Stranica 40 od 44 PrvaPrva ... 303839404142 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.171 do 1.200 od 1306

Tema: Galerija

  1. #1171
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Galerija

    Evo tuta za CAD, mozda mozes nesto iskoristit iz ovog?
    http://www.worldwideflood.com/CAD/hull_loft_tute.pdf

    EDIT: ako nista imas vaznije crte trupa tu

  2. #1172
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao _cryphx_
    Stanka od Zbrusha evo Terragen.


    Rađeno pomoću Terragena, uglavnom sam sa svime zadovoljan osim prugama trave u donjem lijevom kutu, to sam vec rješio ali mi se ta verzija još rendera a neda mi se čekat.

    Ugl šta mislite?

    EDIT: nesto nece imagesforme pa evo imageshack
    EDIT2: premjesteno
    inace teragen ako se sjecam da je to "onaj" teragen programcek je malo vece sranje. ima gadnih nuspojava sa teksturama, tojest pri bojanju, tojest nanosenju textura. i dalje ostajem vjeran 3ds maxu i onoj izjavi:"drzi se onoga sto znas i za sto si siguran da valja!" usput ovako odzumirano lijepo izgleda al kad se priblizis blizu tekstura vidis koliko je nerealno. teksture u close-upu su uzasne jednom rjecju. zato sve volim sam obavit. uzmes kartu, stavis je kao referencu u top view, nacrtas plane, po "godovima" ekstrudas visine brezuljaka i vrhova, unwrapas i nacrtas sam teksturu, specular, bump i displacement mapu. bacis vray ili malo overklokas obicni defaultni scanline i viola, dobis 20x bolji i realisticniji render od ovog, poigras se nebom oblake stavis na zadani novi plane zadas im volumen preko sticky particla i postavis efekt volume light i dobis render na koje ce ti oci suziti od srece.

    ne kazem da ne treba isprobavati nove stvari ali vece realizme napravim unutar 3ds maxa sto se tice terena

    @tegla
    odlicni radovi

  3. #1173
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    inace teragen ako se sjecam da je to "onaj" teragen programcek je malo vece sranje. ima gadnih nuspojava sa teksturama, tojest pri bojanju, tojest nanosenju textura. i dalje ostajem vjeran 3ds maxu i onoj izjavi:"drzi se onoga sto znas i za sto si siguran da valja!" usput ovako odzumirano lijepo izgleda al kad se priblizis blizu tekstura vidis koliko je nerealno. teksture u close-upu su uzasne jednom rjecju. zato sve volim sam obavit. uzmes kartu, stavis je kao referencu u top view, nacrtas plane, po "godovima" ekstrudas visine brezuljaka i vrhova, unwrapas i nacrtas sam teksturu, specular, bump i displacement mapu. bacis vray ili malo overklokas obicni defaultni scanline i viola, dobis 20x bolji i realisticniji render od ovog, poigras se nebom oblake stavis na zadani novi plane zadas im volumen preko sticky particla i postavis efekt volume light i dobis render na koje ce ti oci suziti od srece.S

    ne kazem da ne treba isprobavati nove stvari ali vece realizme napravim unutar 3ds maxa sto se tice terena

    @tegla
    odlicni radovi
    Ovo definitivno moram vidjeti, ajd napravi nesto pa posalji sliku. PLEASE
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  4. #1174
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    inace teragen ako se sjecam da je to "onaj" teragen programcek je malo vece sranje. ima gadnih nuspojava sa teksturama, tojest pri bojanju, tojest nanosenju textura. i dalje ostajem vjeran 3ds maxu i onoj izjavi:"drzi se onoga sto znas i za sto si siguran da valja!" usput ovako odzumirano lijepo izgleda al kad se priblizis blizu tekstura vidis koliko je nerealno. teksture u close-upu su uzasne jednom rjecju. zato sve volim sam obavit. uzmes kartu, stavis je kao referencu u top view, nacrtas plane, po "godovima" ekstrudas visine brezuljaka i vrhova, unwrapas i nacrtas sam teksturu, specular, bump i displacement mapu. bacis vray ili malo overklokas obicni defaultni scanline i viola, dobis 20x bolji i realisticniji render od ovog, poigras se nebom oblake stavis na zadani novi plane zadas im volumen preko sticky particla i postavis efekt volume light i dobis render na koje ce ti oci suziti od srece.S

    ne kazem da ne treba isprobavati nove stvari ali vece realizme napravim unutar 3ds maxa sto se tice terena

    @tegla
    odlicni radovi
    Ovo definitivno moram vidjeti, ajd napravi nesto pa posalji sliku. PLEASE
    nakon srijede budem ti slozio nesto na brzinu, jer inace radim sada i do 14 sati dnevno i uz to jos pisem knjigu i predajem jos u skoli tako da nekog konkretnog vremena nemam bas za sebe, a vikend radije provedem u prirodi. hebiga, ne vjerujem u onu:"kriza je, nema se posla!" kriza je samo u medijima i politici, sto se tice posla, njega uvijek ima i previse.

  5. #1175
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Galerija

    @barathrum thanx
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  6. #1176
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    Calradia
    Postova
    272

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao _cryphx_
    Evo tuta za CAD, mozda mozes nesto iskoristit iz ovog?
    http://www.worldwideflood.com/CAD/hull_loft_tute.pdf

    EDIT: ako nista imas vaznije crte trupa tu
    Problem je taj što ih ne mogu sam napravit u wings3d-u ...
    Baš trebam pomoć nekog tko zna dobro modelirat ili ima dobar program za to

    C je rekao da će mi pomoć ako bude imao vremena ...


    otprije poznat kao All MiGHty RaBBit

  7. #1177
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Ja u Wingsu modeliram. On ti je blago rečeno hybrid više programa, iz kojih su uzimali osnove i sve ono što se najviše koristi, tako da s njime možeš sve što se tiče modeliranja.
    Na ovom PC-u ne mogu modelirati, a laptop si sređujem već cijeli ovaj mjesec. Sutra updateove Windowsa, i svega ostalog, pa malo dotjerivanja, cijelu particiju u sliku da spremim i laptop je spreman, ako se u među vremenu opet nešto ne sjebe, jer zadnji puta kada sam bio pri kraju sa svime, update Windowsa mi sjebao Device Manager odakle ga najviše koristim.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  8. #1178
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    Ja u Wingsu modeliram. On ti je blago rečeno hybrid više programa, iz kojih su uzimali osnove i sve ono što se najviše koristi, tako da s njime možeš sve što se tiče modeliranja.
    Na ovom PC-u ne mogu modelirati, a laptop si sređujem već cijeli ovaj mjesec. Sutra updateove Windowsa, i svega ostalog, pa malo dotjerivanja, cijelu particiju u sliku da spremim i laptop je spreman, ako se u među vremenu opet nešto ne sjebe, jer zadnji puta kada sam bio pri kraju sa svime, update Windowsa mi sjebao Device Manager odakle ga najviše koristim.
    Ja juce sjebao windows i morao nanovo sve .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  9. #1179
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija



    Inače, trenutno se igram sa fizikom. Kad skužim kako kameru zalijepit za objekt, počet ću pisat skriptu za kretanje i koliziju.

  10. #1180
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon


    Inače, trenutno se igram sa fizikom. Kad skužim kako kameru zalijepit za objekt, počet ću pisat skriptu za kretanje i koliziju.
    Jbt ja otojc instalirao Unity i nejma sanse da namjestim GUI , jesam li ja toliki noob ili ti nisi namjestio da se GUI pokrece cim unity pokrenem .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  11. #1181
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija

    Možda sam trebao uploadati i project file, možda su mi tamo indeksi scena i to. Jer čim se pokrene, trebao bi se pojaviti main menu, a kad klikneš new game i prva scena sa nekakvom kockom, to sam samo bezveze stavio. U prvoj sceni moraš stisnut Esc da bi ti se pojavio pause GUI.

  12. #1182
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Možda sam trebao uploadati i project file, možda su mi tamo indeksi scena i to. Jer čim se pokrene, trebao bi se pojaviti main menu, a kad klikneš new game i prva scena sa nekakvom kockom, to sam samo bezveze stavio. U prvoj sceni moraš stisnut Esc da bi ti se pojavio pause GUI.
    Zapravo ja samo vidim plavi ekran, sta god da pritiscem nista se ne dogadza . Zar ova sranja smao mene pogadzaju, zasto nekada nece C-a pogoditi .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  13. #1183
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija

    Onda sutra uploadam project file, pa si njega otvori, i on će prepoznati svoje scene. Mislim da on fali...

  14. #1184
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Onda sutra uploadam project file, pa si njega otvori, i on će prepoznati svoje scene. Mislim da on fali...
    -.- Zar nisi mogao doma sve uploadati cccc. Jesil ti ovaj CORELEE na msn-u?
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  15. #1185
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon


    Inače, trenutno se igram sa fizikom. Kad skužim kako kameru zalijepit za objekt, počet ću pisat skriptu za kretanje i koliziju.
    link alat se koristi. to je dva klika. medjutim toplo bih te savjetovao da ne pises nista jer ako to nisi znao a to je iskreno receno dva klika misem bez uvrede ali mogu samo predpostavljati koliko ce to losa skripta biti sa previse stvari koje ili se mogu jednostavnije izvesti ili si prepisao od drugih ili su netocne. ako ne znas programirati u cesticama i reaktoru slicno realistican tornado ili oluju nemoj pocinjat nista pisati o inome jer nemas predispozicije za to, a vidim da ne znas kameru zaljepit za objekat. samo ces se napatit za bzvz a komotno nista tvojega nece biti u tome. odradi par projekata za nekoga, cisto da imas osnovu i referencu na kojima ces pisati skriptu, da ne bude prepisivanje sa neta i prepisivanje od alana mckaya. jer to je krsenje autorskih prava.

  16. #1186
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao cham3leon


    Inače, trenutno se igram sa fizikom. Kad skužim kako kameru zalijepit za objekt, počet ću pisat skriptu za kretanje i koliziju.
    link alat se koristi. to je dva klika. medjutim toplo bih te savjetovao da ne pises nista jer ako to nisi znao a to je iskreno receno dva klika misem bez uvrede ali mogu samo predpostavljati koliko ce to losa skripta biti sa previse stvari koje ili se mogu jednostavnije izvesti ili si prepisao od drugih ili su netocne. ako ne znas programirati u cesticama i reaktoru slicno realistican tornado ili oluju nemoj pocinjat nista pisati o inome jer nemas predispozicije za to, a vidim da ne znas kameru zaljepit za objekat. samo ces se napatit za bzvz a komotno nista tvojega nece biti u tome. odradi par projekata za nekoga, cisto da imas osnovu i referencu na kojima ces pisati skriptu, da ne bude prepisivanje sa neta i prepisivanje od alana mckaya. jer to je krsenje autorskih prava.
    Daj nemoj covjeka operecivati, pravio je skriptu za GUI 5 dana i toliko se mucio a kamoli za kameru .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  17. #1187
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    Calradia
    Postova
    272

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao C
    Ja u Wingsu modeliram. On ti je blago rečeno hybrid više programa, iz kojih su uzimali osnove i sve ono što se najviše koristi, tako da s njime možeš sve što se tiče modeliranja.
    Znam ... Počeo sam modelirat u wingsu i koristim ga već oko 11-12 mjeseci ali brodovi su zapravo jedina stvar koja me ne ide u tom programu... To je vjerojatno više do mene nego do programa ali sam siguran da bi bilo lakše u 3ds-u s onim njegovim forama da iscrtaš nešto iz slike i onda to izvučeš kao 3d objekt...


    otprije poznat kao All MiGHty RaBBit

  18. #1188
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Galerija

    Pa sta wingsd 3d nema nurbs curve, nesto tipa cv i ep curve u mayi? Sa tim bi to bilo najjednostavnije napravit.
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  19. #1189
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao cham3leon


    Inače, trenutno se igram sa fizikom. Kad skužim kako kameru zalijepit za objekt, počet ću pisat skriptu za kretanje i koliziju.
    link alat se koristi. to je dva klika. medjutim toplo bih te savjetovao da ne pises nista jer ako to nisi znao a to je iskreno receno dva klika misem bez uvrede ali mogu samo predpostavljati koliko ce to losa skripta biti sa previse stvari koje ili se mogu jednostavnije izvesti ili si prepisao od drugih ili su netocne. ako ne znas programirati u cesticama i reaktoru slicno realistican tornado ili oluju nemoj pocinjat nista pisati o inome jer nemas predispozicije za to, a vidim da ne znas kameru zaljepit za objekat. samo ces se napatit za bzvz a komotno nista tvojega nece biti u tome. odradi par projekata za nekoga, cisto da imas osnovu i referencu na kojima ces pisati skriptu, da ne bude prepisivanje sa neta i prepisivanje od alana mckaya. jer to je krsenje autorskih prava.
    Daj nemoj covjeka operecivati, pravio je skriptu za GUI 5 dana i toliko se mucio a kamoli za kameru .
    Čuj, Unity engine, C# ili JavaScript nisam u životu vidio, dok me C nije pitao za pomoć sa tim projektom, jer im treba nekakav programer. I tako se ja pomalo prihvatio toga i počeo sam zbrda zdola radit što je već C imao na umu.

    btw, GUI skriptu sam vjerojatno mogao napraviti u jedan dan, ali faks, ispiti, i tako... A i lijenost je bitan faktor nažalost

  20. #1190
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Galerija

    Možeš i u Wingsu tako.
    = Citat = Izvorno postao cham3leon


    Inače, trenutno se igram sa fizikom. Kad skužim kako kameru zalijepit za objekt, počet ću pisat skriptu za kretanje i koliziju.
    Uzmeš X objekt i Y kameru, zatim na Y kameru staviš Smooth od kamere da prati X objekt, skupa s podešenjima. Velim ti, samo treba upravljačka skripta.

    I još nešto. Kada stavljam fiziku, model može biti u obliku kocke, kruga i sl., a ja hoću mesh, međutim kada stavim mesh, model propada, gubi mu se fizika, a ako stavim curv, onda opet ima fizike i sve je točno, međutim kilaža onda ne valja. Npr. objekt koji je težak 1 000 kg i leti brzinom od 200 km/h lupi od takav objekt koji ima 10 kg i stoji, uz sve to je gravitacija 9,81, ne, kao da je zakamanjen, naravno. A curve podržava 256 polygona max., ne znam zašto.

    BTW Neću ništa "importati" u folder za engine kako si mi rekao, jer će to pokvariti ono što već imam, a i svakako sve to slažem po redoslijedu i sl., da ne bude problema.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  21. #1191
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija

    U svakom slučaju, skripta za GUI radi, bar kod mene, točno kako bi trebala. Jedino ćemo možda imati nekih poteškoća sa zvukovima, s time da mislim da neće biti moguće pustiti zvuk kad mouse cursor bude iznad gumba, samo kad klikne.

    I btw, otvori novi projekt pa u njega spremi te assete. U biti, napravit ću novi zip sa svim assetima, ovaj put uključujući cijeli projekt. Kako da ga nazovem, btw?

  22. #1192
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    Ovaki mi projekti stvarno nekada dopizde .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  23. #1193
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija

    Ustvari, samo bi project file trebao biti dosta... Probajte ovo dodati pod assets u projektu u koji ste stavili postojeće scene i skripte.

    http://www.megaupload.com/?d=LKUNJ1IH

  24. #1194
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider

    Daj nemoj covjeka operecivati, pravio je skriptu za GUI 5 dana i toliko se mucio a kamoli za kameru .

    aj dobro, necu. samo mi je blesavo da netko pise skriptu tko nije ni ovladao necime, vec prevodi tutor sa neta. mislim kako ces ti covjeku objasnit da je nesto tako-i-tako ako sam ne kuzis cijeli sistem?! samo sam mu rekao da je besmisleno

  25. #1195
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija

    Ja nikad od nikoga nisam prepisao ni jednu skriptu programskog koda, pa tako neću ni sada. Čitam tutoriale s neta jer su mi najbrži način učenja konkretnih stvari.

    Je li možda krivo učiti iz tutoriala? Ili to ja prepisujem nečije skripte čim koristim iste funkcije enginea? Učim ga na potpuno krivi način, ali kažem, prvi put sam se susreo s tim softverom pred mjesec dana, i počeo učiti od UI funkcija. Totalno krivo, ali to su konkretne stvari koje C-u i GhostRideru trebaju. Niti je ideja za igru moja, niti sam ja izabrao softver s kojim je radimo.
    Također, imaj na umu da nisam klinac od deset godina koji je prekjučer naučio koristiti osobno računalo i želi na svu silu napravit "igric.u".

  26. #1196
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ja nikad od nikoga nisam prepisao ni jednu skriptu programskog koda, pa tako neću ni sada. Čitam tutoriale s neta jer su mi najbrži način učenja konkretnih stvari.

    trebas poradit na izrazavanju. previse si kontradiktoran. nisi nista prepisao ali ucis preko tutorijala?! objasni meni tulavom, kako si ista naucio ako nisi prepisivao jer oprosti ali ako radis po tutorijalima onda si sve i napravio kao u tutoru. i mozemo se okladit da stavis tu tutor iz kojeg si ucio i svoj skriptu da bi nasli bar 90% zajednickih tocaka izmedju tvoje skripte i tutora po kojem si ucio. jer oprosti ali ti odmah nakon tutora pises skriptu, pa mi i to objasni kako si u razmaku od zavrsetka tutora i pisanja skripte ti ista svojega svladao?! jer ako ti u par sati izmislis cijeli svoj kod i svoju viziju, sto ti radis u hrvatskoj?! sto nisi na harwardu?! ne trebas ni novac, jer kao takvog i sama hrvatska drzava bi te financirala. to tvoje pisanje meni sve nesto na foru:"kakio bi, piskio bi!"

    obavi ti par poslova za ljude da vidis kako ono o cem pises dise. dotad svako pisanje bez tvog dokaza i pokaza tvoje prakticiranja naucenog jednostavno ne postoji. a ja vesla sisao nisam. stoga sumnjam na debelo da je u tim skriptama ista tvojega do cega si ti dosao sam i sto si sam otkrio i skuzio. ovako... bolje ti sam uci i dalje. za skripte ima vremena kad ovladas znanjem. dotad bolje iskoristi vrijeme jer ovako ionako sa tim skriptama ne mozes nista niti ces ih igdje moci utrziti. ne znam zast ljudi rade stvari od kojih nemaju nikakve koristi, ni materijalne ni duhovne a ni intelektualne.

    prije mjesec dana si poceo ucit i sve radis krivo i pises skripte?!
    nema sto. ja 15 godina radio animacije za skole u 3d-u, graficki dizajner, u zadnjih par godina sam se naradio u 3d-u i tek nakon godina i godina rada i iskustva pisem knjigu, a ti nakon par mjeseci ucenja vec poceo pisati skripte. pa hebemu misa, izgleda da me vrijeme pregazilo. gluplji sam nego sto sam mislio. samo ja znam odgovore na pitanja kao sto su:"a zašto je to tako?"

  27. #1197
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ja nikad od nikoga nisam prepisao ni jednu skriptu programskog koda, pa tako neću ni sada. Čitam tutoriale s neta jer su mi najbrži način učenja konkretnih stvari.

    trebas poradit na izrazavanju. previse si kontradiktoran. nisi nista prepisao ali ucis preko tutorijala?! objasni meni tulavom, kako si ista naucio ako nisi prepisivao jer oprosti ali ako radis po tutorijalima onda si sve i napravio kao u tutoru. i mozemo se okladit da stavis tu tutor iz kojeg si ucio i svoj skriptu da bi nasli bar 90% zajednickih tocaka izmedju tvoje skripte i tutora po kojem si ucio. jer oprosti ali ti odmah nakon tutora pises skriptu, pa mi i to objasni kako si u razmaku od zavrsetka tutora i pisanja skripte ti ista svojega svladao?! jer ako ti u par sati izmislis cijeli svoj kod i svoju viziju, sto ti radis u hrvatskoj?! sto nisi na harwardu?! ne trebas ni novac, jer kao takvog i sama hrvatska drzava bi te financirala. to tvoje pisanje meni sve nesto na foru:"kakio bi, piskio bi!"

    obavi ti par poslova za ljude da vidis kako ono o cem pises dise. dotad svako pisanje bez tvog dokaza i pokaza tvoje prakticiranja naucenog jednostavno ne postoji. a ja vesla sisao nisam. stoga sumnjam na debelo da je u tim skriptama ista tvojega do cega si ti dosao sam i sto si sam otkrio i skuzio. ovako... bolje ti sam uci i dalje. za skripte ima vremena kad ovladas znanjem. dotad bolje iskoristi vrijeme jer ovako ionako sa tim skriptama ne mozes nista niti ces ih igdje moci utrziti. ne znam zast ljudi rade stvari od kojih nemaju nikakve koristi, ni materijalne ni duhovne a ni intelektualne.

    prije mjesec dana si poceo ucit i sve radis krivo i pises skripte?!
    nema sto. ja 15 godina radio animacije za skole u 3d-u, graficki dizajner, u zadnjih par godina sam se naradio u 3d-u i tek nakon godina i godina rada i iskustva pisem knjigu, a ti nakon par mjeseci ucenja vec poceo pisati skripte. pa hebemu misa, izgleda da me vrijeme pregazilo. gluplji sam nego sto sam mislio. samo ja znam odgovore na pitanja kao sto su:"a zašto je to tako?"


    Stvarno si mu napricao, svaka cast .

    @chameleon - Jarane nemoj uciti po tutorijalima jer otako neces nista nauciti, imas knjigu za UnityScript na Unity stranici i skini si pa uci kako treba a ne sa tutorijala koje su pisali svakorazni likovi.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  28. #1198
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Galerija

    Pa onda najbolje da ne koristim integrirane funkcije Unityja poput Input.GetAxis, jer sam vidio da ih se koristi u tutorijalu? Napravio sam skriptu za GUI glavnog menija i pauze (inače nikad ne bih počeo od toga, ali C je predložio da prvo to napravim), i to je skripta koja čini GUI koji izgleda točno onako kako mi je rečeno da mora izgledati. Skripta nije kopirana ni od koga. Jedino što sam "kopirao", točnije saznao, je ime Unity-ovih funkcija za pozadinu, gumbe, input, što one vraćaju, te kako radi funkcija koja prikazuje UI u kojoj to sve treba napisati.

    btw. koristio sam službene tutorijale i reference sa Unity websitea.

  29. #1199
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa onda najbolje da ne koristim integrirane funkcije Unityja poput Input.GetAxis, jer sam vidio da ih se koristi u tutorijalu? Napravio sam skriptu za GUI glavnog menija i pauze (inače nikad ne bih počeo od toga, ali C je predložio da prvo to napravim), i to je skripta koja čini GUI koji izgleda točno onako kako mi je rečeno da mora izgledati. Skripta nije kopirana ni od koga. Jedino što sam "kopirao", točnije saznao, je ime Unity-ovih funkcija za pozadinu, gumbe, input, što one vraćaju, te kako radi funkcija koja prikazuje UI u kojoj to sve treba napisati.

    btw. koristio sam službene tutorijale i reference sa Unity websitea.
    Ovaj C vise sere, nezna jadnik ni sam sta hoce. Nesto pravi u Unity-u i ne pokazuje nam nista , napravim jednu mjuzu za GUI on hoce da je izmjeni .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  30. #1200
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Galerija

    = Citat = Izvorno postao Ghost_Rider



    Stvarno si mu napricao, svaka cast .

    @chameleon - Jarane nemoj uciti po tutorijalima jer otako neces nista nauciti, imas knjigu za UnityScript na Unity stranici i skini si pa uci kako treba a ne sa tutorijala koje su pisali svakorazni likovi.
    ja nedavno rekao polaznicima dok sam sa nekima ponavljao da odu na google i nadju neki tutor za vatru sa osnvim emiterima cestica. bolje da ti ne pricam na sto je taj tutor izgledao. sve krivo objasnjeno. sva sreca lik je prilozio fajlu, a ono u fajli totalno 50-te stvari a tutor sav netocan. to sto kazes za tutore, definitivno. necu ni komentirat na koliko takvih se naleti. jos ispod likovi napisu:"this is what I created!"

Slične teme

  1. Galerija Tutnplok
    By whiskey in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 18-12-2007, 09:37
  2. Galerija radova naših forumaša VOL.3
    By Helena in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 124
    Posljednji post: 25-01-2007, 22:46
  3. Galerija radova naših forumaša VOL.2
    By Rocchiro in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 170
    Posljednji post: 30-10-2006, 00:20
  4. Galerija radova naših forumaša VOL.1
    By Worthaur in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 153
    Posljednji post: 04-09-2006, 12:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •