Stranica 13 od 44 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 361 do 390 od 1306

Tema: Galerija

  1. #361

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    nije cudno...
    enđini imaju svoje animatorske podprograme i koliko sam vidio i upucen vecinom su poluautomatizirani i laksi te te funkcioniraju na foru nekakvih vertexa, posto imaju i vec predefinirane animacijske pokrete znaci tojest predpostavljam da je to tik posla nakon sto se postave te takozvane kontrolne tocke.

    radit sa bonsima, tojest neradi se sa bonsima jer su izrazito los izbor, radi se sa bipedom u character studio u maxu a to trazi puno ali bas puno vremena ponekad i vise nego teksturiranje.
    ako cu crtat texture i modelirati jos i animirati je previse, nije mi cilj raditi tjedan do 2 na jednom liku vec da se to makar podjeli na 3 osobe.
    recimo onog koji ce u enđinu animirati, onog koji ce se baviti ostatkom enđina i mene kao dizajnera.
    Ti bipedi iz maxa ce se ionako eksportat u kosti, jer bipedi u maxu vrlo vjerojatno napravljeni da bi se olaksla ta animacija s kostima. I te animacije se NIKAD ne rade pomocu samog engina, jer ako je netko vec napravio model u maxu animirati sam model tamo ce biti 100x laksi poso nego da sad netko ide rucnu animacije stavljat u engine (znaci posao artista, a ne programera). To bi bilo isto kao da programer ide postaljvat svaki pixel teksture rucno u programu umjesto da se koristi photoshop (ili koji vec alat) ili da ide radit model tako da postavlja svaku 3d tocku i sam definira poligone.

    Evo primjer sta ja trebam u svom enginu napravit da bi loado model i rabio ga:

    loadanje, init:
    Code:
    /// loada model (koji se moze koristiti kao staticni, ali sadrzi i informacije o animaciji)
    int monster_model = RGE::loadModelFromFile("monster.reo");			
    
    /// generira iz tog modela animirani model koji je sposoban za animaciju
    int monster_animation = RGE::createAnimationInstance(monster_model);	
    
    /// postavlja animaciju modela na hodanje
    RAnim::setAnimationInstanceAnimationByName(monster_animation, "walk");
    svaki frame u petlji:
    Code:
    /// racuna nove transformacije kostiju
    RAnim::updateAnimationInstance(monster_animation, RGE::gTime);		
    
    /// prikazuje animirani model na ekranu
    RRend::drawModelAnimated(monster_animation, pozicija, rotacija, velicina, texture, ...);

  2. #362
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    nisam znao da tako racuna animaciju, jer po tome character studio uopce nije potreban.

    ovo me podsjeca kao kompilacija maxa i flasha.
    recimo ja napravim animaciju da kamera ide kroz interijer, recimo iz spavace sobe u dnevnu
    i to cisto ono samo na animacijskom key baru i ovaj u flashu kad radi web samo ocita frejmove.
    samo sto mu ako ima vise animacija moram ostaviti po jedan prazni frejm izmedju svake animacije
    da bi on mogao kontrolirati animacju i odluciti kada ce koja animacija se pokretati.
    ako se isti taj nacin koristi i u enginima onda nije uopce problem ali ako ovisi o radu u character studiju to produzava posao jer je animiranje unjemu preciznije ali i duze traje jer je to sami skup alata kojima se i sama animacija duze radi osim obicnog da se to tako kazem bipeda i frejmanja.

    ako mi mozes potvrditi da li je to to sto sam shvatio bio bih zahvalan vrlo.

  3. #363

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    ovo me podsjeca kao kompilacija maxa i flasha.
    recimo ja napravim animaciju da kamera ide kroz interijer, recimo iz spavace sobe u dnevnu
    i to cisto ono samo na animacijskom key baru i ovaj u flashu kad radi web samo ocita frejmove.
    samo sto mu ako ima vise animacija moram ostaviti po jedan prazni frejm izmedju svake animacije
    da bi on mogao kontrolirati animacju i odluciti kada ce koja animacija se pokretati.
    ako se isti taj nacin koristi i u enginima onda nije uopce problem ali ako ovisi o radu u character studiju to produzava posao jer je animiranje unjemu preciznije ali i duze traje jer je to sami skup alata kojima se i sama animacija duze radi osim obicnog da se to tako kazem bipeda i frejmanja.

    ako mi mozes potvrditi da li je to to sto sam shvatio bio bih zahvalan vrlo.
    Pa veoma je slicno, znaci ti napravis kostur/bipeda pridruzis tockama modela te kosti (skinnas/riggas kako vec, negdje to zove i weight mapa), pa zatim te kosti animiras po key frameovima (njihove rotacija/pozicije). Eksportas to i kad se importa u engine on ocita te keyframeove pa ih kroz vrijeme automatski po animacija trasformira i primjenjuje na tocke modela.
    Razlicita imena animacija se potom mogu definirati (kazes programeru od kojeg to kojeg framea je animacija, makar se u nekim formatima i to exporta)

  4. #364
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao heodox
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    ovo me podsjeca kao kompilacija maxa i flasha.
    recimo ja napravim animaciju da kamera ide kroz interijer, recimo iz spavace sobe u dnevnu
    i to cisto ono samo na animacijskom key baru i ovaj u flashu kad radi web samo ocita frejmove.
    samo sto mu ako ima vise animacija moram ostaviti po jedan prazni frejm izmedju svake animacije
    da bi on mogao kontrolirati animacju i odluciti kada ce koja animacija se pokretati.
    ako se isti taj nacin koristi i u enginima onda nije uopce problem ali ako ovisi o radu u character studiju to produzava posao jer je animiranje unjemu preciznije ali i duze traje jer je to sami skup alata kojima se i sama animacija duze radi osim obicnog da se to tako kazem bipeda i frejmanja.

    ako mi mozes potvrditi da li je to to sto sam shvatio bio bih zahvalan vrlo.
    Pa veoma je slicno, znaci ti napravis kostur/bipeda pridruzis tockama modela te kosti (skinnas/riggas kako vec, negdje to zove i weight mapa), pa zatim te kosti animiras po key frameovima (njihove rotacija/pozicije). Eksportas to i kad se importa u engine on ocita te keyframeove pa ih kroz vrijeme automatski po animacija trasformira i primjenjuje na tocke modela.
    Razlicita imena animacija se potom mogu definirati (kazes programeru od kojeg to kojeg framea je animacija, makar se u nekim formatima i to exporta)

    da to je to sa flashem isto..jer radio sam web, video interaktivni je trebao biti, i ono animacija ide, otvori se ladica iskoci i link i slicne gluposti pa ej ovaj u flashu onda tako frejm po frejm uzimao a svagdje gdje je bi jedan prazan frejm to mu je oznacavalo gdje zavrsava jedna animacija a pocinej druga tako da mu nisam morao pisati od kojeg do kojeg frejma ide prva animacija.
    dobro sa likovima je drukcije jer u jednom razmaku animacja sadrzi nekoliko keyeva za samo jedan pokret.
    ali to je to uglavnom...hvala puno eto onda samo jedan jos covjek koji barata enginom je za pocetak dovoljan da pocmemo nekakva testiranja... jos jednom

  5. #365
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija



    danas poceo... cilj je da uspijem spojiti dva stila - srednjovjekovni i moderni.
    hocu li uspjeti, vidjet cemo, na redu su veliki stupovi u kutovima sa detaljima ili baroka ili gotike.
    naravno nije projekt cisto vjezba da vidim koliko se stilovi mogu mjesati i dali je moguci njihov spoj.

    vray, low quality rend.
    3ds max 9

  6. #366
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    jos malo i gotovo pa texturiranje i kraj.


  7. #367
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Ma šta će ti texture, znaš kako peseki vide, onako crno-bijelo, pa to je to....
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  8. #368

    Re: Galerija

    Izgleda odlično, vrlo detaljni objekti.

  9. #369
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    @Barathrum - Radiš negdje kao dizajner prostora? Mislim, odgovara ti, stoji ti to.
    Meni se tu sviđa "reljef", i maštovitost.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  10. #370
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao downforce3d
    Izgleda odlično, vrlo detaljni objekti.

    hvala force

    evo danas nekoliko sati smao igranja sa renderom malo je ono..neznam kakko opisati, pepeljast.
    mislim da bi ovakav bio dobra prezentacija za recimo neke objekte vanjske ili opcenito stvari ili
    mozda za reklame ili sto vec ja znam iako mi s duze rendao od onog prvog i to do 3 minute duze. znaci nekih 8 minuta.



    usput jel ima sto novog kod tvojih radova?
    vec dugo nisi nesto uploadao a mogao bi nam malo dat poticaja

  11. #371
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    @Barathrum - Radiš negdje kao dizajner prostora? Mislim, odgovara ti, stoji ti to.
    Meni se tu sviđa "reljef", i maštovitost.

    ne direktno...radim kao graficki dizajner a usput me vrbuju za 3d ako nadju klijenta u firmama inace sam si nadjem tu i tamo klijenta al onda ti opet problem sa firmom sto te crno gledaju ako ne "predas" klijenta firmi.
    cesto su to firme nekretnina, pa kad im crtam web dizajn onda se dogovore i neke 3d ponude.
    ali nadam se da cu se uskoro prebaciti u neki studio koji ima stalnu 3d podrsku.

    sto se tice dizajna prostora to je odprilike moj stil, volim cilindricne dodatke na zidovimai da su povisei, to obavezno a glavni dio prostorije uvijek volim prebaciti sa sredine prostorije na onaj osvjetljeniji zato sredisnji dio prostora stavljam u nizi dio.
    nisam bas ljubitelj kvadrature i prozora preko cijelog zida, vise mi to na galeriju vuce.

    danas jos odjecu dodam razbacanu po sobi tu cu koristit reaktor sa fiziku objekata i postavljati svjetla i poceti texturirati

    i voce..voce i case to je neobavezno na stolu svakog interijera i pokoja knjiga

  12. #372
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    He, he,....

    Ovaj tvoj prozor nema ručku, ili ti ga otvarač.
    Barem pokraj njega stavi onaj držač plastični sa metalom na vrhu, kao u autobusima, u slučaju nužde....
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  13. #373
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    He, he,....

    Ovaj tvoj prozor nema ručku, ili ti ga otvarač.
    Barem pokraj njega stavi onaj držač plastični sa metalom na vrhu, kao u autobusima, u slučaju nužde....

    ima rucku..pogledaj malo bolje

    a ona stakla na cilindru, tamo ni netreba biti prozora jer taj dio su samo stakla. kao na luksuznim stanovima sto imas terase.

  14. #374
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Lijepo si noge od stola izmodelirao, samo, kako bi ljudi to napravili u živo, i da još te noge podnose težinu od cca 200 kg, pa na više? Ehh, skup si ti dizajner, sve raskošno, daj napravi nešto za ovu bjedu, da im predočiš kako neka stara baraka može izgledati lijepo.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  15. #375
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    Lijepo si noge od stola izmodelirao, samo, kako bi ljudi to napravili u živo, i da još te noge podnose težinu od cca 200 kg, pa na više? Ehh, skup si ti dizajner, sve raskošno, daj napravi nešto za ovu bjedu, da im predočiš kako neka stara baraka može izgledati lijepo.

    stol ima stupove (nogare) na kojima su detalji listova.

  16. #376
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Galerija

    meni sve izgleda super, lijepa kombinacija samo što one lampe na podu nekako mi već izgledaju dobre za spoticanje i obilaženje

  17. #377

    Re: Galerija

    super izgleda..svaka čast..jedva čekam dalje...

  18. #378
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    meni sve izgleda super, lijepa kombinacija samo što one lampe na podu nekako mi već izgledaju dobre za spoticanje i obilaženje

    zato nemoj trcat okolo vec koristi stube

    ma to je dekor... vidio sam te lampe u mortal kombat 1 filmu pa cisto ekperiment... pa mi se svidjela uloga u prostoru..bit ce sutra jos jedan rend..modeliram trenutacno suknju, haljinu i cipele (zenske).

    to cu onako malo razbacat okolo.

  19. #379
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija



    jos malo i gotovo..importam odjecu i deku i napravim posudu sa jabukama i to je to.
    i popravim rucku na prozoru...prenisko je

  20. #380

    Re: Galerija

    hmm ne znam, sve super, modeliranje i scena i to, ali nekako mi nije sjela ova slika, osvjetljenje i materijali mi ne odgovaraju, ne znam...kao da fali nešto, a ne znam što...

    p.s. nadam se da nećeš krivo shvatiti pa se uvrijediti, ovo je samo nekakva konstruktivna kritika(koliko to konstruktivno može biti, al ajd), jer bilo je slučajeva da se ljudi uvrijede na kritiku..

  21. #381
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Galerija

    po meni fali malo "topline" u djelu di je kauč. onaj dio kod prozora je vrlo nekako topal, ugodan oku. probaj kauč i fotelje staviti u neku boju malo tamniju. crvena tamna, il nešto smećkasto tamnije.

    sve u svemu, super. btw, šta to ću trebati implementirati u engine il nešto sasvim drugo?

  22. #382
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    po meni fali malo "topline" u djelu di je kauč. onaj dio kod prozora je vrlo nekako topal, ugodan oku. probaj kauč i fotelje staviti u neku boju malo tamniju. crvena tamna, il nešto smećkasto tamnije.

    sve u svemu, super. btw, šta to ću trebati implementirati u engine il nešto sasvim drugo?

    ma toplinu tojest kalibraciju boje na kraju cu raditi ovo su sve low filtri kad budem postavio krajnji render rendat ce do 25 minuta jedan frejm.
    tepih je bez dlaka, biti ce cupavac ali to su sve detalji koji idu na kraju, deka sto sam govorio to je dio koji ce ici preko dvosjeda, treba jos karnisne napraviti i kad se dodaju jabuke, knjige i case, par cipela, odjeca bit ce dobro, cijela fotka je hladna jer je emisija bijele boje svjetlosti a sunce nije bijelo niti danje svjetlo osim ako je oblacno i jesen ili zima jer tada svaki interijer izgleda hladno.

    sto se tice importiranja, jesi ti lud?!

    ne neces jer kad bih unwrapao sve te objekte mislim da bi mjesec dana radio, objekti nisu unwrapani.

    sto se tice nerealnih materijala svi su realni, tojest texture sam slikao sa svog poda i namjestaja - nisu dodane bump mape zato izgleda nerealno (plasticno).

    danas veci dio napravim i sutra cmek i to je to.

    sto se tice importiranja u engine ... napravit cu ti neku fantasy kucicu, bure i animaciju vatre u fume fx, pa ces importirati kucu, i spojiti bure da iz njega gori vatra e sad to sa buretom i vatrom kako bi ustedio memorije i slicno i dao vise memorije drugim stvarima ces napravit preko 2 plejna pravokutno postavljena, sto znaci vatru cu ti izvadit u animaciji sa crnom pozadinom, pa opaciti sam stavis na transparentnu crnu.
    nakon toga cemo malo ekperimentirati sa terenom, ja cu napravit neki mini teren, ti ces ondaspojiti te prve mdoele sa terenom i napraviti nebo i promjene atmosfere, kisa, snijeg, etc, sto vec ti bude lakse za pocetak. nakon toga cu napravit i animirati stiki figuru cisto da vidimo kako sto funkcionira ti ces onda po anmacijama samo dorediti brzinu hoda po animiranom pokretu i dodat funkciju tipki za manipuliranje objektom.
    nakon toga ces dodat opet tu stiki figuru i napraviti da je protivnik i odsimulirati udarce, napade, dmg.
    recimo jedna stiki figura premlati drugu.

    kad to prodjemo (jer meni treba neka slika da znam kako sve funkcionira) budemo napravili koncept neke minigre pa cemo ju prosirivati i naravno dovuc 2-3 covjeka ako budu zainteresirana i nama bude odgovaralo ono sto znaju.

    ali znaci perspektiva kao u dijablu, ti budes vidio jel ce bolje lezat staticna kamera ili dinamicna(rotacijska). isto cilj bi bio ubaciti humor u igru da to en bude nista strogo ozbiljno - hladno-mrtvo napravljeno. ali otom potom.
    dat cu ti msn kad zavrsim sa pisanjem skripti za polaznike, bude u subotu ili nedjelju pa cemo preko msn-a sve rjesavat.

  23. #383
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao hrvoje3d
    hmm ne znam, sve super, modeliranje i scena i to, ali nekako mi nije sjela ova slika, osvjetljenje i materijali mi ne odgovaraju, ne znam...kao da fali nešto, a ne znam što...

    p.s. nadam se da nećeš krivo shvatiti pa se uvrijediti, ovo je samo nekakva konstruktivna kritika(koliko to konstruktivno može biti, al ajd), jer bilo je slučajeva da se ljudi uvrijede na kritiku..

    ne vrijeđam se na kritike.
    svatko ima svoj ukus i nemoze jedan covjek svima udovoljiti
    ali zahvaljujem na konstruktivnoj kritici.

  24. #384
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija



    cisto sam da cujem kritike, kuca je pri kraju sa texturiranjem.
    pa cemo vidjeti sto sa tim moze cerberi

    znam da nije nista osobito niti sam ja neki frik za texture ali mislim da zadovoljava
    model za amatersku mini-igricu.

  25. #385
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija



    jos jedan prozor i kraj i dio polukruznog djela krova.

  26. #386
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Ovo sam izmodelirao sada u 20 minuta, bez opcija, bez podešenja, sa svim mogućim blokadama da ne mogu ni save izvršiti, pa čak niti promjeniti ime modelu...
    Ne mogu ni texturirati, ali makar modeliranje imam, kakvo-takvo na GF 6 seriji.
    Početak, ima greškica, ali OK.



    Rendiranje je pod OpenGL-om (2. i 3. slika).
    To je glava, sljedeće je tijelo, pa onda ruke lagano, i noge malo teže.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  27. #387

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    Ne mogu ni texturirati, ali makar modeliranje imam, kakvo-takvo na GF 6 seriji.
    Sto fali GF6?

    Nego vezano za model, sto bi to trebalo bit ?

    @Barathrum
    Odlicno, texture su stvarno super.

  28. #388
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    GF šestici ne fali ništa koliko cijelom PC-u. PC je freezan, ali ni to nije problem, nego opcije i radnje. Cijeli je blokiran. Jedino što mu je otvoreno jest port 80, ne možeš ništa spremiti ni na HDD...
    A, to je glava jednog biljnog čudovišta. Neke tvrde linije sam također krivo postavio, što se vidi na trećoj slici, ali kada se doda aUV i maknu te tvrde linije, biti će ok. To čudovište bi se sastojalo od većine oklopa, poput buba, imalo bi dvije noge poput čovjeka, i dvije ruke, ali svaka ruka bi od lakta prema dalje imala oštricu s unutarnje strane, i to je lako za izmodelirati. Noge isto, tri prsta naprijed, jedan nazad, koljena uvučeno, isto lagano, ali za tijelo još nemam sliku u glavi.

    Edit: Evo, još nisam tijelo završio, niti ću to danas uraditi, jer upravo idem ća, nemam vremena. Vjerojatno će ti biti jasniji odgovor na tvoje pitanje :
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  29. #389
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    GF šestici ne fali ništa koliko cijelom PC-u. PC je freezan, ali ni to nije problem, nego opcije i radnje. Cijeli je blokiran. Jedino što mu je otvoreno jest port 80, ne možeš ništa spremiti ni na HDD...
    A, to je glava jednog biljnog čudovišta. Neke tvrde linije sam također krivo postavio, što se vidi na trećoj slici, ali kada se doda aUV i maknu te tvrde linije, biti će ok. To čudovište bi se sastojalo od većine oklopa, poput buba, imalo bi dvije noge poput čovjeka, i dvije ruke, ali svaka ruka bi od lakta prema dalje imala oštricu s unutarnje strane, i to je lako za izmodelirati. Noge isto, tri prsta naprijed, jedan nazad, koljena uvučeno, isto lagano, ali za tijelo još nemam sliku u glavi.

    Edit: Evo, još nisam tijelo završio, niti ću to danas uraditi, jer upravo idem ća, nemam vremena. Vjerojatno će ti biti jasniji odgovor na tvoje pitanje :

    bez uvrede ali mrezha (grid, wireframe) je totalno nepravilna, sto znaci da je lik kad bude gotov neiskoristiv, sto znaci velike probleme kod unwrapanja, jer mislim da si po UV mislio na to.
    cemu veliki problemi? jer kada bdues unwrapao mrezu (grid) iliti edgeve ces morati odljepljivati od jednog djela i ljepiti na drugi kako bi dobio jedan slice iliti rez vertikalan na djelu koji je unwrapan.
    sljedeca stvar, definitivno se lik nece moci animirati ako se ne podjeli na 60 000 poliona.

    razlog je cisti taj sto mreza je neupotrebljiva.
    inace low poly lik od 100 poligona se moze animirati bas iz razloga sto je kvalitetno modeliran znaci pazilo se gdje ce edgevi stajati.
    iliti wire iliti ...boze 100 naziva ali mislim da si skuzio.

    poceo novi interijer malo wierdy izgleda...brijem neki goth stil jer niti jedan smrtnik sigurno nebi htio ovakav krevet.
    jos malo pa gotov pa onda na ormaric sa ogledalcem i zavjese i to jesve sto ce biti u interijeru.



    *force:
    hvala na komentaru ali mislim da to moze i puno bolje se dat texturirati samo bih se trebao vise pozabaviti texturama.

  30. #390
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Hvala Barathrum, skužio sam.
    Nema uvreda, sve prihvaćam, najviše kritike, jer se onda poboljšavam (učim). Inače, ne planiram ga smotati na 60 000 polygona, ostati će takav kakav jest, a drugo, kada napravim cijeli model, onda plohe koje imaju 4 ili više točaka spajam u trokute, i onda lupim UV. Ovi trokuti su nepravilni, vidi se i iz rendera. Hvala još jednom. Ispravak mi neće biti težak.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Slične teme

  1. Galerija Tutnplok
    By whiskey in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 18-12-2007, 09:37
  2. Galerija radova naših forumaša VOL.3
    By Helena in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 124
    Posljednji post: 25-01-2007, 22:46
  3. Galerija radova naših forumaša VOL.2
    By Rocchiro in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 170
    Posljednji post: 30-10-2006, 00:20
  4. Galerija radova naših forumaša VOL.1
    By Worthaur in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 153
    Posljednji post: 04-09-2006, 12:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •