Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 59

Tema: Fantasy kao knjizevni zanr.

  1. #1
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Fantasy kao knjizevni zanr.

    Posto strasno volim citati fantasy otvaram temu o ovom dosta podcijenjenom knjizevnom zanru. Dakle raspisite se o tome koje su vam knjige, autori i likovi najbolji itd. Samo molim vas Tolkeina ostavite po stranii. Sirotog Tolkein-a se toliko u zadnje vrijeme razvlaci da bi covjek pomislio da je T. jedini fatasy pisac koji je ikad postojao... Isto tako preporucite mi neku dobru knjigu jer mi vec jako tesko pada pronaci nesto sto jos nisam procitao.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  2. #2
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    G R R Martin. Alfa i Omega fantasy writinga, po meni. Nema boljega. Tolkien mu nemože ni k**** pušit, jer mu ni do koljena nije.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  3. #3
    Kako kome, meni je Tolkien veci od MArtina, jer je martin vise bio posvecen samoj kompoziciji djela i kolicini nego kvaliteti. A to vidimo i knjigom Armagedon Rag

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Morija
    Postova
    2.027
    Tolkien nije jedini ali je u neku ruku zacetnik modernog fantasy zanra.Mnogima je uzor Tolkien,ali ti o tome ne zelis razgovarati.The Boz,samo te molim da se suzdrzis komentara ovakvog tipa jer bismo mogli zapoceti ljutu prepirku,u koju vjerujem niti jedan ne zeli uci.A ako ti je Martin bolji od Tolkiena jednostavno tako reci jer si ovako uvrijedio stovatelje Tolkiena.Kako se kaze,sve je stvar u ukusu,pa se naravno ne slazemo ali se ne vrijedi oko toga prepirati.

  5. #5
    Guest
    Tad Williamsova trilogija Sjećanje Tuga i Trn je dosta spomena vrijedna, iako pomalo zamorna u nekim dijelovima.
    BIlo koji roman iz Forgotten Realms opusa je super, i svakako se isplati čitati, isto tako i neki drugi D&D svijetovi poput Greyhawka i Eberrona imaju zakon romane (Diablo), ali stvarno, nema do Faeruna.

  6. #6
    Senior Member Lord of The Fleas mravojed19's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Šta te boli qu***
    Postova
    372
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    G R R Martin. Alfa i Omega fantasy writinga, po meni. Nema boljega. Tolkien mu nemože ni k**** pušit, jer mu ni do koljena nije.
    to je samo tvoje mišljenje.
    YOU POST TO MUCH OUTLANDER.

  7. #7
    Senior Member It lives by night reiki_'s Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Modrič
    Postova
    707
    a Tolkienov buddy Lewis?

  8. #8
    Nije fantasy, ali je li tko čitao Hyperiona? Mislim da ga je napisao... Dan Simmons?

    Odličan Sci-Fi blend.

  9. #9
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Tad Williamsova trilogija Sjećanje Tuga i Trn je dosta spomena vrijedna, iako pomalo zamorna u nekim dijelovima.
    BIlo koji roman iz Forgotten Realms opusa je super, i svakako se isplati čitati, isto tako i neki drugi D&D svijetovi poput Greyhawka i Eberrona imaju zakon romane (Diablo), ali stvarno, nema do Faeruna.
    Bas sada citam kamen oprostaja (drugi dio trilogije Tada williamsa za neupucene) i svidja mi se, jedino me ubilo prvih 100 strana prijestolja od zmajokosti dok se radnja nije pocela zahuktavati. Ali dobro, uvod od 100 stranica na njih 3000 i nije tako velik...

    Koliko uopce postoji diablo knjiga? Ja sam ih samo 3 procitao, a nigdje vise nisam vidio nikakav nastavak...

    Forgotten realms je zakon, istina malo je lakši za čitat, ali svakako uzbudljiv i dinamičan fantasy...

    P.S. e da, jeli procitao netko Zelazny-ev Amber? Ja sam u kratkim trenutcima opuštanja između ispita ovog ljeta pročitao svih 10 knjiga, i jako su mi se dopale. Iskrena preporuka svima koji vole intrigu...
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  10. #10
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Tad Williamsova trilogija Sjećanje Tuga i Trn je dosta spomena vrijedna, iako pomalo zamorna u nekim dijelovima.
    BIlo koji roman iz Forgotten Realms opusa je super, i svakako se isplati čitati, isto tako i neki drugi D&D svijetovi poput Greyhawka i Eberrona imaju zakon romane (Diablo), ali stvarno, nema do Faeruna.
    To su mi jedne od dražih knjiga ovo žanra. Uz, naravno LOTR, Hobita i Lavova Al Rasana.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250
    = Citat = Izvorno postao reiki_
    a Tolkienov buddy Lewis?
    Da, da. Autor Narnijskih kronika. Dobar je lik, puno sam čitao o njemu, ali nisam čitao nijedno njegovo djelo, pa tako ni Chronicles of Narnia. Moram se čim prije prihvatiti posla...
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

  12. #12
    Guest
    1.Tolkien
    2.Tad Williams
    3.G. Martin


    Odlicni su mi, sada čitam onu veeliku trilogiju od williamsa

  13. #13
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    Tad Williamsova trilogija Sjećanje Tuga i Trn je dosta spomena vrijedna, iako pomalo zamorna u nekim dijelovima.
    BIlo koji roman iz Forgotten Realms opusa je super, i svakako se isplati čitati, isto tako i neki drugi D&D svijetovi poput Greyhawka i Eberrona imaju zakon romane (Diablo), ali stvarno, nema do Faeruna.
    Bas sada citam kamen oprostaja (drugi dio trilogije Tada williamsa za neupucene) i svidja mi se, jedino me ubilo prvih 100 strana prijestolja od zmajokosti dok se radnja nije pocela zahuktavati. Ali dobro, uvod od 100 stranica na njih 3000 i nije tako velik...

    Koliko uopce postoji diablo knjiga? Ja sam ih samo 3 procitao, a nigdje vise nisam vidio nikakav nastavak...

    Forgotten realms je zakon, istina malo je lakši za čitat, ali svakako uzbudljiv i dinamičan fantasy...

    P.S. e da, jeli procitao netko Zelazny-ev Amber? Ja sam u kratkim trenutcima opuštanja između ispita ovog ljeta pročitao svih 10 knjiga, i jako su mi se dopale. Iskrena preporuka svima koji vole intrigu...
    Ma u vezi s Tadom sve je super, osim kraja, koji me nekako ostavio previše ravnodušnim, onako, sve je manj-više očekivano, i dosta mlako. (neću vam sad odat šta je)
    U vezi Diabla, mislim da samo i postoje 3 nastavka, od Odoma, ak se ne varam.
    A ovaj Amber, hvala na preporuci, nastojat ću to što prije.

  14. #14
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    U vezi Diabla, mislim da samo i postoje 3 nastavka, od Odoma, ak se ne varam.
    Hm... kad god tražim Diablo 3 u knjižnici kažu da ta knjiga ne postoji...
    Kako se zove 3. knjiga? Ja sam procitao Nasljeđe krvi(1. dio) i Crni put(2. dio)

  15. #15
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250
    Mislim da je osim Odoma i Richard Knaak pisao Diablo...
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    [quote=axe_wild]
    = Citat = Izvorno postao "Simon the Dreamer":24r2v01v
    U vezi Diabla, mislim da samo i postoje 3 nastavka, od Odoma, ak se ne varam.
    Hm... kad god tražim Diablo 3 u knjižnici kažu da ta knjiga ne postoji...
    Kako se zove 3. knjiga? Ja sam procitao Nasljeđe krvi(1. dio) i Crni put(2. dio)[/quote:24r2v01v]

    3. dio je KRaljestvo sjena od Richarda Knaaka,meni nije baš neš,najbolji mi je 2. dio,ali valjda postoji još jedna knjiga o diablu : Moon of the Spider

  17. #17
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169
    [quote=Morgoth][quote=axe_wild][quote="Simon the Dreamer":3phrk3s1]
    U vezi Diabla, mislim da samo i postoje 3 nastavka, od Odoma, ak se ne varam.
    [/quote]
    Hm... kad god tražim Diablo 3 u knjižnici kažu da ta knjiga ne postoji...
    Kako se zove 3. knjiga? Ja sam procitao Nasljeđe krvi(1. dio) i Crni put(2. dio)[/quote]

    3. dio je KRaljestvo sjena od Richarda Knaaka,meni nije baš neš,najbolji mi je 2. dio,ali valjda postoji još jedna knjiga o diablu : Moon of the Spider[/quote:3phrk3s1]
    Hm sad mi nesta nije jasno... malo sam surfao wikipediom i vidio sa je richard knaak napisao prvi dio - nasljeđe krvi, pa mel odom - crni put, pa opet richar knaak - kraljevstvo sjena i izgleda da ima i Moon of the Spider od knaaka koji je izdan ove godine... jel ima kakve veze između knjige mela odoma i knjiga R. Knaaka?

    EDIT
    Jos jedna diablo trilogija :O
    [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Birthright_(book"]http://en.wikipedia.org/wiki/Birthright_(book[/url])

  18. #18
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    [quote=axe_wild][quote=Morgoth][quote="axe_wild":2z7w2yba][quote="Simon the Dreamer":2z7w2yba]
    U vezi Diabla, mislim da samo i postoje 3 nastavka, od Odoma, ak se ne varam.
    [/quote]
    Hm... kad god tražim Diablo 3 u knjižnici kažu da ta knjiga ne postoji...
    Kako se zove 3. knjiga? Ja sam procitao Nasljeđe krvi(1. dio) i Crni put(2. dio)[/quote]

    3. dio je KRaljestvo sjena od Richarda Knaaka,meni nije baš neš,najbolji mi je 2. dio,ali valjda postoji još jedna knjiga o diablu : Moon of the Spider[/quote:2z7w2yba]
    Hm sad mi nesta nije jasno... malo sam surfao wikipediom i vidio sa je richard knaak napisao prvi dio - nasljeđe krvi, pa mel odom - crni put, pa opet richar knaak - kraljevstvo sjena i izgleda da ima i Moon of the Spider od knaaka koji je izdan ove godine... jel ima kakve veze između knjige mela odoma i knjiga R. Knaaka?

    EDIT
    Jos jedna diablo trilogija :O
    [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Birthright_(book"]http://en.wikipedia.org/wiki/Birthright_(book[/url])[/quote:2z7w2yba]

    Nema apsolutno nikakve poveznice medju knjigama, jedino sto je radnja smjestena u diablo svijet.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  19. #19
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    Nema apsolutno nikakve poveznice medju knjigama, jedino sto je radnja smjestena u diablo svijet.
    Ispravak: u Greyhawku.
    I da, ovaj Odom ni ne piše o samom Diablu nego o Kabraxisu (tako neš), ali pošto nisam pročito nijedan drugi nastavak, nebi znao jeli to jako signifikantno.

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    niti jedan nastavak ne piše o diablu nego se samo spominju,nažalost

  21. #21
    Senior Member No Mercy Worthaur's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Petrinja
    Postova
    5.169
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    Nema apsolutno nikakve poveznice medju knjigama, jedino sto je radnja smjestena u diablo svijet.
    Ispravak: u Greyhawku.
    I da, ovaj Odom ni ne piše o samom Diablu nego o Kabraxisu (tako neš), ali pošto nisam pročito nijedan drugi nastavak, nebi znao jeli to jako signifikantno.
    da, ali se i spominju diablo i njegova braća i govori da ce diablo izaci iz pakla... valjda bi onda trebao biti nastavak toga

  22. #22
    Guest
    Da, slažem se da bi trebo bit nastavak, ali trebo ne trebo, to više ovisi o piscu i činjenici jeli živ, pokretan, kolko para je dobio od prvih par nastavaka i sl. (nažalost, u većini slučajeva )

  23. #23
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    = Citat = Izvorno postao Simon the Dreamer
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    Nema apsolutno nikakve poveznice medju knjigama, jedino sto je radnja smjestena u diablo svijet.
    Ispravak: u Greyhawku.
    I da, ovaj Odom ni ne piše o samom Diablu nego o Kabraxisu (tako neš), ali pošto nisam pročito nijedan drugi nastavak, nebi znao jeli to jako signifikantno.
    Istina nisam bas citao nista iz greyhawka, ali u knjigama se spominju i vizierei i lut golein i jos neke stvari specificne za diablo setting. Jesu li i te stvari dio greyhawka?
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer WEASEL's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    sinj
    Postova
    1.646
    Sijećanje,Tuga i Trn, Posljednja svjetlost sunca, lavovi Al-rassana

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    3.800
    Nije da sam uživljen u Fantasy, samo bilo bi dobro da uvedu u škole takva djela umjesto ovih klasićnih koje mi ćitamo za lektiru.
    Ja sad za lektiru imam Zlatarevo Zlato od Augusta Šenoe (taj je živio u doba Krista) i sve te jadne lektire bi trebalo izbacit i uvesti lektire modernog doba, pa može i Fantasy tematike.

  26. #26
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571
    = Citat = Izvorno postao phoenix98
    Nije da sam uživljen u Fantasy, samo bilo bi dobro da uvedu u škole takva djela umjesto ovih klasićnih koje mi ćitamo za lektiru.
    Ja sad za lektiru imam Zlatarevo Zlato od Augusta Šenoe (taj je živio u doba Krista) i sve te jadne lektire bi trebalo izbacit i uvesti lektire modernog doba, pa može i Fantasy tematike.
    Ja sam u prvom srednje morao zz citat. To je najjadniji razred kaj se lektire tice, same neke grcke tragedije... Jedinomi je dobri duh zagreba bio genijalna knjiga.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  27. #27
    Guest
    Ma najgora stvar oko hr književnosti je Dinko Šimunović a.k.a. Belzebub Dosade
    Ono, Alkar, Duga i slična sranja su takve jadne sapunice koje nebi trebao čitati NITKO, a kamoli mala dejca 6og razreda, koja su naša budućnost, na njima svijet ostaje, a država im daje ovakva sranja da se na njima uče...

    P.S. U vezi Diabla, nisam 100%, ali sam prilično siguran da su svi ti gradovi isto iz Greyhawk tematike (ponavljam, nije 100%)

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    3.800
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    = Citat = Izvorno postao phoenix98
    Nije da sam uživljen u Fantasy, samo bilo bi dobro da uvedu u škole takva djela umjesto ovih klasićnih koje mi ćitamo za lektiru.
    Ja sad za lektiru imam Zlatarevo Zlato od Augusta Šenoe (taj je živio u doba Krista) i sve te jadne lektire bi trebalo izbacit i uvesti lektire modernog doba, pa može i Fantasy tematike.
    Ja sam u prvom srednje morao zz citat. To je najjadniji razred kaj se lektire tice, same neke grcke tragedije... Jedinomi je dobri duh zagreba bio genijalna knjiga.
    Od klasik knjiga mi je jedino dobar Mali Princ, da dobro ste ćuli Mali Princ.

  29. #29
    Meni je Mali princ ubitačno dosadan.

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250
    = Citat = Izvorno postao phoenix98
    = Citat = Izvorno postao Outmind
    = Citat = Izvorno postao phoenix98
    Nije da sam uživljen u Fantasy, samo bilo bi dobro da uvedu u škole takva djela umjesto ovih klasićnih koje mi ćitamo za lektiru.
    Ja sad za lektiru imam Zlatarevo Zlato od Augusta Šenoe (taj je živio u doba Krista) i sve te jadne lektire bi trebalo izbacit i uvesti lektire modernog doba, pa može i Fantasy tematike.
    Ja sam u prvom srednje morao zz citat. To je najjadniji razred kaj se lektire tice, same neke grcke tragedije... Jedinomi je dobri duh zagreba bio genijalna knjiga.
    Od klasik knjiga mi je jedino dobar Mali Princ, da dobro ste ćuli Mali Princ.
    Klasik... Ima dosta dobrih klasika... ovo će vjerojatno većinu zaprepastiti, ali - meni je Ilijada zanimljiva.


    = Citat = Izvorno postao Helena
    Meni je Mali princ ubitačno dosadan.
    Sad si me rastužila...
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

Slične teme

  1. Tales of Fantasy
    By yassuqee in forum MMOG
    Odgovora: 99
    Posljednji post: 17-04-2010, 20:19
  2. Final Fantasy
    By BlackDCRO in forum Gaming općenito
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 22-01-2007, 16:27
  3. Final Fantasy
    By in forum Gaming općenito
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 18-03-2006, 23:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •