skor u 3dmarku?
    second that..
    zakaj su svi kino-filmovi na 24 fpsa? zato kaj ljudsko oko ionako ne kuži tolku frekvenciju. nitko od nas nije primjetio da su efekti u primjerice StarWars3 loši zbog niskog frejmrejta
    znači dokle god komp može vrtit igru na 25-30 frejmova, to je i dalje brže nego kino..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  26. #26
    = Citat = Izvorno postao Jack5
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Jack5
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Ja vjerovatno preskacem dual-core i za jedno godinu ili godinu i pol kupujem quad core kad mu bude razumna cijena i to vjerovatno amd.tada ce vec vladati ddr3 memorija i postene dx10 grafe.Po meni ce tek tada to biti stvarni veliki pomak u perfomansama u odnosu na ovo sto imam danas.Trenutno meni netreba dvojezgreni jer ove dve igre koje ga podrzavaju sam prosao po par puta i to na visokim postavkama bez ikakvih problema i na single-core procesoru a za obradom videa i istovremenim igranjem i nemam neku potrebu.Quad core
    cu naravno kupiti ako se pokaze iskoristvim u igrama koje budu tada izlazile.Isto tako su ljudi kupovali prve 64 bitne procesore prije 2 godine a kolika je stvarno bila potreba za njima,cak i danas ih ne koristimo kao 64 bitne.Sve je to marketing i povlacenje potrosaca za nos.Oni stalno moraju prodavati kako bi opstali i onda nam serviraju elktroniku koja nije popracena programom.Kada izadju programi koji ju znaju iskoristiti tada ta ista elektronika vec polako zastarjeva jer je u medjuvremenu izasao puno brzi i isplativiji procesor.Zatvoreni krug na koji pristajem samo djelomicno tj. kupujem samo onda kada bez toga prakticki ne mogu ali iskljucivo po povoljnoj cjeni.
    8800 GTX je poštena dx10 grafa,neznam kakve grafe vi iščekujete-svemirske,ako 7600gt vrti sve igre bez problema,neznam zašto 8800 GTX ne bi trebala bit dobra-malo sačekaš da cijena padne,kupiš je i miran si dosta dugo?

    isto ko i procesori,dvojezgreni inteli(najslabiji model) su super za sve a i za igre također,kao i atloni -neznam šta ćeš više od i od atlona 4200+sa jednom jezgrom,šta serete bezveze?
    E vidi sa cu kupiti dx 10.1 grafu kja ce imati potpunu pdrsku za dx10 bilo to ati ili nvidija.Inace novr ati kartice ce dolaziti u verzijama sa 1 gb ili 2 gb rama.Sad jel to svemirsko ili samo postena dx 10 grafa ti sam prosudi.
    pa kupi ali 8800GTX će se ponašat u igrama isto ko i tvoja svemirska koja ima 1 ili 10 gb memorije

    Ne vidim svrhu kupovanja najbolje grafičke kad i sa 7900 ili neznam u tom rangu sve igre će ići na high detaljima-nema nikakve primjetne razlike

    Ako je vaš vid kao od neke ptice,npr. sokola onda ste pobijedili ali nemojte me zajebavat i pričat bezveze

    Vi razmišljate da onaj koji ima 7600gt je pljuger,vi imate grafičku sa 1gb memorije,grafika je svemirska,imate vid sokola,vidite svaki detalj a ovaj sa 7600gt nema šanse da igra današnje igre,ima malo slabiji skor u 3dmarku?
    Nemojte gledat 100 godina unaprijed-koji vam je *****? Sa 8800GTX možeš igrat sve igre koje će izać idućih 5 godina a možda i više,a ne vi već tražite grafičke sa 10 gb memorije?

    Niste pomislili da se igre optimiziraju i rade da podržavaju sve grafičke pa i one dosta starije a ne rade se samo za nove grafičke koje ih ne mogu ni iskoristit do kraja

    Pa koliko ima novih igara koje podržavaju gf6600 i neke možda starije grafe ,uz neki solidan procesor(core duo,atlon3800+ i 1-2 gb memorije mora se igra vrtit da je jebeš
    Prije 5 godina ti je bio aktualan geforce 2 .Ne kuzim zakaj si ti kupio 6600 ak grafa moze durati 5 godina.Pa mogao si kupiti gforce 2 za 50-100 kn i uzivati u svim danasnjim naslovima


  27. #27
    Senior Member Nuke me please Harry's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Našice,Hrvatska
    Postova
    279
    Što se tiče navedenog quad-core Intelovog procesora- Pitanje na početku je bilo zašto je cijena manja od Core 2 Extreme-a prethodne generacije (X6800)? Jednostavan odgovor...slabiji je. I to u većini testova no to je i većinom stvar toga što ima manji takt (2.66GHz :2.93 Ghz kod X6800). Za igre definitivno kažem ovako: Dvije jezgre se u Windowsima i u igrama mogu iskoristiti,normalno ako imate i dosta memorije i dobru grafu. Za 4 je to već za sada malo teže (barem dok netko s tom mrcinom ne stavi Vistu). Ipak, programi poput Winrara koji zahtijevaju procesorsku snagu,uvijek će naći načina da iskoriste većinu potencijala koji im je dostupan. Svi znamo kako ni AMD ne trlja ruke nezadovoljno dok Intel hara tržištem s Core 2. Oni već imaju 4x4 spremnu platformu koja će uskoro i ugledati svjetlo dana na policama IT trgovina. No...načuo sam da Intel ne namjerava stati s ovim jednim jedinim quad-core modelom iduće godine. Negdje u Americi već se radi na novom proizvodu. Riječ je quad-core procesoru koji se pravi u 45-nm proizvodnom procesu. Kodno ime procesora je Penryn. Približan datum izlaska je objavljen a on je 2.polovica 2007. (to baš i nije neki datum). Ipak...ni tu nije kraj. Dotični 45-nm proizvodni proces otvara još jedno poglavlje polijezgrenosti. Procesori s osam jezgara zakazani su za 2008.godinu pa tko voli nek izvoli...Najbolje riješenje po meni je ipak kupiti jedan Core 2 Duo a do 2008.imaš onda fore... Što se tiče grafi...ja sam uvijek bio za neki mainstream (i niski i visoki). Npr. to je sad taj 7600GT ili ništa ispod X1600 ili X1650,normalno s GDDR3 memom. Ako kupiš neku iz visoke klase,brzo će doći nova tehnologija ili u ovom slučaju DX10 pa ćeš htio ti to ili ne (a želiš sigurno) biti primoran kupit novu da bi imao novi doživljaj virtualne stvarnosti. Mainstream ljudi,mainstream...

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    khmmm kako nesto sa 4 jezgre moze biti losije od neceg sa 2 jezgre. Mozda po brzini, ali po snazi sigurno ne. Sa 4 jezgre mozes raditi sljedece igrati na dvije jezgre igru, a na dvije jezgre vrtiti windowse. Da vidis, kladim se da nebi ni jedna jezgra isla iznad 30% zauzeca, dok bi kod dual core bile obje na 60% (ako gledamo matematiku).

    Isto ti je kod AMD njihov FX57 jos uvijek kosta 6000kn, a ima losije rezultate od polovice dual core proceva, ali cijena je i dalje visoka. Oni ne zele spustati cijene high end procevima i to je to
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  29. #29
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    igrati na dvije jezgre igru, a na dvije jezgre vrtiti windowse.
    Šta će ti kog vraga dvije jezgre za Windowse dok igraš igru?

  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    The Mixed Tape
    Postova
    761
    i meni je nesto cudno kak nest s 4 jezgre može bit slabije od 2 jezgre a nije prevelika razlika ni u frekvenciji

Slične teme

  1. K:Intel quad core 775 socket
    By Markos in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-09-2013, 22:31
  2. Nadogradnja dual core ili quad core?
    By Shaka in forum Komponente
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 21-07-2009, 17:31
  3. Koja je najbolja matična za quad procesore??
    By vekicar in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 21-04-2008, 18:28
  4. quad core i hardovi
    By Filip_k in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 08-02-2008, 19:19

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •