Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 135

Tema: Zašto se stare igre ne cijene?

  1. #61
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Ah, ovdje stalno čujem "Klinac je, nema pojma".

    Glupav je taj izgovor. Nema to veze što je klinac, možeš ti poštovati dobru igru koliko god si star. Također možeš biti i postariji čovjek kojemu se gade starije igre.

    Sve je to relativno.
    Nemoj ni ti to "klinac" bukvalno shvatati. Kada se u navedenim izjavama spominju "klinci", više se misli na neku nezrelost i ograničena shvatanja, nego na godine. Tebe, npr., ne bih nazvao klincem, dok bi fenixa (za kog sam šokantno spoznao da je moje godište) nazvao... Baš kako si rekao - sve je to relativno.

  2. #62
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    ja cijenim stare igre, za dobra stara vremena. ali posto tehnologija napreduje i izlaze nove igre, stare nazalost prelaze u zaborav

  3. #63
    Guest
    Stare igre su po meni super.
    Ne znam zašto ih ne cijene više, isto tako i kod mene. Mislim, moji frendovi i ja vecina igramo starije naslove, pošto mi to više paše.
    Ali, ne volim kada naletim na klinjad, kojoj je grafika najvažniji segment igre. Tako, oni deru San Andreas, nisu ni igrali prvi GTA.
    Ili Quake 4, sigurno nisu igrali Quake 2.

  4. #64
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    657
    ah, quake 2....32 sdr-a.....dobar, dobar
    AMD Athlon II X4 620 // GTX 260 SuperOverClocked // 2gb DDR3 // gigabyte ma785GMT-UD2H//LG 23" FULL HD

  5. #65
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    pa kakve veze ima ako nisi igrao prijasnje dijelove igre? znaci, nemozes igrat nastavak ako prije toga nisi igrao prvi dio serijala? bullshit

  6. #66
    Guest
    = Citat = Izvorno postao THUNDER_DINIX
    pa kakve veze ima ako nisi igrao prijasnje dijelove igre? znaci, nemozes igrat nastavak ako prije toga nisi igrao prvi dio serijala? bullshit
    Ajd daj nešto pametno od tebe. Nemoguće.
    Ne kažem da ne mogu igrat, nego izmišljaju, prave se važni.. ma ne moš shvatit..

  7. #67
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    3.800
    = Citat = Izvorno postao unknown
    klinci, ne znaju što su dobre igre.
    Upravo tako, važna im je grafika , dobar zvuk i da je sve onako moderno... oružja, mjesto radnje, itd...

    Meni su osobno dobre stare igre, draže su mi od novih... najbolja mi je DOOM !

  8. #68
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Mah, jadno mi je kad netko kaže npr. "SA je najbolji gta" , ili "Oblivion je najbolji TES", a nisu uopće igrali sve nastavke.

    Žalosno je gledati kako su skoro svi žanrovi prije bili bolji nego sada...

    RPG, simulacije letenja, avanture... Danas jednostavno igramo što se da, i "u-jebote-koja-grafika" generacija ne zna za bolje, dok mi to sve igramo sa gorkim osjećajem... Uvijek nešto "fali".

    Ne može meni ni doom 3 napraviti strah i atmosferu kakva je u TES 1. Hodam po dungeon-u, nabasam na zid, okrenem se, a pred menom se odjednom pojavi ratnik...Premda nije igra ni napravljena zbog nekakvog straha, mene to jednostavno usere...

    Ne sviđa mi se i današnji nedostatak platformskih arkada... Naravno, ako koja i dođe, bude najveće sranje... Zar ću vječno moći uživati u prehistoriku 2?
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  9. #69
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    3.800
    tako meni likovi iz razreda kažu:

    - SA je bolji od Vice City-a

    - FIFA 2007 je bolja od neke starije FIFE !

    Ili dođe neka nova igra i oni odmah se užive u to, a one starije onda prestanu igrat... kako jadno...

  10. #70
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    najvise me nervira sto se kad je dosao WOW, odmah zaboravio dobri, stari Warcraft RTS, i kad je DOTA dosla također. sjecam se da smo prije u igraoni stalno przili TFT i CS 1.6 u LAN-u, a odkako su dosli WOW i DOTA, svi prestali ovo igrat

  11. #71

  12. #72
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Ima i danas masa 2D platformera, samo šta ne postoji tako dobar marketing koji bi to ugurao u regularnu prodaju po punoj cijeni.

    Jedan od favorita je Gish.

  13. #73
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Haha, ti si car... Za svaki post moraš davati hrpu informacija

    Ma to sam rekao samo za primjer...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  14. #74

    Re: Zašto se stare igre ne cijene?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Sve je u nazivu. Želim odgovor.



    Ajde, da sve ne ostane na besmislenoj i prekratkoj temi, ispričat ću anegdotu kako sam stekao taj dojam, tj. bolje rečeno, potvrdio svaku sumnju da je tako.
    Pa krenimo. Pred par tjedana, dobio sam od susjeda zamolbu da mu klincu (neću navoditi godine da se neki forumaši ne uvrijede) sredim računalo, jer je nešto pošlo krivo. I uglavnom, mali hoće da mu "popravim" windoze i kad već to sve radim, da mu stavim par igara da ima šta igrati. I tako ja preuzmem konfiguraciju i diskove. Nakon formata diska, windoza, service packova i drivera, šta je nepotrebno za ovu temu, sjetim se da mi je rekao da mu stavim par igara. Pošto se meni neda tražiti i žicati okolo nešto novije, niti mi se da instaliravati gabarite od 4-5 gigabajta, uzmem ono šta ja igram, ono šta imam na vlastitom računalu, prve diskove pri ruci, par kompilacija ne tako starih igara. Među ostalim, tu su se našli quake 2, re-volt, system shock 2, neverhood, monkey 3, x-wing alliance, majesty, dungeon keeper 2, battlezone, diablo 2. Onako, manje-više pomalo svega. Mislim, sve su tu odreda kvalitetni naslovi, sati, dani, tjedni, ma mjeseci kvalitetnog gameplaya. Nakon par dana, skočim ja do njih na kavicu da vidim kako to sve funkcionira. I tip mene pita šta sam mu to stavio? Kaže da je to staro i ružno i da je on stavio one svoje san andrease, undergrounde, call of dutye i ostale gluposti. Šta fali onim igrama da danas nisu igrive? Igre ne zahtjevaju 3 i po gigaherca, igre nemaju normal-mappirane texture, sm3? Zar je to toliko bitno da se igra ne bi mogla igrati? Recite vi meni.

    Imam 35 godina i igram se jos od vremena Amige.Odigrao sam vecu igri koje si nabrojao ali danas bi igranje tih igri smatrao kaznom.Da grafika je vazna.Igre nisu filmovi koji vremenom ne zastarjevaju.Dobar film ce uvjek biti gledan.Tehnoloski zasarjela igra je upravo to ,tehnoloski zastarjela igra i motiv za ponovnim igranjem moze jedino biti nostalgija ili nedostatak financija koliko got vi svi to njekali.Da te igre su stare i ruzne i ako imam dobru alternativu u vidu nove igre necu dvojiti ni trenutka.Ali tko voli nek izvoli,Amigu i flopi u ruke i udrite.Kaj vas briga za druge.


  15. #75
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Je vais bien, ne t'en fais pas
    Postova
    2.036

    Re: Zašto se stare igre ne cijene?

    = Citat = Izvorno postao dugi

    Imam 35 godina i igram se jos od vremena Amige.Odigrao sam vecu igri koje si nabrojao ali danas bi igranje tih igri smatrao kaznom.Da grafika je vazna.Igre nisu filmovi koji vremenom ne zastarjevaju.Dobar film ce uvjek biti gledan.Tehnoloski zasarjela igra je upravo to ,tehnoloski zastarjela igra i motiv za ponovnim igranjem moze jedino biti nostalgija ili nedostatak financija koliko got vi svi to njekali.Da te igre su stare i ruzne i ako imam dobru alternativu u vidu nove igre necu dvojiti ni trenutka.Ali tko voli nek izvoli,Amigu i flopi u ruke i udrite.Kaj vas briga za druge.
    ponavljam: nije sve u grafici!

  16. #76
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postova
    749

    Re: Zašto se stare igre ne cijene?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Sve je u nazivu. Želim odgovor.



    Ajde, da sve ne ostane na besmislenoj i prekratkoj temi, ispričat ću anegdotu kako sam stekao taj dojam, tj. bolje rečeno, potvrdio svaku sumnju da je tako.
    Pa krenimo. Pred par tjedana, dobio sam od susjeda zamolbu da mu klincu (neću navoditi godine da se neki forumaši ne uvrijede) sredim računalo, jer je nešto pošlo krivo. I uglavnom, mali hoće da mu "popravim" windoze i kad već to sve radim, da mu stavim par igara da ima šta igrati. I tako ja preuzmem konfiguraciju i diskove. Nakon formata diska, windoza, service packova i drivera, šta je nepotrebno za ovu temu, sjetim se da mi je rekao da mu stavim par igara. Pošto se meni neda tražiti i žicati okolo nešto novije, niti mi se da instaliravati gabarite od 4-5 gigabajta, uzmem ono šta ja igram, ono šta imam na vlastitom računalu, prve diskove pri ruci, par kompilacija ne tako starih igara. Među ostalim, tu su se našli quake 2, re-volt, system shock 2, neverhood, monkey 3, x-wing alliance, majesty, dungeon keeper 2, battlezone, diablo 2. Onako, manje-više pomalo svega. Mislim, sve su tu odreda kvalitetni naslovi, sati, dani, tjedni, ma mjeseci kvalitetnog gameplaya. Nakon par dana, skočim ja do njih na kavicu da vidim kako to sve funkcionira. I tip mene pita šta sam mu to stavio? Kaže da je to staro i ružno i da je on stavio one svoje san andrease, undergrounde, call of dutye i ostale gluposti. Šta fali onim igrama da danas nisu igrive? Igre ne zahtjevaju 3 i po gigaherca, igre nemaju normal-mappirane texture, sm3? Zar je to toliko bitno da se igra ne bi mogla igrati? Recite vi meni.
    Ja bih toga šamaro dok god sam živ.

    Meni osobno ne treba super ultra omg grafika. JA želim gameplay!!

  17. #77
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Je vais bien, ne t'en fais pas
    Postova
    2.036

    Re: Zašto se stare igre ne cijene?

    = Citat = Izvorno postao Lord of Darkness

    Meni osobno ne treba super ultra omg grafika. JA želim gameplay!!
    tako je!

  18. #78
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Neman pojma kako san priskocija ovu temu ranije. No dobro.. Evo, uvaženi kolega Vedran je u par navrata spomenija igru MAJESTY... i kakva je to igra bila... Bija je cak najavljen nastavak ali ga je nažalost otkazalo ni sam neznam zašto. Ta igra je sadržavala nešto novo tada i danas još nisam naiša na nešto slicno i koliko mi je poznato u to vrime možda je 10 ljudi u hrv igralo tu igru, naime pod kontrolu ste dobili svoj fantasy grad i mogucnost izrade raznoraznih građevina kojima je specijalnost bila štovanje raznih bogova ili mogucnost izrade nekih obicnih akademija koje su se bazirale na izradu samog skilla, oklopa itd. Iz tih građevina su izlazili heroji razlicitih specijalnosti i šta je bilo ono nešto novo u toj igri slijedi... Niste mogli upravljati herojima vec samo stavljati nagrade na određeni dio mape od interesa, recimo na leglo nekih monstera koji bi napastovali kraljevstvo. Ako bi AI heroja svatija da je nagrada dostojna njegovog odlaska na tu lokaciju on bi otiša sam bez moje naredbe, tada bi heroj u slucaju uspješnog ciscenja štetocina dobija level i zlato te bi on sam za sebe kupova nove armore, oružja itd. Heroj bi onda bija ucinkovitiji,dobiva nove magije i skillove i meni ka takozvanom bogu u igri bija zanimljiviji i efikasniji. To je bija sasvim novi koncept i ja san doslovno bija zalipljen na tu igru misecima.. Igra je imala neki svojevrsni šarm, simpaticnu grafiku i uglavnom to je bija pun pogodak. Ako niste odigrali sljedi vam nešto šta niste doživili u svitu gaminga. Iskrena preporuka, Majesty.

  19. #79
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Zašto se stare igre ne cijene?

    = Citat = Izvorno postao dugi
    Da grafika je vazna.
    Fali ti jedna rijec. "meni"
    Tehnoloski zasarjela igra je upravo to ,tehnoloski zastarjela igra i motiv za ponovnim igranjem moze jedino biti nostalgija ili nedostatak financija koliko got vi svi to njekali.
    To nije cinjenica samo zato jer si tako napisao.
    Da te igre su stare i ruzne i ako imam dobru alternativu u vidu nove igre necu dvojiti ni trenutka.
    Stvar osobnog odabira, rekao bih.
    Kaj vas briga za druge.
    Uzmi svoj savijet.

    Samo zelim reci da je sve stvar ukusa. Kad god bi otisao u Algoritam s ciljem nabavka neke novije igre (sad vise ne) bi na kraju izasao sa par klasika. Nema tih shadera koji ce se moci mjeriti sa MI humorom, AvP atmosferom, Broken Sword pricom, itd. No to je samo moje misljenje.
    Zasto shaderi (grafika)? Zato jer to danas prodaje igre. Cast malobrojnim iznimkama koje na kraju tako i tako ne ispadnu nesto.
    there is no god to punish us

  20. #80
    Nije samo meni vazna grafika.Pa ne kupujem ja jedini nove igre.Da je tako gaming bi nestao.Upravo nove tehnologije ga drze na zivotu jer ideje su dobrim djelom iscrpljene slicno kao i u filmskoj industriji.Nastavci nastavaka.Sto ce me natjerati da kupim vec toliko prozvakanu formu ako ne nova grafika koja sa sobom donosi i novu dimenziju igrivosti.Atmosfericne igre su dosle upravo napretkom tehnologije a to je ono sto ja volim ,atmosfericnu igru.Naravno mora biti i zabavna.Iskreno volio bi da tehnologija uspori jer sam pomalo umoran od toga da budem u toku.Ali povratka na staro za mene nema.Ljepse je meni danas nego prije 20 godina.Prije si morao biti mastovit ,danas cisti adrenalin.

    Ponavljam dragi moji retrici tko voli neka izvoli.Amige sa tavana nazad u ruke i nitko veseliji od vas.


  21. #81
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Ako je grafika glavna po važnosti, zašto se wii prodaje bolje od ostalih konzola? Zašto su Simsi i WoW najprodavanije igre, a i sami znamo da njima grafika nije glavni adut.
    Kako se meni čini tržište cijeni neke druge stvari više od grafike, a i nitko ne govori da se danas trebaju raditi igre sa ružnom grafikom, samo želimo reći da one stare nisu za baciti i da su itekako igrive. (po meni puno igrivije nego danas, ako gledamo u globalu)

  22. #82
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Split
    Postova
    20
    Quest for Glory, preloša grafika, a jedan od naj rpgova.

  23. #83
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Pleternica/Požega
    Postova
    4.698
    Moj stav je da se uopce neopterecujem grafikom...
    ev neki dan sam igro TES Arena i nije me odbila grafka niti nista takvo
    igra mi je preteska

    btw. sad vise neznam kak se zove igra, stara je, onak imate nekog cicu sa kacigom koji je doso sa spejs shutleom i onda mora nes skupljat, arkada neka...neko ima mozda, ili zna naslov?

    Added: 2 months 13 days 21 hours 21 mins ago
    Updated: 37 years 8 months 17 days 19 hours 31 mins ago - može

  24. #84
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    there is no god to punish us

  25. #85
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Pleternica/Požega
    Postova
    4.698
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    ta je

    Added: 2 months 13 days 21 hours 21 mins ago
    Updated: 37 years 8 months 17 days 19 hours 31 mins ago - može

  26. #86
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Još jednom moram ponoviti kako sam u jednom danu 3-4 puta prešao Commander Keen 5 kako bih skužio SGA (Standard Galactic Alphabet)... Ah, to su bili dani... Prešao sam sve igre iz serijala. Zašto nema više dobrih platformera? CK je godinama totalno nenadjebiv.

  27. #87
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    *Boz plays Đorđe Balašević - Neki Novi Klinci*
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  28. #88
    Senior Member Nuke me please DJ Ass Kicker's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    ZNAM DA MOGU SVE ŠTO HOĆU SVE ŠTO RADIM RADIM NOĆU ŽIVOT VRTIM KAO PLOĆU JER OD NJEGA PUNO HOĆU...
    Postova
    281
    Gdje se mogu kupiti starije igre npr. Unreal Tournament G.O.T.Y. Edition, Fallout, Fallout 2 i druge??? Takodjer zanima me zasto takve igre danas vecinom prodaju bez ikakvih dodataka... (najcesce je samo CD s igrom u kutiji)
    *SOLTEK SL-85SD-C
    *INTEL Pentium 4 (Willamette) 1.4GHz, 256KB L2 Cache
    *1x 512MB PC133 SDRAM
    *GECUBE ATI Radeon 9550 128MB DDR (OC) Edition
    *SEAGATE Barracuda ST3802110A, Ultra ATA/100, 80GB, 7200RPM, 2MB Cache
    *LITE-ON DVDRW SOHW-1693S
    *SAMSUNG SyncMaster 793DF
    *MICROSOFT Wireless Optical Desktop 2.1
    *SONY Headphones MDR-XD300

  29. #89
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312
    Day of the Tentacle, Monkey Island, Sam and Max, Doom 2, Full Throttle, Quake 1..... to su bili dani....

  30. #90
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701
    starije igre se cijene kod one iskusnije gamerske populacije koji znaju kako je to bilo kad nisu postojale grafe od 1GB i processori sa 4 jezgre, a oni koji su tek nedavno ušli u gaming na stare igre kažu kako imaju lošu grafiku, dosadne su......

Slične teme

  1. Najbolje stare igre
    By GRIMSEY in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 04-12-2007, 18:56
  2. vaše stare igre
    By unknown in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 20-02-2007, 14:44
  3. stare igre
    By nA~ in forum Gaming općenito
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 27-01-2006, 23:09

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •