Stranica 34 od 44 PrvaPrva ... 243233343536 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 991 do 1.020 od 1306

Tema: Galerija

  1. #991
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Galerija

    Gle...knjiga ne pomaze. Probao sam citati par knjiga koje te trebaju nauciti 3d-u, ili programiranju i tako to, al sve te knjige seru i vucaraje se po drugim temama. Kada bi se izbacilo nepotrebno iz svake takve knjige ta knjiga bi od npr. 400str dosla na svega mozda 100.

    A kad gledas video treninge od recimo DT-a em nemoras ti citati nego slusas em imas video gdje sve vizualno pratis. Koje je bolje? Pa video trening naravno.

    A to da je video trening skup, ona knjiga Demistificirani C++ sam vidio negdje da dodje oko 300kn...lijepo vrlo vrlo "jeftino". A koliko dodju video treninzi? Kad zbrojis 2 i 2 dobijes da su video treninzi bolji. A i zasto uopce pricamo o cijeni. Ko da je problem u nasem danasnjem svijetu skinuti nesto preko torrenta? Al bitno da se svi bune skupo skupo skupo. Oces to ili odi na neki pravi tecaj il skolovanje za to pa ces vidjeti sta je skupo. *

    * ovaj tekst se ne odnosi na nikoga, pricam opcenito...

  2. #992
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Sve je to jasno, ali ja ciljam na free, i nisam postao u svrhu reklame što Barathrum misli, i nisam mislio ništa loše, osim pomoći mladim modelerima.

    U ostalom, Barathrumu su valjda neke stvari krive zbog mene, jer su ga otjerali sa jednog foruma, gdje su jasno dokazivali na svaki njegov rad, da Barathrum radi copy/paste modele i sve ostalo, do te mjere da bi svaki laik nad tim dokazima uvidio čisti copy/paste koji Barathrum radi, ali mene se to ne tiče, i neću se svađati s njime, nisam mu ni tada ništa nabacivao, neću ni sada, ne tiče me se (što ne znači da ne mogu ući u raspravu s čvrstim dokazima Barathrumove profesionalnosti). To je jedno, a drugo je što upada sam sebi u riječi, pa je samim time dvoličan.
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    napravio sam do sada 4 tutorijala i nedavno jedan gdje sam 2 decka u 30 minuta objasnio uvod u animiranje bipedima, pull&strech modeliranje bez referenci koje ja koristim i pojednostavljenje rada vertexima i zasto je mreza bitna
    On to može u pola sata teorije objasniti, a knjiga od 400 stranica za modeliranje karaktera, uz teoriju, sliku, i sve ostalo ne može...i pri tome mi nabacuje 3DSM, a to što on skoro pa ni ne modelira u njemu je druga priča. Ali OK, ne tiče me se, od sada te zovem Pentium TIO, iz više razloga, jedna od njih je neposlušnost i ne poštivanje upozorenja, koje sve zbog tebe ide na moju odgovornost, jer ti idem u susret pomoći. Neću ti više ništa reći. Amen.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  3. #993
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    Sve je to jasno, ali ja ciljam na free, i nisam postao u svrhu reklame što Barathrum misli, i nisam mislio ništa loše, osim pomoći mladim modelerima.

    U ostalom, Barathrumu su valjda neke stvari krive zbog mene, jer su ga otjerali sa jednog foruma, gdje su jasno dokazivali na svaki njegov rad, da Barathrum radi copy/paste modele i sve ostalo, do te mjere da bi svaki laik nad tim dokazima uvidio čisti copy/paste koji Barathrum radi, ali mene se to ne tiče, i neću se svađati s njime, nisam mu ni tada ništa nabacivao, neću ni sada, ne tiče me se (što ne znači da ne mogu ući u raspravu s čvrstim dokazima Barathrumove profesionalnosti). To je jedno, a drugo je što upada sam sebi u riječi, pa je samim time dvoličan.
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    napravio sam do sada 4 tutorijala i nedavno jedan gdje sam 2 decka u 30 minuta objasnio uvod u animiranje bipedima, pull&strech modeliranje bez referenci koje ja koristim i pojednostavljenje rada vertexima i zasto je mreza bitna
    On to može u pola sata teorije objasniti, a knjiga od 400 stranica za modeliranje karaktera, uz teoriju, sliku, i sve ostalo ne može...i pri tome mi nabacuje 3DSM, a to što on skoro pa ni ne modelira u njemu je druga priča. Ali OK, ne tiče me se, od sada te zovem Pentium TIO, iz više razloga, jedna od njih je neposlušnost i ne poštivanje upozorenja, koje sve zbog tebe ide na moju odgovornost, jer ti idem u susret pomoći. Neću ti više ništa reći. Amen.


    On je velki lazov,primjetio sma u nekim radovima da Pišu imena nepoznatih likova,na svakim radu je drugo ime lika nemoze Barathrum valjda biti 101 lik.







































    PS. Ovo je samo sala,Barathrum nemoj misliti ozbiljno,ali za likove je ziva istina xD.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  4. #994
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    @C
    Bez ljutnje, ali ja do sad nisam primjetio copy/paste, ako i je onda je morao promjenit barem texture, layout i kameru sto je vec jedan dio posla.
    Takoder ne kuzim ovaj citat.
    30 min videa je ko 100 strana knjige. u Tih 30 minuta ti vidis vizualno sto covjek radi, dok ti covjek usput objasnjava zasto to radi. Dok u knjizi imas oboje opisano rijecima sto zauzima mnogo mjesta. Takoder naglasak je na UVOD.
    Jos jednom bez uvrede C, ali volio bi vidjet neke tvoje radove da mozemo usporedit tvoje i barathrumovo znanje. Pustimo prazne rijeci, nek radovi govore za sebe.
    Sto se tice knjige htio to netko ili ne knjiga je zastario nacin ucenja programa. Imas tisuce i tisuce raznih besplatnih tutorijala koji ce te bolje naucit nego neka knjiga (postam linkove kasnije trenutno sam na kompu pa nemam linkove u bookmarksima)

    @ghost_rider
    sala je losa, a sto je najgore vrijeda covjeka.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  5. #995
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Ne trebam ja biti pro 3D-ovac, da bi vidio copy/paste tehniku. Kao što ne znam programirati u C++, pa mi dođe frend i pokaže nekog virusa iz C++|-a, kojeg možeš downloadati, da ga je kao on napravio.

    Naglasak na uvod nije, jer ni knjige nisu da te nauče da budeš pro, i knjige su poput uvoda.

    Barath je imao par faildova, npr. prostorija koju je modelirao, uzimao je modele iz jednog programa, radio iz tutoriala, downloadao gotove modele, renderi su imali prste PS-a u sebi (brisana područja rendera), šahovsko polje s figurama i likom, tu je copy/paste-ao tog lika iz jednog drugog programa (figure i render pretpostavljam da je on radio), itd., već su drugi ljudi to dokazivali, ja se tu nisam mješao, i velim da me se ne tiče (pitao sam ga jesi li to ti Barat, nije odgovorio). Više cijenim kada neki amater dođe sa rendiranom kockom, nego s njegovim copy/paste "profesionalnim" radovima. I ponavljam, ne tiče me se njegov c/p rad i tehnika, koliki pik ima na mene. Stavim časopis koji može pomoći početnicima, i to sigurno nisam stavio jer im ne želim pomoći, a on odmah drlje i kamenja po meni, da ja to reklamiram (imam li ja neke koristi od toga što želim pomoći početnicima), i još druge kritike, da ja jednostavno ne moram ni pokušati pomagati, pogotovo kada su ovdje neki pametnjakovići koji će samo kritizirati (ne moraš hvaliti, ne moraš ni pljuvati, nisam to uradio, kako bi odmogao amaterima).
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  6. #996
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Bez uvrede, ali dok ja ne vidim dokaz ne vjerujem.

    Barath je imao par faildova, npr. prostorija koju je modelirao, uzimao je modele iz jednog programa, radio iz tutoriala, downloadao gotove modele, renderi su imali prste PS-a u sebi (brisana područja rendera), šahovsko polje s figurama i likom, tu je copy/paste-ao tog lika iz jednog drugog programa (figure i render pretpostavljam da je on radio)
    1. izmodelirao je sam prostoriju
    2. radio je iz tutoriala. Ja Bez uvrede, ali dok ja ne vidim dokaz ne vjerujem.

    Barath je imao par faildova, npr. prostorija koju je modelirao, uzimao je modele iz jednog programa, radio iz tutoriala, downloadao gotove modele, renderi su imali prste PS-a u sebi (brisana područja rendera), šahovsko polje s figurama i likom, tu je copy/paste-ao tog lika iz jednog drugog programa (figure i render pretpostavljam da je on radio)
    1. izmodelirao je sam prostoriju
    2. radio je iz tutoriala ja ne vidim tu nikakav problem, ne znam zasto bi ga itko vidio.
    3. ako su modeli free ili ih je platio opet ne vidim problem u tome. Njegova stvar, puno ljudi to koristi iako bi ja naveo ono sto sam napravio, a sto skino, no opet nejgova stvar.
    4. PS u renderu je najnormalnija stvar svi to rade i svi to priznaju i nije nikakva sramota. Posjeti malo cgsociety i svugdje ti pise da se koristi PS za dotjeravanje rendera sto je najnormalnija.
    5. sry, ali nisam skuzio ovo sa sahovskim poljem.

    SStavim časopis koji može pomoći početnicima, i to sigurno nisam stavio jer im ne želim pomoći, a on odmah drlje i kamenja po meni, da ja to reklamiram (imam li ja neke koristi od toga što želim pomoći početnicima), i još druge kritike, da ja jednostavno ne moram ni pokušati pomagati, pogotovo kada su ovdje neki pametnjakovići koji će samo kritizirati
    Nitko tebe nije kritiziro nego smo samo napisali da je daleko bolje ucit iz tutorijala, barathrum je uvijek direktan i dosta kriticki nastrojen pa se takav post ocekivo no sumnjam da te htio popljuvat. Ako netko voli knjigu neka izvoli, ali ja garantiram da cu u istom vremenu iz videa naucit puno vise nego netko drugi iz knjige. ne vidim nikakav problem, ne znam zasto bi ga itko vidio.
    3. ako su modeli free ili ih je platio opet ne vidim problem u tome. Njegova stvar puno ljudi to koristi iako bi ja naveo ono sto sam napravio, a sto skino, no opet njegova stvar.
    4. PS u renderu je najnormalnija stvar svi to rade i svi to priznaju i nije nikakva sramota. Posjeti malo cgsociety i svugdje ti pise da se koristi PS za dotjeravanje rendera sto je najnormalnija stvar.
    5. sry, ali nisam skuzio ovo sa sahovskim poljem.

    SStavim časopis koji može pomoći početnicima, i to sigurno nisam stavio jer im ne želim pomoći, a on odmah drlje i kamenja po meni, da ja to reklamiram (imam li ja neke koristi od toga što želim pomoći početnicima), i još druge kritike, da ja jednostavno ne moram ni pokušati pomagati, pogotovo kada su ovdje neki pametnjakovići koji će samo kritizirati
    Nitko tebe nije kritiziro i pljuvo nego smo samo napisali da je daleko bolje ucit iz video tutorijala, barathrum je uvijek direktan i dosta kriticki nastrojen pa se takav post ocekivo, no sumnjam da te htio popljuvat. Ako netko voli knjigu neka izvoli, ali ja garantiram da cu u istom vremenu iz videa naucit puno vise nego netko drugi iz knjige.

    btw nemoj se osjecat napadnuto ili nesto takvo. Forum je zeznut posto cesto puta neces skuzit ton kojim je pisan post.

    PS. neke stranice sa dobrim tutorijalima
    http://www.swinburne.edu.au/design/tuto ... orials.phpS -> maya tutoriali za pocetnike i one malo naprednije, pogledo sam kojih 5-6 tutorijala i dosta su kvalitetni.
    http://www.3dtotal.com/S -> puno razno raznih tutoriala od maye, 3ds maxa do zbrusha
    http://www.tutorialized.com/S-> kao i link iznad takoder puno tutoriala razno raznih programa
    http://www.creativecrash.com/tutorialsS-> bivsi highend3d
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  7. #997
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Imaš PP, neda mi se pisati, tamo ti je sve...

    BTW Znam da je današnji tempo življenja brz i nema se vremena za čitanje knjiga, i znam da su videi, u živo i sl. bolje opcije (npr. film Troja, rađe pogledam film u 3 sata i sve znam, nego da čitam one Biblije), a kamoli učiti iz njih, ali sve jedno nisam očekivao napad.

    Za render je bila fora da je npr. na cijelom renderu uključen AA, i onda vidiš skroz gore na slici rezano u crno, dolje lijevo mrtav kut, itd., do te mjese, da AA nema nikako (znači kockasto rezano, iako je cijeli render savršeno obrubljen).
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  8. #998
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Sad upravo vidim da mi se krivo prekopiro tekst nakon sto mi se restarto modem.
    @C pogledat cu kasnije odo sad spavat, danas se moram probudit u 6.
    NHF zbog rasprave.

    Ako nekog zanimaju vrhunski 3d radovi moze pogledat ovdje
    http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=121
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  9. #999
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Galerija

    vidi sta je neki faker napravio
    http://features.cgsociety.org/newgaller ... _large.jpg

    sta bi bilo da taj napravi neku igricu
    ajme
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  10. #1000
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    vidi sta je neki faker napravio
    http://features.cgsociety.org/newgaller ... _large.jpg

    sta bi bilo da taj napravi neku igru
    ajme


    Jebeno dobro .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  11. #1001
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Flame of Eternal Darkness
    Postova
    609

    Re: Galerija

    da naparvi igru s takvom grafikom nitko ne bi mogao pokrenuti tu igru
    Intel i5 2500k
    NVidia GeForce GTX770
    HDD WD Black 1TB
    HDD Seagate 320GB
    RAM, 4GB KINGMAX

  12. #1002
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    @ ghost rider.
    vidim ja selis se ti sa foruma na forum. nego mislis da se normalnom covjeku da zahebavat sa likovima koji importaju modele iz posera i katije u amx i govore kako su ih izmodleirali?! lik... ostavljam ja tebe i onaj forum da se vi natezete oko gluposti i teorija urote. ja sam za to vrijeme kao sto vidis imao pametnijeg posla. neki moraju i raditi, ne mogu svi po cijele dane kao ti uvjeravati sebe kako je importanje modela iz katie i posera u max "vrsni 3d dizajn". neki nesto akšuli su morali i napraviti ... jer ocito skola u kojoj radim sastrane je dovoljno "glupa" da uzme nekog da predaje tko nema pojma o 3d-u, jel?! bome da si malo jace munjen decko.

  13. #1003

    Re: Galerija

    u kojoj školi predaješ?

  14. #1004
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    U višoj uzaludnoj.

    Ajde dosta OffT.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  15. #1005
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija



    Evo opet pocetak nove glave od mene . Praksa je sve. Sto vise radim uz manje vremena sve mi bolje glave ispadaju. Trenutno sam zavrsio usta i kreno na oko, nakon toga nos i popravljanje topologije.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  16. #1006
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Evo jos 2 rada.


    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  17. #1007
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    kitopsina je super. medjutim zasto ga napucavas toliko? sa poligonima mislim.

  18. #1008
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Ma rendano je u smooth mesh previewu pa izgleda tako glatko. Inace ima svega oko 500 quadova.
    PS mislim da necu postat niti jedan rad sljedecih 3-4 tjedna posto je izasla igra koju iscekujem 8 mjeseci + lagano ucim modelirat interijer (koji mi je za sad prelagan nakon organic modelinga), texturiranje i osvjetljenje. Mislim da ce sljedeci rad koji postam napokon imat neke texture, podeseno osvijetljenje i koliko toliko namjesten render
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  19. #1009
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    vidi sta je neki faker napravio
    http://features.cgsociety.org/newgaller ... _large.jpg

    sta bi bilo da taj napravi neku igricu
    ajme
    To je Cohen Barbarin iz Discowrld-a... heheh prejebeno
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  20. #1010
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Galerija

    danas ja oso na izborni predmet kompijuterska animacija i ono. mislio sam da je to nesta fotosop i gluposti kad ono u maji modeliranje i pravljenje animacija
    pre pre pre jbeno
    maja mi je jednostavnija od 3dsmaksa
    1. zadatak nam je bio izmodelirat prst od ruke
    xD

    ima da budem pro za koju godinu
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  21. #1011
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    danas ja oso na izborni predmet kompijuterska animacija i ono. mislio sam da je to nesta fotosop i gluposti kad ono u maji modeliranje i pravljenje animacija
    pre pre pre jbeno
    maja mi je jednostavnija od 3dsmaksa
    1. zadatak nam je bio izmodelirat prst od ruke
    xD

    ima da budem pro za koju godinu

    jednostavnija kad ti mayu predaje netko a 3ds max si sam ucio i nisi imao predavaca koji ce ti objasniti bilo sto.

    samo naprijed. meni u maxu recimo treba 5-10 minuta da napravim rucno 15tak pokreta, npr kao sto su - sviranje gitare, trcanje sa radom ruku, udaranje i slicno... isto tako vjerujem da onom tko zna u mayi radit isto toliko treba. razlika je smao sto nasi dizajn studiji koji rade u 3d-u u 80% slucaja koriste max a ne mayu, tako da ako i odlucis radit nesto u vzi 3d-a morat ces se naviknut na max na samom kraju.

  22. #1012
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Galerija

    Istina je da vise studija koristi Max, ali ono sto sam ja primjetio da Mayu koriste puno cesce nego Max kad su u pitanju efekti za filmove. Koji god film sa efektima da sam posudio u VideoKlubu bonus(ono kako su radili film) sam vidio da koriste Mayu hehe.
    A to sto za ostale stvari se koristi puno vise Max to je po meni jer je Max duze vremena na sceni nego Maya, a i malo vise mogucnosti ima nego Maya.

  23. #1013
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Istina je da vise studija koristi Max, ali ono sto sam ja primjetio da Mayu koriste puno cesce nego Max kad su u pitanju efekti za filmove. Koji god film sa efektima da sam posudio u VideoKlubu bonus(ono kako su radili film) sam vidio da koriste Mayu hehe.S
    A to sto za ostale stvari se koristi puno vise Max to je po meni jer je Max duze vremena na sceni nego Maya, a i malo vise mogucnosti ima nego Maya.
    ovdje di ja idem na izbornu kompijuterska animacija, je odsjek akademije 'animirani film i novi mediji'.
    nije ni cudo onda sta koriste mayu.


    i kad covjek vidi kakve sve mogucnosti se mogu postic, a nasi svi filmovi jad i bjeda...
    jedan 'amaterski' film od nekog ko zna baratat ovakvim stvarcicama moze izgledat bolje od naseg prosjecnog profesionalnog filma

    maya+after effects+najobicnija kamera=cudesa

    http://movies.ign.com/dor/articles/8635 ... 40209.html

    ziv primjer

    ili ovo, jos bolji

    http://www.thegermanmovie.com/
    (pogledajte malo po produkciji, itd)
    kratkometrazni film, predobar, iso u kino da bi pogledo 15-20 min tog filma, u biti cjelog filma
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  24. #1014
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Ma ako naucis radit u jednom programu znat ces i u drugom nakon privikavanja na UI i nova imena alata. Ima jedan covjek na 3dhr-u koji je radio cijeli zivot u mayi i dobio posao u Američkoj tvrtki koja je radila u 3ds maxu. I rekao je da se dosta brzo prebacio s jednog programa u drugi bez vecih problema.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  25. #1015
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    NSP-174
    Postova
    86

    Re: Galerija

    Evo mog zadnjeg rendera kojeg sam završio ujutro.

    Cjelu scenu zajedno s renderom sam radio skoro cjeli dan, al još nije dovršena. Ima još nekih greški za popravit...
    Shit happens

  26. #1016
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Istina je da vise studija koristi Max, ali ono sto sam ja primjetio da Mayu koriste puno cesce nego MaxSkad su u pitanju efekti za filmove. Koji god film sa efektima da sam posudio u VideoKlubu bonus(ono kako su radili film) sam vidio da koriste Mayu hehe.
    A to sto za ostale stvari se koristi puno vise Max to je po meni jer je Max duze vremena na sceni nego Maya, a i malo vise mogucnosti ima nego Maya.
    onda si pogrijesio. oba programa su jednako zastupljena jer se koriste pluginovi koje podrzavaju oba okruzja.

    ako se sjecas filmova x-men, I robot.... kroisten je samo 3ds max kako modeling tako i efekte, ali vecinom efekti se odradjuju unutar after effectsa ili premiera ili vec nekog drugog video montaznog programa... manja izdavanja novca. jer da za svaki rend spec efekta kojeg ces koristiti u montazi trosis novac ponekad nema smisla ak je rezultat krajnji isti.

  27. #1017
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Kalhant
    Ma ako naucis radit u jednom programu znat ces i u drugom nakon privikavanja na UI i nova imena alata. Ima jedan covjek na 3dhr-u koji je radio cijeli zivot u mayi i dobio posao u Američkoj tvrtki koja je radila u 3ds maxu. I rekao je da se dosta brzo prebacio s jednog programa u drugi bez vecih problema.
    yep.

  28. #1018
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Jel zna netko ovdje neki dobar tutorijal za modeliranje glave. No ne treba mi nesto korak po korak posto to vec znam vec mi treba cisto pokazivanje tehnike i workflowa(moze biti video ili pisano). Program nije bitan sve dok se ne koriste neke skripte.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  29. #1019
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Istina je da vise studija koristi Max, ali ono sto sam ja primjetio da Mayu koriste puno cesce nego MaxSkad su u pitanju efekti za filmove. Koji god film sa efektima da sam posudio u VideoKlubu bonus(ono kako su radili film) sam vidio da koriste Mayu hehe.
    A to sto za ostale stvari se koristi puno vise Max to je po meni jer je Max duze vremena na sceni nego Maya, a i malo vise mogucnosti ima nego Maya.
    onda si pogrijesio. oba programa su jednako zastupljena jer se koriste pluginovi koje podrzavaju oba okruzja.

    ako se sjecas filmova x-men, I robot.... kroisten je samo 3ds max kako modeling tako i efekte, ali vecinom efekti se odradjuju unutar after effectsa ili premiera ili vec nekog drugog video montaznog programa... manja izdavanja novca. jer da za svaki rend spec efekta kojeg ces koristiti u montazi trosis novac ponekad nema smisla ak je rezultat krajnji isti.
    Ma nisam ja rekao da je Maya vise zastupljena u tom podrucju, nego samo da velika vecina filmova za koje sam gledao kako su se radili(X-Men i I-Robot iza scena nisam gledao) sam vidio da rade u Mayi.
    Znam da je moguce u jednom i drugom programu napraviti efekte za pro filmove... To je stvarno odabir firme i covjeka. Kako mu se koji svidja, koji ga vuce prema sebi ili u mom slucaju kojeg je prvog probao

  30. #1020
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Galerija

    modeliram prst
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

Slične teme

  1. Galerija Tutnplok
    By whiskey in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 18-12-2007, 09:37
  2. Galerija radova naših forumaša VOL.3
    By Helena in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 124
    Posljednji post: 25-01-2007, 22:46
  3. Galerija radova naših forumaša VOL.2
    By Rocchiro in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 170
    Posljednji post: 30-10-2006, 00:20
  4. Galerija radova naših forumaša VOL.1
    By Worthaur in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 153
    Posljednji post: 04-09-2006, 12:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •