Stranica 23 od 44 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 661 do 690 od 1306

Tema: Galerija

  1. #661
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    znam..imam na stranicama i svoje modele.

    zahebancija


  2. #662
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Baranja
    Postova
    467

    Re: Galerija

    to je najcistija kava koju sam vidio



  3. #663
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    zato ja i nepijem kahvu,izrasce mi drvo iz usta.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  4. #664

    Re: Galerija

    @barathrum,

    U nekom od prethodnih postova si rekao da si zaradio neke novce od Amera za 3d model kuće.
    Zanima me kako izvedeš naplatu?
    Ček, wire transfer ili western union možda, ili nešto treće?

  5. #665
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao coyote
    @barathrum,

    U nekom od prethodnih postova si rekao da si zaradio neke novce od Amera za 3d model kuće.
    Zanima me kako izvedeš naplatu?
    Ček, wire transfer ili western union možda, ili nešto treće?
    iliti bank transfer na devizni racun ili chekom, za chek ako ides preko negdje 7-10 dana cekas.

  6. #666

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    iliti bank transfer na devizni racun ili chekom, za chek ako ides preko negdje 7-10 dana cekas.
    Hvala na odgovoru!

    Imaš li otvoren poslovni devizni račun u banci?

    Koliko znam, PBZ više ne dozvoljava primanje novca iz inozemstva na običan devizni račun.
    Ne znam za druge banke...

    Inače, naplata iz inozemstva nije igrarija! Za naplate iz inozemstva se mora voditi tzv. "devizna knjiga izvoza". Također, za svaku naplatu iz inozemstva mora se banci javiti točnu šifru naplate. Po tome HNB zna statistički koliko je koja djelatnost zaradila od izvoza.
    Kod naplate na poslovni devizni račun banka je dužna u roku od jednog dana faksirati obavijest o naplati na kojoj se vidi iznos i šifra naplate. Šifru naplate oni sami stave prema djelatnosti koju si prijavio kod porezne, no ako ta šifra nije točna onda im moraš što prije faksirati zahtjev za promjenu šifre naplate.

    Ne bih htio plašiti, ali kazne za prekršaje u deviznom poslovanju su ogromne. Kreću od minimalno 30.000 kuna. Za neke prekršaje kreću i od 70.000 kuna!
    Prije neku godinu je nahebao GONG. (http://www.gong.hr)
    Primili su neku dobrotvornu uplatu u devizama u kešu i umjesto da taj novac polože na poslovni devizni račun promijenili su ga i položili na kunski žiro. Za to i nekoliko pogrešnih "šifri naplate" koje su im naknadno pronašli u reviziji, platili su 30 i nešto tisuća kuna kazne! Bilo u dnevniku svojedobno...

    Btw, nisam siguran, ali mislim da si i Americi dužan porez ako izvršiš uslugu Amerikancu.
    S obzirom da Hrvatska još uvijek nije potpisala ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, za svaku uslugu koju izvršiš Amerikancu ili američkoj firmi dužan si uplatiti 30% od naplaćenog iznosa američkoj poreznoj upravi. Tehnički to bi trebao uplatiti isplatitelj.
    Ludo, ha!?!
    Doduše, nije to ništa novo. I stranac koji izvrši uslugu Hrvatu ili hrvatskoj firmi mora platiti hrvatskoj 30% poreza ako države nemaju ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Mislim da je kod nas je ispravan postupak da isplatitelj otvori porezni broj za stranca obračuna i uplati porez u njegovo ime te mu pošalje potvrdu o plaćenom porezu u Hrvatskoj.

  7. #667
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao coyote
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    iliti bank transfer na devizni racun ili chekom, za chek ako ides preko negdje 7-10 dana cekas.
    Hvala na odgovoru!

    Imaš li otvoren poslovni devizni račun u banci?

    Koliko znam, PBZ više ne dozvoljava primanje novca iz inozemstva na običan devizni račun.
    Ne znam za druge banke...

    Inače, naplata iz inozemstva nije igrarija! Za naplate iz inozemstva se mora voditi tzv. "devizna knjiga izvoza". Također, za svaku naplatu iz inozemstva mora se banci javiti točnu šifru naplate. Po tome HNB zna statistički koliko je koja djelatnost zaradila od izvoza.
    Kod naplate na poslovni devizni račun banka je dužna u roku od jednog dana faksirati obavijest o naplati na kojoj se vidi iznos i šifra naplate. Šifru naplate oni sami stave prema djelatnosti koju si prijavio kod porezne, no ako ta šifra nije točna onda im moraš što prije faksirati zahtjev za promjenu šifre naplate.

    Ne bih htio plašiti, ali kazne za prekršaje u deviznom poslovanju su ogromne. Kreću od minimalno 30.000 kuna. Za neke prekršaje kreću i od 70.000 kuna!
    Prije neku godinu je nahebao GONG. (http://www.gong.hr)
    Primili su neku dobrotvornu uplatu u devizama u kešu i umjesto da taj novac polože na poslovni devizni račun promijenili su ga i položili na kunski žiro. Za to i nekoliko pogrešnih "šifri naplate" koje su im naknadno pronašli u reviziji, platili su 30 i nešto tisuća kuna kazne! Bilo u dnevniku svojedobno...

    Btw, nisam siguran, ali mislim da si i Americi dužan porez ako izvršiš uslugu Amerikancu.
    S obzirom da Hrvatska još uvijek nije potpisala ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, za svaku uslugu koju izvršiš Amerikancu ili američkoj firmi dužan si uplatiti 30% od naplaćenog iznosa američkoj poreznoj upravi. Tehnički to bi trebao uplatiti isplatitelj.
    Ludo, ha!?!
    Doduše, nije to ništa novo. I stranac koji izvrši uslugu Hrvatu ili hrvatskoj firmi mora platiti hrvatskoj 30% poreza ako države nemaju ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Mislim da je kod nas je ispravan postupak da isplatitelj otvori porezni broj za stranca obračuna i uplati porez u njegovo ime te mu pošalje potvrdu o plaćenom porezu u Hrvatskoj.
    ovako..gluposti drobis i neznam tko ti je punio glavu glupostima.
    preko deviznog racuna drzava ti ne moze kontrolirati naplatu, moze samo preko ziroracuna, ziroracun mozes smao koristiti unutar drzave u kojoj boravis, sto se tice deviznog racuna ono sto si naveo za knjige to vrijedi za firme ne sa freelancere jer po tome sto si naveo onda bi i slikari, kipari i slicni trebali odbiti od slike porez i platiti drzavi medjutim to ne id tako.
    u hrvatskoj nije definirano freelansanje stoga iskreno ja neznam o cemu ti pises i o kakvim kaznama.
    jos jednom da ne bude zabune, ja sma slobodni dizajner, izbjegavam poslove na prijavu, radim honorarno ili na ugovor o autorskom djelu unutar svoje zemlje i to naplacujem preko ziroracuna, ako mi prihod godisnje bude preko 10 000kn a bude placam porez ali radim i povrat poreza na konto toga tako da mi se amortizira dio sredstava, sto se tice deviznog racuna tu radim bez problema, imam devizni racun u pbz-u vec godinama i uredno naplacujem sve bez problema, racun mi je u eurima pa dolare konvertiram samo kad se skupi u eure kako bih dobio izlistanje na kartici. stoga jos jednom - neznam tko ti je napunio glavu silnim glupostima ali mene nemozes zastrasiti jer znam prava koja imam i iskoristavam ih te ne krsim nijedan od poslovnih zakona jer ja nisam firma, ponavljam- ja nisam firma.
    sto se tice poreza u drugim zemljama gdje je definiran prijenos novca medju zemljama to se zove trošarina i ona iznosi oko 10% u americi i placa je klijent, tojest onaj tko uplacuje. stoga zbilja ne vidim smisla tvog "zastrasivanja" drugih.

  8. #668

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    ovako..gluposti drobis
    Hvala lijepo.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    stoga zbilja ne vidim smisla tvog "zastrasivanja" drugih.
    Uopće mi nije bila namjera bilo koga plašiti već samo ukazati na problematiku i moguće potaknuti raspravu i dijeljenje iskustava.
    Nema potrebe ljutiti se...

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    preko deviznog racuna drzava ti ne moze kontrolirati naplatu
    Država može kontrolirati što god hoće ako za to ima potrebu. Mislim da je upravo nedavno zbog pridruživanja Europskoj Uniji usvojen zakon o sprječavanju pranja novca koji upravo to kaže. Nema bankarske tajne kad se sumnja u nelegalno djelovanje. (doduše, neke države kao npr. Irska čvrsto drže bankarsku tajnu za osobne bankovne račune i daju podatke samo ako se sumnja na ekstremni kriminal kao trgovinu ljudima, drogom ili terorističke aktivnosti)

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    u hrvatskoj nije definirano freelansanje
    Moguće da nisam u pravu, ali freelancer bi po meni spadao u "slobodne djelatnosti" (zakon o porezu na dohodak).
    Ako se ne varam, poreznoj upravi mora se prijaviti svaka djelatnost koja se često obavlja s ciljem ostvarivanja dohotka. Npr. počneš kupovati i prodavati rabljene aute (znam neke koji su tako u "sivoj" zoni zarađivali za život za vrijeme studiranja) - ako to napraviš recimo 2 puta u 3 mjeseca (nemoj me držati za riječ, ali negdje je to točno određeno) moraš prijaviti obavljanje djelatnosti. Mislim da to onda povlači doprinose za zdravstvo te prvi i drugi mirovinski stup.

    Ne mora se prijavljivati djelatnost ako spada u "povremene slobodne djelatnosti". (ima neka brošura na stranici porezne uprave o tome http://www.porezna-uprava.hr/contentDat ... EKT_20.pdf)
    Npr. ako povremeno uz nesamostalan rad napišeš neki članak za novine, odsudiš nogometnu utakmicu, dizajniraš web stranicu i slično onda se porez plaća po odbitku i to je to.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    radim honorarno ili na ugovor o autorskom djelu unutar svoje zemlje i to naplacujem preko ziroracuna
    Naravno. Moraš imati žiro ako naplaćuješ usluge u Hrvatskoj. Pa ako država traži da imaš žiro za honorarenje u Hrvatskoj normalno je da je još zainteresiranija da kontrolira honorarenje za inozemne naručitelje tako da bi mogla kontrolirati i naplatiti svoj porez na tvoj dohodak iz inozemstva.

    Sjećam se da sam svojedobno na nekom forumu čitao o nekom tko je pružao neku vrst intelektualnog savjetovanja strancima, a kojeg je banka (PBZ) zatražila da otvori poslovni devizni račun i da prekine primati novac na običan devizni račun.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    imam devizni racun u pbz-u vec godinama i uredno naplacujem sve bez problema, racun mi je u eurima pa dolare konvertiram samo kad se skupi u eure kako bih dobio izlistanje na kartici.
    Nadam se da znaš da osim na ono što zaradiš od hrvatskih naručitelja moraš također prijaviti i svaku deviznu uplatu poreznoj upravi te si obračunati i platiti porez po odbitku.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    te ne krsim nijedan od poslovnih zakona jer ja nisam firma, ponavljam- ja nisam firma
    Ne moraš biti firma da bi kršio zakone o poslovanjima. Možeš biti fizička osoba koja se bavi slobodnim djelatnostima i sve zakonske odredbe te kvače. (vođenje poslovnih knjiga, plaćanje doprinosa, ulaz u sustav PDV-a kod prometa iznad 85.000 kn itd.)

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    sto se tice poreza u drugim zemljama gdje je definiran prijenos novca medju zemljama to se zove trošarina i ona iznosi oko 10% u americi i placa je klijent, tojest onaj tko uplacuje.
    Porez na usluge stranaca je reguliran u svim zemljama. A ovo o "trošarini" nikad čuo. Međunarodni transfer novca košta oko 10-30 dolara i to je to. Naplaćuju ga banke. Ako neke zemlje i imaju trošarine na transfer novca to nema nikakve veze s problematikom o kojoj ja pričam, a to je porez na usluge stranaca.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    stoga zbilja ne vidim smisla tvog "zastrasivanja" drugih.
    Nikog ja ne pokušavam zastrašiti!
    Informacije o zakonima su korisne. Iskustva su također korisna.

    Inače, evo malo američkih odredbi u vezi usluga koje obavljaju stranci.

    http://www.irs.gov/instructions/iw8ben/ch01.html

    Tu su popisani su svi izvori dohotka za strane osobe na koje se mora platiti 30%, ili manje ako je to regulirano međudržavnim ugovorom o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, kojeg Hrvatska nažalost još nije potpisala s Amerikom.
    Sedma stavka iz te liste kaže:

    "- Compensation for, or in expectation of, services performed;"

    Ja mislim da tu spadaju bilo kakve intelektualne usluge, uključujući web design, 3d modeliranje, programiranje itd.

    Evo naputaka isplatiteljima (naputak objašnjava što i kad američki isplatitelj mora obračunati, uplatiti i na kojem formularu prijaviti):
    http://www.irs.gov/businesses/small/int ... 97,00.html

    Knjiga o ovoj problematici:
    http://www.ideamarketers.com/?Making_Se ... eid=367645
    Prva rečenica u opisu knjige kaže:
    "U.S. persons are usually required to report to the IRS payments made to foreign persons."
    Niže u opisu su pobrojani formulari koji su vezani uz plaćanje stranim osobama.

    Evo jednog zgodnog pitanja i prilično dobrog odgovora (pročitaj ga!).
    Tip koji pita je freelancer (Amerikanac iz Alabame) i radi web design za strance, drugim riječima naplaćuje izvan Amerike.
    http://forum.freeadvice.com/tax-law-12/ ... 92173.html

    U vezi s time interesantna je slijedeća (hrvatska) brošura:
    http://www.porezna-uprava.hr/contentDat ... EKT_61.pdf
    Ispada da ako taj dotični Amerikanac napravi web design za nekog Hrvata ili hrvatsku firmu onda nije dužan platiti porez Hrvatskoj jer se porez strancima naplaćuje samo na usluge istraživanja tržišta, poreznog i poslovnog savjetovanja te na revizorske usluge. (str. 16 brošure, makar trebalo bi provjeriti u zakonu jer i brošure porezne uprave mogu sadržavati nenamjerne greške)

    Nažalost, koliko ja znam Amerika ne čini tako detaljne razlike kod usluga koje obave stranci. Jedini legalni način da se izbjegne plaćanje 30% Americi je da postoji ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, a i onda stranac mora zatražiti i izvaditi američki ITIN (international tax identification number) koji upiše na formular w8ben koji se šalje isplatitelju te onda isplatitelj na temelju w8ben obračunava i uplaćuje smanjenu stopu američkog poreza. Naravno isplatitelj Amerikanac je dužan podnijeti formular 1042 na kojem prijavljuje plaćanje strancima. (ovo je objašnjeno na nekoliko mjesta na prethodno navedenim linkovima)

    Evo na kraju još jedan dokaz tvrdnje o obavezi plaćanja poreza Americi za strance:
    http://www.the3dstudio.com/help_tax.aspx
    Napraviš 3d model i ponudiš ga na prodaju preko njihove web stranice. Oni su dužni (po američkom zakonu) obračunati 30% poreza Hrvatu na svaku neto isplatu za 3d model koji je prodan Amerikancu. Ako Hrvatska u dogledno vrijeme potpiše ugovor o izbj. dvostr. oporezivanja s Amerikom onda će dotični Hrvat moći zatražiti ITIN (formular w7 koji se šalje IRS-u za dobivanje ITIN-a "international tax identification number"-a) te onda dostaviti formular w8ben ovima iz the3dstudio.com-a te će mu oni onda na temelju toga obračunavati manji američki porez.

  9. #669
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao coyote
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    ovako..gluposti drobis
    Hvala lijepo.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    stoga zbilja ne vidim smisla tvog "zastrasivanja" drugih.
    Uopće mi nije bila namjera bilo koga plašiti već samo ukazati na problematiku i moguće potaknuti raspravu i dijeljenje iskustava.
    Nema potrebe ljutiti se...

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    preko deviznog racuna drzava ti ne moze kontrolirati naplatu
    Država može kontrolirati što god hoće ako za to ima potrebu. Mislim da je upravo nedavno zbog pridruživanja Europskoj Uniji usvojen zakon o sprječavanju pranja novca koji upravo to kaže. Nema bankarske tajne kad se sumnja u nelegalno djelovanje. (doduše, neke države kao npr. Irska čvrsto drže bankarsku tajnu za osobne bankovne račune i daju podatke samo ako se sumnja na ekstremni kriminal kao trgovinu ljudima, drogom ili terorističke aktivnosti)

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    u hrvatskoj nije definirano freelansanje
    Moguće da nisam u pravu, ali freelancer bi po meni spadao u "slobodne djelatnosti" (zakon o porezu na dohodak).
    Ako se ne varam, poreznoj upravi mora se prijaviti svaka djelatnost koja se često obavlja s ciljem ostvarivanja dohotka. Npr. počneš kupovati i prodavati rabljene aute (znam neke koji su tako u "sivoj" zoni zarađivali za život za vrijeme studiranja) - ako to napraviš recimo 2 puta u 3 mjeseca (nemoj me držati za riječ, ali negdje je to točno određeno) moraš prijaviti obavljanje djelatnosti. Mislim da to onda povlači doprinose za zdravstvo te prvi i drugi mirovinski stup.

    Ne mora se prijavljivati djelatnost ako spada u "povremene slobodne djelatnosti". (ima neka brošura na stranici porezne uprave o tome http://www.porezna-uprava.hr/contentDat ... EKT_20.pdf)
    Npr. ako povremeno uz nesamostalan rad napišeš neki članak za novine, odsudiš nogometnu utakmicu, dizajniraš web stranicu i slično onda se porez plaća po odbitku i to je to.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    radim honorarno ili na ugovor o autorskom djelu unutar svoje zemlje i to naplacujem preko ziroracuna
    Naravno. Moraš imati žiro ako naplaćuješ usluge u Hrvatskoj. Pa ako država traži da imaš žiro za honorarenje u Hrvatskoj normalno je da je još zainteresiranija da kontrolira honorarenje za inozemne naručitelje tako da bi mogla kontrolirati i naplatiti svoj porez na tvoj dohodak iz inozemstva.

    Sjećam se da sam svojedobno na nekom forumu čitao o nekom tko je pružao neku vrst intelektualnog savjetovanja strancima, a kojeg je banka (PBZ) zatražila da otvori poslovni devizni račun i da prekine primati novac na običan devizni račun.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    imam devizni racun u pbz-u vec godinama i uredno naplacujem sve bez problema, racun mi je u eurima pa dolare konvertiram samo kad se skupi u eure kako bih dobio izlistanje na kartici.
    Nadam se da znaš da osim na ono što zaradiš od hrvatskih naručitelja moraš također prijaviti i svaku deviznu uplatu poreznoj upravi te si obračunati i platiti porez po odbitku.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    te ne krsim nijedan od poslovnih zakona jer ja nisam firma, ponavljam- ja nisam firma
    Ne moraš biti firma da bi kršio zakone o poslovanjima. Možeš biti fizička osoba koja se bavi slobodnim djelatnostima i sve zakonske odredbe te kvače. (vođenje poslovnih knjiga, plaćanje doprinosa, ulaz u sustav PDV-a kod prometa iznad 85.000 kn itd.)

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    sto se tice poreza u drugim zemljama gdje je definiran prijenos novca medju zemljama to se zove trošarina i ona iznosi oko 10% u americi i placa je klijent, tojest onaj tko uplacuje.
    Porez na usluge stranaca je reguliran u svim zemljama. A ovo o "trošarini" nikad čuo. Međunarodni transfer novca košta oko 10-30 dolara i to je to. Naplaćuju ga banke. Ako neke zemlje i imaju trošarine na transfer novca to nema nikakve veze s problematikom o kojoj ja pričam, a to je porez na usluge stranaca.

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    stoga zbilja ne vidim smisla tvog "zastrasivanja" drugih.
    Nikog ja ne pokušavam zastrašiti!
    Informacije o zakonima su korisne. Iskustva su također korisna.

    Inače, evo malo američkih odredbi u vezi usluga koje obavljaju stranci.

    http://www.irs.gov/instructions/iw8ben/ch01.html

    Tu su popisani su svi izvori dohotka za strane osobe na koje se mora platiti 30%, ili manje ako je to regulirano međudržavnim ugovorom o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, kojeg Hrvatska nažalost još nije potpisala s Amerikom.
    Sedma stavka iz te liste kaže:

    "- Compensation for, or in expectation of, services performed;"

    Ja mislim da tu spadaju bilo kakve intelektualne usluge, uključujući web design, 3d modeliranje, programiranje itd.

    Evo naputaka isplatiteljima (naputak objašnjava što i kad američki isplatitelj mora obračunati, uplatiti i na kojem formularu prijaviti):
    http://www.irs.gov/businesses/small/int ... 97,00.html

    Knjiga o ovoj problematici:
    http://www.ideamarketers.com/?Making_Se ... eid=367645
    Prva rečenica u opisu knjige kaže:
    "U.S. persons are usually required to report to the IRS payments made to foreign persons."
    Niže u opisu su pobrojani formulari koji su vezani uz plaćanje stranim osobama.

    Evo jednog zgodnog pitanja i prilično dobrog odgovora (pročitaj ga!).
    Tip koji pita je freelancer (Amerikanac iz Alabame) i radi web design za strance, drugim riječima naplaćuje izvan Amerike.
    http://forum.freeadvice.com/tax-law-12/ ... 92173.html

    U vezi s time interesantna je slijedeća (hrvatska) brošura:
    http://www.porezna-uprava.hr/contentDat ... EKT_61.pdf
    Ispada da ako taj dotični Amerikanac napravi web design za nekog Hrvata ili hrvatsku firmu onda nije dužan platiti porez Hrvatskoj jer se porez strancima naplaćuje samo na usluge istraživanja tržišta, poreznog i poslovnog savjetovanja te na revizorske usluge. (str. 16 brošure, makar trebalo bi provjeriti u zakonu jer i brošure porezne uprave mogu sadržavati nenamjerne greške)

    Nažalost, koliko ja znam Amerika ne čini tako detaljne razlike kod usluga koje obave stranci. Jedini legalni način da se izbjegne plaćanje 30% Americi je da postoji ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, a i onda stranac mora zatražiti i izvaditi američki ITIN (international tax identification number) koji upiše na formular w8ben koji se šalje isplatitelju te onda isplatitelj na temelju w8ben obračunava i uplaćuje smanjenu stopu američkog poreza. Naravno isplatitelj Amerikanac je dužan podnijeti formular 1042 na kojem prijavljuje plaćanje strancima. (ovo je objašnjeno na nekoliko mjesta na prethodno navedenim linkovima)

    Evo na kraju još jedan dokaz tvrdnje o obavezi plaćanja poreza Americi za strance:
    http://www.the3dstudio.com/help_tax.aspx
    Napraviš 3d model i ponudiš ga na prodaju preko njihove web stranice. Oni su dužni (po američkom zakonu) obračunati 30% poreza Hrvatu na svaku neto isplatu za 3d model koji je prodan Amerikancu. Ako Hrvatska u dogledno vrijeme potpiše ugovor o izbj. dvostr. oporezivanja s Amerikom onda će dotični Hrvat moći zatražiti ITIN (formular w7 koji se šalje IRS-u za dobivanje ITIN-a "international tax identification number"-a) te onda dostaviti formular w8ben ovima iz the3dstudio.com-a te će mu oni onda na temelju toga obračunavati manji američki porez.
    eto glupi forum sve mi je izbrisao sto napisah...
    kao prvo enmas pojma o cemu gvooris, i kako mi se neda ponovno ti objasnjavat zakone ni bank transfere ni poreznu samo cu postavit pitanje:"si ti glup?!"
    govoris konstantno o firmama. drzava niti porezna ti nemoze kontrolirati devizni racun ZATO JE FIRMA PO ZAVRSETKU GODINE DUZNA PRIOZITI POKAZ STANJA DEVIZNOG RACUNA AKO JE NA NJEMU BIO NAPLATA IZ RAZLOGA STO DEVIZNI RACUN NE MOZE KONTROLIRATI NI DRZAVA NI POREZNA ZATO SI DUZAN DOKUMENT PRILOZITI...da ti jos 30 puta ponovim?!
    jadan onaj tko tebe bude imao za racunovodju ili knjigovodju ili bilo sto sa takvom pamecu i znanjem nedaj boze da ja kad budem otvarao firmu zabunom uzmem pod okrilje takvu spodobu koja nema ni devizni racun, niti je ikad radila preko deviznog ni bilo sto slicno. well, ja vec 5 godina radim tako po odobravanju porezne i banke stoga jos jednom:"O CEMU TI BALJEZGAS?!" trosarina na bank transfer amerika hrvatska je 10% stoga prestani filozofirati, drugo moj klijent ne radi nista od svih silnih papira koje si nabrojao JER ja nisam FIRMA i ono sto janjemu saljem je samo IBAN, ime i prezime i ime banke. stoga jos ejdnom:"si ti glup?!"

    molim te za ime drago ne postaj vishe nakon ovoga u vezi inoga.

  10. #670

    Re: Galerija

    @barathrum

    Ah, ne znam zašto se s tobom raspravljam kad me stalno samo pokušavaš uvrijediti...

    Zato ću reći ostalima koji možda prate ovaj forum neka prvo pregledaju linkove koje sam naveo a tek onda da prosude. Dobro je prvo pročitati brošure na web stranici naše porezne uprave, a onda pogledati i one ostale američke linkove koje sam naveo.

    Inače, imam i ja nekog iskustva s deviznim naplatama (oko 7 godina, kad se već šamaramo ciframa) pa nije da baš ne znam o čemu govorim. Prije godinu do dvije, američke firme s kojima poslujem redom su počele tražiti da im pošaljem w8ben pa sam tako i ja postao svjestan nekakvog američkog poreza od 30% kojeg treba obustaviti isplatitelj. Kako Hrvatska nema ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja ovaj porez je neizbježan. (tj. da budem precizniji legalno je neizbježan...)
    Nema veze je si li firma ili fizička osoba, dužan si porez kao strana osoba koja je obavila uslugu američkom naručitelju.
    Čak i Amerikanci fizičke osobe su dužni to isto napraviti (obustaviti i uplatiti porez na sredstva koja ti isplate), makar zbog neznanja to vjerojatno ne rade.

    Kao što sam naučio na vlastitom primjeru rijetko koja američka firma je do prije godinu dvije dana bila upoznata s ovim porezom, te ga nitko nije naplaćivao... Ali, i njih zakon tjera da se usklade te da ga se počnu pridržavati pa su zadnjih godina počeli obračunavati porez na usluge stranaca. Inače taj zakon postoji vrlo dugo. Nisu se prve usluge preko granice počele obavljati tek s pojavom interneta...

    Da si pogledao samo ovaj link:
    http://forum.freeadvice.com/tax-law-12/ ... 92173.html
    od svih onih koje sam naveo, vidio bi da čak i freelance Amerikanci koji rade za inozemstvo imaju istih problema. Naime često su dužni porez zemljama u kojima prebivaju naručitelji usluga, a da toga nisu ni svjesni. Porezna problematika prekograničnih usluga je jako kompleksna.

    Btw, nikad mi nitko nije naplatio 10% "trošarine" na naplatu iz inozemstva. Također, vršio sam neka plaćanja i čekovima i wire transferom u Ameriku i nisam morao platiti nikakvu "trošarinu". Samo normalne bankovne troškove.

  11. #671
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Galerija

    Nastavite raspravu (ako imate još što za reći) negdje drugdje (npr. privatne poruke)

    Tema je galerija i pokušajte je se držati.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  12. #672
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Napokon sam nasao viska vremena pa sam se uhvatio malo maye. Opet low poly


    Jos ima puno toga za dodat. "stol" je napravljen u par sekundi samo da napravim jedan preview

    Radi se o ovom kucistu i monitoru http://www.kenrockwell.com/apple/images/4G5-30-460.jpg
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  13. #673
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    jebeno dobro
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  14. #674

    Re: Galerija

    Stvarno si obdaren hehehhe

  15. #675
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    u izradi. model za video reklamu.
    maloprije poceo i dost mi za danas, pretpran sam poslovima, mozda jos ga taknem prije spavanja.



    radi se o robotu naravno.

  16. #676
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Luka
    Nastavite raspravu (ako imate još što za reći) negdje drugdje (npr. privatne poruke)

    Tema je galerija i pokušajte je se držati.
    nema problema. necu se vise zamarati onim idiotom koji nema pojma sto govori. nek pise sto zeli, sa tako glupim covjekom ni sam bog nebi izasao na kraj.

  17. #677
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija



    necu vishe postat kako napreduje rad, ako sve dobro ispadne vidjet cete ga ili po plakatima, na tv-u, nekim video predavanjima i slicno.... sretno svima koji modeliraju. ne odustajte sam vjezbajte.

  18. #678
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Predobar rad . Ja sam poceo lagano ucit zbrush, a i razmisljam da pocnem vjezbat modelirat ljudsku glavu u mayi. Sve u svemu ako krenem postam rad
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  19. #679
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    Sta ce taj robot glumiti i na kojim tv programima treba to da bude.

    BTW: Jebeno je dobro .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  20. #680
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider
    Sta ce taj robot glumiti i na kojim tv programima treba to da bude.

    BTW: Jebeno je dobro .
    za pocetak ce ici vjerojatno samo kao vizual ako se prezentacija i ideja prihvati od direktora. moram ga prvo zavrsiti da bih mogao ga prezentirati kao novi vizual. pilot program ce ukljucivat uvodnu animaciju u moje video tutoriale koje radim za predavanje na temelju toga ce se odluciti da li ce se ici u punu produkciju i print ili ne.



    jos oklop na šakama i noge. a valjda ce do krja tjedna biti spreman za teksturiranje. stalno sketchiram, brishem, docrtavam, nemam bas iskustva u robotima pa stalno promatram transofrmerse i slicne da vidim kako zglobove mogu obradit ali skuzio sam princim dost brzo... samo cu poludit oko oklopa na šakama, neznam kako da ga nacrtam a da dobro izgleda, privlacno, pa da ga smodeliram. al, ok..ima vremena. najzesce sto sma skuzio i kako su transorfmesi radjeni ianimirani, mozda budem napravio malog transformersa od racunalnog miša
    al to kad uhvatim vremena

  21. #681
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider
    Sta ce taj robot glumiti i na kojim tv programima treba to da bude.

    BTW: Jebeno je dobro .
    za pocetak ce ici vjerojatno samo kao vizual ako se prezentacija i ideja prihvati od direktora. moram ga prvo zavrsiti da bih mogao ga prezentirati kao novi vizual. pilot program ce ukljucivat uvodnu animaciju u moje video tutoriale koje radim za predavanje na temelju toga ce se odluciti da li ce se ici u punu produkciju i print ili ne.



    jos oklop na šakama i noge. a valjda ce do krja tjedna biti spreman za teksturiranje. stalno sketchiram, brishem, docrtavam, nemam bas iskustva u robotima pa stalno promatram transofrmerse i slicne da vidim kako zglobove mogu obradit ali skuzio sam princim dost brzo... samo cu poludit oko oklopa na šakama, neznam kako da ga nacrtam a da dobro izgleda, privlacno, pa da ga smodeliram. al, ok..ima vremena. najzesce sto sma skuzio i kako su transorfmesi radjeni ianimirani, mozda budem napravio malog transformersa od racunalnog mišaS
    al to kad uhvatim vremena



    Al robot je fakat super .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  22. #682

    Re: Galerija

    Zanimljiv dizajn... jesi li bio inspiriran nečim konkretno ili je klijent imao svoju viziju? Mislim, neću o očiglednoj tehničkoj superiornosti rada.

  23. #683
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Zanimljiv dizajn... jesi li bio inspiriran nečim konkretno ili je klijent imao svoju viziju? Mislim, neću o očiglednoj tehničkoj superiornosti rada.
    ne...ja sam izlozio ideju da se napravi vizual kojim bi ta firma (škola) odskocila od svih hrvatskih škola informatike po vizualu, dizajn je moj, ali ja sam siguran da me podsjeca na nekog iz djetinjstva, vraski se nemogu sjetiti koga i gdje, ali tada sam previse gledao japanskih crticha i filmova... moguche da sam nesto iskemijao u kombinaciji, do sad nitko nije rekao da je takvog robota vidio negdje, al ja sam i dalje uvjeren da je iz sjecanja na neki anime film i slicno.
    na nekog vampira mi vuche sa tim dugim prstima

    nekog starca
    uglavnom sav sam sad u robotima, toliko sam inspiriran lakocom animiranja i svime da organsko me za sad ne zanima vishe ni 1 %

  24. #684
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Galerija

    U pravu si, sličnih takvih robota ima u animeima. Imaš jednog sličnog u Dragon Ball, sezona kad se DragonBallovi rasprše po svemiru (onaj mali okrugli [zato kažem sličan], koji je pojeo detektor DragonBalla). Onda imaš takve (slične) robote u Sonic The Hedgehog, od onog ludog doktora koji robotizira ljude. Ima ih još, ali se ne sjećam (davno sam trošio vrijeme na to).

    I ne, nisam no-lifer-geek, to sam gledao s 10 godina

  25. #685
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    U pravu si, sličnih takvih robota ima u animeima. Imaš jednog sličnog u Dragon Ball, sezona kad se DragonBallovi rasprše po svemiru (onaj mali okrugli [zato kažem sličan], koji je pojeo detektor DragonBalla)
    Gill
    It's time to kick some ass...

  26. #686
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    U pravu si, sličnih takvih robota ima u animeima. Imaš jednog sličnog u Dragon Ball, sezona kad se DragonBallovi rasprše po svemiru (onaj mali okrugli [zato kažem sličan], koji je pojeo detektor DragonBalla). Onda imaš takve (slične) robote u Sonic The Hedgehog, od onog ludog doktora koji robotizira ljude. Ima ih još, ali se ne sjećam (davno sam trošio vrijeme na to).

    I ne, nisam no-lifer-geek, to sam gledao s 10 godina
    uh pa nisam ni ja "geek" ali obozavam dragon ball i sada gledati bez obzira na godine, ma dragon ball je kult

    sonic nisam gledao. uf...ja kad na satelitu uhvatim dragon ball ili yu-gi-oh, ne smetaj
    yu-gi-oh ima kick ass monstere

  27. #687
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Galerija

    Jao, YuGiOh sam i sam kartao. Imam još negdje karte. Sonic je propao, tj. nema više tog crtića. A ja kod sebe imam samo satelitsku
    No HRT, no RTL (Cro), only RTL, RTL2, Giga, Nick, Comedy Central i ostali

  28. #688
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Galerija

    Robot me malo podsjeća na jednog iz igre scrapland . Stvarno fenomenalno izgleda

  29. #689
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    @Barathrum ovu svijetlu pozadinu kod rendanja lika dobis tako da kod kamere pod background color stavis neku svijetliju boju ili to radis na neki drugi nacin? I mesh je po defaultu u 3dsmaxu ovako bijel ili ti stavis da bude takav. U mayi je tamnosiv a ovako lijepse izgleda

    Inace poceo sam se malo bavit renderom. Dosta je komplicirano sad na pocetku. Imam 2 tutoriala. 1. je teroija i pokazivanje u praksi sto vecina alata u renderu radi, a drugi je workflow u mental rayu. Trenutno nemam vremena za nesto prakticno pa gledam teoriju. Neki rad ce valjda doc tijekom praznika
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  30. #690
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Galerija

    u mayi samo nabaciš neki material kao blin ili lambert te mu staviš color na bijelo

Slične teme

  1. Galerija Tutnplok
    By whiskey in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 18-12-2007, 09:37
  2. Galerija radova naših forumaša VOL.3
    By Helena in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 124
    Posljednji post: 25-01-2007, 22:46
  3. Galerija radova naših forumaša VOL.2
    By Rocchiro in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 170
    Posljednji post: 30-10-2006, 00:20
  4. Galerija radova naših forumaša VOL.1
    By Worthaur in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 153
    Posljednji post: 04-09-2006, 12:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •