Stranica 44 od 44 PrvaPrva ... 34424344
Prikazujem rezultate 1.291 do 1.306 od 1306

Tema: Galerija

  1. #1291
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Galerija

    Fora. Očeš li sredit i screen ?
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  2. #1292
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Galerija

    Pitanje: Koji je program bolji za modeliranje- 3DSmax ili Autodesk Maya? Mayu mi mnogi preporučaju i kažu da je izvrsna, ali da je 3ds jednostavniji. I da, kako raditi unutrašnjost nekog prostora, npr manje zgrade?
    I am an island.

  3. #1293
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    @tigerija - Da, već sam ga sredio, ima plastikicu i ekran ispod, samo treba textura, a to ću na kraju. Samo ne znam kada će biti gotov, to sam napravio u par sati u jutro, a sada će frend opet doći, treba mu pokazati i pomoći oko AutoCad-a i CATIA-e, i od sutra će biti aktivnije, pa ne znam kada ću opet stići raditi na njemu.

    @Nee Joe - Ja mislim da su tu negdje, s obzirom da su oba od istog proizvođača. A što se tiče jednostavnosti ne mogu suditi jer recimo ja koristim W3D od njegove 0.1 verzije i pratim ga kroz godine, pa sam tokom razvoja iz verzije u verziju učio nove komande i nove stvari u programu, tako da mi sada ova verzija 1.4 jako lagana i u njoj munjevito brzo modeliram, dok će neki gledati i pitati gdje su opcije, a kada dobiju opcije, biti će im teško naučiti se, itd., na kraju će reći da je program težak, a u biti je vrlo lagan, ovisno od osobe do osobe sve. Meni se 3DS i Maya ne dopadaju, ali recimo XSI mi se dopada i leži mi, a znatno je kompliciraniji i ima puno više toga nego 3DS i Maya skupa.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  4. #1294
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Nee Joe
    Pitanje: Koji je program bolji za modeliranje- 3DSmax ili Autodesk Maya? Mayu mi mnogi preporučaju i kažu da je izvrsna, ali da je 3ds jednostavniji. I da, kako raditi unutrašnjost nekog prostora, npr manje zgrade?
    Kratak odgovor: Ovisi od korisnika ne od programa.

    Duži odgovor: Koliko sam čuo od mnogo modeler koji se time bave po 5 i više godina i koriste oba programa, 3dsmax je lakše za pokupit i lakše je uradit one jednostavnije stvari. Maya je bolja za one teže stvari, ali je s njom teže radit jednostavnije stvari. Maya ima bolji render, max je bolji za dizajn jer ime i dodatne podrške za to. 3dsmax koriste dosta tvrtka za video igre pošto je valjda za 3dsmax lako radit skripte i pluginske.
    Za modeliranje je vjerojatno najbolji zBrush, za animiranje maya vjerojatno, 3dsmax je više ko tehnička podrška . Nešto između.
    Ja koristim max kao primarni program za modeliranje.
    Znači, više manje je nebitno šta koristiš. Jer kad tad moraš koristit max i mayu ako oš dobro radit . Ja uskoro krećem na mayu.
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  5. #1295
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao tigerija
    Kratak odgovor: Ovisi od korisnika ne od programa.
    Točno tako, s time koji god program naučiš, moći ćeš sve raditi, na lakši ili teži/duži način.
    A oko rendera se ne zamaraj, imaš dobrih samostalnih enginea za rendiranje poput POV-Ray-a i sl., ja u animacijama koristim Scanline koji je dota "tvrd", a ovako za rendiranje Kerkythea-u koja mi se dopada i ima odlične rezultate, jedina mana je što ima baš more opcija i cijele svoje programe za podešavanje rendera, materijala, animiranje, etc., koje realno nikada ni ne pokrenem.

    Mali update, sređene tipke i još neke sitnice:

    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  6. #1296
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Galerija

    Ako ste vi radili modele preko sketcup-a kako ste naucili
    Da li ima ikakav tutorial na hrvatskom?
    My life for Aiur!

  7. #1297
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Galerija





    pripremam se za animiranje podmorske scene naganjanja ronioca i morskog kera
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  8. #1298
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Evo, znate gdje sam prošli put stao, uzeo sam si danas 4 sata, još točnije i 20 minuta, da ga privedem kraju. Sve je odokativno modelirano, a u 4 sata naravno nisam mogao sve pogoditi, ali eto, čisto da ga više ne držim. Pa evo par brzinskih rendera:


    Model je inače optimiziran, tj. što se tiče igri i sl., ima mogućnost low-polya na recimo 1KM daljine kada je model jako malen na ekranu, na veću blizinu medium kada je već bliže, a za najbliže možete ga pretvoriti u high-poly, ako treba i giga-poly.
    Evo primjer, u pozadini je 3D model, preko njega je render slika istog tog modela, razlika je očita.

    Čisto da se zna šta sam radio.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  9. #1299

    Re: Galerija

    Jel bi se dalo nekome od 3d modelera ovdje napraviti jedan low poly(ako moze oko 500 tris-s) "lawn mower" iz Wacky Wheels-a? Znaci bez ovog tigrića, samo ovaj go-kart. Ne trebate UV mapirati i teksture raditi. Samo model mi treba. Hvala

    WWTiger.png:

  10. #1300
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Galerija

    taj model je nemoguce izmodelirati jer je sav nakaradan pogledaj iz jednog kuta spojler pa onda iz drugog kuta sasvim drugacije izgleda i to ne samo spojler nego sve opcenito ako usporedis sa vec izmodeliranim 3d modelima izgledaju kao nesto sasvim trece
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  11. #1301
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Flame of Eternal Darkness
    Postova
    609

    Re: Galerija

    nisam znao gdje da stavim ovo pitanje pa evo ovdje cu onda, neka me netko uputi na pravo mjesto ako je pogresno...

    imam Razer Lycosa-u i fora je sto na njoj nemaju standardne tipke sve, npr. zasebno nema ove znakove < i >
    pa me zanima kako u Dev-C++ izbjeci da kada stisnem AltGr + . da dobijem kose crte kao da zelim komentar napisati
    Intel i5 2500k
    NVidia GeForce GTX770
    HDD WD Black 1TB
    HDD Seagate 320GB
    RAM, 4GB KINGMAX

  12. #1302
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: Galerija

    znam kako ti je ja sam znao kopirati pa paste gdje mi treba ali nisam nasao rijesenje. pokusaj progooglati
    eventualno mozes pisati code u nekom drugom programu tipa context ako znas s njim, pa ga u dev c++ pasteati/otvoriti file, testirati, kompajlirati ili sta vec trebas

    mogu ti poslati svoje registry postavke za context ako zelis, ima jednostavnu opciju import/export za to. sredio sam si ga davno za ugodan rad u njemu
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  13. #1303
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Flame of Eternal Darkness
    Postova
    609

    Re: Galerija

    ima ovdje netko da zna C#?
    Intel i5 2500k
    NVidia GeForce GTX770
    HDD WD Black 1TB
    HDD Seagate 320GB
    RAM, 4GB KINGMAX

  14. #1304
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Galerija



    da malo osvjezim temu jednim uratkom
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  15. #1305

    Re: Galerija

    Evo me nazad nakon šestogodišnjeg izbivanja , dosta stvari se promijenilo u sučelju Blendera , neznam hoću li moći sve to nanovo naučiti.
    Čim nešto novo napravim ovdje ću zalijepit pa da vidite.
    HA_HA

  16. #1306
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Galerija

    Neće nitko vidjet. Prvi post na ovoj stranici je iz 2011.

    Došao si na krivi forum.
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

Slične teme

  1. Galerija Tutnplok
    By whiskey in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 18-12-2007, 09:37
  2. Galerija radova naših forumaša VOL.3
    By Helena in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 124
    Posljednji post: 25-01-2007, 22:46
  3. Galerija radova naših forumaša VOL.2
    By Rocchiro in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 170
    Posljednji post: 30-10-2006, 00:20
  4. Galerija radova naših forumaša VOL.1
    By Worthaur in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 153
    Posljednji post: 04-09-2006, 12:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •