Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Code Geass

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Code Geass

    iako ne volite anime ili ga nikad niste gledali... ovo je must see... sada se vrti 9 epizoda druge sezone, evo opisa prve sezone..

    Japan has been invaded and conquered by the Britannian Empire. Japan is now known as 'Area 11' and its citizens known as 'Elevens'. The Britannian Empire takes away Japan's autonomous power and imposes its rule through the use of 'Nightmares/Knightmares'. The Empire's rule has never faltered, but cracks have begun to show...
    Quoted from ANN

    The Britannian youth, Lelouch, received a special power from a mysterious girl. GEASS. An absolute power which allows the user to give orders to anyone. Lelouch decided to plan the destruction of the Britannian Empire by using this as a weapon. His goals are to take revenge for his mother, and to create a world in which his little sister, Nunnally, could live in peace. All while knowing that what lies ahead is his father, the Emperor of Britannia.

    Character design by CLAMP.

    imate kompliciranu priču, razvijene likove, većina stvari u animeu je siva, ima dosta politike, uglavnom lik vodi revoluciju.

    PS. ako kažete da ima već za anime otvoren topic.... ako se za jedan film može otvoriti topic ne vidim zašto se i za anime ne bi smio otvoriti
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Code Geass

    to neka losa kopija death notea ?
    tarmi rićmi

  3. #3
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Code Geass

    Nabavio sam to prije mjesec dana al jos nisam stigo pogledat

  4. #4
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Code Geass

    Umm, pa imaš anime & manga topic, čemu otvarati novi?
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  5. #5
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862

    Re: Code Geass

    = Citat = Izvorno postao Outmind
    Umm, pa imaš anime & manga topic, čemu otvarati novi?
    pa otvara se za svaki film topic zašto ne i za anime

  6. #6
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Code Geass

    Ček jeli to film ili serija? Bilo kako bilo, ak je anime onda valjda ide u anime...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  7. #7
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Code Geass

    Serija

  8. #8
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Code Geass

    Pa znam da postoji serija, ali pošto je on rekao da za svaki film postoji tema (što bismo isto trebali srediti) mislio sam da postoji i film.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  9. #9
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Code Geass

    Evo sad sam na 16. ep prve sezone
    Kako je reko unknown, ovo je must see

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Re: Code Geass

    = Citat = Izvorno postao axe_wild
    Evo sad sam na 16. ep prve sezone
    Kako je reko unknown, ovo je must see
    uz Lighta Lelouch je jedan od najboljih u anime/manga svijetu
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: Code Geass

    da.

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462

    Re: Code Geass

    i dalje dijelim misljenje sa tajgerom, kopija death nota.... i naravno da ce uz lighta lelouch biti najkulniji lik, za boga milog kada kopiras seriju kopiras i glavnog lika.... i da, nista nije must see, samo je walker texas ranger must see...

  13. #13
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Code Geass

    Jeste vi uopce gledali Code Geass? Niste? kk

  14. #14

    Re: Code Geass

    Nije moglo u Anime topic, unknown?

    Vrlo dobar anime, ali mislim da nije vrijedan ogromnogShypea koji ga prati po netu (većinom zbog napaljenika na Kallen i C.C.) iako je defintivno tamo visoko. Usporedba sa Lightom iz DT je valjana... ako ćemo površinski gledati i neću sada u to ulaziti (/prisjeća se boli u prstima nakon pisanja ogromnih postova), ali psihološka karakterizacija Leloucha nije ni približno jednaka onoj od Lighta, već je stvar u tome da su ta 2 lika jedina koja su očigledno usporediva.

    Inače, sam anime (Code Geass) je u 1. sezoni bio briljantan i stvarno nabijen adrenalinom dok je R2 manje zanimljiv (meni bar) i svaka epizoda završava sa gotovo prisilnim cliff hangerom. Možda 2-3 epizode nove sezone su mi bašSbile dobre do sada (ali uvođenje Xing-kea je dobar potez, ma koliko kratkotrajan bio).

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Re: Code Geass

    = Citat = Izvorno postao _ZlayA_
    i dalje dijelim misljenje sa tajgerom, kopija death nota.... i naravno da ce uz lighta lelouch biti najkulniji lik, za boga milog kada kopiras seriju kopiras i glavnog lika.... i da, nista nije must see, samo je walker texas ranger must see...

    kakve code geass ima veze sa death noteom.... dvije različite krajnosti
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  16. #16
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Code Geass

    Pogledao do kraja prvu sezonu... Brutalno ^^

  17. #17

    Re: Code Geass

    Nadovezujući se na svoj prethodni post i usporedbu CG sa DT:
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Vrlo dobar anime, ali mislim da nije vrijedan ogromnogShypea koji ga prati po netu (većinom zbog napaljenika na Kallen i C.C.) iako je defintivno tamo visoko. Usporedba sa Lightom iz DT je valjana... ako ćemo površinski gledati i neću sada u to ulaziti (/prisjeća se boli u prstima nakon pisanja ogromnih postova), ali psihološka karakterizacija Leloucha nije ni približno jednaka onoj od Lighta, već je stvar u tome da su ta 2 lika jedina koja su očigledno usporediva.

    Inače, sam anime (Code Geass) je u 1. sezoni bio briljantan i stvarno nabijen adrenalinom dok je R2 manje zanimljiv (meni bar) i svaka epizoda završava sa gotovo prisilnim cliff hangerom. Možda 2-3 epizode nove sezone su mi bašSbile dobre do sada (ali uvođenje Xing-kea je dobar potez, ma koliko kratkotrajan bio).
    Po meni slabost, ili snaga ovisi kako na to gledate, CG naspram DT je ta što se prvi oslanja puno više na nekakve "iz vedra neba ispale" plot elemente i plot preokrete (što ga istina čini nepredvidljvim ali nakon nekog vremena postane dosadno), dok DT više prakticira konvencionalne metode dedukcije i logičan slijed razmišljanja (što možda vodi do manje "Holy shit!" trenutaka, ali je istovremeno i "realističniji" kad je tijek radnje u pitanju).

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Re: Code Geass

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Ne znam,ja volim vise vojsku,Knightmare,i sveopstu ratno-politicku atmosferu u Code Geassu...i ono,fakat ne znam kako se ljudi uspiju napaliti na anime lik
    I stvarno ne znam sta vi smatrate pod psiholoskom karakterizacijom,ali meni je Lelouch odlicno prikazan...nema onog sladoleda "moram spasiti sve,niko ne smije poginuti" i onda podje i place u kutu kad mu umre podredjeni...prikazan je kao pravi vodja,i to mi se dopada...
    jesi pogledao do kraja prvu sezonu?
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  19. #19
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Re: Code Geass

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Da...sad sam poceo drugu...
    Zasto?Ne slazes se?
    ne slažem se, ali i sam si vidio ako mu netko takne sestru, neće dobro završiti...
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  20. #20
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Code Geass

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Pa ja ne pricam o tome,njemu je jedino sestra bitna...ostale ce manje-vise zrtvovati za svoje ciljeve...recimo,sta je napravio Euphimiji,i nakon toga skoro ne zali,samo nastavi dalje...
    To sto je napravio Euphy se dogodilo slucajno, nije to htio napraviti...

  21. #21
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169

    Re: Code Geass

    I to ga je dovelo do propasti

Slične teme

  1. Code of honor
    By mr.bullseye2 in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 17-08-2009, 14:56
  2. Code of Honor 2- conspiracy island
    By CrazySmurf in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 01-08-2009, 14:46
  3. Code of Honor
    By goki06 in forum Gaming općenito
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 05-08-2007, 15:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •