Stranica 19 od 44 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 541 do 570 od 1306

Tema: Galerija

  1. #541
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao downforce3d
    = Citat = Izvorno postao C
    Crasha se?
    Ne znam, meni se ne Crasha i radi sve k'o Bog. Imam 0.9.5 verziju. Da ti nisi skinuo 0.9.7 verziju koja je još u beti?
    Moze bit da sam pokupio betu jer nisam bas obraco pozornost na ime file-a.
    = Citat = Izvorno postao C
    http://www.highend3d.com/
    Prvi put koristim tutove, prije nikada nisam, ali sada hoću naučiti 3D Studio Max 2009. I da, kakva je razlika između 3DSM-a "9" i "2009" a.k.a. "2K9"? To nije jedan te isti 3DSM.

    Imas odlicne tutoriale u Maxovom helpu.
    Autodesk vise ne obiljezava svoj proizvod na isti nacin kao prije. Nakon 3ds maxa 8 dosao je 9, a onda su krenuli na 2008 i sad je zadnja verzija 2009. Ne bih znao sto je sve tocno novo jer zadnja verzija koju sam ja vidio je 8.
    ima dosta noviteta, spline modeling je sredjen tako da plug in nije potreban, kolega je kupio amx odmah je dobio integriran vray sa realtime viewportom, stabilniji je i wireframe struktura je stabilnija, nema vishe da se ponekad zna zarushat ako radis probooleanom i slicne cakice, usto izasli su pluginovi za njegakoji omogucuju integraciju after effecta u max... mislim ja josh uvijek radim u 3ds max 9 verziji ali budem presao na noviju cim svladam jos neke pojmove, jer mi se nezuri nigdje a devetka mi je mila postala vec kroz duze vrijeme.

  2. #542
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider
    de mi recite od kojeg tutoriala je naj bolje poceti u maxu.Imam 3D Max 7 ,znam da nije uber nov al je dobro za nauciti i vase misljenje jel dobar ovaj 7-dmica.

    uvijek mozes upisati predavanje. evo ja sam sa svojom ovogodisnjom generacijom pri kraju.
    ako si zainteresiran, predavanje traje odprilike 5-6 mjeseci(ovisno kako se sati raspodjele), škola je Ivora, 210 sati je ukljuceno u program znaci 50% vishe od svih tecajeva i fakulteta koji uopce dodirnu 3d dizajn u hrvatskoj. lokacija osijek. dobro je sto nam dolaze i polaznici iz virovitice i daljih gradova sto znaci da ih daljina ne sprijecava.
    znam da zvuci koda sad tu vrbujem ljude za vlastito predavanje medjutim ta solucija je za one koji zele vrlo brzo svladati interijere, exterijere, animaciju i pripremu za video igre te sve nacine texturiranja, predajem i character studio, tehnike oko unwrapinga neces bas puno pronac na netu a niti je vecina ljudi voljna objasnjavati o tome kao i neke druge stvari. u to sam ukljucio i napredno animiranje cestica i environmenta - afterburn i dreamscape.
    sadasnja generacija zavrsava za 3 mjeseca cca. stvar je podici konkurentnost na hrvatskomom dizajnerskom trzistu posto 3d dizajnere u hrv mozes na prste nabrojati, trenutacno konkurencije nema jer nas je premalo, sto znaci ogromno trziste za svakog tko zna imalo o 3d-u. naravno uci se i o materijalima i renderima, iskljucivo scanline i vray.

    sretno sa tutorima, ja svojim polaznicima nisam davao tutore prvih nekoliko sati jer ne zelim da se izgube u cijelom programu. tek kad su svladali osnove modeliranja sam im predlozio par.
    znaci trazi "introducing" stvarcice, o alatima i njihovoj primjeni, zatim pocmi sa osnovama modeliranja kroz primitivna geometrijska tijela, etc etc...


  3. #543
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: Galerija

    Evo, zapoceo sam i ja nesto sitno modelirat
    U nasoj skoli nam nude Solid Edge u kojem dizajaniramo glupe stvari npr(stvorimo kvadrat pa onda izbusimo rupu, pa na tu rupu stavimo navoj itd. itd.)
    Uglavnom gluposti, makar bi se dalo nesto od toga napraviti, posto dosta toga znam u Solid Edgu i dosta toga me zanima
    E, sada mene zanima kako stvoriti teksturu, ako ima neko neki link ili tutorial za radenje teksture u photoshopu, bio bih veoma zahvalan
    Ugl, evo jednog modela, dizajniran za 30sec (preporucam svima ovaj program,jer je dosta jednostavan a toliko stvari ima, kao npr pustanje u rad napravljenog modela, da, tocno, mozete napravit motor i pustiti ga u rad da vidite jer je ispravno napravljen)
    http://www.imagesforme.com/show.php/339313_aaaa.jpg

  4. #544
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Nebih znao kako radit neku teksturu tipa drvo ili nesto tako, ja recimo teksture trazim na googleu.
    npr http://images.google.hr/images?hl=hr&q= ... like&gbv=2
    Neznam dali sam upravo, ali nekako sumnjam da se moze napravit realnija tekstura od fotografije. (ispravite me ako grijesim)
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  5. #545
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Ne znam zašto učite taj program, kada modelirati nešto u tom programu se koristi kod teh. industrije, i tada se većinom upotrebljava AutoCad i/ili CATIA. Ja sam naučio raditi u AutoCad-u 2000, 2004, 2006, 2007 i 2008 (LOL, jesam pametan) i u CATIA-i RV6, no zavisi za šta planiraš koristiti takve modele. Za igru sigurno ne. Za animacije je opet upitno, kakve animacije. U glavnom uvijek oko tehničke industrije.
    I, dali pitaš kako napraviti texturu u PS-u ili kako texturu staviti na model?

    @Može, malo PS-a, bump mape i sl., i tek onda dođe oriđiđi, jer kada sliku slikaš i staviš je na model, ispasti će kao da je na modelu tapeta, a ne textura modela. naravno, textura kao textura je najbolja i najrealnija kada je slikana, pa mrvicu prerađena, pa da se primjerice spaja lijevi dio sa desnim, a gornji sa donjim, gdje se ništa ne gubi, ali u 3D-u ta textura ovisi o modelu, o drugim texturama, o sjenama, tj. svjetlu, i sl.
    Npr. napraviš valjak i na njega staviš texturu drveta. Textura će biti dobra, ali akda sve u globalu gledaš, izgledati će kao da si na model nalijepio tapetu.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  6. #546
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    Ne znam zašto učite taj program, kada modelirati nešto u tom programu se koristi kod teh. industrije, i tada se većinom upotrebljava AutoCad i/ili CATIA. Ja sam naučio raditi u AutoCad-u 2000, 2004, 2006, 2007 i 2008 (LOL, jesam pametan) i u CATIA-i RV6, no zavisi za šta planiraš koristiti takve modele. Za igru sigurno ne. Za animacije je opet upitno, kakve animacije. U glavnom uvijek oko tehničke industrije.
    I, dali pitaš kako napraviti texturu u PS-u ili kako texturu staviti na model?

    @Može, malo PS-a, bump mape i sl., i tek onda dođe oriđiđi, jer kada sliku slikaš i staviš je na model, ispasti će kao da je na modelu tapeta, a ne textura modela. naravno, textura kao textura je najbolja i najrealnija kada je slikana, pa mrvicu prerađena, pa da se primjerice spaja lijevi dio sa desnim, a gornji sa donjim, gdje se ništa ne gubi, ali u 3D-u ta textura ovisi o modelu, o drugim texturama, o sjenama, tj. svjetlu, i sl.
    Npr. napraviš valjak i na njega staviš texturu drveta. Textura će biti dobra, ali akda sve u globalu gledaš, izgledati će kao da si na model nalijepio tapetu.
    nisi u pravu...
    mozes napraviti plane i gore staviti texturu slike u frejmu nekom i ako je rezolucija (dpi) dovoljno velika za produkciju high q. materijala tek ce se primjetiti da se ne radi o izmodeliranom okviru kada se vrlo ali vrlo blizu priblizis modelu, iz daljine, neke srednje udaljenosti se stvar ni neprimjecuje da je ejdan plane u pitanju samo.

    drugo napravi valjak i stavi high resolution texturu gore kore drveta, napravi alpha mapu i stavi ju u slot displacement sto ce distorzirati "valjak" (cilindar") do te mjere da povrsina postane hrapava.

    trece ,da texture se rade iz sampla fotografija, inace ja svoje sam slikam jer sam si kupio fotic koji oze slikati do A2 formata slike na 300 dpi-a sto znaci do mogucih nekih 10 metara razlucivosti.
    najbolja stranica sa masom textura sa koje sam i ja skidao i jos uvijek skidam je cgtextures = http://www.cgtextures.com/

    ima dnevno ogranicenje skidanja textura do 10 mb, nakon 24h mozete ponovno osim ako se registrirate.
    vecina ovih textura se priprema za texturiranje tehnikom unwrap jer to nisu "clean" texture, ako bi se koristile kao tiling na materijalu textura se dodatno mora pripremiti tako da sve stranice imaju isti zavrsetak te se cijela textura mora jednako osvjetliti da nebi bilo konstantnog ponavljanja nijansi pri cemu dobijete "tonske rovove".

    low quality texture:
    512x512 px
    1024x1024 px

    mid quality texture:
    2048x2048 px

    high quality texture:
    4096x4096 px
    5000x5000 px
    6000x6000 px

    rastezanjem slike formata 2048x2 px na 4096x2 ne dobije se naravno high quality vec low quality textura razlucivosti 4096x2.

  7. #547
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Kalhant
    Nebih znao kako radit neku teksturu tipa drvo ili nesto tako, ja recimo teksture trazim na googleu.
    npr http://images.google.hr/images?hl=hr&q= ... like&gbv=2
    Neznam dali sam upravo, ali nekako sumnjam da se moze napravit realnija tekstura od fotografije. (ispravite me ako grijesim)
    E, i ja isto iz slika uzimam teksturu
    Sad samo mene zanima kako to zakeljit u Photoshopu(onak da lijepo izgleda i nes realnije)
    Igro sam se u PS al to je katastrofa izgledalo, model jedno,tekstura drugo
    Ak ima neko eki tutorijal??

  8. #548
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Blacky_123
    = Citat = Izvorno postao Kalhant
    Nebih znao kako radit neku teksturu tipa drvo ili nesto tako, ja recimo teksture trazim na googleu.
    npr http://images.google.hr/images?hl=hr&q= ... like&gbv=2
    Neznam dali sam upravo, ali nekako sumnjam da se moze napravit realnija tekstura od fotografije. (ispravite me ako grijesim)
    E, i ja isto iz slika uzimam teksturu
    Sad samo mene zanima kako to zakeljit u Photoshopu(onak da lijepo izgleda i nes realnije)
    Igro sam se u PS al to je katastrofa izgledalo, model jedno,tekstura drugo
    Ak ima neko eki tutorijal??
    nebudes ga nasao na netu, a ja isto o tome ne pisem po netu.
    ali imas nesto slicno malo objesnajeno

    http://waylon-art.com/uvw_tutorial/uvwtut_01.html

    jos malo i kraj:


  9. #549
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    drugo napravi valjak i stavi high resolution texturu gore kore drveta, napravi alpha mapu i stavi ju u slot displacement sto ce distorzirati "valjak" (cilindar") do te mjere da povrsina postane hrapava.

    trece ,da texture se rade iz sampla fotografija, inace ja svoje sam slikam jer sam si kupio fotic koji oze slikati do A2 formata slike na 300 dpi-a sto znaci do mogucih nekih 10 metara razlucivosti.
    najbolja stranica sa masom textura sa koje sam i ja skidao i jos uvijek skidam je cgtextures = http://www.cgtextures.com/
    Pa to sam ja i rekao. Nije dovoljno samo slikati texturu za diffuse i staviti ju. Potrebna je još barem bump/alpha mapa.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  10. #550
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    drugo napravi valjak i stavi high resolution texturu gore kore drveta, napravi alpha mapu i stavi ju u slot displacement sto ce distorzirati "valjak" (cilindar") do te mjere da povrsina postane hrapava.

    trece ,da texture se rade iz sampla fotografija, inace ja svoje sam slikam jer sam si kupio fotic koji oze slikati do A2 formata slike na 300 dpi-a sto znaci do mogucih nekih 10 metara razlucivosti.
    najbolja stranica sa masom textura sa koje sam i ja skidao i jos uvijek skidam je cgtextures = http://www.cgtextures.com/
    Pa to sam ja i rekao. Nije dovoljno samo slikati texturu za diffuse i staviti ju. Potrebna je još barem bump/alpha mapa.

    cod4, pogledaj drvece, ima samo teksturu a izgleda kao da je izrezbareno, tojest hrapavo. onaj tko je vjest sa texturama ne mora ni koristiti alpha mape

  11. #551
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Pa da, jer umjesto alpha mape možeš staviti istu texturu za diffuse i bump, opet isto dođe, hrapavo.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  12. #552
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Galerija

    ako ja model napravim u 3d rhinocerosu u spremim u obj format onda se to moze otvoriti maxom i mayom???

  13. #553
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Galerija

    da

  14. #554
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    kako se u 3d max-u pravi da drvo bude hrapavo.Kanim se vec cijeli dan i nikako da to napravim.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  15. #555
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    Pa da, jer umjesto alpha mape možeš staviti istu texturu za diffuse i bump, opet isto dođe, hrapavo.
    ne bash... stavi texturu za bump, javi mi zapazanja

  16. #556
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao Blacky_123
    = Citat = Izvorno postao Kalhant
    Nebih znao kako radit neku teksturu tipa drvo ili nesto tako, ja recimo teksture trazim na googleu.
    npr http://images.google.hr/images?hl=hr&q= ... like&gbv=2
    Neznam dali sam upravo, ali nekako sumnjam da se moze napravit realnija tekstura od fotografije. (ispravite me ako grijesim)
    E, i ja isto iz slika uzimam teksturu
    Sad samo mene zanima kako to zakeljit u Photoshopu(onak da lijepo izgleda i nes realnije)
    Igro sam se u PS al to je katastrofa izgledalo, model jedno,tekstura drugo
    Ak ima neko eki tutorijal??
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    nebudes ga nasao na netu, a ja isto o tome ne pisem po netu.
    Prijatelj mi "nabavlja" 23 gige digital tutors tutoriala pa se nadam da cu tamo to naci.

    Nakon par sati napokon sam uspio natjerat mayu da radi normalno na visti, tako da se vracam ucenju.

    @Barathrum sve je savrseno, ali teksture me se najvise dojme
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  17. #557
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Rideru, možeš izmodelirati da bude hrapavo, ali lakše ti je kada alpha mapu staviš na bump texturu modela i povećaš na npr. 100 i bude hrapavo.

    Barathrum, to sam radio kada sam tražio sjene, ako se sjećaš. Pod diffuse stavim texturu u oba slučaja a pod bump mapu u prvom slučaju stavim istu tu texturu, a na drugom slučaju stavim alpha mapu, i bude skoro isto.
    Kužiš? Njemu je bitno da ima tamnije i svjetlije pixele, tipa tamniji idu van, a svijetliji unutra i tako stvaraju hrapavost. Alpha je tada najbolja, ali ako ju nemaš, ne znaš ju napraviti, i sl., onda jednostavno istu texturu staviš, biti će opet isto = hrapavo. Radio sam to stalno dok nisam skužio da je sa alpha=bump bolje, prije sam hrapavost radio tako da sam istu texturu stavio pod diffuse i pod bump, ne možeš me sada zezati oko toga.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  18. #558
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    nebudes ga nasao na netu, a ja isto o tome ne pisem po netu.
    [/quote]
    Prijatelj mi "nabavlja" 23 gige digital tutors tutoriala pa se nadam da cu tamo to naci.

    Nakon par sati napokon sam uspio natjerat mayu da radi normalno na visti, tako da se vracam ucenju.

    @Barathrum sve je savrseno, ali teksture me se najvise dojme [/quote]


    nebude...zato sto je etxtura puna neutralno sive boje, tojest opcenito neutralnih tonova koje umanjuju bump na teksturi. recimo primjer 1 da sad ne radim pokus jer mi se enda otvarat max posto sam malo zivcan zbog nekih osobnih stvari pa se spremam otvoriti quake 2 ili 4 umjesto toga na neko serveru.

    1. ako imas drvo sa žilama, ako teksturu drveta stavis i na bump neces dobiti iscrtane zile vec ce ta cijela textura biti "hrapava" kao zguzvani papir ili ispucani sloj hrdjavog željeza ili fasade ispucale - znaci nemogucnost isticanja detalja do volumetricnosti,znaci ako neces koristit bump opciju sa alpha mapu ne preostaje ti drugo nego izmodelirati dodatno te žile na drvetu pa onda mozes slobodno koristit texturu.

    2. kod terena texturom u bump sekciji ala komotno se nista ne desava, tojest jos unistis realisticnost terena i teren ne lici na nista osim na skupinu siljastih vrhova, sto se isto dogadja i u prvom slucaju. tko treba siljaste vrhove?! nitko... zato se koriste bump mape, kao sto jednom rekoh za kvalitetnu alpha mapu nije dovoljno samo napraviti monocromatski image od texture osim ako je cijeli projekt niskog prioriteta pa to nije toliko ni bitno.

    3. texture su inace uvijek veceg fajla pa kad texturu koristis za bump i displacement osim sto si usporavas obicne jednostavne scene ne ostvarujes nikakav znatan napredak kao sa alpha mapama...bump od 100 na texturi je najcesce premal, potreban je vechi, dok na bump mapi je sasvim dovoljan maximalan od 30, ja rijetko prelazim 15 +/- osim u animaciji nomalija.

    cisto neki od nacina zasto se texture ne koriste za nista osim highlight i diffuse. za opacity, bump, dsp.. se koriste alpha mape bilo invertirane bilo standardne.

  19. #559
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    nebudes ga nasao na netu, a ja isto o tome ne pisem po netu.
    [/quote]
    Prijatelj mi "nabavlja" 23 gige digital tutors tutoriala pa se nadam da cu tamo to naci.

    Nakon par sati napokon sam uspio natjerat mayu da radi normalno na visti, tako da se vracam ucenju.

    @Barathrum sve je savrseno, ali teksture me se najvise dojme [/quote]

    imam ja te tutore iste. sto se tice unwrapinga covjek to toliko zakomplicirao da se meni smucilo uopce gledati tutorial, ja sam se izgubio u njegovom objasnjavanju koji inace znam sve o unwrapingu
    ali dosta toga ce ti biti od pomoci tamo.
    ako te bude zanimala animacija postoji jedan covjek za mene master animacije Allan McKay. legenda u svijetu 3d animacije cestica zahvaljujuci njemu imamo sve moguce efekte u filmovima. na svom sajtu daje besplatne tipove oko animiranja cestica, rada u afterburnu ili fumefx-u. ja sma kupio dva dvd-a od njega...jedan sa skupinom tutora o ratnim efektima - bljesak kod pucanja, eksplozije, vjetrovi i prasina, bacac plamena, vatra, rafali iz zrakoplova ..etc etc.... i drugi u vezi afterburna. uskoro sprema jos jedan za fume fx vjerujem da cu i njega kupit.

  20. #560
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    hej ljudi kako se u maxu dobija staklo/glass.Napravio jabuku kao na onim tutorialu,i sad nemam nigdje opcije da ta jabuka bude staklena,jbg.U material editoru nema nikako,jel se ima gdje skinuti ili bilo sta,ili bolje da mi neko uploaduje ako je dobre volje.PLS
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  21. #561
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    U materijalima to možeš podesiti. Plug-inovi za to isto psotoje, ali više ono tipa da napraviš materijal kroz koji kada prolazi svjetlost, da se rasipa u plavu, žutu, zelenu, crvenu i sl. boje, kao neki kristal i sl.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  22. #562
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    U materijalima to možeš podesiti. Plug-inovi za to isto psotoje, ali više ono tipa da napraviš materijal kroz koji kada prolazi svjetlost, da se rasipa u plavu, žutu, zelenu, crvenu i sl. boje, kao neki kristal i sl.

    ma kaaaakvi pluginovi...

    kao sto sam rekao ne rabite tutore, idite od alata. da si prevedete sa engleskog sta koja opcija znaci u prijevodu znali bi...

    refraction je lom svjetla, prozirnost..etc etc

    reflection je odraz.

    znaci kako bi napravio staklo trebas pod opcijama refraction color checker staviti na bijelu sa crne jer kao sto sam prije pricao crna je u maxu kao i vecini programa transparentna, prozirna, negativ, nepostojeca...
    ista stvar pod opcijama reflection, treba samo color cheker sa crne boje (tona) postaviti na bijeli i podesiti filter parametre da to nesto lici, znaci cisto igranje.

    nikakvi plug-inovi i slicno a plug inovi da se svjetlost rasipa ja neznam ni jedan ali znam da se to sve napravi bez pluginova bez problema u roku par sekundi jer se radi o reflekciji, refrakciji, higlihtu, trejsanju svjetla koje prolazi kroz prizmu neku ili objekt... nikakav plugin za nisto, ima plug in colorcorection koji samo bolje filtrira pri rendanju boje na sceni nikakav plugin za materijale.

    material editor = editor za materijale = editor = podesavanje, prepravljanje, stvaranje, uredjivanje... znaci ima material edito pa napravi material.

  23. #563
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    @Ghost_Rider najbolje se nemoj zasad previse zamarat da ispadne isto ko na tutorialu, tu ja cesto grijesim. Nauci samo osnovno stavljanje teksture za sad, a onda kreni modelirat. Najbitnije je skuzit bit modeliranja, jer znam da sam se ja napocetku izgubio u gomili vertexa, a sad vise manje znam koji treba povuc.
    Preporucam ti da sad prvih tjedan dva samo modeliras i napravis objekt sa sto boljim wireom, nakon toga naucis osnove teksturiranja,animacije i rendera te u biti skuzis barem malo od svega, a nakon sto skuzis bit onda samo nadograđujes.

    Ovo sam cisto napisao zato sto sam i ja pocetnik pa da podijelim svoja iskustva tijekom ucenja.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  24. #564
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Kalhant
    @Ghost_Rider najbolje se nemoj zasad previse zamarat da ispadne isto ko na tutorialu, tu ja cesto grijesim. Nauci samo osnovno stavljanje teksture za sad, a onda kreni modelirat. Najbitnije je skuzit bit modeliranja, jer znam da sam se ja napocetku izgubio u gomili vertexa, a sad vise manje znam koji treba povuc.
    Preporucam ti da sad prvih tjedan dva samo modeliras i napravis objekt sa sto boljim wireom, nakon toga naucis osnove teksturiranja,animacije i rendera te u biti skuzis barem malo od svega, a nakon sto skuzis bit onda samo nadograđujes.

    Ovo sam cisto napisao zato sto sam i ja pocetnik pa da podijelim svoja iskustva tijekom ucenja.
    e tu si u pravu,ija samo neke tutoriale radim.Sada gedam kako lik modelira glavu od covjeka,pa da to sve povezem i da ija isprobam to uraditi.

    Jel znate kako da max bude crne boje kao u nekih likova,ako kontate sta hocu reci.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  25. #565
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao C
    U materijalima to možeš podesiti. Plug-inovi za to isto psotoje, ali više ono tipa da napraviš materijal kroz koji kada prolazi svjetlost, da se rasipa u plavu, žutu, zelenu, crvenu i sl. boje, kao neki kristal i sl.

    ma kaaaakvi pluginovi...

    kao sto sam rekao ne rabite tutore, idite od alata. da si prevedete sa engleskog sta koja opcija znaci u prijevodu znali bi...

    refraction je lom svjetla, prozirnost..etc etc

    reflection je odraz.

    znaci kako bi napravio staklo trebas pod opcijama refraction color checker staviti na bijelu sa crne jer kao sto sam prije pricao crna je u maxu kao i vecini programa transparentna, prozirna, negativ, nepostojeca...
    ista stvar pod opcijama reflection, treba samo color cheker sa crne boje (tona) postaviti na bijeli i podesiti filter parametre da to nesto lici, znaci cisto igranje.

    nikakvi plug-inovi i slicno a plug inovi da se svjetlost rasipa ja neznam ni jedan ali znam da se to sve napravi bez pluginova bez problema u roku par sekundi jer se radi o reflekciji, refrakciji, higlihtu, trejsanju svjetla koje prolazi kroz prizmu neku ili objekt... nikakav plugin za nisto, ima plug in colorcorection koji samo bolje filtrira pri rendanju boje na sceni nikakav plugin za materijale.

    material editor = editor za materijale = editor = podesavanje, prepravljanje, stvaranje, uredjivanje... znaci ima material edito pa napravi material.
    Opet ti fulašSnešto.
    Ama pročitaj moju prvu rečenicu.
    Rekao sam da to može u materijalima sklepati, ali da postoje i plug-inovi za to.

    ERROR
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  26. #566

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider
    Jel znate kako da max bude crne boje kao u nekih likova,ako kontate sta hocu reci.
    Customize>Load Custom UI Scheme>dark

    Jesi li na to mislio?

  27. #567
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao downforce3d
    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider
    Jel znate kako da max bude crne boje kao u nekih likova,ako kontate sta hocu reci.
    Customize>Load Custom UI Scheme>dark

    Jesi li na to mislio?
    Wow ,fakat je super.

    Mnogo hvala,ovo je mi trebalo.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  28. #568
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao C
    U materijalima to možeš podesiti. Plug-inovi za to isto psotoje, ali više ono tipa da napraviš materijal kroz koji kada prolazi svjetlost, da se rasipa u plavu, žutu, zelenu, crvenu i sl. boje, kao neki kristal i sl.

    ma kaaaakvi pluginovi...

    kao sto sam rekao ne rabite tutore, idite od alata. da si prevedete sa engleskog sta koja opcija znaci u prijevodu znali bi...

    refraction je lom svjetla, prozirnost..etc etc

    reflection je odraz.

    znaci kako bi napravio staklo trebas pod opcijama refraction color checker staviti na bijelu sa crne jer kao sto sam prije pricao crna je u maxu kao i vecini programa transparentna, prozirna, negativ, nepostojeca...
    ista stvar pod opcijama reflection, treba samo color cheker sa crne boje (tona) postaviti na bijeli i podesiti filter parametre da to nesto lici, znaci cisto igranje.

    nikakvi plug-inovi i slicno a plug inovi da se svjetlost rasipa ja neznam ni jedan ali znam da se to sve napravi bez pluginova bez problema u roku par sekundi jer se radi o reflekciji, refrakciji, higlihtu, trejsanju svjetla koje prolazi kroz prizmu neku ili objekt... nikakav plugin za nisto, ima plug in colorcorection koji samo bolje filtrira pri rendanju boje na sceni nikakav plugin za materijale.

    material editor = editor za materijale = editor = podesavanje, prepravljanje, stvaranje, uredjivanje... znaci ima material edito pa napravi material.
    Opet ti fulašSnešto.
    Ama pročitaj moju prvu rečenicu.
    Rekao sam da to može u materijalima sklepati, ali da postoje i plug-inovi za to.

    ERROR

    error aka po 40 put..ne NE postoje plug inovi za to sto govoris, kao prvo postoje opcije koje neki materijal vezhe sa renderom, kao npr, vray materijali koji imaju dodatne opcije za postavljanje postavki te samim time prilagodjavaju se u renderu, ne illuminacije se ne dobivaju plug inovima jer tako sto ja nigdje nisam vidio, vec obicnim poznavanjem rendera i materijal editora. i po 50 put... ne NE postoje plug inovi za dobivanje reflektirajucih/illuminativih staklenih prizmi ili objekata.

  29. #569
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Pa na to sam i mislio. Po 60-ti put .
    Ovog primjera.
    http://www.highend3d.com/3dsmax/downloa ... -4773.html
    I rekao sam na početku, po 70-ti put , "U materijalima to možeš podesiti."

    BTW Šta je pod 80-ti put?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  30. #570
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    BTW Šta je pod 80-ti put?
    Hm,po 80-ti put je to da ste obadvojica caknuti .















    Naravno da je sala,nemojte se uvrijediti .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

Slične teme

  1. Galerija Tutnplok
    By whiskey in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 18-12-2007, 09:37
  2. Galerija radova naših forumaša VOL.3
    By Helena in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 124
    Posljednji post: 25-01-2007, 22:46
  3. Galerija radova naših forumaša VOL.2
    By Rocchiro in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 170
    Posljednji post: 30-10-2006, 00:20
  4. Galerija radova naših forumaša VOL.1
    By Worthaur in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 153
    Posljednji post: 04-09-2006, 12:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •