Stranica 101 od 123 PrvaPrva ... 519199100101102103111 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 3.001 do 3.030 od 3677

Tema: Fotografija

  1. #3001
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    Ali to onda opet ne bude ono što ti slikaš, nego ono što bi ti htio da bude.
    Dobro, vidim zašto se netko onda može zalagati za to, ali meni nije isto kad to nije onaj točan moment koji si uslikao.

  2. #3002
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Fotografija

    naravno da nebude isto to što slikaš, nije isto čim okineš fotku jer ne postoji takav fotić koji može to točno reproducirat.

    Živi bili pa umrli

  3. #3003
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao Mirko L
    Ali to onda opet ne bude ono što ti slikaš, nego ono što bi ti htio da bude.
    Dobro, vidim zašto se netko onda može zalagati za to, ali meni nije isto kad to nije onaj točan moment koji si uslikao.
    pa to je i poanta,da bude onako kako si ti to zamislio,da te fotic ne mora ogranicavat,naravno dok god to ostane u granicama fotografije

  4. #3004
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija

    malo sam se zamislio nakon ovog :/


    ioank nenabrijavam se da budem fotograf neg mi to sluzi inace za moje slikanje, al svjedno skakljika :S

    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  5. #3005
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    MirkoL Kupuj ultrazoom kompakta... Nemoj se uvlačiti u priču SLRa ako nemaš para za tako nešto...

    Čux je sve rekao. Ne obraditi fotografiju je kao ne razviti film.

    Sve što danas možemo u photoshopu se moglo i nekada u tamnoj komori, ali je trebalo više vremena, znanja, sreće i novaca.

    Mislim da je glupo uopće raspravljati o neobrađenim fotografijama jer većina fotografa fotografira u RAW fileovima. RAW file ima isprane boje tako dugo dok se ne obradi. I možeš imati najbolji fotoaparat na svijetu, s najboljim objektivima i najboljom rasvjetom, ali RAWu će uvijek biti potrebna dodatna obrada.

    Mogu o tome pričati jer imam i dobar fotoaparat i objektive, a imam i profesionalnu rasvjetu. Iako kada radim sa studijskom rasvjetom ne moram previše obrađivati, uvijek su potrebni neki tweakovi i to definitivno nije varanje ili smanjenje kvalitete fotografije...

    Što se tiče analogne fotografije. Film ima poseban štih i to je istina, ali kada mi netko kaže da u analognoj fotografiji nema obrade, e to je već previše i to me dosta nervira. Danas svi govore za svaku fotografiju da je photoshopana, a da su ikada vidjeli šta sve rade fotografi s analognim fotoaparatima onda bi se začudili svi.
    Photoshop je ništa drugo doli digitalna tamna komora.

    I kako je Chux rekao, ljudsko oko još uvijek ima puno veći dinamički raspon od najboljih trenutno postojećih senzora. Možda se promjeni u budućnosti, možda ne, ali moramo uzeti u obzir da niti svi vidimo jednako boje. To vam je nadam se jasno.
    Naše oko, odnosno mozak procesuira boje drugačije i to je individualna stvar za svakog čovjeka.


    = Citat = Izvorno postao Constantine
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    Dečki, a jeste li vi njemu rekli koliko košta polovni DSLR i ultrazoom objektiv za SLR?

    Niste mu rekli niti za množitelje. Pošto kompakti imaju manji senzor imaju i veći faktor množenja, zato i mogu toliko približavati. Ako uzme SLR u najboljem slučaju će imati 2x množenje (olympus), a staklo za olympus u bilo kojoj kombinaciji je skupo, pogotovo ako se hoće dobiti raspon koji ima kompakt...

    Tegla, fora. Probaj se poigrati sa efex pro za dodatno toniranje!
    Upitno je jel mu je potreban veci domet od 150mm na 4/3.
    Upitno je kako će dobiti 4/3 tijelo i objektiv od 150mm po cijeni koliko košta dobar ultrazoom fotoaparat. Da ne govorim da bez da uči i zna postaviti postavke fotoaparata, neće biti zadovoljan s rezultatima. Kompakti inače imaju puno bolje automatske modove.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  6. #3006
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija

    e ovak mi je puno jasnije sve, kad neko bas objasni kak treba
    znaci nism failo ak sam obradjivo
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  7. #3007
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    Hvala na postu, ali mislim da nisi uhvatio kako već imam SLR, doduše s nekim manama

  8. #3008
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    e ovak mi je puno jasnije sve, kad neko bas objasni kak treba
    znaci nism failo ak sam obradjivo
    Nisi falio

    @MirkoL koji SLR i koje mane?

    Ja sam shvatio da ti sada kupuješ ispočetka sve, pa zato sam ti dao onakav odgovor.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  9. #3009
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao NITROS
    Upitno je kako će dobiti 4/3 tijelo i objektiv od 150mm po cijeni koliko košta dobar ultrazoom fotoaparat. Da ne govorim da bez da uči i zna postaviti postavke fotoaparata, neće biti zadovoljan s rezultatima. Kompakti inače imaju puno bolje automatske modove.
    Rekao je da onaj ultrazoom kosta nekih 2500kn,za te nove se moze dobiti dobar polovan dslr sa dvije kite koje mu pokrivaju velik raspon.
    Ne znam,ja mislim da je to ipak jeftinija opcija nego da kupi ultrazoom pa onda nakon par mjeseci shvati koliko je ogranicen s njim pa da ide kupvat dslr.
    A i nije neka nauka naucit kontrolirat ekspoziciju,par dana eksperimentiranja sa postavkama i to je to.

  10. #3010
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Fotografija

    Da se nadovežem na NITROSa, u analognoj fotografiji za početak ima gro vrsta filmova (danas ipak manje ) i svaki ima neke svoje karakteristike. Ne samo da se prilikom razvijanja filma kemijom dalo utjecat na konačni izgled, još kod razvijanja slika je bilo isto brdo kerefeka. Od kemije, filtera do brojnih vrsta papira i tak dalje. Još nadodaj ISO pushanje u cijelu tu spiku i boli glava kolko modifikatora ima nutra. Tako da ko god tvrdi da se tada nije moglo ništa, think again

    Živi bili pa umrli

  11. #3011
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    e ovak mi je puno jasnije sve, kad neko bas objasni kak treba
    znaci nism failo ak sam obradjivo
    Nisi falio

    @MirkoL koji SLR i koje mane?

    Ja sam shvatio da ti sada kupuješ ispočetka sve, pa zato sam ti dao onakav odgovor.
    Vivitar Vivicam x60. Ovo su neke moje slike:

    http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 918&type=3
    Dosta mi ih se čini dobro za taj tip, ali mane su sve one koje reviewovi kažu tipa loša funkcionalnost u slabim svjetlosnim uvjetima.

  12. #3012
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    Pa Mirko, kak je to SLR?
    Taj Vivitar imaš trenutno?
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  13. #3013
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    Zar nije? Da.

  14. #3014
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    Pa naravno da to nije SLR...

    single-lens reflex (SLR) camera is a camera that typically uses a mirror and prism system (hence "reflex", from the mirror's reflection) that permits the photographer to view through the lens and hence see exactly what will be captured, as opposed to viewfinder cameras where the image could be significantly different from what will be captured. (wikipedia)
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  15. #3015
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    Jest, u pravu si, ovo je običan digitalni kompakt. Onda bi to bio dobar prelazak, (za moj budžet) ili?

  16. #3016
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao Mirko L
    Jest, u pravu si, ovo je običan digitalni kompakt. Onda bi to bio dobar prelazak, (za moj budžet) ili?
    Nisam te sad shvatio. Ovaj fotoaparat koji si ti meni pokazao. Njega bi ti želio kupiti?

    Ako je tako, onda ga nemoj kupiti. To je fotoaparat star 6 godina, ne isplati se i ima puno boljih fotoaparata trenutno.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  17. #3017
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    Ne, imam taj Vivicam i mislim se kupiti onaj ultrazoom, Canon Powershot sx40 hs
    Samo si me zbunio kad si rekao da TAJ Vivicam x60 NIJE SLR. Ne znam zašto sam mislio da je, možda zbog visoke cijene za ikakav kompakt

  18. #3018
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    Kupuj ti samo kompakt. Nemaš trenutno dovoljno znanja za korištenje SLRa, a tko god kaže da se može to naučiti u par tjedana je u krivu...
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  19. #3019
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    Ah, hvala, to je sudbonosno "da" koje sam čekao
    Hvala svima.

  20. #3020
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Fotografija

    Superzoom će ti biti super nekoliko godina. Imat ćeš super raspon za fotkanje, a i načit ćeš se koristiti manual slikanju.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  21. #3021
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Fotografija

    Hvala, hvala

  22. #3022
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija

    kako mogu pregledavat raw fotke bez da svaku moram otvorit u fotosopu?
    inace nikad nisam koristio taj format, i cini mi se vise imba kod obrade od jpg
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  23. #3023
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Fotografija

    Probaj sa Lightroomom.
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  24. #3024
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    kako mogu pregledavat raw fotke bez da svaku moram otvorit u fotosopu?
    inace nikad nisam koristio taj format, i cini mi se vise imba kod obrade od jpg
    Bridge ili progooglaj neke ostale solucije. Postoje foto preglednici koji vide raw, čak postoje i neki dodaci koji omogućuju windowsima da vide raw fileove.

    Druga solucija ti je mac on vidi po defaultu sve raw fileove...

    Naravno da je više imba, kada ima trostruke ili četverostruko više podataka od običnog jpega. Sadrži veći dinamički raspon i neobrađen je (software unutar fotoaparata ne obrađuje RAW fileove, za razliku od JPEG).
    Stvatko tko se iola ozbiljnije bavi fotografijom i ima vremena za obradu, RAW je way to go.

    Mnogi novinski fotografi i vjenčani ne fotografiraju u RAWu baš zbog nedostatka vremena za obradu fotografija, ali kažem, ako imaš vremena za obradu svakog filea, svakako RAW.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  25. #3025
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    kako mogu pregledavat raw fotke bez da svaku moram otvorit u fotosopu?
    inace nikad nisam koristio taj format, i cini mi se vise imba kod obrade od jpg
    Prije par mjeseci je izdan neki update za windowse koji ti omogucava pregledavanje raw fileova,ali za obradu i organizaciju raw fotki je najbolji Lightroom.
    RAW je zakon btw.
    EDIT: mozes sad besplatno skinut betu Lightrooma 4,ima dosta novih stvari u odnosu na trojku.
    http://labs.adobe.com/technologies/lightroom4/

  26. #3026
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija

    evo prve fotke u rawu i obrada
    e sad 2. problem: monitor, kad obradim na kompu napravim onak kak zelim da bude. pogledam obrade na laptopu, puno manji kontrast u odnosu na monitoru na kompu. onak bljeđe slike
    sad ja neznam kak vi ovo vidite :/

    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  27. #3027
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    @Constantine - Lightroom je super za neke obrade tipa konferencije i slično, gdje trebaš eventualno WB popraviti i malo posvijetliti ili potamniti fotografiju, ali za iole ozbiljnije obrade Photoshop je way to go.

    Što se tiče organizacije, stvarno je dobar, ali ja sam se jednom opekao na njegov katalog (nakon restore backupa, nestalo mi pola fotografija...) i od onda koristim isključivo bridge i photoshop.
    Lightroom koristim za skupno smanjenje fotografija, pošto ima odličan export modul

    @Tegla
    Zgodne su fotke i na mojem laptopu imaju dosta kontrasta, pogledat ću na monitoru u Zagrebu kako izgledaju.

    To ti ionako ovisi o kalibraciji monitora, ali i o profilima. Moraš paziti da u photoshopu ne obrađuješ fotografije u Adobe RGB, a kasnije ih konvertiraš u sRGB bez da se uvjeriš da su boje u redu.
    Pošto svi browseri (osim chrome i firefox) prepoznaju color profile i prikazuju slike u sRGB, zna se dogoditi da su fotografije blijeđe ili da boje nisu kao na originalu.


    BTW. Pripremam novi website so stay tuned
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  28. #3028
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Fotografija

    = Citat = Izvorno postao NITROS
    @Constantine - Lightroom je super za neke obrade tipa konferencije i slično, gdje trebaš eventualno WB popraviti i malo posvijetliti ili potamniti fotografiju, ali za iole ozbiljnije obrade Photoshop je way to go.

    Što se tiče organizacije, stvarno je dobar, ali ja sam se jednom opekao na njegov katalog (nakon restore backupa, nestalo mi pola fotografija...) i od onda koristim isključivo bridge i photoshop.
    Lightroom koristim za skupno smanjenje fotografija, pošto ima odličan export modul
    Daleko od toga,LR je imho najbolji alat za obradu raw fotki,PS ima prednost kod obrade portreta i slicnih korekcija,ali je i u LR-u to jednostavno za izvest.Osim toga,LR je puno jednostavniji za naucit od photoshopa,tebi je vjerovatno jednostavnije radit u PS-u kad ga koristis godinama.

  29. #3029
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija

    LR je sigurno jednostavniji za naučit od photoshopa, ali definitivno nije jači od samog photoshopa

    Slažem se za ovo zadnje, vjerojatno sam se tako naviknuo, pa ne prihvaćam baš neke promjene.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  30. #3030
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Fotografija





    dugo nisam

Slične teme

  1. Fotografija godine
    By Kid A in forum Alt-F4
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 08-01-2010, 20:24
  2. Fotografija u sliku
    By Bartuc in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 19-11-2009, 22:58
  3. Fotografija
    By NITROS in forum Alt-F4
    Odgovora: 63
    Posljednji post: 26-11-2006, 15:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •